Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2009., 00:25   #21
Udruga koja se bavi besplatnom pravnom pomoći je osnovana i već sam ostvario pomoć, njihov site je http://pravo.pondi.hr, bio sam i kod odvjetnika koji me također zastupao.

Zadnje uređivanje Katrin : 17.06.2009. at 00:42.
singular is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 13:20   #22
Lijepi pozdrav svima!

Ja imam plaću 2.500,00 kn nesto sitno vise i htjela bih tuziti bivsu firmu jer mi nisu dali tri plaće da li mi molim Vas netko moze dati neki savjet da li mogu mozda ostvariti negdje besplatnog odvjetnika jer trenutno nemam bas novaca da ga platim i koliko bi mi se to isplatilo, i sto bi mi bilo pametno napraviti sa time? Zalila sam se i sindikatu ali od njih bas nema puno korisiti na zalost

Puno hvala svima unaprijed
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 14:41   #23
A jeste li još uvijek član sindikata? Sindikat ne može zastupati bivše članove ili nečlanove.

Probajte se obratiti Uredu državne uprave u županiji ili Hrvatskoj odvjetničkoj komori.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 23:35   #24
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
A jeste li još uvijek član sindikata? Sindikat ne može zastupati bivše članove ili nečlanove.

Probajte se obratiti Uredu državne uprave u županiji ili Hrvatskoj odvjetničkoj komori.
Jesam samo mi se cini da bas nema neke prevelike koristi od njih jedino ako sam u krivom sindikatu, to je sindikat radnika u Rijeci, pisala sam i Novoj TV ali mi se jos nitko nije javio, cak sam i podnjela tuzbu drzavnom inspektoratu no sve to mora ocigledno ici na sud gdje bi sama morala snositi troskove no ja sama sa plaćom od 2500 bas i ne mogu platiti odvjetnika, inace imam 24 god. A posao sam odradila na najpostenije moguci nacin inace radi se o jednom butiku vlasnik slovenac, na zalost stalno im saljem mailove no nitko me ocito ne dozivljava sto je najgore nikome od djelatnica nisu dali ni lipe od drugog mjeseca a ne znam kome se vise mogu obratiti vezano za taj slucaj, takodjer hvala na odgovoru
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 00:43   #25
Obrati se Hrvatskoj odvjetničkoj komori (Koturaška 53./II, Zagreb) sa zahtjevom za besplatnom pravnom pomoći, opiši problem i pošalji dokaze o primanjima, i oni ti dodjele jednog od odvjetnika po njihovom izboru,dakako sa tvog područja...

Hrvatska odvjetnička komora ima ovu program dodjele odvjetnika koji je po službenoj dužnosti dužan zastupati za socijalne slučajve, još puno prije ovog novog Zakona o besplatnoj pravoj pomoći (samo što to ljudi nisu znali, pa su se jako rijetko tim pravom koristili).
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 13:34   #26
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Obrati se Hrvatskoj odvjetničkoj komori (Koturaška 53./II, Zagreb) sa zahtjevom za besplatnom pravnom pomoći, opiši problem i pošalji dokaze o primanjima, i oni ti dodjele jednog od odvjetnika po njihovom izboru,dakako sa tvog područja...

Hrvatska odvjetnička komora ima ovu program dodjele odvjetnika koji je po službenoj dužnosti dužan zastupati za socijalne slučajve, još puno prije ovog novog Zakona o besplatnoj pravoj pomoći (samo što to ljudi nisu znali, pa su se jako rijetko tim pravom koristili).
Hvala puno na informaciji nisam uopce znala da se to moz obavezno cu podnijeti zahtjev, ako ne barem cu znati da sam pokusala, ipak nije tako mali novac u pitanju, barem meni
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 21:31   #27
Trebala bi mi jedna informacija vezana uz dobivanje besplatne pravne pomoći, naime prijateljica od mame se razvodi te je podnijela tužbu za razvod braka jer muž ne želi dati razvod. Tražila je također besplatnu pravnu pomoć jer je nezaposlena i u potpunosti financijski ovisna o suprugu, dobila je od suda dopis da u roku od 8 dana pošalju ispis muževih primanja, prosjek plaće kako već. Moje pitanje je što se dešava nakon tih 8 dana, jer je on odbio to njoj dati? Neće joj valjda odbiti tužbu?
Log-in is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 23:07   #28
Link na web site Ministarstva pravosuđa gdje je pojašnjeno sve vezano za besplatnu pravnu pomoć:

http://www.pravosudje.hr/default.asp...=&sid=&jezik=1
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 20:24   #29
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
ovo bi znacilo da ti kao korisnik pravne pomoci ne placas svog odvjetnika u slucaju da izgubis spor nego da protivna stranka moze od tebe traziti naknadu troskova za iznos tarife. e sad, kako to ide u praksi, ne bih znala, ne bavim se time.
Samo da ovo malo pojasnim...

Situacija kod besplatne pravne pomoći je ista kao i kod oslobađanja od plaćanja sudskih pristojbi.

