Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2004., 19:29   #81
Quote:
BladeRunner kaže:
Sto ti mislis Kiki?
Ja mislim da nas zajebajes.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 02:45   #82
Quote:
BladeRunner kaže:
Je, hmmm, daaaaa. Ne znam da li si primijetio u nasim filmovima i serijama kako svi zapravo hodamo na stakama, kako nebi nagazili na zmiju u vrtu.
A one price o sluzbama za lovljenje zmija po kucama su ti samo bajka u stilu Krokodajl Dendi.
Gledaj, ja sam to vidio na dva mjesta - u National Geographicu i BBC-ev dokumentarac o australskim zmijama. Mozda ih bas nema svako selo i grad, ali sumnjam da bi oni lagali. Uglavnom, vjerujem da su kod vas zmije mnogo ucestalije ili otrovnije nego u vecini evropskih (a i drugih) zemalja.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 02:47   #83
Je li tko gledao film "Anakonda"
Evo ga ovih dana u kinima... Kiki, svidjet ce ti se, tamo je zmijurina prava krvozedna ljigava puzajuca ubojice
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 05:38   #84
Jel to onaj s Jennifer Lopez?
Odgledala sam to prije par godina. Skoro sam umrla gledajuci. I morala sam zmirit kroz pola filma.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 13:56   #85
Re: Zmijurine

Quote:
Kiki kaže:
jeste imali kakvih susreta sa zmijama?
jednu ubila (bila je preblizu kući)
jednoj pokušala oduzeti guštericu iz usta
i jednog blavora izbavila iz betonskog kanala (nije zmija ali eto)
ali uviijek je bio i štap od cirka 1,5m u igri
ostali susreti su bili na daljinu
ali oni skakavci od 6-7cm su mi užasssssss
kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 14:01   #86
Quote:
Kiki kaže:
Jel to onaj s Jennifer Lopez?
Odgledala sam to prije par godina. Skoro sam umrla gledajuci. I morala sam zmirit kroz pola filma.
Jel si ti to zmirila zbog J.Lo ili zmija (ja bi zmirila zbog J.Lo )
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 18:31   #87
Khm....ja volim J-Lo...ubijte me, al obozavam ju. Dakle, zmirila sam zbog zmijurine.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 20:29   #88
Quote:
Kiki kaže:
Khm....ja volim J-Lo...ubijte me, al obozavam ju.


Ma volim te ja Kiki, no hard feelings Al si mi smjesna sa tim zmijama
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 21:34   #89
Super....ja dozivljavam napadaje velebnog straha, a vama je to smijesno.
Bah.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 01:03   #90
Quote:
Kiki kaže:
Super....ja dozivljavam napadaje velebnog straha, a vama je to smijesno.
Bah.
NE, ja mislim da nas ti zajebavas.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 01:04   #91
Quote:
Kiki kaže:
Jel to onaj s Jennifer Lopez?
Odgledala sam to prije par godina. Skoro sam umrla gledajuci. I morala sam zmirit kroz pola filma.
Mislim da nije taj, barem ja u njemu nisam vidio Jennifer Lopez... to je kao novi film, ovih dana je u kinima sirom lijepe nase, ne znam koji me vrag tjerao ici gledati tu glupost... a kako J.Lo uopce izgleda? Meni je ona bez veze.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 01:40   #92
Quote:
El Tomo kaže:
Gledaj, ja sam to vidio na dva mjesta - u National Geographicu i BBC-ev dokumentarac o australskim zmijama. Mozda ih bas nema svako selo i grad, ali sumnjam da bi oni lagali. Uglavnom, vjerujem da su kod vas zmije mnogo ucestalije ili otrovnije nego u vecini evropskih (a i drugih) zemalja.

Zato ja kazem da mi stalno hodamo na stakama.
Salim se. Evo ti malo detalja da shvatis kakvo je stanje ovdje....

