Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2008., 22:41   #21
Sad sam gledala ovaj link što je čokolada stavila,F može neke stvari što se pripisuju petomjesečnoj bebi,a neke što se pripisuju četvoromjesečnoj bebi, ne može,tako da nema pravila
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 22:44   #22
vidla sam to, al dosta je šturo
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 23:01   #23
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Moj ce za koji dan 4mj I vec duze vrijeme se odize, ako je na meni u skoro pa vodoravnom polozaju,.. Hoce sjediti..
I od prije tjedan dana se poceo okretati sa ledja na trbuh.. Iako je normalno prvo obrnuto okretanje.. Zgrci se, trbusne musice.. U slovo C.. Nagne se uvijek na lijevu stranu (jer ga cesce tako dojim) I onda iz tog boka se prevali na trbuh I lijeva ruka mu ostane zaglavljena... Sto uopce ne skuzi jer je sav uzbudjen kako se to okrenuo..

Mislim da se tek sa 4mj pokusavaju okrenuti sa trbuga na ledja.. Moj je izgleda posebni slucaj...
mislim da je baš prvo okretanje sa leđa na trbuh.... ovo sa trbuha na leđa tek kasnije skuže jer moraju "pasti" tj pustiti se.....

a za ovu zaglavljenu ručicu sam ti ja bebi samo malo podigla rame i odmah bi ju izvukla, malo joj tako pomogneš.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 23:13   #24
leonee, normano je prvo okretanje s ledja na trbuh. kasnije dolazi trbuh-ledja
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 23:26   #25
Ma negdje sam procitala da se prvo okrecu sa trbuha na ledja.. No nebitno, bitno da se okrece
Pomazem mu sa tom zaglavljenom rucicom, samo mi je smjesan kojom brzinom se okrene pa slozi zbunjenu facu.. Kao.. Vidi ovo..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 23:26   #26
Moj mališa se okreće s trbuha na leđa. Pokušava i s leđa na trbuh, a uspije se okrenut samo na bok. Izgleda da je malo naopak
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 23:35   #27
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
j
moja je beštijica jako živahno dijete. ima 3 mjeseca (i tjedan dana ) i od prije dva dana sam primjetila da se upinje i odiže glavu dok leži na leđima. maše i rukama u zraku prema gore, digla bi i prsa, al ne može pa jel moguće da bi ona to već sjedila?

kak uopće počinje to posjedanje?
mislim da pravilno posjedanje počinje kad se krene okretati s leđa na trbuh pa se rukicom podupre i odguruje u sjedeći. Ali to je tek iza 5 mj, koliko me sjecanje služi. Ovo što si spomenula je i moja radila, sa nekih 4 mjeseca, a maleni kasnije. Mislim da curice općenito brže napreduju.

Inače ja sam ih oboje nakon trećeg mjeseca stavljala u poluležeći položaj jer sam po ovom podizanju zaključila da im je dosadno samo ležati.
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 23:39   #28
moj se vrti u krug legnem ga na leđa i on se okreče kao kazaljka na satu, uspije se prevrnut na bok ali tako da mene uhvati pa se povuče šegavac jedan.
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 23:55   #29
e, da...moja spava u kindiću kojem je malko podignuto uzglavlje
to da klizi mi je normalno...nekad ju ujutro nađem poprečke, a par puta sam ju našla i naglavačke!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 00:07   #30
to redovito,uvijek ga nađem u drugom položaju ili se okrene skroz ili leži vodoravno u krevetiću,noge mu vire van,jer se zaigra s onom mekanom ogradicom za krevetić,a nerijetko se uhvati za nju,jer misli da je cica
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 13:13   #31
Preporuka je nikako ne posjedati bebu dok se ona sama ne posjedne, kako ne bi došlo do iskrivljenja kralježnice.

A to s razvojem motorike je sve relativno. Moj je jako rano počeo dizati glavu (oko 2. mjeseca), ali se kasno počeo okretati (leđa-trbuh) i sjećam se da sam kukala u vezi toga (), ali se zato okretao u smjeru kazaljke na satu i obrnuto tijekom noći u krevetiću. Dugo je puzao samo unatrag, ne sjećam se više kad je to počelo. Posjeo se tek negdje s 8 mjeseci, a nakon toga vrlo brzo i dignuo na noge. Neki dan (ima godinu i 2 tjedna) je napravio 2-3 samostalna koraka i sad čekam da se posve osamostali
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 13:22   #32
moja se je prvi put okrenula s trbuha na leđa s 2 mjeseca i 5 dana!! radila to dva dana i onda prestala. s blizu 2,5 mj počela odizati glavu i ramena i hvatati se za igračke na babygymu i vući se
s 3,5 mj se počela okretati s leđa na trbuh, a na trbuhu "voziti" avion (raširi rukice i lupa nogicama po podu)
s 5 mj se počela ponovo okretati s trbuha na leđa i sad se okreće kako poželi
tu negdje s 5 ipo počela hvatati nožne prstiće i sad je to omiljena poza u kolicima - drži stopala pa savija pa pruža nogice i brblja nešto
sad (još tjedan do 6 mj) je počela podvlačiti nogice po guzu i okretati guzu na polubok i gurati se, liči mi to na neki pokušaj gmizanja ili posjedanja, ali rukice nisu još izgleda dovoljno snažne da se odgurne.. ili tek treba otkriti kako se to radi
inače je ful čvrsta od početka, a i rodila se veeelika
kako sam je samo nahvalila sad
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 13:23   #33
I sad budi pametna, negdi piše ne posjedati dok sami ne sjednu, a meni i mnogim mojim curama podijatri rekli da moramo posjedati dicu.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 13:27   #34
i polovina je tu dosta stgroga
ma najbolje vam pratit po knjizi iz rodilišta
tamo ima sve lijepo razrađeno. čak sa odstupanjima
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 13:35   #35
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
I sad budi pametna, negdi piše ne posjedati dok sami ne sjednu, a meni i mnogim mojim curama podijatri rekli da moramo posjedati dicu.

