Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2009., 09:33   #21
Quote:
Deni_Zg kaže: Pogledaj post
Medvjed je dobio što je i zaslužio.
Budući da je bijele boje, ionako bi ga neki grabežljivac uočio i pojeo prije ili kasnije.
vidim da si nadasve dobro upoznat s hijerarhijom u takovoj šumi
croatish7 is offline  
Old 31.10.2009., 11:30   #22
Mene šokiraju ovakve rečenične konstrukcije:

Quote:
Radi se o vrlo rijetkoj vrsti koja spada u raritet.



JBT, tko ovom čovjeku daje novac za pisanje članaka
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 31.10.2009., 12:30   #23
Dakle, tu se zagovara neubijanje medvjeda zbog njegove boje kože? Meni zvuči kao medvjeđi rasizam
JPK is offline  
Old 31.10.2009., 15:27   #24
Kad sam jučer to pročitao pao mi je mrak na oči. Jebemu mater, pa tog kretena treba javno osramotiti na glavnom dnevniku HRT-a. Prime time. Ono, par zoologa, biologa i njihove facepalm face, uz mali prilog o rijetkosti takvih pojava. I na kraju intervju s kretenom od 10 sekundi, gdje će izvaliti neku glupost. Pa nek zauvijek ostane obilježen kao majmunčina.

I naravno, popratni komentar Šprajca.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 31.10.2009., 15:44   #25
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Čini mi se da se sasvim fino snalazio ovih 10 godina.

Također, zanima me koji to grabežljivci koji se hrane medvjedima obitavaju na ovim prostorima?
ovo je i mene malo nasmijalo.
salu na stranu,ovo je meni (kao i sam pojam lova i ljudi koji se njime bave) nesto tako sramotno i odvratno da tesko nalazim rijeci koje bi docarale moje gadjenje nad ljudima koji su u stanju raditi takve stvari,umjesto da se samo poklone pred tom ljepotom,kao i pred citavom florom i faunom koju je covjek sebi podredio i koju besramno unistava.
Hannah 3 is offline  
Old 31.10.2009., 15:50   #26
moram ovdje quotati jedan od komentara na clanak,jer je jako dobro napisan:

"Genijalni um lovaca. Sjedi u zasjedi sa snajperom, gleda veličanstvenu životinju, divi se kak je lijepa, nije da mu prijeti. Ne želi je ni pojesti. Al eto, povuče obarač. i Padne medo. Albino medo. Kakvog je vjerojatno u Turbo Limaču kupio svojoj kćeri. Atipičan primjerak kojeg treba izlučiti. Jer se sami ne znaju izlučivati - to što postoje milijunima godina nije bitno. Bitno je da čovjek mora pomoći u izlučivanju. Prije no što se čovjek umiješao glupa divljač se nije znala ni razmnožavati ni eliminirati. Ništa oni jadni nisu znali. Al eto, sad japanski kitolovci pomažu da se broj kitova svede na nulu. jer prde u more i uništavaju tunu koju japosi trebaju za sushi. Glupi kitovi. i glupi medvjedi! Treba im se osvetit za sve Ličane koje su pojeli tijekom povijesti! Zato predlažem da se iskoriste potenzne odskočne mine. Glupi medvjedi i jeleni kapitalci s onim glupim rogovima. Sve to treba sredit minsko eksplozivnim sredstvima da više ne remete biocenozu. Pederska divljač."
Hannah 3 is offline  
Old 31.10.2009., 15:54   #27
ne cudi mi sto je netko spomenio ovdje dinosaure,jer likovi koji se bave ubijanjem zivotinja su vjerovatno teleportirani iz knjige pleme spiljskog medvjeda,iako i kromanjonci u toj knjizi ne ubijaju toliko,nego ih pokusavaju ukrotiti,......ma fuj,gade mi se lovci.
Blessy1230 is offline  
Old 31.10.2009., 17:04   #28
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Smisao lova mi je oduvijek bio nepoznanica.
Doista? Da ne postoje farme životinja, što misliš kako bi nabavljali mesnu hranu? Štoviše nekima je to jedini izvor hrane (eskimima i bušmanima).

A lovstvo je gospodarska grana, a ne sport ili štojaznam što.

