Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2009., 12:21   #61
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
nije prilagođena za ljevake,kod pucanja previse trzaja i udarca se osjeti naobrazu,zatvarac je kopiran u zadnji cas iz g36,grije se ko luda ali se to ne vidi na youtubeu,
Kak nije za ljevake?
A trzanje ovisi o težini puške i streljivu, a zašto zatvarač ne smije biti kopiran
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 13:59   #62
Nikako nije za ljevake. Pogledaj na snimkama tvorničkog testiranja gdje se izbacuju čahure i zamisli gdje bi to došlo kad bi ljevak koristio to svjetsko čudo. A za kopiranje mogu samo reči da bi bilo jako lijepo da nije ništa kopirano a to je nemoguće ali bar su mogli ostavit prvotni izgled jer onda je izgledalo kao nešto domaće a sada kao da smo razmnožili onu sa Maslenice.
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 16:33   #63
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Nikako nije za ljevake. Pogledaj na snimkama tvorničkog testiranja gdje se izbacuju čahure i zamisli gdje bi to došlo kad bi ljevak koristio to svjetsko čudo.
Pa nekom logikom ne bi trebalo biti teško premjestiti poklopac zatvarača na lijevu stranu, pa i napraviti primjerke za lijevake..
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 17:17   #64
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Nikako nije za ljevake. Pogledaj na snimkama tvorničkog testiranja gdje se izbacuju čahure i zamisli gdje bi to došlo kad bi ljevak koristio to svjetsko čudo. A za kopiranje mogu samo reči da bi bilo jako lijepo da nije ništa kopirano a to je nemoguće ali bar su mogli ostavit prvotni izgled jer onda je izgledalo kao nešto domaće a sada kao da smo razmnožili onu sa Maslenice.
Skopirali su FAMAS, a nisu skopirali da se moze birati na koju stranu čahure da se izbacuju, to mi je čudno skroz.
runJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 17:19   #65
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Ajde onda napiši kolika je cijena G36.

Htio si napisati "satnija za posebne namjene".




A koji to vojnici bi trebali odlučivati,koliko ima stručnjaka po tom pitanju,misliš ako si vojnik da si odmah stručnjak za oružje.

Jesi li ti siguran da neće to sada biti rješeno vidiš ja imam saznanja da se radi na tome.
Meni se čini da bi se onima u misijama bilo teško rastati od onoga šta nose sada.
Pa nemožemo se vječito igrati sa kalašima vjerojatno ti je poznato da smo u NATO-u,pa da treba neke standarde i ispoštovati.
Šta ako se bude stalno povečavao (a navodno hoče) broj ljudi u misijama hočemo li za njih kupovati još G-36 bogata smo država,pa možemo tako

Neki za pušku kažu drukčije,ali ti si stručnjak i na osnovu slika donio si zaključak da ta puška nevalja da sam na tvome mjestu tražio bih mjesto u stručnoj komisiji za nabavke.
Uostalom ako ti to sve znaš napiši ljepo pismo ministru,načelniku GS HV,HS Produktu i reci da ti imaš bolja rješenja i problem rješen ili im ukaži na te njihove nedostatke,ako ni to neupali onda idi direktno kod vrhovnog zapovjednika i ukaži mu da smo kupili šrot od puške on je sada u điru i možda preduzme nešto.

ne nisam mislio napisati spn vec ssvp(nisi u toku)

upravo bi eminentni trebali biti vojnici koji su i trazili da je ispitaju a nije im bilo dopusteno(rijec je o grupi vojnika koji ispucaju sami vise metaka nego ostatak od 99% osrh)
ja sam pucao iz vise vrsta oruzja nego sto ih ti mozes nabrojiti i to ne samo na streljani
o kojim nato standardima pricas!?
nemoj pricati o necemu o cemu neznas nista!
mađarska,poljska,rumunjska,bugarska su sve nato clanice koje jos uvijek koriste kalasnjikov i ne misle ga tako brzo promjeniti i ne postoji nikakvo pravilo koje pojedinoj clanici namece koji kalibar i koje oruzje treba koristiti
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 17:59   #66
Quote:
runJa kaže: Pogledaj post
Skopirali su FAMAS, a nisu skopirali da se moze birati na koju stranu čahure da se izbacuju, to mi je čudno skroz.
Nisu iskopirali ni nogare koje idu na FAMAS, promjene su tolike taman da nema tužbe od Francuza. Nišan/ciljnik za tromblon kao na FAMAS.
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:03   #67
Quote:
ja sam pucao iz vise vrsta oruzja nego sto ih ti mozes nabrojiti i to ne samo na streljani
A odakle ti to znaš nemaš pojma ko sam ja i nemožeš tako nekoga ocjenjivati i sebe dizati u nebesa i pričati ja sam ovo ili ono jesi siguran da ja nemogu nabrojati.