Naime, možete biti kao socijalno ugrožena osoba - "oslobođeni" od plaćanja odvjetničkih usluga svog odvjetnika i sudskih pristojbi koje terete vas kao stranku u postupku; ali u slučaju gubitka spora, plaćate sve sudske pristojbe koje je suprotna stranka platila, i sve troškove odvjetnika koje je imala suprotna stranka (tj.stranka koja je uspjela u sporu)...

Dakle od tih troškova suprotne stranke ; a u slučaju gubitka spora ; vas nitko nemože osloboditi...bez obzira na vašu potencijalnu socijalnu ugroženost.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 21:46   #30
Molio bih one koji su voljni da se ukljuće u temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=492312&page=3https://www.forum.hr/showthread.php?t=492312&page=3. Radi se o bivšim zaposlenicima jedne tvrtke koja nije nikome isplatila plaće, ajoš k tome se i gazda prijeti na sve strane. neznam dali tko od nas ima pravo na besplatnu pravnu pomoć, a i trebali bi odvjetnika za podizanje zajedničke tužbe. Hvala vam puno unaprijed!
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 20:21   #31
u veljači sam dobila bespl.pravnu pomoć za radno pravo. I nisam zadovoljna uslugom odvjetnika kojeg nikad nisam vidjela a kamoli razgovarala s njim. Nikada nema vremena malo porazgovarati sa mnom,pa me uvijek prima njegova vježbenica i radi na mojoj tužbi koja je pogrešno napisala. Ta tužba je već predana na sud prije nego sam uspjela čitati. Zahtjevala sam promjenu tužbe i ništa od toga,kaže da moram čekati da se završi postupak i onda napisati novu tužbu. Htjela bih promijeniti odvjetnika,je li moguće s obzirom da sam dobila bes,pravnu pomoć?
galeb41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 19:32   #32
molim odgovor,jer bih promjenila odvjetnika što prije ako je moguće.
I zaboravila sam reći : nikad nisam bila na tri ročište i nisam dobila obavijest od odvjetnika o tome.
galeb41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 02:44   #33
Imam li pravo na besplatnu pravnu pomoć? Imovina 0 kn, plaća 0 kn, živim s roditeljima u njihovom stanu (nas četvoro u 56 kvadrata), roditelji imaju mirovine 2700+3400 kn, otac sam djeteta od 3 godine koje živi sa majkom (nismo zajedno, i plaćam alimentaciju). Treba mi pravna pomoć za rješavanje problema oko viđanja djeteta, jer smo na sudu. Ako netko zna pouzdanu informaciju, molim da mi se javi.

Zadnje uređivanje File : 07.01.2011. at 09:30.
tonciii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 20:44   #34
Quote:
galeb41 kaže: Pogledaj post
molim odgovor,jer bih promjenila odvjetnika što prije ako je moguće.
I zaboravila sam reći : nikad nisam bila na tri ročište i nisam dobila obavijest od odvjetnika o tome.
Naravno da možeš promijeniti odvjetnika.
Moraš samo dati zahtjev!
nikudnikam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 23:43   #35
www.odvjetnik-biljeznik.com

Pronađite najbližeg odvjetnika ili javnog bilježnika
www.odvjetnik-biljeznik.com
killa bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 19:02   #36
Dali postoji u RH?

Ddali u RH postoji ustanova koja uz odredjenu tarifu pruza punopravnu obranu i zastitu prdplacenih klijenata kao sto je npr,,CAP ili neko drugo udruzenje pravnika?
stefica50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 10:06   #37
T-mobile bežični internet

Imam problem sa T-m zbog bežičnog interneta,potpisala sam ugovor na 24mj i sve je bilo ok dok nisu srušili postojeću stanicu i ostala sam bez mogućnosti spajanja u svom kvartu.Imam njihov dopis gdje piše da moraju izgraditi novu i da trebaju vremena.Tražila sam ih mirovanje ili raskid ali su me odbili sa tvrdnjom da odem tam gdje ima signala.Žalila sam se i HAKOM-u i dobila isti odgovor koji smatram krajnje nepoštenim i bezobraznim.Sada bih ih rado tužila ali ne znam kojim putem i kako da ostvarim besplatnu pravnu pomoć?Eventualno jer ne posjedujem nekretnine i ispod prosjeka sam po članu kućanstva.
Molim one koji znaju da mi napišu što i kako i gdje mogu otići i zatražiti pravnu pomoć.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 10:13   #38
Procitaj barem prvi post na temi, bit ce ti jasnije
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 11:40   #39
Katrin pročitala sam sve ali konkretno za moju situaciju još uvijek ne znam gdje da odem po taj upitnik,nisam nikada imala ovakvu situaciju niti sam proučavala članke zakona,sada čitam već danima i što više čitam to sam se bolje pogubila u tome zato i molim pomoć jer vidim da ovdje ima upućenih.
Zato molim ako znaš napiši mi gdje se prvo trebam javiti.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:55   #40
Onda te molim da citas pazljivije. Besplatna pravna pomoc se pruza u sporovima o egzistencijalnim pitanjima, spajanje na internet to nije.

Imas tu popis udruga, ako te zanima.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.