Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2013., 01:41   #41
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Ili da svaki puta otvorim novu temu?
Ne, već nije poželjno lijepiti ogromne plahte teksta u vidu monologa, bez da se da osobno mišljenje/osvrt na napisano.

Poželjno je da se stavi link na izvore literature, a da se unutar teme stavi citat kraćeg teksta/paragrafa kao referenca na osoban stav koji se želi time potkrijepiti.
Meadow is offline  
Old 28.01.2013., 07:31   #42
Čija je poželjnost bitna na mojoj temi ?
Ja sam upravo htio da tema ide na ovaj način.To što nitko nema prigovora,jer su tekstovi izneseni sa kristalno jasnom porukom i odražavaju jasan nauk Katoličke Crkve,nije moj problem.Svi koji su došli do sad na ovu temu u biti se nisu osvrnuli ni na jedan citat KKC,već samo trolaju.Pa i ovaj tvoj pinkasti natpis je sasvim besmislen.

Ako moderatorima ne odgovara ova tema zbog nekih njihovih pravila,neka je zatvore.Ako ne onda neka me zaobiđu sa svojim upadima.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Old 28.01.2013., 07:48   #43
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Čija je poželjnost bitna na mojoj temi ?
Ja sam upravo htio da tema ide na ovaj način.To što nitko nema prigovora,jer su tekstovi izneseni sa kristalno jasnom porukom i odražavaju jasan nauk Katoličke Crkve,nije moj problem.Svi koji su došli do sad na ovu temu u biti se nisu osvrnuli ni na jedan citat KKC,već samo trolaju.Pa i ovaj tvoj pinkasti natpis je sasvim besmislen.

Ako moderatorima ne odgovara ova tema zbog nekih njihovih pravila,neka je zatvore.Ako ne onda neka me zaobiđu sa svojim upadima.
Na budizmu isto postoji izvjesni nick sati koji malo raspravlja a više citira. Pa je bio i više puta opomenut.
A to da je nešto kristalno jasno ovisi o postavkama koje su date kao mjerodavna istina. To se zovu aksiomi vjere. I u njih se vjernik ne smije dirati, nego ih mora uzeti zdravo za gotovo. I to je suština svake vjere. Bilo da se radio i hinduizmu, židovstvu, islamu ili pak kršćanstvu.
Tako i ja mogu reći da vjerujem u grčke bogove i da su grčki mitovi prava istina. I na tu istinu nakalemiti svakojaka tumačenja. I reći svima da je Zeus kristalna istina kao i njegova brada


A oni koji u to ne vjeruju su prokleti. To je proklestvo nametano duž cijele povijesti. I Sokrat isto nije trpio takvo tumačenje bogova pa je bio osuđen na smrt. On je dakle anti-zeusov mučenik !
krena is offline  
Old 28.01.2013., 07:50   #44
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Čija je poželjnost bitna na mojoj temi ?
Ja sam upravo htio da tema ide na ovaj način.To što nitko nema prigovora,jer su tekstovi izneseni sa kristalno jasnom porukom i odražavaju jasan nauk Katoličke Crkve,nije moj problem.Svi koji su došli do sad na ovu temu u biti se nisu osvrnuli ni na jedan citat KKC,već samo trolaju.Pa i ovaj tvoj pinkasti natpis je sasvim besmislen.

Ako moderatorima ne odgovara ova tema zbog nekih njihovih pravila,neka je zatvore.Ako ne onda neka me zaobiđu sa svojim upadima.
ja pažljivo čitam ovu temu. Volio bih da se nastavi na isti način
dominik01 is offline  
Old 28.01.2013., 08:17   #45
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
ja pažljivo čitam ovu temu. Volio bih da se nastavi na isti način
Onda nastavi. Ovdje imaš sve: http://www.katolici.org/katekizam.php/

Ne moraš čekati moga zemljaka da napiše copy-paste !
krena is offline  
Old 28.01.2013., 14:42   #46
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Na budizmu isto postoji izvjesni nick sati koji malo raspravlja a više citira. Pa je bio i više puta opomenut.
A to da je nešto kristalno jasno ovisi o postavkama koje su date kao mjerodavna istina. To se zovu aksiomi vjere. I u njih se vjernik ne smije dirati, nego ih mora uzeti zdravo za gotovo. I to je suština svake vjere. Bilo da se radio i hinduizmu, židovstvu, islamu ili pak kršćanstvu.
Tako i ja mogu reći da vjerujem u grčke bogove i da su grčki mitovi prava istina. I na tu istinu nakalemiti svakojaka tumačenja. I reći svima da je Zeus kristalna istina kao i njegova brada


A oni koji u to ne vjeruju su prokleti. To je proklestvo nametano duž cijele povijesti. I Sokrat isto nije trpio takvo tumačenje bogova pa je bio osuđen na smrt. On je dakle anti-zeusov mučenik !
Gledaj zemljače,vidim da si duboko u nekom sinkretizmu svega i svačega,ali ti nikad nitko neće reci da si proklet,osim ako sam to ne želiš biti.

