Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2016., 16:56   #201
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Da, kad sam zivio u Becu stanovao sam u Donaustadtu... A tekme su se gledale u Ottarkringer strasse... Jedan nas, jedan muslimanski, pa jedan srbijanski birc...
Nisam znao da si zivio u Becu, a s obzirom da sam bas htio postaviti to pitanje, onda si ti prava osoba za to.

Znas li koliki je broj Hrvata, koliki Srba i koliki Muslimana (ovih iz BiH) koji zive u Becu? Znam da je Bec dugo godina slovio kao grad sa velikim brojem Hrvata, ali mi se iz osobnog iskustva (bio sam naime u Becu nekih 10-ak puta u zadnjih 5 godina, sve po nekoliko dana) cini da je radi ovog naseg zadnjeg rata u ex-SFRJ broj Srba i bosanskih Muslimana drasticno porastao, jer su tamo dosli kao izbjeglice i onda ostali. Znam da ima jedna ulica, mislim da se zove Mariahilfer Strasse, gdje mozes cuti samo Srbe i Bosance.

Uglavnom, Bec je postao totalno drugi svijet od onoga kakvog ga ja pamtim. Naime, bio sam u Becu ko klinac, u osnovnoskolskim danima, i od tada do unazad par godina uopce nisam bio, i sokirao sam se kakvu sam promjenu dozivio. Naime, na momente nisam znao u kojem sam gradu, da li u Istanbulu ili Becu. Dodjes u jedan park, i od 10 obitelji sa djecom, svih 10 su muslimani, ono zene zamotane i taj stil. Cuo sam pricu, ne znam koliko je istina ili nije, da je Bec jedini grad u Austriji u kojem ljevica pobjedjuje na svim izborima zadnjih 50 godina, uglavnom bas radi takve multi-kulti populacije.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:02   #202
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Pa kad jesu:
http://derstandard.at/2000035556396/...m-gewaehlt-hat

I to nije nelogicno, jer fakat moras biti budala da povjerujes manipulacijama i lazima Hofera. Sto su ljudi obrazovaniji, teze padaju na to. Klasican primjer kako to funkcionira: Griss kaze kako bi situaciju u Turskoj (ljudska prava i slicno) pokusala rijesit pregovorima i da Turska mora preuzeti nacela i vrijednsoti EU-a ako se zeli priblizitit, a Hofer je napadne kako je ona za ulazak Turske u EU i da se nema sta pregovarat (valjda treba odmah poslat rakete na Tursku jer nisu arijska rasa). I istu metodu lazi primjeni valjda 50 puta na razlicitim temama. Neintelignenti i neobrazovani ljudi to nazalost ne kuze. Nema to veze sa lijevim ili desnim. Jebi ga, sta je tu je. A mi imigranti cemo valjda nekako vec prezivjet, samo mi je zalosno gledat druge imigrante kako navijaju za one koji su protiv imigranata. Mislio sam da je FPÖ samo srpske glasove dobio na foru s Kosovom, izgleda da je ta metoda postala efikasna i kod drugih.
I sto to dokazuje? Opce je poznato da visokoobrazovani u vecoj mjeri glasaju za ljevicu... A zasto???

To je suptilna taktika mrkve i batine na psihološkoj razini... Nažalost jako djelotvorna medju ljudima, narocito mladima koji su još labilnog karaktera i tek se traže... ali treba ju razotkrivati.

Trebao bih se dobro potrudit da se sjetim kad sam zadnji put sreo pravog liberala... 99% ih liberalnim mantrama samo lovi poene popularnosti i pokušava se uklopiti u neki svoj krug ljudi.

Nevjerojatno je to kako propaganda obraduje ljude... Liberalna i ljevicarska propaganda raznim epitetima (progresivan, moderan, osviješten, informiran...) podilazi ljudskom egu i uvjerava ljude da su vrijedniji ako ga prihvate... namece liberalizam i ljevicarstvo na razini trenda, pomodarstva... ljudi se natjecu ko ce bit više trendi izjavama tipa: ja bi legalizirao gej brakove, ja bi prostituciju, ja bi ovo, ja bi ono... kao da misle da što se za vecu bizarnost založe, time pokazuju da su više tolerantni, plemeniti i hoch...

