Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 11:11   #61
Nema pravila, jer svaka roba ima svog kupca i na kraju ispadne da nešto vrijedi onoliko za koliko je i prodano!
Ali, u principu kod glazbene opreme i Hi-Fi uređaja također, ako izvučeš 50% cijene novog to je super!
Pošto si ti kupac raspitaj se koliko su novi takvi zvučnici pa ponudi u pola cijene i točka!
BassMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 11:19   #62
Arrow Zvučnici (HI-FI, HT-KK i komp)

Imam u planu otvaranje ugostiteljskog objekta(55-60 m2),tipa cafe-wine bar,znači ugodna,ne previše glasna muzika.Firma od koje sam dobio punuda za ozvučenje ponudila mi je P.audio zvučnike(4 kom.WS-8TF + yamaha RX497 pojačalo) ali mene bi zanimalo da li bi mogao da koristim jedan od BOSE acoustimass-a,peticu ili trojku,možda 2 x po jedan od njih (ne znam koliku kvadraturu pokrivaju).U ovoj firmi su mi rekli da je BOSE previše para a nedobije se ni približno dobar zvuk a ja sam pak bio u par objekata gdje su male bose kutijice sasvim pristojno zvučale.Volio bih ako može neko da mi pomogne na ovu temu,hvala unaprijed.
učenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 00:30   #63
Nisam slušao P.audio ali sam čuo od prijatelja da nije loše.Bose je bose i njegov atraktivan zvuk je teško iskopirati.Acoustimass 5 bi možda na knap ispunio ovaj prostor ako je prostor nekog pravilnog oblika.U svakom slučaju dva para 5-ice bi dale najbolje rezultate, ili jedan par 5-ice i jedan par 3-ice.

Mislim da bi ti i P.audio dobro odradio posao ali kuda uz njega guraju tu yamahu, jebla ih yamaha.To sam vidio i na njihovoj stranici da ju guraju.Ne znam odakle si ali trebao bi otići u neki lokal poslušati taj P.audio.Ako daje atraktivan zvuk kao i bose a košta puno manje onda uzmi njega, ionako sve ubije dim za koju godinu.A ovi koji su ti rekli da je bose previše para trebali su te poslati negdje gdje su odradili takav ili sličan sistem pa da poslušaš (svaki cigo svoga konja hvali).
Sinnerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 19:24   #64
Yamaha&Dali

Sta vam se cini za ovu kombinaciju
http://www.bojezvuka.hr/akcije/akcij...0I%20DALI.html

Ili se za 7000 kn moze iskombinirat nesto bolje ?

Moji osobni dojmovi su : zvucnici su klasa iznad pojacala......a cijena je vise nego fer....
U totalu,nebalansirana ali OK ponuda.

Uvjeti su:
Receiver :
Pozeljno Pioneer ili Harman Hardon
Boja crna, osvjetljenje pozeljno bijelo
Minimum 3 HDMI ulaza (pozeljno 4), 1 HDMI izlaz
Bilo bi pozeljno da ima ulaz za iPod te USB ali nije uvjet

Zvucnici :
Boja tresnja/crna ili crna
Nisam u potpunosti siguran da li mi uopce trebaju zadnji monitori, ali svakako lijevi/desni+centar+subwoofer koji bi naravno bili spojeni na ponudeno pojacalo


Prijedlozi
__________________
Sunt facta verbis difficiliora

Zadnje uređivanje Offshore : 27.11.2009. at 19:40.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 09:43   #65
Nije to nikakva nebalansirana ponuda. Yamaha radi odlične receivere, a Dali Concept je početna serija. Sve u svemu, tako bi to trebalo izgledati,ako se spomene pristupačno kućno kino. Zamjerka sub-u. Ipak bi to trebao biti neki jači model.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 17:00   #66
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Ili se za 7000 kn moze iskombinirat nesto bolje ?
Možda i za manje. Iz ove akcije bih svakako razmotrio Paket br.1
Antimon32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:32   #67
Receiver - Pioneer VSX 819

Prednji lijevi/desni - Yamaha NS 50

Centar - Mordaunt - Short MS 905

Subwoofer, Zadnji lijevi/desni - JBL 75 (postojeci)

Ukupno....5000 kn, rezultat uredan...
__________________
Sunt facta verbis difficiliora

Zadnje uređivanje Offshore : 30.11.2009. at 10:37.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 16:38   #68
Jesi to kupio ili kupuješ?

@ žoss - daj mi reci šta misliš koji je sub vrijedan spomena u toj klasi, ja imam concept 2 prednje i 1 zadnje sada bi uzeo neki sub i concept centralni ali sub nemam pojma koji da uzmem, a da mi ne služi samo za kućno kino
B-Link is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 22:13   #69
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Receiver - Pioneer VSX 819

Prednji lijevi/desni - Yamaha NS 50
Centar - Mordaunt - Short MS 905
Subwoofer, Zadnji lijevi/desni - JBL 75 (postojeci)

Ukupno....5000 kn, rezultat uredan...
Što se tiče zvučnika nebi ja to mješao, sigurno, možda samo sub od neke druge firme. A neznam ni šta bi s ovim JBL-ovima.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 17:02   #70
Quote:
B-Link kaže: Pogledaj post
Jesi to kupio ili kupuješ?
Kupljeno

Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Što se tiče zvučnika nebi ja to mješao, sigurno, možda samo sub od neke druge firme. A neznam ni šta bi s ovim JBL-ovima.
Zašto ne miješati ?

