Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 15:15   #81
Quote:
EL GADAFY kaže: Pogledaj post
Ta one koji vole povijest:

Jajce - grad sa preko 20 prirodnih i povijesnih spomenika nabrojim neke:

Hram Boga Mitrasa - rimski vojnici donijeli iz male Azije-impresivno
Katakombe - 2 kata pod zemljom, osvjetljeno i predivno
Vodopad - jedan od najljepših u svijetu
Plivska jezera
Stari grad
Džamija Esme Sultanije
Toranj Sv. Luke sa crkvom
Bedemi, kapije, zidovi, kule

Uglavnom na jednom mjestu ostaci rimske kulture, turskog carstva, austro ugarske, bosanskih kraljeva....


Što se tiče hercegovine, vidim da još nije prezentirano zato je sve što imam reći:

http://www.etno-herceg.com

Provjerite samu, uživo izgleda 10 puta bolje nego na slikama!
Jajce je fantastican grad.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:17   #82
moje preporuke: Blidinje na putu Tomislavgrad-Jablanica, Kraljeva Sutjeska i Bobavac, Boracko Jezero kod Konjica, kao i citava ta okolica prema selu Bijela, fantasticni prizori Prenja, Ramsko Jezero sa samostanom Scit...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:46   #83
izvor Vriostice u Vitini, slap Koćuša u Veljacima, slap Kravice, Mostar, Pocitelj, Blagaj na Buni-izvor Bune i tvrđava i tekija na Buni, izvor Lištice u Sirokom Brijegu, arh. nalaziste Mogorjelo u Capljini, arh. nalaziste u Gorici (hrv./hercegovacka granica), Peć mlini u Tihaljini itd itd, stecci po Hercegovini, npr. Radimlja ali ima ih svuda, Hutovo blato, rafting na Neretvi.. itd itd...
Bosna,npr. podrucje oko Une: Bihac, rafting na Uni, Bos. Krupa, tvrđava Ostrožac itd itd..Btw, jako se dobro jede u Hercegovini i u Bosni a za male pare..
i Etno selo u Medjugorju je
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 21.03.2011. at 15:54.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 19:47   #84
Imam ja jedan prijedlog za sportsko - rekreativni turizam u BiH. Mi smo članovi jednog sportskog kluba koji obuhvaća više vrsta sportova kao što su : ronjenje, kajak, planinarenje, skijanje, penjanje, biciklizam, paglajding, rafting itd...( stalno uvodimo nešto novo
Da napomenem takodje da za svaki od navedenih sportova imamo instruktore koji će vas kvalitetno i za malo novaca obučiti.
Svaki vikend organiziramo neku avanturu pa ako ima zainteresiranih za recimo planinarski vikend ili biciklističku rutu neka se jave!
Takodje klub organizira špiljsko ronjenje koje je fenomenalno ali za iskusnije ronioce. Imamo špilje do 100 m dubine, ma prekrasne!
Sad će krenuti sa stavljanem slika da prikažem, odnosno pokušam dočarati naše prirodne ljepote!
lalinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 09:16   #85
imate neki sajt? znam neke ljude koji bi mozda bili zainteresirani, vole sportski turizam (planinanrenje, rafting, biciklizam).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 09:36   #86
Sajt nemamo, mi se bavimo time za svoj gušt, ne iz koristi, ali kažem ako ima zainteresiranih rado ćemo pomoći!
Slobodno se javiti na pm!
Slike ne mogu da smanjim nikako na dozvoljenu veličinu pa ću staviti link nekih slikica sa neta....pozz

http://www.google.ba/images?q=turiza...w=1024&bih=488
lalinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 10:03   #87
evo mojih fotki Vrelo Bune, Kiseljak, Scit - Ramsko Jezero, Boracko Jezero, Konjic, Sarajevo, Ilidza - Vrelo Bosne, Jajce, kanjon Vrbasa, Kupres, Blidinje - Risovac, Kraljeva Sutjeska, Visoko. Mostar, Pocitelj...

http://s1084.photobucket.com/albums/...erozdero1/BiH/

i filmic sa Vrela Bune:

http://www.youtube.com/watch?v=5X-dlKVmO6U

sa Neretve blizu Pocitelja:

http://www.youtube.com/watch?v=EPMKLPidsRI

i s Vranduka:

http://www.youtube.com/watch?v=OHwxXTdsnm4

inace, ja se bavim organiziranjem i vodjenjem tih tura biciklistickih i hodackih, u biti s aktivnim turizmom...

dio toga na filmicima ovdje:

http://www.youtube.com/cyclotok
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 10:28   #88
imam i ja puno fotki iz hercegovine i bihacke regije ali ne stignem doma sve uploadati na net..
i 2x organizirala visednevni put u hercegovinu (ukupno do 100 ljudi)...i 1x ja i brat za nasu ekipu frendova do 12 ljudi po bihackoj regiji..
budem jednom zgodom stavljala fotke na net kad uhvatim vremena
goldietrickz, sto nisi preko zime u Njemackoj a proljece i ljeto na Jadranu?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 10:37   #89
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
goldietrickz, sto nisi preko zime u Njemackoj a proljece i ljeto na Jadranu?
vamo tamo sam. postujem pravilo 3 mjeseca. sad u Berlinu jos tjedan-dva, onda Bologna, pa Split, Brac, Hvar, Trogir, Korcuila, Peljesac. vecinom Brac i Hvar, to je vec 9 godina, pomalo su mi i dosadili.

prve ture su netom prije Uskrsa, a tih tura tijekom srpnja i kolovoza ima veoma malo, prevruce je i prevelika je guzva. iako, ima firmi koje rade i spicu sezone na biciklima, a ja se takvima samo mogu diviti.

