Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2007., 18:11   #21
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
U teoriji jer se smatra da je optimalno za dijete da dode u obitelj u kojoj postoje i otac i majka. Koliko je to ispravno je sasvim durga prica,jer sigurno bi poneki samohrani roditelj dao puno bolju skrb nego bračni par.Mislim da iznimno mogu posvojiti samci,ako je to od interesa za dijete.
U praksi je stvar jos gora jer ima vrlo malo djece,tako da ni dobar dio bračnih parova ne može usvojiti dijete
mislim da je kod nas bas obrnuto, ima jako puno djece a malo obitelji posvoji.
veliki minus je i dugotrajan postupak posvojenja.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 18:27   #22
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
mislim da je kod nas bas obrnuto, ima jako puno djece a malo obitelji posvoji.
veliki minus je i dugotrajan postupak posvojenja.
Mozda sam se malo neprecizno izrazio,ima malo djece koje zadovoljavaju uvjete za usvajanje. Kako kaze zakon,jedan roditeljski posjet u 6 mjeseci i dijete se ne moze dati na usvajanje ?

Što je još tragičnije,čak i kod usvajanja igraju veze i poznanstva,a ne neki drugi kriteriji
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:31   #23
nekako mi se čini da naša država nikako na zelenu granu s posvajanjem djece ...
te zakonske okvire treba mijenjati kompletno i hitno ...
djece je po domovima je puno, koliko čujem i obitelji koje bi posvojile ... kriteriji za posvojenje su rigorozni ( i trebaju biti) no cijeli sustav je spor, prespor .... brz je za one s debljim novčanikom i kumom na poziciji

slažem se da djete trebe i oca i majku ...
no da li je bolja solucija da dijete bude u domu od rješenja da samac posvoji dijete ... mislim da nije ... taj čovjek (bilo muško ili žensko) ukoliko se odlučilo da posvoji dijete dat će mu/joj svoju ljubav i brigu i nakon 18 godine (kada, koliko mi je poznati "djeca" moraju napustiti dom)
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 19:34   #24
Milanka Opačić je sama, a posvojila je dijete. Kao, postoji neki razlog da se to može dozvoliti.

ali, kao što netko reče, puno je veći problem taj što je kod nas strašno teško da dijete uopće dođe u poziciju da bude posvojeno (zbog te glupe potrebe da se biološkim roditeljima dozvoljava da svoju djecu unedogled zadržavaju u domovima). Kad bi se to riješilo na neki odgovarajući način, sigurno bi bilo više djece koja se mogu posvojiti, pa bi tada bilo predmetno raspravljati "je li djetetu bolje u domu ili sa jednim roditeljem"
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 22:20   #25
meni nisu jasni ti roditelji. odrekli su se svoje djece i dali ih u dom da se drugi brinu za njih, a sad kad se netko stvarno želi brinut za njih i dat im ljubav i sve ostale blagodati roditelja, ne oni za dišpet neće dozvolit to posvajanje, dolaženjem jednom u 6 mjeseci
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 22:27   #26
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
meni nisu jasni ti roditelji. odrekli su se svoje djece i dali ih u dom da se drugi brinu za njih, a sad kad se netko stvarno želi brinut za njih i dat im ljubav i sve ostale blagodati roditelja, ne oni za dišpet neće dozvolit to posvajanje, dolaženjem jednom u 6 mjeseci
Potpisujem u cijelosti , ali i krivim ljude iz tima posvojenja za svoju aljkavost na radnom mjestu , jer kada netko nazove dom i raspituje se o stanju djece u domu onda se na tu osobu ne viče da jesmo li vam poslali dopis da nemamo djece za posvajanje i da će mo vas zvati kada budemo imali(moš mislit to se još nikome nije desilo) umjesto da im bude drago što je nekim ljudima stalo i da zovu i dalje
kbegicsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 03:46   #27
A moze li se pokrenuti neka inicijativa, da se okupe gradjani (ili da to urade npr. Rode, Babe i slicne udruge...nisam iz Hr pa samo lupam nazive udruga koji su mi poznati sa TV-a) i organizuju nesto - uglavnom da se pokrene inicijativa za promjenu (hitnu) zakona o posvajanju?