Ljevicari se tako i postavljaju prema neistomišljenicima: s visine, cinizmom, sarkazmom... Evo i ti si shodno tome u svojem upisu sve Hoferove glasače azvao budalama... Sve dok se neistomišljenik ne pokori i onda ili prihvati liberalne ideje ili barem ne prestane na glas izricati, za liberalizam i ljevicarstvo nepoželjno, mišljenje... Najzanimljiviji dio u toj manipulaciji ljudima kroz njihov ego je to što je ego puno osjetljiviji kod visokoobrazovanih ljudi, koji žele za taj svoj status biti prepoznati i onda puno lakše hrle u susret ljevici jer im on pruža tu afirmaciju da su više vrijedni.

Ego je dakle ključ... Primjerice ada je u Hrvatskoj bio referendum o braku, opcija PROTIV je upravo medju pjevacima, novinarima, glumcima imala najvecu podrsku... A zasto? Jer je ego u dotičnih najveći, oni žive za tim da se svide ljudima, da ih obični ljudi prihvate...

Svaki glas je jednako vrijedan...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:24   #203
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nisam znao da si zivio u Becu, a s obzirom da sam bas htio postaviti to pitanje, onda si ti prava osoba za to.

Znas li koliki je broj Hrvata, koliki Srba i koliki Muslimana (ovih iz BiH) koji zive u Becu? Znam da je Bec dugo godina slovio kao grad sa velikim brojem Hrvata, ali mi se iz osobnog iskustva (bio sam naime u Becu nekih 10-ak puta u zadnjih 5 godina, sve po nekoliko dana) cini da je radi ovog naseg zadnjeg rata u ex-SFRJ broj Srba i bosanskih Muslimana drasticno porastao, jer su tamo dosli kao izbjeglice i onda ostali. Znam da ima jedna ulica, mislim da se zove Mariahilfer Strasse, gdje mozes cuti samo Srbe i Bosance.

Uglavnom, Bec je postao totalno drugi svijet od onoga kakvog ga ja pamtim. Naime, bio sam u Becu ko klinac, u osnovnoskolskim danima, i od tada do unazad par godina uopce nisam bio, i sokirao sam se kakvu sam promjenu dozivio. Naime, na momente nisam znao u kojem sam gradu, da li u Istanbulu ili Becu. Dodjes u jedan park, i od 10 obitelji sa djecom, svih 10 su muslimani, ono zene zamotane i taj stil. Cuo sam pricu, ne znam koliko je istina ili nije, da je Bec jedini grad u Austriji u kojem ljevica pobjedjuje na svim izborima zadnjih 50 godina, uglavnom bas radi takve multi-kulti populacije.
Ja sam zivio 6 mjeseci 2002... Diskusanti Freud i Rama zive u Becu, pa bi njihov odgovor bio predmjevam tocniji...

Uglavnom, bila je spika da je Vinbadona nakon Beograda grad s najvise srbijanske populacije na svijetu, a nakon nje idu Novi Sad i Cikago... Sad koliko je u tome istine, nisam siguran... Uglavnom govorilo se oko 150 000 Srbijanaca, te 40 000 Hrvata, i 30 somova Muslimana... Predmjevam da se radi o pretjerivanju, jer Bec ima oko 1 700 000 ljudi (bez okolice), pa sad da je u njemu bas 8-9% Srbijanaca, jako tesko...

U svakom slucaju Srbijanci su najbrojniji, mislim da su u to vrijeme bili brojniji i od Turaka, a Hrvati i Muslimani tu negdje...

Na Marjihilferici ima svega, nisam bas primjetio da se ex jugovici tu najvise skupljaju... Spomeuo je netko Otarkringer, tamo su se u nekom bircu gledale tekme (predstavnostvo, Dinamo, Hajduk, Ivanisevic, Cibona...), poredani su u toj ulici redom nasi, muslimanski i srbijanski bircevi... Da li su oni nastanjeni u toj cetvrti, isam bas to primjetio, ali mozda jesu...