A općenito oni koji uzduž i poprijeko pljuju po lovcima, nit razlikuju lovca od lovokradice, a kamoli da znaju što točno sve lovstvo obuhvaća.
Toco1980 is offline  
Old 31.10.2009., 17:43   #29
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Doista? Da ne postoje farme životinja, što misliš kako bi nabavljali mesnu hranu? Štoviše nekima je to jedini izvor hrane (eskimima i bušmanima).

A lovstvo je gospodarska grana, a ne sport ili štojaznam što.

A općenito oni koji uzduž i poprijeko pljuju po lovcima, nit razlikuju lovca od lovokradice, a kamoli da znaju što točno sve lovstvo obuhvaća.
manemoj,nadam se da si pogledao sada emisiju na htv,o medvedicima u Kutarevu,a daj nam ti objasni definiciju lovstva,ubiti zivotinju da bi ti bila trofej,pa stvarno,,,,,,bez komentara,lovac ili lovokradica,meni koja nemam pojma o lovstvu,je isto,ubijate neduzne zivotinje.nemoras se truditi pojasnjavati i objasnjavati,tako je mi smo ljudi koji nemamo pojma,i ne zelim mjenjati taj svoj pojam o ubijanju zivotinja.
Blessy1230 is offline  
Old 31.10.2009., 17:52   #30
Quote:
Blessy1230 kaže: Pogledaj post
manemoj,nadam se da si pogledao sada emisiju na htv,o medvedicima u Kutarevu,a daj nam ti objasni definiciju lovstva,ubiti zivotinju da bi ti bila trofej,pa stvarno,,,,,,bez komentara,lovac ili lovokradica,meni koja nemam pojma o lovstvu,je isto,ubijate neduzne zivotinje.nemoras se truditi pojasnjavati i objasnjavati,tako je mi smo ljudi koji nemamo pojma,i ne zelim mjenjati taj svoj pojam o ubijanju zivotinja.
Osobi poput tebe koja nema pojma o lovstvu, i koja ne želi ni naučiti što je lovstvo, bilo bi dosista gubitak vremena bilo što pokušati objasniti u vezi lovstva...

... ali za neargumentirano sraćkanje po nekome/nečemu ni ne treba biti upućen.
Toco1980 is offline  
Old 31.10.2009., 19:10   #31
Quote:
Cr4zY kaže: Pogledaj post
Tvoj post je jos gori,od njegovog izraza lica

Jel mu pretilo nesto ovakvo : ?

da rofl sigurno su mu specijalci prijetili
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Old 31.10.2009., 19:13   #32
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Osobi poput tebe koja nema pojma o lovstvu, i koja ne želi ni naučiti što je lovstvo, bilo bi dosista gubitak vremena bilo što pokušati objasniti u vezi lovstva...

... ali za neargumentirano sraćkanje po nekome/nečemu ni ne treba biti upućen.
a nemoš takima objasiniti.... uredu je napravit gradove, naselja, polja, al nije onda uredu držat populaciju divljih zivotinja u tom broju da ne radi štetu. prvo sjebemo životinjama stanište i onda mislimo da ce sve biti u redu. al nisu oni krivi.....
al najbolje je kad divlje svinje razjebu hektare i hektare kukuruza i ostalih kultura kako onda svi viču i govore di su lovci, šta ne smanjuju broj svinja, bla,bla,bla....kad tipkam po forumima onda je sve lijepo, lovci su gamad, al kad mi svinja oće pojest hranu za sljedeću godinu onda zovem lovce....

i ovaj medo je morao ici van iz populacije , ma koliko on lijep bio.... svaki albino mora biti izlučen...

Zadnje uređivanje Makyme : 31.10.2009. at 19:23.
Makyme is offline  
Old 31.10.2009., 19:38   #33
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
a nemoš takima objasiniti....
Za njih su totalna nepoznanica pojmovi kao što su lovostaj, kontrolirani odstrijel, ... svi maltene misle da lovci u šumi pucaju mahnito na sve živo što se miče i to tokom cijele godine.

Isto tako nitko od njih očito nije čuo ni vidio da lovci po zimi nose zranu u šumu za životinje. Ili da lovci čiste šumu od olupina i smeća... (Štoviše oni debili iz "prijatelja životinja" šire negativnu propagandu o lovcima, ali osim toga i povremenog paradiranja po cesti i iritiranja ljudi ne čine apsolutno ništa.)

Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
al najbolje je kad divlje svinje razjebu hektare i hektare kukuruza i ostalih kultura kako onda svi viču i govore di su lovci, šta ne smanjuju broj svinja, bla,bla,bla....kad tipkam po forumima onda je sve lijepo, lovci su gamad, al kad mi svinja oće pojest hranu za sljedeću godinu onda zovem lovce....
Upravo to... licemjeri s duplim kriterijima.

Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
i ovaj medo je morao ici van iz populacije , ma koliko on lijep bio.... svaki albino mora biti izlučen...
I meni je žao s obziromd a se radi o albino medvjedu, ali ježi ga.... U krajnjem slučaju nek ga prepariraju.
Toco1980 is offline  
Old 31.10.2009., 19:52   #34
Grozno.
__________________
Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti. Mi cemo ga držati. Vaši Pradjedovi
Saha is offline  
Old 31.10.2009., 19:59   #35
jedan medo, više manje - tak svejedno
ionak mi se gade sve te životinjske vrste to sve treba satrti
coolinesay is offline  
Old 31.10.2009., 20:28   #36
Opet stare priče, jel lov vaki il naki.
Najstrašnija stvar u svemu tome, a naši novinari ne mogu nanjušiti pravu priču, jest slijedeći citat sretnog lovca:
"Bio je cik zore, taman toliko svjetla da mogu pucati i bio je mraz. Vidio sam da se približava medvjed i učinilo mi se da je sive boje. Tek kada sam ga usmrtio vidio sam da je albino', pojašnjava Miletić".

Neznam što znači cik zore, koliko je to "taman svjetla" da zna da je to medvjed? Na osnovi čega je zaključio da je medvjed, neka procedura, postotak tijela koji vidi, ili samo silueta? Postoji li mogućnost da mu se priviđa u "cik" zore, kada su ljudi inače najumorniji, igra sjene i svjetla, nedovoljan kontrast.... pa kefne kolegu...

Moje mišljenje je da bi lovstvo trebalo profesionalizirati kao što je profesionalizirana policija.
__________________
"možda je čovjek mislio da mozgom izoliraju građevinske objekte, u što se ne bih štela mešat." by Herp
žalosna sova is offline  
Old 31.10.2009., 20:41   #37
Da, ne možeš takvima objasnit. Moš mislit. Ako ste vi svi toliko naivni da mislite da svi mi koji smatramo da je ovo što je ta spodoba napravila sramotno nismo svjesni što sve uključuje riječ lovac, onda razmislite ponovno.

Mogu govoriti primjerice za sebe. Ja sam tog sasvim svjesna. Svega što lovci čine za životinje, i da, mahnitih maloumnika koji kurca ne znaju, a zovu se lovcima.

Sve to na stranu, još mi samo objasnite koja je bila poanta u tome da taj "plemeniti lovac" paradira s tom životinjom uokolo, da ne spomenem razvlači mu gubicu za novine i pokazuje ga hrpi klinaca iz osnovne škole, kao da je ubijanje fantastična stvar. Baš oni znaju što znači bit lovac, i baš ih briga.

Krasan lik u svakom slučaju. Sigurno su mu hlače postale uže oko prepona kad je vidio svoju krasnu facu u novinama.
Maiya is offline  
Old 31.10.2009., 20:51   #38
Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da bi lovstvo trebalo profesionalizirati kao što je profesionalizirana policija.
I što bi time dobila!? To da bi lovci dobivali plaću (vjerojatno iz državnog proračuna)... a po pitanju samog lovstva (lova i hranjenja životinja) promjenilo se nebi apsolutno ništa.
Toco1980 is offline  
Old 31.10.2009., 21:07   #39
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
I što bi time dobila!? To da bi lovci dobivali plaću (vjerojatno iz državnog proračuna)... a po pitanju samog lovstva (lova i hranjenja životinja) promjenilo se nebi apsolutno ništa.
Minimalno viša škola, i njihova funkcija ne bi bila samo lov, nego cjelokupna skrb o prirodi. Kao u nacionalnim parkovima. Sadašnji sistem udruga građana definitivno ne valja.
Dok ne pogine neki strani turist, po mogućnosti amerikanac, neće se ništa promjeniti...
__________________
"možda je čovjek mislio da mozgom izoliraju građevinske objekte, u što se ne bih štela mešat." by Herp
žalosna sova is offline  
Old 31.10.2009., 21:13   #40
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
jedan medo, više manje - tak svejedno
ionak mi se gade sve te životinjske vrste to sve treba satrti
ajde konačno neko normalan








__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.