Cinjenica je da mi imamo nekoliko najotrovnijih zmija na svijetu, ukljucujuci i one morske. Imamo zmije poput taipana, koje odlicno vide i love po noci.
Uz to imamo i najotrovnije paukove na svijetu. Jedan od njih je vrlo smrtonosan i zove se Sydney Funnel Web. Njega ces prije naci u Sydney-u nego zmije.
U svakom vrtu mozes naci crvenoguzog redbacka, koji je, predpostavlja se, mutirana crna udovica. On moze biti smrtonosan za djecu. Ja ih znam ubiti kod kutija za kompost.

Emisije poput onih koje si gledao cesto stvore krivu sliku. Nije rijec o tome da izmisljaju, vec da su neke stvari krivo prezentirane.

Tocna je i tvoja tvrdnja da kod nas ima puno vise zmija nego li u Europi ili USA. Australija je kontnent velicine USA. Nas ima samo 20 miliona. od toga preko 80% zivi u 6 glavnih gradova, a skoro 50% u Sydneyu i Melbourneu. Ostala sela i gradovi su znatno manji i skoncentrirani uglavnom uz istocnu i juznu obalu. Kada to izuzmes, ostatak sacinjavaju divljina i ranchevi. Najveci posjed je velicine Belgije. Gdje je velika koncentracija ljudi, tesko da ces naci zmiju, jer one vole mir i vrlo su plaha stvorenja. To ne znaci da ih nema, ali... Uzmi za primjer Sydney. Grad, ili preciznije zajednica nezavisnih opcina se rasprostire na povrsini od otprilike 100x60 km. Unutar toga zamisljenog ovala, postoje ogromne povrsine zelenih rezervi (nazalost to se smanjuje zbog pritiska populacije). U tim rezervama ima zmija. Ima cak i klokana u jednoj od njih. Kada se grade nova naselja uz rub rezervi, biti ce slucajeva da zmije dolaze u vrtove nekoliko prvih godina. To se 2 puta desilo mom kolegi sa posla, tako da je morao zvati sluzbu za lovljenje zmija. Dok su oni dosli, zmije su nestale. U oba slucaja je bila "brown snake", jedna od 10 najotrovnijih na svijetu.

Kod nas su zmije, bas kao i krokodili ili veliki morski psi, zasticene zakonom. Unatoc tome, statistike pokazuju da godisnje rijetko tko bude ujeden, a pogotovo da umre od ujeda zmije.
Gledamo li opet statistike, u Indiji godinje umre vise od 1000 ljudi od ujeda kobre. Njih ima milijarda, a nas je 50 puta manje. Ako bi razmjeri vrijedili, onda bi kod nas trebalo godinje umrijeti bar 20 ljudi, sto nije slucaj. Razlika je u tome sto nasa populacija nije jednoliko rasporedjena po kontinentu, vec u malobrojnim vrlo gustim koncentracijama, koje zmije izbjegavaju. Australija se zapravo sastoji od dva svijeta. Jedan je moderna hi-tech civilizacija, a drugi dio je divljina poput Afrike.

Kod nas ljudi stradaju od morskih pasa, jer smo nacija koja obozava more, a psina ima za nevjerovati. No i ti su slucajevi relativno rijetki. Psine uglavnom zagrizu dasku ili nogu surfera, ali na zalost ima slucajeva i kada surfer strada.

Morski krokodili na sjeveru su vrlo opasni. Tu i tamo neki turist strada, jer ne citaju upozorenja. Ljudi ne mogu shvatiti, da nakon sto su sletjeli na prekrasan aerodrom u civilizaciji, da je divljina vrlo opasna. Sjeverni dio kontinenta je uglavnom nenastanjen i tamo caruju krokodili od po vise od 6 metara duljine. Krokodili su bili skoro istrijebljeni nakon sto su se ovdje bijelci naselili. I onda se shvatilo da to vodi u ekolosku katastrofu. Od kada su zasticeni zakonom, broj im se poceo vrlo brzo povecavati, tako da ima problema sa njima na malobrojnim ranchevima u Sjevernom Teritoriju.