Uglavnom sam delao, za vikend sam picio za Zagreb, tako da i nisam nesto puno upoznao detalje po gradu... Uglavnom u kvartu gdje sam bio (Kagran) postojala (ne znam da li i sada postoji) ogromna kladionica sa 6-7 velikih separea, a u svakom separeu jedan veliki TV i nekoliko manjih... I onda cujes iz jednog separeta "jeeeee" i uskoro na zajednickom ekranu se pojavii Fenerbahce-Ajax 1-0... Pa malo zatim iz drugog separea "aaaaaaa", Partizan poveo protiv Porta, pa onda iz treceg kuta kladionice urlici, Olimpijakos izjednacio protiv Valencie...

Mogu samo zamisliti na sto bi to licilo da Ligu prvaka mogu igrati prvaci Pakistana, Egipta ili Iraka...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 17:38   #204
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Treba malo piskarati po twiteru onog aus. veleposlanika. Izraziti zabrinutost zbog očitog porasta desnog populizma u Austriji.
Možda da i naš ministar vanjskih poslova izrazi "zabrinutost"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 18:58   #205
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
I sto to dokazuje? Opce je poznato da visokoobrazovani u vecoj mjeri glasaju za ljevicu... A zasto???
Ne znam treba li ovdje zapocinjat te teme, jer one nisu direktno vezane za Austriju. Sto se tice Austrije, jasno je koje teme su dominirale kampanjom a koje nisu. Po mojem misljenju su dominirale teme koje nisu trebale dominirati, i to su dominirale na nacin koji nema veze sa mozgom. I zbog toga su nailazile na plodno tlo kod Arbeitera i niskoobrazovanih/manje inteligntnih. Zapravo je sasvim nebitno jesu li to nekakvi lijevi ili desni biraci, to su etikete a ne karakteristike. I ja i netko bez obrazovanja na prvi pogled vidi isto sto i ja. On vidi da se svijet mijenja. Samo sto je njegov svijet vjerojatno njegovo selo a moj svijet je velik dio svijeta. On kad trazi objasnjenje zasto se njegov svijet mijenja, on samo vidi gomilu izbjeglica, vidi neke selektivne primjere sa zloupotrebm socijalne pomoci ili vidi samo silovanje od strane azilanata (a ne vidi od strane neazilanata). Ja vidim interese, vidim da saljemo oruzje na bliski istog, nije mi nelogicno da onda iz tog istog bliskog istoka bjeze izbjeglice i dolaze u Europu. Ti kljudi su za njega niza bica jer ih ne poznaje, za mene su to ljudi iz druge kulture. Ako smijem neskormno zakljucit, oni koji nisu sposobni razumijet uzroke i posljedice, oni na probleme gledaju simplificirano i njih je lako zastrasiti. Zbog toga se u kapanji puno vise pricalo o izbjeglicama i izmisljalo izjave koje nikad nisu izrecene, a nije se pricalo o pravim problemima. Austrijanac bez obrazovanja misli da ce se problem s izbjeglicama rijesit ako se izgradi zid. Njega uopce nije briga sto ce time mozda samo kratkorocno zadovoljit svoj ego i svoj osobni problem. Nije ga brihga sto ce se problem samo prebacit na ekog drugog i to jos samo povecat. Ne razmislja o posljedicama, uzrocima, ucincima... vidi samo SEBE i SAD. U demokraciji kakvu imamo, svaki glas jednako vrijedi i to treba postovati. Oni koji se smatraju mudrijima se moraju pomirit s time da su neobrazovani u vecini i da vlast u demokraciji odredjuju masovniji a ne mudriji. Ja osobno vjerujem da mudri/inteligentniji/obrazovani ljudi donose bolje odlue od neinteligentnih i neobrazovanih, ali pravila demokracije smo svi prihvatili. Govorim naravno za Austriju, u SADu je moguce da kandidat sa manje glasova postane predsjednik ili da de facto imaju samo dvije stranke (iako u praksi nema neke razlike medju njima), tako da smo mi jos povlasteni sto zivimo u boljoj demokraciji, a to znaci i progutat misljenje veine koje mi ne pase. Ali sudbina Europe se ne odlucuje u Austriji, to je pan-europski problem, slican onome od prije 80tak godina, samo sto sad nije ogranicen samo na Njemacku i Austriju. Svejedno vjerujem da ce razum prevladati, pitanje je samo koju cijenu cemo mi i nasi potomci morat platiti.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 19:22   #206
Kad su ne tako davno tadašnjeg predsednika FPO Haidera primili u koaliciju i austrijsku vladu kao pomočnika kancelara Schussla ( OVP), EU je protiv Austrije uvela sankcije i potpuni bojkot političkih susreta. Toliko, ja sam bio inaće protiv tog bojkota, u pamćenje.