Berlin je za sada turisticki.

ove gore fotke su od prije 2 tjedna vecina, a ima ih nesto od prosle godine. filmici su svi od prosle godine kada sam radio jednu novu turu za bicikliste.

inace, hvala Germanwingsu, vec znam sve stjuardese na letu iz Berlina za Zagreb i Split. da ih nema tesko da bih ovako cesto isao vamo tamo.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 14:36   #90
Zanima me jel ko bio na slapovima Kravice?
Točnije zanima me gradelavanje na istima, jer
tamo već postoje kamini itd.. pa neznam jel se
mogu koristiti itd...
acm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 14:41   #91
Quote:
acm01 kaže: Pogledaj post
Zanima me jel ko bio na slapovima Kravice?
Točnije zanima me gradelavanje na istima, jer
tamo već postoje kamini itd.. pa neznam jel se
mogu koristiti itd...
bila ja, odem svako ljeto.
mogu se koristiti ti za gradelavanje na jednoj livadi kraj slapova, a imas i jeftinjaka restorane tamo
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 14:51   #92
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
bila ja, odem svako ljeto.
mogu se koristiti ti za gradelavanje na jednoj livadi kraj slapova, a imas i jeftinjaka restorane tamo
Ma bio sam tamo ovu zimu kada je pustoš i vidio sam
na livadi i okolo nekoliko komina/mjesta za gradelavanje/itd...
Pa me zanimalo jeli se mogu koristit...
Rado bi ponio sa sobom samo hranu, a sve ostalo, gradele,
drva itd.. koristio tamo, ako je moguće...
acm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 15:20   #93
naravno da je pustos kad jako malo ljudi zna za kravice..ali ljeti bude puno, domaci odu na kupanje i sve bude puno..i sve radi- mozes i sam rostiljati, a mozes i jesti po par restorana koji rade ljeti punom parom.
kravice su najljepse/priroda je najljepsa u 5.mj. kad je sve puno vode
a ljeti je najljepse se kupati ispod slapova
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 11:30   #94
Pozdrav svima

Uskoro putujemo na nekoliko dana u BiH,pa ako netko upuceniji moze malo pripomoci sa informacijama bilo bi super.

Prvi dan krecemo iz Zg, mislimo par sati razgledati Sarajevo,tamo rucati (prijedlog gdje?da nije preskupo, a fino) otici na vrelo Bosne recimo(koliko sam shvatila to nije daleko)
Popodne moramo prema Foci, imamo nocenje i rafting na Tari

Drugi dan nakon raftinga bi krenuli prema np Sutjeska i tamo negdje u blizini vecerali i nocili, ali nismo uspjeli naći na netu neki privatni smjestaj Da trazimo putem?

Treci dan razgledavanje np, Perucica, malo setanja stazama...

Zadnji dan krecemo nazad preko Foce, Gorazda gore prema Bijeljini da vidimo etno selo Stanisic. Ako netko ima prijedlog sto vidjeti usput?
tamaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 13:41   #95
Cesta kroz kanjon Vrbasa između Banja Luke i Jajca je pravi doživljaj, meni osobno jedna od najboljih ruta za vozikanje Ima i ponešto odmorišta uz cestu gdje se isplati stat i napravit koju fotku. Preporučam da zastanete u Jajcu kada idete dole ili kada se vraćate (ako se mislite vraćati istim putem), zanimljiv i lijep stari grad i krasni vodopad na ušču rijeke Plive u Vrbas.

Ako idete u NP Sutjeska, nemojte zaboravit spomenik Tjentište http://www.flickr.com/photos/polexia...n/photostream/, http://www.flickr.com/photos/aisipos/2757766566/
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 22:27   #96
isplati ti se planirati jedan dan duže, tj da prije dolaska u Foču prespavate u Sarajevu. Put je prelijep, nema smisla da samo prođete (ako idete prema ovoj preporuci, preko Banjaluke i Jajca). Osim u Jajcu (i Banjaluci!), grijeh bi bio da ne stanete barem još u Travniku, makar krug autom po centru da napravite i popijete kavu u Lutvinoj kahvi na Plavoj vodi. Zatim u ste u Sarajevu, i najpametnije vam je i da noćite tamo. ima po baščaršiji jeftinih prenoćišta, kao i po čitavom gradu.

drugi dan ujutro na putu prema Foči stanete na Ilidži, na vrelu Bosne.

ne znam za privatni smještaj u Foči, ali ima hotel u centru, mislim da nije skup, i malo izvan centra je motel Brioni. tamo svakako odite, barem na neki ručak ili kavu, fenomenalno je mjesto, usred rijeke.
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 22:21   #97
Ne znam na kojem drugom topiku bi postavila ovo pitanje pa, evo, pokušat ću ovdje. Vozi li neki bus od Gradačca do Zenice/Busovače/Viteza?
__________________
"For what shall it profit a man if he shall gain the whole world, and lose his own soul?"
mimi_2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 10:05   #98
imate li kakve preporuke gdje prespavati na Jablaničkom jezeru
glorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 10:33   #99
Jablaničko jezero je dosta dugačko. U Konjicu imaš motel na južnom ulazu u grad s lijeve strane. Preko puta OMV benzinske.
A imaš dosta privatnog smještaja u mjestima između Jablanice i Konjica (Ostrožac, Čelebići...).
Ovisi s koje strane jezera želiš spavati. Ovo što sam ti nabrojao je s ove strane na kojoj se nalazi magistrala.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 12:26   #100
hvala ti na odgovoru, dolazim iz smjera Prozora i kasnije idem dolje prema Mostaru
glorph is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.