Vjera nije znanje,ali znanje pomaže vjeri.Vjera je iskustvo,pa i moje u susretu mene i Boga. Tako ja vjerujem Crkvi i njenom iskustvu,jer se jednostavno uklapa u moje iskustvo,koje je samo djelić je tog iskustva Crkve.

Muslimani vole reci:"Meni moja vjera,tebi tvoja", aja se sa tim slažem.Istina je da je Bog jedan,ali naša vjera je drukčija.

Ako ti vjeruješ da je Bog ljuti Zeus koji se ponaša kao neki tiranin tako ćeš biti tretiran od Boga,ako misliš da si rob Božji i na tom zasnivaš svoj odnos prema Bogu( kao muslimani),tako ćeš biti i tretiran.
Ja sam po krštenju pozvan biti dijete Božje,a po vjeri i prijatelj Božji.I sinovstvu se nadam....
Onaj tko ne vjeruje u ništa,bit će mu po vjeri...

Naravno,da je Bog milostiv,ali zašto da uzmem mrvice, ispod stola,kad mi se nudi švedski stol.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Old 28.01.2013., 18:06   #47
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
A što ti smeta moja tema?

Niti vrijeđam ,niti lažem...
Kao što naslov kaže tema je Katekizam Katoličke Crkve i iznosim je malo po malo. I svatko može komentirati i pitati...

Ili da svaki puta otvorim novu temu?

Forum nije moje vlasništvo,ako ti ovo smeta,ti zatvori.Ionako nije u modi slušati što Crkva uči..
Nit vrijedjas, nit lazes, nit mene smeta, nego forum nije blog ni knjiga. Imas pravila teme na Religiji. Ako se ovako nastavi, i ne mislis nista komentirati i iznostiti svoja misljenja, razvit diskusiju, tema ce se morat' zakljucati.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 29.01.2013., 07:17   #48
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Nit vrijedjas, nit lazes, nit mene smeta, nego forum nije blog ni knjiga. Imas pravila teme na Religiji. Ako se ovako nastavi, i ne mislis nista komentirati i iznostiti svoja misljenja, razvit diskusiju, tema ce se morat' zakljucati.
Što se mora mora se.
A ja znam da se samo umrijeti mora....
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Old 29.01.2013., 07:19   #49
Članak 2: Vjerujemo


166 Vjera je osobni čin: slobodan čovjekov odgovor na poziv Boga koji se objavljuje. Ipak vjera nije osamljen čin. Nitko ne može sam vjerovati, kao što nitko ne može sam živjeti. Nitko sam sebi nije dao vjere, kao što si nitko sam nije dao života. Vjernik je vjeru primio od drugih i drugima je mora prenijeti. Naša ljubav prema Isusu i ljudima tjera nas, da drugima govorimo o svojoj vjeri. Na taj način svaki je vjernik kao kolut u dugu lancu onih koji vjeruju. Ja ne mogu vjerovati, ako nisam podržan vjerom drugih, a svojom vjerom pridonosim da se podupre vjera drugih.

167 "Vjerujem":[41] to je vjera Crkve kako je svaki vjernik, osobito u času Krštenja, ispovijeda osobno. "Vjerujemo":[42] to je vjera Crkve, kako je ispovijedaju biskupi sabrani na Saboru ili općenitije, vjernici okupljeni na liturgijskom slavlju. "Vjerujem": tako govori također Crkva, naša Majka, koja odgovara Bogu svojom vjerom te i nas uči govoriti: "Vjerujem", "Vjerujemo".




[41] Apostolsko vjerovanje.
[42] Nicejsko-carigradsko vjerovanje, u grčkom izvorniku.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Old 29.01.2013., 12:30   #50
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Što se mora mora se.
A ja znam da se samo umrijeti mora....
Oukej, zao mi je.

__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.