Inaće, Beć je 7 puta zaredom ( Mercer) proglašavan kao onaj svijetski glavni grad, odnosno onaj grad uopće, gdje se najkvalitetnije živi. Dakle- No.1 u svijetu. I objektivno, to ne može biti zasluga FPO ni približno.

Meni je dosta kretensko, kad su ćak one imigrantske zajednice, kojima je tom politikom, a ne FPO-ovskom, omogućeno doći i živjeti u tom No.1 gradu svijeta, da oni isti sasvim odbace tu politiku i sami kao došljaci glasuju za ksenofobe.

Sve skupa mi izgleda kao da je Austrija na sahrani ( Begrabnis) svoje druge republike i da na sahrani prisutne ubojice zapravo nemajo pojma, što su oni zapravo ućinili. Nikakvog srama, što su završili jednu jako pozitivnu priču.

Kao da bi se veselili što su izbombardirali bećku operu ili Steflovu katedralu, da na tom prostoru postave jedan novi Lidl ili Hofer.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 19:38   #207
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Kad su ne tako davno tadašnjeg predsednika FPO Haidera primili u koaliciju i austrijsku vladu kao pomočnika kancelara Schussla ( OVP), EU je protiv Austrije uvela sankcije i potpuni bojkot političkih susreta. Toliko, ja sam bio inaće protiv tog bojkota, u pamćenje.

Inaće, Beć je 7 puta zaredom ( Mercer) proglašavan kao onaj svijetski glavni grad, odnosno onaj grad uopće, gdje se najkvalitetnije živi. Dakle- No.1 u svijetu. I objektivno, to ne može biti zasluga FPO ni približno.

Meni je dosta kretensko, kad su ćak one imigrantske zajednice, kojima je tom politikom, a ne FPO-ovskom, omogućeno doći i živjeti u tom No.1 gradu svijeta, da oni isti sasvim odbace tu politiku i sami kao došljaci glasuju za ksenofobe.

Sve skupa mi izgleda kao da je Austrija na sahrani ( Begrabnis) svoje druge republike i da na sahrani prisutne ubojice zapravo nemajo pojma, što su oni zapravo ućinili. Nikakvog srama, što su završili jednu jako pozitivnu priču.


Kao da bi se veselili što su izbombardirali bećku operu ili Steflovu katedralu, da na tom prostoru postave jedan novi Lidl ili Hofer.
Po tim istim anketama je Zagreb proglašen opasnijim gradom od Londona i Pariza. Mislim da su za život ipak puno ljepši manji gradovi poput Lugana, Kalgenfurta ili Groningena a i puno su sigirniji. Kriterij tih anketa je vrlo upitan.

Sjećam se da je za sigurnost gradova bil uvršten stupanj korupcije. Ako se budemo ravnali po tome onda europski gradovi uopće ne bi trebali biti na spisku. FIFA je mala beba naspram EU kaj se tiče korupcije.
Saiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 19:42   #208
Iznenadila me pobjeda Norberta Hofera u prvom krugu. Mada opet sumnjam da ce tako biti i u drugom krugu jer moze se lako desiti francuski efekt a mozda cu opet biti iznenadjen pa ce Hofer konacno pobijediti i postati predsjednik Republike Austrije. Tada ce svjetski mediji neprestano brujiti o tome.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 20:00   #209
Quote:
Swamesh kaže: Pogledaj post
Mda... Tocno tako. Krone je poznata po mrznji prema sirotim izbjeglicama koji u Austriji inace moraju spavati pod mostovima i parkovima.
Poglejte sto su opet izmislili u toj svojoj slijepoj mrznji:
http://www.krone.at/Wien/Afghanische...t-Story-506614
Pisu da je toboze neki sirotan iz Afganistana doso u Austriju 2011, pa 2013 od tamo doveo zenu i 9-ero djece (dvoje njih je toliko bolesno da bez tudje pomoci nebi mogli prezivjeti). Sad je majka pozeljela i deseto dijete i to umjetnom oplodnjom (ona je 1972 godiste).
To ce joj omoguciti - medicinski postupak je u tijeku - austrijsko Zdravstveno osiguranje (Krankenkasse) u koje, nota bene, ni ona ni muz nisu (niti ce ikada) uplatili niti jednog jedinog Eurocenta.
Prema austrijskim zakonima ta obitelj od 11 clanova dobije mjesecno: njih dvoje (otac i majka) i 7-ero maloljetne djece 2840 Euro, za dvoje punoljetne djece jos 873 Eura.
Ukupno dakle 2840 + 873 = 3677 Euro svaki mjesec, ili 44.133 Euro godisnje.
Naravno da beg nije cicija i da nece pustiti da ta familija umire od gladi sa tih bijednih 3677 Eura mjesecno, nego im daje i jos 2004 Eura mjesecno Obiteljske pomoci (valjda je to stanarina i ostali rezijski troskovi, oni koji zive u Austriji znaju sto ta Obiteljska pripomoc ukljucuje).