Jer politicari i nisu zainteresovani za to.
Bitno da se oko cesta vrti prica, oko telekomunikacija, nafte i naftovoda, cigareta i alkohola i slicno...tu se mogu milioni staviti u dzep...
Tako je i kod nas i kod vas...
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:47   #28
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
A moze li se pokrenuti neka inicijativa, da se okupe gradjani (ili da to urade npr. Rode, Babe i slicne udruge...nisam iz Hr pa samo lupam nazive udruga koji su mi poznati sa TV-a) i organizuju nesto - uglavnom da se pokrene inicijativa za promjenu (hitnu) zakona o posvajanju?
Može, ali 2008. godine. Ovo je izborna godina, a svaka bitna i osjetljiva tema koja se aktualizira u izbornoj godini se pretvori u banalni politički cirkus na kojem dobiju samo politički marginalci.

Prije 15 godina me jedan profesor na faksu koji je bio u politici naučio - nikada važna pitanja koja imaju emotivni naboj 6 mjeseci pred izbore.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:57   #29
nisu u domovima samo djeca koju roditelji ne zele...
ima djece koja su oduzeta roditeljima jer su npr. siromasni i ima puno roditelja koji se svim silama trude dobiti svoju djecu nazad.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:58   #30
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
nisu u domovima samo djeca koju roditelji ne zele...
ima djece koja su oduzeta roditeljima jer su npr. siromasni i ima puno roditelja koji se svim silama trude dobiti svoju djecu nazad.
imas li osjecaj koji je omjer medju te dvije skupine djece?

odnosno, koliko je zaista takvih ciji roditelji silom sprjecavaju posvojenje?

ja nemam, a htjela bih znati
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 18:16   #31
ponovit ću primjer milanke opačić, meni osobno jako sumnjiv
ne zato što mislim da je loša majka, bože sačuvaj, već zato što su na tom primjeru itekako potcrtana dvostruka mjerila. Milenka opačić iz sabora može, a štajaznam, dobrostojeća ivka iz punionice vode ne može
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 18:49   #32
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ponovit ću primjer milanke opačić, meni osobno jako sumnjiv
ne zato što mislim da je loša majka, bože sačuvaj, već zato što su na tom primjeru itekako potcrtana dvostruka mjerila. Milenka opačić iz sabora može, a štajaznam, dobrostojeća ivka iz punionice vode ne može
E da je samo taj slucaj.
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 19:22   #33
Nemojmo zaboraviti da i djeca na neki način moraju ispuniti uvjete da budu usvojena. Kod slučaja 'Milanka', djevojčica nekoliko godina nije ispunjavala te uvjete. Milanka je redovno posjećivala dom i između sve ostale djece zbližila se s njom. Redovno ju je posjećivala, igrala se s njom i skrbila za nju. Djevojčica ju je zavoljela. Možda je Milanka bila i privremeni skrbnik, ne sjećam se točno toga podatka.

Kad su se ispunili uvjeti da djevojčica može biti usvojena (gubitak roditeljskih prava ili nešto drugo) učinjeno je ono što je bilo najpovoljnije u interesu djeteta - dano je dopuštenje da ju usvoji njena skrbnica iako nije zadovoljavala uvjet da je u braku.

Takvo sam ja dobila objašnjenje.

Što se tiče problema da li mogu ili ne mogu to postići i ostali, moram vam reći da jako malo osoba (pa i bračnih parova) pristaju biti udomitelji/skrbnici djeci a da nisu sigurni da će ih moći u potpunosti usvojiti. I da, točno je da nema djece za USVAJANJE. Al za udomljenje koliko god hoćete. Puni domovi. No, tu uvijek postoji opasnost pojave biološkog roditelja. Godinama.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 20:03   #34
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Možda je Milanka bila i privremeni skrbnik, ne sjećam se točno toga podatka.
da, bila je. godinama
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 21:45   #35
Quote:
U teoriji jer se smatra da je optimalno za dijete da dode u obitelj u kojoj postoje i otac i majka. Koliko je to ispravno je sasvim durga prica,jer sigurno bi poneki samohrani roditelj dao puno bolju skrb nego bračni par
Da, imas pravo. Sve je to kocka.
Samo ne vidim kako je toj djeci bolje u domu prepunom djece gdje im je nemoguce poklanjati dovoljno paznje kao sto bi to mogao samohrani roditelj. A sto se tice teorije, mislim da nas vecina vec odavno zna da takva briga teoretski doseze vrhunac ali u praksi je ipak malo zakinuta.
Ne cvitam od srice na pomisao da bi jednog dana mogla pruziti zivot djetetu u ovom bolesnom svijetu. Naravno, ne mislim da je ovaj zivot samo jad i bjeda, bas suprotno, ja sam jedna velika optimista ali djece ima previse svuda oko nas, djece kojima je potrebna ljubav i briga a ne dobivaju je. Zbog toga sam par puta pomisljala o usvajanju iako bi prvo na red morao doci zavrseni faks, brdo love...