I ja sam bio u ratu,pa šta onda jel to neko mjerilo pusti te priče.
Znam ja dosta toga šta nose od naoružanja džave koje si nabrojao,a i znam šta če uskoro novo nositi pogotovo Češka vojska.
I sve misle brzo promjeniti kalaše Češka,Slovačka,Poljska(neznam za Mađarsku) vidiš nemaš ti pojma.
A nisam u tijeku kada je trebalo bio sam.

I nisi mi odgovorio kolika je cjena G36 ako toliko znaš

Zadnje uređivanje kopriva-vk : 10.09.2009. at 18:13.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:07   #68
Kopiraju svi ostali,pa šta onda.
Ako svi toliko znate napravite sami pušku i da ni jedan dio nebude kopija neke druge puške.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:21   #69
Pa imali smo nešto što je izgledalo kao mješvina više pušaka a opet nije izgledala kao ni jedna ali to očigledno nije bilo dobro. A sad nastavljamo tradiciju i Ero, RGB-6 nisu naš dizajn pa dobro a i bilo je vrijeme kad je trebalo odmah pa se nije imalo vremena tražiti svoj put a sad ako već nije išlo prvim dizajnom mogli su kupiti licencu i imati domaću proizvodnju provjerene puške sa rješenim sistemom za ljevake i ostalim "glitchevima". I M-70 nije izmišljena tu ali su je pravili bolje nego orginal kao i M-84/T-72... prvo licenca i usvajanje tehnologije a onda domaći proizvod ali ovo ide kao i kod naših privatnika svi bi htjeli sve preko noći...
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:48   #70
Ko kaže da je M-70 bolja od orginala od čega da počnemo od cjevi možda.
Nijednu pušku nisam morao čistiti kao M-70 i na namjanju vlagu pocrveni.

Kako preko noći pa već godinama ljudi rade na VHS.

Zadnje uređivanje kopriva-vk : 10.09.2009. at 18:54.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:48   #71
Pa kako kod puška da izgleda, ličiti će na već neku izmišljenu, razmislite malo? Ako se izmisli neko bestrzajno oružje, oružje s totalno drukčijim načinom rada, s totalno drukčijom municijom, npr. bez čahure, tek onda govorimo o nečem novom. Kada bi se sada izmislila neka nova verzija kalašnjikova,koja bi nadmašila svaku dosadašnju pušku, samo zato što liči na kalašnjikov, ne bi valjala, jer bi ona bila "još jedna od 1000 verzija kalaša" koji datira iz '47, i ranije.
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 19:13   #72
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Ko kaže da je M-70 bolja od orginala od čega da počnemo od cjevi možda.
Nijednu pušku nisam morao čistiti kao M-70 i na namjanju vlagu pocrveni.

Kako preko noći pa već godinama ljudi rade na VHS.
M 70 je bolja od originala
Za JNA pušku si znao koji je +/- kalibar, a ove druge iako su imale kromiranu cijev često su bile po pravilima struke šrot! Nisu se uklapale u propisani i dozvoljeni kalibar i cijev ćesto nije izdržala torturu!
A o ostalim propisanim mjerenjima da ne pričamo!
A to što si morao češće čistiti to je druga stvar!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 19:16   #73
Na koju pušku sliči ova
http://www.thehighroad.org/showthread.php?t=361076
http://www.militaryphotos.net/forums...64105&page=133
http://www.militaryphotos.net/forums...d.php?t=156729

Ili recimo ove
http://www.altair.com.pl/start-2224
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 19:41   #74
Ova zadnja me podsjeća na FN F2000. Ostale su više manje iskombinirale elemente više pušaka, počevši od H&K G36.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 20:29   #75
Na SCAR/L,
http://www.defensereview.com/1_31_2004/FN%20SCAR.jpg

Ova bullpup druga mi trenutno ne liči na ništa previše poznato, al dalo bi se naći
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 21:16   #76
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
A odakle ti to znaš nemaš pojma ko sam ja i nemožeš tako nekoga ocjenjivati i sebe dizati u nebesa i pričati ja sam ovo ili ono jesi siguran da ja nemogu nabrojati.