Nemam pojma zašto su vam to rekli, jer je po svemu što sam čitala i čula krivo. I moja pedijatrica koja ima cca 50 godina je rekla da treba pustiti da se sami posjednu.

U krajnjem slučaju, ništa nećeš izgubiti ako čekaš da se sam posjedne. Ne postoji čovjek koji nije naučio sjesti, hodati itd
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 14:45   #36
vidiš, koliko sam ja upućena svi pedijatri govore da beba može sjediti tek kad se sama posjedne,onda sam neki dan na netu naletila na članak jednog pedijatra.On kaže da beba smije sjediti tek kad bude stabilno i samostalno sjediti,a to je negdje iza 10 mjeseca života.Probat ću naći taj link,pa ga staviti,stvarno svega i svačega lupaju
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 15:29   #37
Nama su na Goljaku rekli da ne forsirati sjedenje dok se beba sama ne posjedne. Oni misle na ono pravao sjedenje, bez oslonca. I jos je jaaako prerano da beba sa 3 mj. sjedi. Moze se ona napinjati da se digne, ali ju ne treba stavljati da sjedi. Moja je od 4. mj u polulezecem polozaju. Sa 3 mj se pocela okretati trbuh- leda, a leda-trbuh tek sa 5. Sa 6 se pocela dizati cetveronoske, puzati i posjedati. To sve u roku dva tjedna. Sa 7 sama cvrsto sjedi i ustaje se na noge uz namjestaj. Sada ima 9,5 i malo je stagnirala. imala je veliki zalet 2 mj i sada se malo odmara. Moze hodati uz namjestaj i stajati bez drzanja par sekundi. Ali nema namjeru hodati, odmah se spusta cetveronoske i puze.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 15:58   #38
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
jel može ova tema? ima ona o distoni, hipo i hiper tonusu, al to su posebni slučajevi

ne znam gdje bih se raspitala, na kojoj temi o nekom normalnom motoričkom razvoju pa otvaram novu...

moja je beštijica jako živahno dijete. ima 3 mjeseca (i tjedan dana ) i od prije dva dana sam primjetila da se upinje i odiže glavu dok leži na leđima. maše i rukama u zraku prema gore, digla bi i prsa, al ne može pa jel moguće da bi ona to već sjedila?

kak uopće počinje to posjedanje?
za sjedenje... mi smo moju već i ranije od toga trenirali: ona leži na leđima, mi joj damo prste da se uhvati koliko može (a tu se rapidno napreduje), pa je kao dižemo, tj.ona se diže sama i u sjedeći pol., pa nazad, vježba trbušnjake i sjedenje..., sve to uz neku, uvijek istu pjesmicu za tu radnju..
motorički je čudo živo... sad se više ne želi ni u sjedeći dizat, već se diže na noge,(kad se drži za naše prste) radi par koraka, nekad i skakuće unaprijed.. naravno pridržavamo je, pa ima tek 5mjeseci (ubrzo će 6, ali nije to jučer počela).
živa je, po cijele dane gimnasticira, na trbuhu ima žive pločice, )
može kratko sama sjediti, da se rukicama ispred pridržava, ali ne može se još sama dignuti u sjedeći položaj...uglavnom zeznuto, već tjednima nema šanse pustit je bez nadzora minut, dvije a da nema neke ogradice i osiguranje, jer se okrene i odvuče se do ruba, 1.put me prestravila kad sam je našla na rubu, glava preko i zuri u pod

e da, a već nekih mjesec dana, se kreće kad leži na trbuhu, to ne mogu nazvati puzanjem, jer nije, nego više ko da se vuče, "gmiže" ko neki crvić, ali uglavnom otpiči ona...
(možda i genetika kumuje.. ja sam rano propuzala, prohodala, bavila se puno sportom, mm je bio profesionalni sportaš-extremni sportovi)
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 14.06.2008. at 16:41.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 16:02   #39
e, da.. nama je liječnica pokazala tu vježbicu, da joj damo da se drži za naše ruke, pa se sama diže koliko voli, želi... pa se utrenirala valjda s tim, ali da joj nismo dali prste, nebi to radila, jer kako za šta

i zaboravila sam još jednu od simpatičnijih njenih fora (tj.vjerujem da sve bebe to rade, ali ona jedina u našoj obitelji trenutno, pa je to "njena fora", a to je sisanje nožnog palca ko da je najslađa duda...haha), slikali ju čak prije par tjedana.. stavila fotku na "riječkoj kavi" da ne uzurpiram ovaj topic ..
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 14.06.2008. at 16:40.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 17:01   #40
to je individualno kao i sve ostalo kod djece..al što mogu sami nije im zabranjeno ni prerano..

<Miha je počeo puzat sa 4,5 (prvo unatrag pa u u krug), sa 5,5 je sjedio samostalno i ujedno i propuzao četveronoške...
sa 7 se počeo dizat na noge sa 11 prohodao....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.