Daklem, 3677 + 2004 = 5682 Eura mjesecno.

Pisljivih 5682 Eura mjesecno!

(Tek nekih 68.184 Eura godisnje.)

I sad, ako je FPO protiv takve prakse i namjerava to promjeniti onda je izbor njenog kandidata za predsjednika ravno zlocinu protiv covjecnosti.
Pa kakav necovjek mozes biti i toj sirotinji smanjiti ili nedajboze ukinuti tu crkavicu od 5682 Eura mjesecno?

Al Hvala Bogu, tu je jos i EU koja ce takvo sto znati sprijeciti...

kronenzeitung barata većinom sa poluistinama i napuhavanjima zato ovaj članak neću komentirati. evo ti slučaj od jeseni kad je chefradakteur christoph biró morao odstupiti jer je konstruiarao izmišljotine sa izbjeglicama.
http://derstandard.at/2000024620161/...aktion-zurueck

to defacto nije novina jer ne izvješćuje nego konstruira mišljenja za neobrazovane ("bildungsferne") i to pretvara u masnu lovu. naime, oni su opinon leader za jedno 20% stanovništva sa kojima se lagano manipulira jer ta raja nije dignula ruku kad je bog dijelio mozak
ps.: lijevi liberali su dignuli obe dvije ruke...
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 20:59   #210
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nisam znao da si zivio u Becu, a s obzirom da sam bas htio postaviti to pitanje, onda si ti prava osoba za to.

Znas li koliki je broj Hrvata, koliki Srba i koliki Muslimana (ovih iz BiH) koji zive u Becu? Znam da je Bec dugo godina slovio kao grad sa velikim brojem Hrvata, ali mi se iz osobnog iskustva (bio sam naime u Becu nekih 10-ak puta u zadnjih 5 godina, sve po nekoliko dana) cini da je radi ovog naseg zadnjeg rata u ex-SFRJ broj Srba i bosanskih Muslimana drasticno porastao, jer su tamo dosli kao izbjeglice i onda ostali. Znam da ima jedna ulica, mislim da se zove Mariahilfer Strasse, gdje mozes cuti samo Srbe i Bosance.

Uglavnom, Bec je postao totalno drugi svijet od onoga kakvog ga ja pamtim. Naime, bio sam u Becu ko klinac, u osnovnoskolskim danima, i od tada do unazad par godina uopce nisam bio, i sokirao sam se kakvu sam promjenu dozivio. Naime, na momente nisam znao u kojem sam gradu, da li u Istanbulu ili Becu. Dodjes u jedan park, i od 10 obitelji sa djecom, svih 10 su muslimani, ono zene zamotane i taj stil. Cuo sam pricu, ne znam koliko je istina ili nije, da je Bec jedini grad u Austriji u kojem ljevica pobjedjuje na svim izborima zadnjih 50 godina, uglavnom bas radi takve multi-kulti populacije.
statistika
https://www.wien.gv.at/statistik/bev...geschl-zr.html
1,8 mio stanovnika, 460.000 stranca
200.000 austrijanaca ima strane korijenima kao ja npr.)
https://www.wien.gv.at/statistik/bev...geschl-zr.html
uz 20.000 hrvata tu je i ca. 20.000 gradiščanskih hrvata, od 70.000 srba su najmanje 30% srpski cigani (oni imaju 5 crkva ako se ne varam). bosanca-muslimana je ca. 15.000.
ca. 30% su ateisti 50% katolici
oko 150.000 stanovnika živi od socijalne pomoći