Imamo mi i svu silu drugih opasnih stvorenja....

Smrtonosna je jedna vrsta meduze koje se ovdje nazivaju "box jellyfish". Njih ima samo u Queenslandu i kada je njihova sezona, ljudi se bas odvise ne kupaju na sjeveru te drzave. U Sydneyu nemamo tako nesto, ali zato imamo "blue bottle", koja je zapravo simbioza nekoliko organizama, a lici na meduzu. One su vrlo ceste i kada te opale, bol je za poludjeti.

Kod nas postoje jos i smrtonosne hobotnice koje se nazivaju "blue ring octopus", ali one ce te ujesti samo ako ih diras. Iako su vrlo male, lako su uocljive zbog izrazito plavih kolutova koje dobju kada se naljute. Na srecu one su dosta rijetke i plahe.

Postoji i jedna vrsta otrovnog morskog puza. Mali je, ima lijepu kucicu, ali kada te ubode umres, a da ni ne osjetis ubod. I oni su rijetki i samo ih ima na sjeveru Queenslanda.

Sve u svemu, da rezimiram. Mislim da ne postoji niti jedan kontinent na Zemlji koji ima vecu koncentarciju otrovnih stvorenja, poput Australije. Za morske pse i krokodile nisam siguran. Tu su mozda dijelovi Afrike gori od nas.
To je sve tocno stoga sto je 90% kontinenta prakticki nenastanjeno.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 02:16   #93
Quote:
BladeRunner kaže:
Sve u svemu, da rezimiram. Mislim da ne postoji niti jedan kontinent na Zemlji koji ima vecu koncentarciju otrovnih stvorenja, poput Australije. Za morske pse i krokodile nisam siguran. Tu su mozda dijelovi Afrike gori od nas.
To je sve tocno stoga sto je 90% kontinenta prakticki nenastanjeno.
Zvuci jako zanimljivo
Australija je jedini kontinent na koji jos nisam zakoracio. Ljudi kazu da ste uzasno skupi. Je li to istina? Prvenstveno mislim na prijevoz, nocenja, hranu...