Bas me zanima koliki je broj djece u hrvatskim domovima?
Ivanøv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 22:08   #36
nikad neću zaboravit kad sam prvi put bila u domu u splitu, u maestralu, negdi 2002.godine. Dom punm dice, nijedno slobodno za posvajanje
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 03:27   #37
Thumbs down

Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
zašto samci ne mogu posvojiti dijete ?
Możda smo mi zaostali?

U nekim drżavama na svijetu već i homoseksualni parovi mogu usvajati Djecu.
Dvoje geja će pokazati Djetetu śta je majćinska ljubav.
Dvije lesbijke će pokazati Djetetu śta je ojćinska ljubav.

A inaće svi oni će naućiti tu Djecu i dati im primjer śta je to normalna obitelj i heteroseksualna ljubav
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 07:43   #38
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
A inaće svi oni će naućiti tu Djecu i dati im primjer śta je to normalna obitelj i heteroseksualna ljubav
gluposti
onda u heteroseksualnim obiteljima sigurno ne mogu odrasti homoseksualna djeca
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 12:19   #39
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
gluposti
onda u heteroseksualnim obiteljima sigurno ne mogu odrasti homoseksualna djeca
Kada diskutiraś sa nekime i ne slażeś se sa njegovim pogledima każeś mu da prića GLUPOSTI jer Tvoje miśljenje je vjerovatno uvijek PAMETNO




Uvijek postoje iznimci.
Kako u heteroseksualnim obiteljima mogu odrasti homoseksualna djeca tako i u homoseksualnim "obiteljima" mogu odrasti heteroseksualna djeca.

Śto se tiće ideologije ljubavi,partnerstava,ponaśanja,navika i mnogo toga djeca u većini nasljedjuju/kopiraju svoje roditelje.

Dijete koje homoseksualni partneri usvoje joś kao bebu i ono odraste kao prisilni promatrać svakodnevne "njeżnosti" izmedju svojih "roditelja"...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 14:18   #40
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Odgovor je naravno zbog zakona
Članak 133.

(1) Dijete mogu posvojiti bračni drugovi zajednički, jedan bračni drug ako je drugi bračni drug roditelj ili posvojitelj djeteta te jedan bračni drug uz pristanak drugoga bračnog druga.

(2) Dijete može posvojiti osoba koja nije u braku ako je to od osobite koristi za dijete.


obiteljski zakon


Quote:
Bilobrkster kaže:
Ne vidim zašto bi djeca trebala čamiti u domovima ako postoji netko tko im želi pružiti ljubav i toplinu.
zato što je zakon idiotski, i neki suci su idioti. pa se dešava da godinu dana roditelj ne pita za dijete (jednom u tri mjeseca bi mu trebao doć pomahat s vrata doma na pol minute), a dijete se i dalje ne može posvojiti jer se štiti biološka obitelj. koja dijete ostavi u domu gdje na deset bebolina do tri godine dođe jedna sestra, i na svu djecu u jednom domu, na 4 lokacije, jedan psiholog, i tome slično (imaju jest pit di spavat i nije im hladno, to je valjda to što je potrebno da bi djeci bilo dobro, nije da su ih roditelji ostavili u kartonskoj kutiji pod mostom, pa BRINU SE) i ne pita za to dijete godinu dana, ali tu i takvu obitelj treba štititi. tko treba štititi tu djecu koja su tamo bez ikoga svog, e, to ne zanima ni zakon, ni suce koji brižno paze na njihove roditelje.

da se mene pita, trebali bi 5 sati tjedno provoditi s djetetom osim ako nemaju neki brutalno dobar razlog za suprotno, ako nećeš, nemoj, ima ljudi koji pokušavaju, i koji će to dijete voljeti.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.