unutarnji becirki 1-9 su poželjniji, skuplji i tu ima manje stranca (tu spada i mariahilferstrasse, centar bobovill-a, dijeli 6i i 7i). klasični radnički becirki sa puno stranca su 10., 11., 12., 15., 16., 20.,

beč nema nikakav geto i može se po cijelom gradu dan i noć u svakom kutu grada sigurno kretati. ima i dokazno najbolji gradski prijevoz u evropi, ja i ako imam auto imam i godišnju kartu za beč koju plaćam 31,50€ mjesečno.

bečom vladaju socijalisti od 1918-1934 (od 1934 do 1945 smo imali 2 fašističke diktature) i od 1945 do sada. valja napomenuti da su do prije 6 godina uvijek imali absolutnu većinu, do 1980ih godina čak i oko 60%).
sada vladaju zajedno sa zelenima.
znači, mi znamo od kuda dolazi blagostanje u ovom gradu
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:11   #211
Meni ovo miriši na pobjedu Hofera. Da je Griss ušla u drugi krug, pokupila bi glasove ljevice i centra. Griss je u prvom krugu pokupila mnogo glasova centra, narodnjaka i socijaldemokrata. Ovako mislim da će mnogi narodnjaka i dobar dio birača Grissa ići u drugom krugu Hoferu, jer je Van den Bellen previše radikalno lijevoliberalno orijentiran za inače konzervativne Austrijance.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:11   #212
Meni ovo miriši na pobjedu Hofera. Da je Griss ušla u drugi krug, pokupila bi glasove ljevice i centra. Griss je u prvom krugu pokupila mnogo glasova centra, narodnjaka i socijaldemokrata. Ovako mislim da će mnogi narodnjaka i dobar dio birača Grissa ići u drugom krugu Hoferu, jer je Van den Bellen previše radikalno lijevoliberalno orijentiran za inače konzervativne Austrijance.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:22   #213
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Uglavnom, bila je spika da je Vinbadona nakon Beograda grad s najvise srbijanske populacije na svijetu, a nakon nje idu Novi Sad i Cikago... Sad koliko je u tome istine, nisam siguran... Uglavnom govorilo se oko 150 000 Srbijanaca, te 40 000 Hrvata, i 30 somova Muslimana... Predmjevam da se radi o pretjerivanju, jer Bec ima oko 1 700 000 ljudi (bez okolice), pa sad da je u njemu bas 8-9% Srbijanaca, jako tesko...
Ja mislim da je najvise Srba, ali iskreno receno ne znam koji je smisao tu nesto jako razlikovati jer ljudi ce uvijek to tumaciti kroz vlastiti dozivljaj. Uostalom, Bec se ne razlikuje od drugih svjetskih metropola jer one uvijek jace privlace migrante. Ono sto mi je donekle smijesno (zalosno) je kad vidim kako se migranti medjusobno pocnu nadmetat i gledat jedni na druge sa visoka. Ono sto medju tim migrantima-ksenofobima ima jako puno nasih Hrvata, naravno pretezno onih bez visokog obrazovanja.

Quote:
U svakom slucaju Srbijanci su najbrojniji, mislim da su u to vrijeme bili brojniji i od Turaka, a Hrvati i Muslimani tu negdje...
http://www.statistik.at/wcm/idc/idcp...DocName=064287