A sto se tice opasnih nemani, nije ni hrvatska za odbaciti. Ipak ugoscuje najopasnijeg evropskog pauka, crnu udovicu, s kojom se bez problema susrecem vakog ljeta. I ne bi nikome zelio njezin ugriz - za odraslu osobu nije smrtonosan, ali bolovi su neizdrzivi jer je to jedan od najjacih zivotinjskih nervnih otrova (zmijski su otrovi vecinom krvni, zar ne?).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 02:55   #94
Hmmm.....mislim da Australija nije skupa. Bar je nama iz UK jeftino tamo.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 14:06   #95
Quote:
BladeRunner kaže:
...
nakon svega ovoga kaj si napisao čudim se da uopće ima ljudi tamo dolje kod vas
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 00:01   #96
Quote:
El Tomo kaže:
Zvuci jako zanimljivo
Australija je jedini kontinent na koji jos nisam zakoracio. Ljudi kazu da ste uzasno skupi. Je li to istina? Prvenstveno mislim na prijevoz, nocenja, hranu...
Tesko mi je dati konkretan odgovor na ovo pitanje. Mislim da je uglavnom u pitanju tecajna ralika. Kao sto je Kiki rekla, posjetiocima iz Britanije je Australija jeftina, jer je tecajna razlika veca od 1:2. I Amerima je ovdje jeftino.
Ovisi sto ocekujes dobiti za novac.
Usporedjujem li cijene sa Hrvatskom, hrana je ovdje nesto jeftinija. Iako moram reci da su cijene nekim prehrambenim artiklima jako otisle gore u nekoliko posljednjih godina. Ovo vrijedi za velike gradove. U manjim mjestima je sve jeftinije.
Prijevoz do ovdje je skup, jer se daleko putuje. Cijene lokalnog prijevoza ne mogu usporedjivati sa cijenama u svijetu.
Nocenje je skupo ako zelis nociti u hotelu A kategorije, ali i tamo izvan sezone mozes nociti za oko A$150 po osobi, sto je mislim, na nivou sa Hrvatskom. Nas dolar vrijedi u ovom ternutku 72 americka centa ili nesto vise od 58 Euro centi.
Postoje takozvani backpackers' hostels gdje mozes nociti i jesti za puno manje novaca. Ako hoces jeftino jesti, a ne brine te kvaliteta, ima McDonaldsa na svakom uglu.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 00:04   #97
Quote:
Naya kaže:
nakon svega ovoga kaj si napisao čudim se da uopće ima ljudi tamo dolje kod vas
Nema gore nemani od covjeka. Gdje se ljudi ukorijene, tamo sve ubrzo nestaje. Otrovne zivotinje ovog kontinenta imaju srecu sto je vecina kontinenta prakticki nenastanjiva. Da nije tako, otrovni gmizavci Australije bi postojali uglavnom samo u zooloskim vrtovima i na spiskovima izumrlih zivotinja.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 08:05   #98
Tako je. Sunce vam klokansko j****, cak ste pojeli i onu tasmanijsku nema, eh, divne li zivotinjice, vidio sam na snimkama s pocetka stoljeca. Zato jer je australija kaznjenicka kolonija, pa ti je tamo ekipa koja sve tamani. Evo, blejd nekim cudom, a sve nakon pretvorbe i privatizacije, netragom nestao u klokanland.
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 12:59   #99
Quote:
Tommy Gun kaže:
Tako je. Sunce vam klokansko j****, cak ste pojeli i onu tasmanijsku nema, eh, divne li zivotinjice, vidio sam na snimkama s pocetka stoljeca. Zato jer je australija kaznjenicka kolonija, pa ti je tamo ekipa koja sve tamani. Evo, blejd nekim cudom, a sve nakon pretvorbe i privatizacije, netragom nestao u klokanland.
Reci ti nama Kunta-Kinte, da ti mozda nisi politicar? Mislim s obzirom da se volis nabacivati dezinformacijama, kao npr. "nakon pretvorbe i privatizacije".
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2004., 13:22   #100
Smile

Nego, imamo mi ovdje i ostale zanimljive, iako neotrovne zvjeradi. Ne bih tocno mogao reci o kakvoj je zvjerki rijec, da li je u pitanju primat ili nesto drugo.
Zadnji put sam jedan od tip primjeraka imao prilike promatrati prosli tjedan dok sam cekao u redu u banci.

Doticni primjerak je stao u red za poslovne transakcije, gdje naravno nije bilo nikoga, za razliku od reda u kojem sam ja stajao. Primjerak se zatim odgegao do (po 'rvacki) saltera, nesto probrundao kao "Uuummmmm" i poceo kopati po dzepu na straznjici. Od tuda je izvadio nekakve papire i dobacio ih blagajniku. Nakon toga se nalaktio na "salter", kao na sank, ubacio nonju u dlan i visokoumnim pogledom promotrio nas u redu onako u stilu "vidi budala al sam ih zajebo". Nakon sto je blagajnik raskupusao papire i skuzio da je zapravo rijec o privatnoj transakciji, tiho je prosvjedovao, na sto mu je nasa zvjercica opet odgovorla sa "Ummmmmm". Blagajnik je odmah skuzio da je rijec o zasticenoj vrsti i ipak obavio transakciju.

Ovaj specimen je doseljena vrsta, uvezena 90-tih. Izgleda da je rijec o nepoznatoj kariki u evoluciji, zapravo prijelaznom stupnju u homo-sapiensa. Zvijer se pokusava priktiti mimikrijom, tako da se oblaci i obuva. No najcesce se moze prepoznati po 2 broja sirim trapericama, kariranoj kosulji i puloveru. Na nogama obicno nosi sive carape i sandale.

Ne znam da li mi mozete pomoci pronaci latinski naziv za to stvorenje. Znam samo da mu se u imenu nalazi nesto poput Balkanienzis.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.