I ja sam bio u ratu,pa šta onda jel to neko mjerilo pusti te priče.
Znam ja dosta toga šta nose od naoružanja džave koje si nabrojao,a i znam šta če uskoro novo nositi pogotovo Češka vojska.
I sve misle brzo promjeniti kalaše Češka,Slovačka,Poljska(neznam za Mađarsku) vidiš nemaš ti pojma.
A nisam u tijeku kada je trebalo bio sam.

I nisi mi odgovorio kolika je cjena G36 ako toliko znaš
češka uopče nije ni koristila kalaš ko ni slovacka.
ostale drzave tek razmisljaju u buducnosti promjeniti i to ne zato sto je to nato standard vec zato sto im kalas lagano pocinje biti nezadovoljavajuc svojim karakteristikama
poljska je vec 10 godina u nato-u a proci ce barem jos 5 prije nego uvedu novu pusku u naoruzanje a taman kad se uvede kalibar 5,56 ameri i jos 2-3 vece i vodece zemlje u nato-u ce proci na novi kalibar
ne zelim se natezati gdje je tko bio i koliko je tko bio u ratu ali da se nebi potezalo pitanje ja sam maloljetni branitelj iz domovinskog rata a jos uvijek sam u vojsci i to perspektivan jer sam puno ulozio u sebe i svoja znanja i sposobnosti
cijena oruzja se ne racuna koliko je platis kad je uzimas iz "ducana" vec se u nju uracunava puno toga.
koliko je dobila ozaljska tvrtka za razvoj i koliko je tog novca zavrsilo u necijem đepu. vjeruj mi g36 je konacnici jeftiniji a i provjeren je vec
da nebi sad ispalo da navijam za g36 spram vhs moram to demantirati jer ja bi radije vidio aug steyr u rukama nasih vojnika nego g36
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 22:06   #77
Quote:
ne zelim se natezati gdje je tko bio i koliko je tko bio u ratu ali da se nebi potezalo pitanje ja sam maloljetni branitelj iz domovinskog rata a jos uvijek sam u vojsci i to perspektivan jer sam puno ulozio u sebe i svoja znanja i sposobnosti
Pa sam si potencirao to pitanje kazavši koliko si ti metaka ispucao.
Koriste SA vz 58 isti klinac drugo pakovanje.

Nemožeš uspoređivati G36 i VHS i G36 se razvija već godinama isproban je zahvaljujući ratu u Afganistanu i Iraku za promociju neka zahvale amerima koji su im osigurali poligon.

Da ja skratim ovu našu raspravu jer ona počinje da ide krivim tokom i ide onim gdje je ko bio.

HV če dobiti u naoružanje ono što mu kupi MORH sa novcima poreznih obveznika.
Kome se neče sviđati i ko neće nositi VHS,a šta da kažem nemora biti u vojsci jeste demokracija ali u vojsci demokracije nema.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 22:32   #78
Rade godinama na VHS i jedno vrijeme taj VHS liči na nešto novo kod nas napravljeno a onda preko noći nam opet predstave VHS koji ne sliči na FAMAS nego je pljunuti taj minus detalji da ne dođe do tužbe
Sa ovoga
http://img123.imageshack.us/img123/6121/vhscqv3.jpg
na FA MAS
http://www.thefirearmblog.com/blog/w...le-remov-1.jpg

U vojsci nije demokracija ali ni u Hrvatskoj nije vojna hunta ili Hugo Chavez... hvala Bogu.
A kako je MORH već uložio novce u pušku za očekivati je da će je hvaliti i hvaliti jer gdje si ti vidi kod nas da je netko priznao da je pogriješio
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 22:37   #79
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
jer gdje si ti vidi kod nas da je netko priznao da je pogriješio
Ma sudac je kriv!
Nismo samo mi takvi, općenito cijeli balkan...
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 22:41   #80
Bitno je da je linija za proizvodnju puške složena sa novim strojnim parkom i da serijska proizvodnja ide. Premijerka vjerojatno to bila pogledati velika je to stvar za našu malu Hrvatsku a bilo bi i za nekadašnju SFRJ i bio bi to događaj o kojem bi pisali razni Frontovi ,Narodne armije i stvara bi se legenda koju bi raspirivao i nadzirao KOS.
Ovako u našoj Hrvatskoj nitko ništa (i bolje je tako) a ovdje se piljevina drobi i bar neke koristi od nje imaju telekomunikacijska poduzeća.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.