Bevölkerung am 1.1.2016 nach detaillierter Staatsangehörigkeit und Bundesland
Insgesamt 1.840.573
Österreich 1.335.910
Nicht-Österreich 504.663 (znaci 38% Beclija su strani drzavljani)

i to:
Quote:
Serbien 74.590 15%
Türkei 45.536 9%
Deutschland 42.198 8%
Polen 39.726 8%
Rumänien 26.796 5%
Bosnien und Herzegowina 21.792 4%
Kroatien 20.929 4%
Ungarn 19.407 4%
Russische Föderation 14.662 3%
Slowakei 14.517 3%
Bulgarien 14.414 3%
Afghanistan 12.571 2%
Syrien 12.143 2%
Mazedonien 9.901 2%
Italien 8.614 2%
...
(znaci 15% od stranaca su Srbi, itd)
Metropola ko metropola. Treba uzet u obzir da se ovdje radi o Staatsangehörigkeit a ne o Migrationshintergrund a puno iz exYu je preuzelo AT drzavljanstva pa se ne vode ko stranci. Sve u svemu, najbrojniji su Srbi, Turci, Nijemci, Poljaci i Rumunji. Krvna slika koja nema veze ni s Sirijom ni s Afganistanom ni sa predmetom politickih prepucavanja.

P.S. vidim da je u medjuvremenu i Sigmund dao slicne podatke
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:22   #214
@Dr Freud

Hvala na informacijama. Dakle potvrdio si ono sto sam cuo, da u Becu vec preko 50 godina bez prestanka vladaju socijalisti. Znam to za srpske cigane vidjao sam ih na svakom koraku kada sam bio u Becu. Imaju cak i svoje prodavaonice sa onim jeftinim kineskim tehnickim stvarima i điđimiđama za kucanstvo.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:25   #215
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Meni je dosta kretensko, kad su ćak one imigrantske zajednice, kojima je tom politikom, a ne FPO-ovskom, omogućeno doći i živjeti u tom No.1 gradu svijeta, da oni isti sasvim odbace tu politiku i sami kao došljaci glasuju za ksenofobe.
Od toga se i meni povraca. Znam ja osobno par takvih zatucanih koji sebe smatraju "expats" jer su bijele koze, a ovi svi drugi su migranti i niza bica. Sami su sebi umislili da su postigli nesot jer su dobili papire i sad ne zele da itko drugi ima tu privilegiju, a glume vece naciste od FPÖ-ovaca.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:25   #216
Znaci Srba ima ko pljeve, uvjerljivo najvise.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:26   #217
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Meni ovo miriši na pobjedu Hofera. Da je Griss ušla u drugi krug, pokupila bi glasove ljevice i centra. Griss je u prvom krugu pokupila mnogo glasova centra, narodnjaka i socijaldemokrata. Ovako mislim da će mnogi narodnjaka i dobar dio birača Grissa ići u drugom krugu Hoferu, jer je Van den Bellen previše radikalno lijevoliberalno orijentiran za inače konzervativne Austrijance.
vdb nije lijevi ni pod razno ali to sada nije važno. očekujem veliku polarizaciju u drugom krugu.
pitanje je koji strah je veći: od desnice ili od muslimanskih emigranta
ako kozojebi izazove neko novo sranje onda pobjeda ide na desnu stranu...
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:59   #218
Ja isto ne bi deklarirao VdB kao radikalnog ljevog liberala. Ni prvo, ni drugo, ni treće. Čak je upitno, da su Austrijanci večinsko konzervativni, ako su tako često birali SPO i dosta glasova daju Zelenima. Zapravo, donekle jesu bili. A danas se piše o kraju druge republike. I ta odluka nije konzervativna, naravno, sve drugo nego to.

Male su šanse van der Bellna. Čak da ga kandidatka Griss i OVP službeno podrže. Vjerovatnije nažalost neće. Griss sada ne zna šta bi, upitana je, pa nije znala odgovorit. OVP su zbunjeni. SPO će možda VdB podržati. Što ne znaći, da će biraći ućiniti isto. A njihovih birača izgleda i nema više puno.

Ne vjerujem u reprizu duela Chirac: Le Pen. Bolje tako, pa da poslije nisam razočaran. Druga je danas opća atmosfera.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 22:14   #219
Da je HC Strache kandidat za predsjednika, Van den Bellen bio sigurno pobijedio. HC Strache je čovjek koji polarizira. Dok Hofer mi djeluje puno blaži i simpatičniji. Inače je Hofer i 100% invalid, što može biti olakodna okolnost za njega. (znam, to zvuči ružno)

DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 22:51   #220
Kakvu ulogu ima Austrijski predsjednik tj. ovlasti ? Jel više nego kod nas koje su na dosta niskoj razini...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.