Što se prednjih i centra tiče; makar od različitih firmi, istih su osjetljivosti
(90dB) ?

JBLovi (zadnji) su fenomenalni ***Čitaj minimalnih dimenzija***
__________________
Sunt facta verbis difficiliora

Zadnje uređivanje STony : 02.12.2009. at 17:53. Reason: editiranje
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 01:30   #71
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Zašto ne miješati ?
zbog različite boje zvuka???
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 06:10   #72
kod HT-a to nije tolko bitno, bitno je da su 2 prednja ista (zbog sterea kad se tak sluša), a sad centralni koji je primarno za vokale fakat i može bit od druge firme..ista stvar je i sa subom i onim zvučno (u smislu kvalitete, efekti-svaka čast!) nebitnim stražnjim satelitićima..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 07:52   #73
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
......
Apsolutno moj tok misli.....je malo neobično kad je sve različite firme, ali to je sve...
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 08:48   #74
Ne bih se složio s nevažnošću stražnjih zvučnika...mislim da bi morali biti od iste fele kao i frontovi...DD i DTS imaju full-range surrorund kanale, u njima može biti više od pukog fly-by swoosh efekta...recimo orkestar svira u akustičnoj dvorani ili sl...mislim da se toplina mora podudarati između prednjih i stražnjih...ili čuje se žamor glasova iz svih smjerova...čak bi možda i centralni u tom slučaju trebao biti kompatibilan...

što bi se reklo: my five cents
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 23:07   #75
meni je uspjeh razlučit lijevo od desnog a toplina je nepoznat pojam

__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 04:09   #76
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
meni je uspjeh razlučit lijevo od desnog a toplina je nepoznat pojam

Ako ti kod klasičnog stereo slušanja jedan zvučnik može biti od jednog a drugi od drugog proizvođača, onda možeš iskombinirati kako hoćeš. Što se mene tiče svi zvučnici iz iste serije, jedino sub ne mora biti.

To ti je isto kao da zbog ne postojanja uređaja tolike dijagonale, uzmeš četiri LCD-a, na svakom 1/4 slike, odnosno cijela slika raspoređena na njih 4. Ja bi u tom slučaju uzeo četiri identična, a ti bi kombinirao, i šta bi na kraju dobio. To je tako i kod zvučnika.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 05:00   #77
ne znam.. i dalje se ne slažem... ne vidim di bi bio problem npr. meni na B&W stereo frontove složit recimo Bose-ov centralni i satelite i, kaj ja znam, ajd JBL-ov, Infinityjev, Energyjev, ma koji god bilo, sub... mislite da se tak nekaj ne bi "upasalo"?? ja mislim da bi..sam se treba pazit na određene detalje i sličnost boje zvuka i sve 5.

al to je valda opet ona spika ko i sa nemiješanjem komponenti različitih proizvođača, da mora il je poželjno da bude sve od istog... ono kolko sam ja imao prilike vidjet, pardon, čut, i pije vode za takve tvrdnje i ne-ovisno vrlo tj. od sustava do sustava... vječne "borbe" i raspredanja hifista i audiofila.. ;-)
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 05:15   #78
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
al to je valda opet ona spika ko i sa nemiješanjem komponenti različitih proizvođača, da mora il je poželjno da bude sve od istog... ono kolko sam ja imao prilike vidjet, pardon, čut, i pije vode za takve tvrdnje i ne-ovisno vrlo tj. od sustava do sustava... vječne "borbe" i raspredanja hifista i audiofila.. ;-)
Što se tiče komponenti, ne mora uopće biti od istog, dapače.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 21:10   #79
@ B-link, sorry bio sam u bolnici. Općenito je za HT najbolje uzeti zvučnike iste serije istog proizvođača jer su ih stručnjaci uskladili, da u datom cjenovnom razredu pružaju maksimalan doživljaj. Naravno da se zvučnici različitih proizvođača mogu kombinirati, ali za to treba imati mnogo sati provedenih uz različite sisteme i puno frendova sa kojima možeš mijenjati komponente i zvučnike da bi dobio dobitnu kombinaciju u traženoj klasi. Naravno da je centralni zvučnik bitan /uz frontove najbitniji dio sistema/ i potrebno ih je međusobno uskladiti. Što se tiče sub-a, s obzirom da su tvoji frontovi bookshelf, da bi dobio dovoljno akcijskog "šusa" treba ti i konkretan sub.Tu ti u obzir dolazi sub iz Concept serije, a ako ti je preskup prošnjofaj donji razred Wharfedale, Monitor Audio, Mordaunt Short, Acoustic Energy i sl.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 00:52   #80
A šta mislite o različitim zvučnicima istog proizvođača, konkrento Dali, evo ja sada oću zamijeniti svoje prednje concept za npr. Lektor seriju??
B-Link is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.