Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 12:23   #1201
Gdje se mogu kupiti/naručiti rezervne 20V Parkside baterije?

Btw. Od idućeg tjedna je opet onaj set alata od 550kn i aku brusilica za 550kn.
Ivan495 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:53   #1202
Može o alatu, ali sad nakon hlača, možemo završiti i na plaži. Postovi obrisani, jer to nije tema!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:54   #1203
Zna li netko, ova elektricna klamerica/cavlerica koja dolazi u cetvrtak, koristi li iste cavle i klamerica kao i pneumatska?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:00   #1204
Nemam pojma, samo vidim na ovoj slici da klamerice koristi Type 55, a čavlići Type 47. Što to znači nemam pojma.

https://www.lidl.de/de/parkside-elek...o=also_clicked

Koliko vidim nije baš za odbaciti, klamerice idu duljine 15–25mm, a čavlići 15-32mm. A kad sam malo gledao druge marke sličnih karakteristika nema ništa ispod 1500kn.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:05   #1205
ja sam kupio onaj moodel prije ovog i nisam baš zadovoljan. iako nisam puno koristio, malo malo pa se zaglavi spajalica kad okinem
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 12:08   #1206
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, samo vidim na ovoj slici da klamerice koristi Type 55, a čavlići Type 47. Što to znači nemam pojma.

https://www.lidl.de/de/parkside-elek...o=also_clicked

Koliko vidim nije baš za odbaciti, klamerice idu duljine 15–25mm, a čavlići 15-32mm. A kad sam malo gledao druge marke sličnih karakteristika nema ništa ispod 1500kn.
koliko sam nasao ti type 55 i type 47 su neki Boschovi standardi, tako da bi ih se vjerojatno trebalo moci nabaviti.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:15   #1207
Quote:
mikidragi kaže: Pogledaj post
ja sam kupio onaj moodel prije ovog i nisam baš zadovoljan. iako nisam puno koristio, malo malo pa se zaglavi spajalica kad okinem
To baš nije ohrabrujuće da se kupi novi model klamerice od Parkside.

Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
koliko sam nasao ti type 55 i type 47 su neki Boschovi standardi, tako da bi ih se vjerojatno trebalo moci nabaviti.
Ne znam što bih ti rekao gledajući youtube testove.
Jedan video kaže da je klamerica ok, a drugi video da je preslaba.

https://www.youtube.com/watch?v=zok68N2GGIs&t=3s

https://www.youtube.com/watch?v=1GWVYOLvwQs&t=540s
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 00:47   #1208
Evo moj osvrt na el. klamaricu od prije godine dana: https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=671

Kupio sam je prije 2-3 godine pa se možda već i nekoliko modela promijenilo u međuvremenu... Ne znam napamet točan naziv/model ove moje, a nije mi pri ruci. Iako se u ovom mom primjeru pokazala nedovoljno jakom, siguran sam da bi u jelovinu ili neko mekanije drvo bi zakucala bez problema.

Primjetio sam npr. da je u slučaju tračne brusilice došlo do povečanja snage između zadnje serije "PBS 900 B2" koja je imala 900W, i tračne brusilice koju sam ja kupio godinu ili dvije prije toga (serije "PBS 600 B1") od 600W. Možda su "pojačali" i ovu klamaricu...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 10:27   #1209
Hvala decki. Moja situacija je relativno specificna, imam zracnu cavlericu/klamericu s kojom sam zadovoljan, ovu bih eventualno uzeo kad trebam obaviti nesto gdje mi kompresor nije pri ruci. Ako ova to ne moze odraditi onda cu vec organizirati da brdo dodje muhamedu ili muhamed brdu.

Za klamerice sam pitao jer bi mi bilo zgodno da imam samo jednu vrstu. Po podacima ima mala razlika zracna ima krunu 5,7mm a ova 6mm sto je mozda nebitno a mozda dovoljnio da ne radi kako treba.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:17   #1210
Svaka klamerica će se zaštopatiti ako ju puniš neodgovarajućom "municijom" Zato i postoje tablice sa podacima i standardizacija kod profesionalnih alata.Ja recimo koristim klamerice sa M53 oznakom i pod tom oznakom kupujem punjenje neovisno tko ih proizvodi.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 08:17   #1211
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Hvala decki. Moja situacija je relativno specificna, imam zracnu cavlericu/klamericu s kojom sam zadovoljan, ovu bih eventualno uzeo kad trebam obaviti nesto gdje mi kompresor nije pri ruci. Ako ova to ne moze odraditi onda cu vec organizirati da brdo dodje muhamedu ili muhamed brdu.

Za klamerice sam pitao jer bi mi bilo zgodno da imam samo jednu vrstu. Po podacima ima mala razlika zracna ima krunu 5,7mm a ova 6mm sto je mozda nebitno a mozda dovoljnio da ne radi kako treba.
Ne znam kakva je trebalo bi ju kupit pa isprobat u radu, ako ne valja za tvoje potrebe vratiti, a ako valja ostaviti. Uostalom i meni treba klamerica odnosno cavlerica jer nemam cak niti onu pneumatsku, a kamoli elektricnu. Imam jednu klamericu za drvo koja radi na principu batine, zamahnes i udaris, al jbg kad ti treba preciznost unutar 1cm onda nula bodova. Ta mi klamerica sluzi za grube radove tipa poklamam najlon, foliju ili ceradu za pokrivanje necega i tome slicno.

Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Svaka klamerica će se zaštopatiti ako ju puniš neodgovarajućom "municijom" Zato i postoje tablice sa podacima i standardizacija kod profesionalnih alata.Ja recimo koristim klamerice sa M53 oznakom i pod tom oznakom kupujem punjenje neovisno tko ih proizvodi.
To je osnovni problem sto se tice tipa municije, ali imas drugi problem, a to je kad je klamerica lose kvalitete onda ti ima preveliku rupu za izlaz municije ili se rupa prosiri trosenjem pa ti idu po dvije ili se jedna iskrivi, e onda dolazi do stopanja.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:33   #1212
Da na kraju ne ispadne puno price, malo akcije, ako netko zna gdje ima jos kupiti klamericu u zgb/vg - biti cu zahvalan
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 18:46   #1213
Kupil ja jučer udarni šarafciger, brusilicu i klamericu.
Probal sam sva tri alata (inače imam baterijsku brusilicu Ryobi, tak da sam ih mogel usporediti).
Brusilica je jača i brža od Ryobi-jeve, no, ima jako bedasto riješen šalter i dosta bučniji reduktor.
Klamerica se čini dost jaka. Onaj priloženi čavlić od 32mm bez brige zabije u jelovinu, no u hrastovini se čavli savijaju i nemre ih zabiti do kraja. Mislil sam ju rabiti za pribijanje terpapira na krov, ali klamerice su premale za to. Neznam za kaj bi ju drugo koristil, tak da bu išla u povrat.
Udarni šarafciger je fest jak i on definitivno ostaje.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 22:15   #1214
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Kupil ja jučer udarni šarafciger, brusilicu i klamericu.
Probal sam sva tri alata (inače imam baterijsku brusilicu Ryobi, tak da sam ih mogel usporediti).
Brusilica je jača i brža od Ryobi-jeve, no, ima jako bedasto riješen šalter i dosta bučniji reduktor.
Klamerica se čini dost jaka. Onaj priloženi čavlić od 32mm bez brige zabije u jelovinu, no u hrastovini se čavli savijaju i nemre ih zabiti do kraja. Mislil sam ju rabiti za pribijanje terpapira na krov, ali klamerice su premale za to. Neznam za kaj bi ju drugo koristil, tak da bu išla u povrat.
Udarni šarafciger je fest jak i on definitivno ostaje.
Ti minijaturni čavlići i klamerice hoćeš nećeš moraš poduplat jedan za drugim jer jedan pravi čavao kojim zabiješ čekićem jednak je ko dva mala čavlića. Tak ti to vrijedi i za klamerice pa bi još mogao poslužiti za pribijanje terpapira jer to nije nešto zahtijevno osim da malo pridrži dok nedođu štafle, kontra letve pa crijep.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 15:59   #1215
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Da na kraju ne ispadne puno price, malo akcije, ako netko zna gdje ima jos kupiti klamericu u zgb/vg - biti cu zahvalan
Nasao na Lanistu, ima jos komad ili dva.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 17:26   #1216
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Nasao na Lanistu, ima jos komad ili dva.
Javi dojmove jel moze klamat bar u bukvu, grab znaci nesto tvrde od jelovine. U hrast ne idu cavlici to je vec rekao Zvon.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 21:11   #1217
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Udarni šarafciger je fest jak i on definitivno ostaje.
Zna li se koliko ima Nm?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 21:21   #1218
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Zna li se koliko ima Nm?
180 Nm

https://www.lidl.de/de/parkside-akku...-li-a1/p248077
svismomidobri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 16:21   #1219
Traži sam udarni Makitin, na kojeg bi pasale 14,4V baterije od bušilice koju imam, no nisam ga našel po prihvatljivj cijeni.
Ovaj udarni Parkside slučajno se pojavil, i meni bude dobar za namjenu koju mi treba.
Rekel bi jedan kolega: najvažnije je da ima kofer
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:18   #1220
Čisto za info ako još netko traži... Znam da su bile male šanse, al tražio sam danas taj udarni odvijač u Ogulinu, Otočcu, Gospiću i Biogradu... I nula bodova. Jedino je u Ogulinu bio jedan raspakiran pa mi ga se nije dalo uzimat jer je to vjerojatno onaj po kojem svi redom drndaju kad prođu pored te police. Al da mi se sad vratit tamo, možda ne bih bio toliko izbirljiv...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.