Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2013., 02:33   #81
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
A kada dođe ono savršeno, uminut će ovo djelomično
Eto, lijepo piše da je ukinuto to djelomično, ionako je bilo samo trenutno pa je zapravo bilo polovično.
I nema veze s vremenom u kojem živimo danas.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 02:53   #82
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Eto, lijepo piše da je ukinuto to djelomično, ionako je bilo samo trenutno pa je zapravo bilo polovično.
I nema veze s vremenom u kojem živimo danas.
Ti si legenda za prekrajanje Biblije,
i IZBACIVANJE onoga što ti ne odgovara.

Ponovno:

1.KORINĆANIMA 13,
(8) Ljubav nikad ne prestaje. Prorokovanja? Uminut će. Jezici? Umuknut će. Spoznanje? Uminut će. (9) Jer djelomično je naše spoznanje, i djelomično prorokovanje. (10) A kada dođe ono savršeno, uminut će ovo djelomično.

Kad DOĐE SAVRŠENO.

Jel došlo savršeno?
Jel ti jasno?
Isus još nije došao!
Bog Jahve još nije došao!

TEK KADA - to ti je Buduće vrijeme.
Još se nije ostvarilo.

TEK TADA će umuknuti jezici.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 10:04   #83
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Jel tebi jasno o čem pričaš?
Dar nije isto što i učenje.
Znači ti želiš reći, da će netko potpuno neupoznat s nekim jezikom, kojeg nikada nije učio, odjednom i progovoriti taj jezik, sam od sebe?

Možda brkaš dvije stvari:
'dar' kako ga ti zoves vs. jezičnu asimilaciju, koja nije svjestan proces i u prvom redu ju treba zahvaliti utjecaju okoline/izloženosti tom jeziku.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 11:45   #84
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Znači ti želiš reći, da će netko potpuno neupoznat s nekim jezikom, kojeg nikada nije učio, odjednom i progovoriti taj jezik, sam od sebe?

Možda brkaš dvije stvari:
'dar' kako ga ti zoves vs. jezičnu asimilaciju, koja nije svjestan proces i u prvom redu ju treba zahvaliti utjecaju okoline/izloženosti tom jeziku.
Ja nisam ni čuo (ni vidio) ikada ta 3 jezika kojima govorim.

DJELA APOSTOLSKA 2,4
Svi se napuniše Duha Svetoga i počeše govoriti drugim jezicima, kako im već Duh davaše zboriti.

Apostoli nisu išli u školu stranih jezika.
Apostoli su bili ribari koji nisu putovali i bili u drugim sredinama,
pa da vremenom usvoje znanje jezika,
nego su ODJEDNOM počeli govoriti drugim jezicima.
--------------------------------------------

To se odnosi na te - nabrojane u Bibliji - jezike.
Ne odnosi se na Engleski, Francuski,...
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 17:23   #85
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Ja nisam ni čuo (ni vidio) ikada ta 3 jezika kojima govorim.

DJELA APOSTOLSKA 2,4
Svi se napuniše Duha Svetoga i počeše govoriti drugim jezicima, kako im već Duh davaše zboriti.

Apostoli nisu išli u školu stranih jezika.
Apostoli su bili ribari koji nisu putovali i bili u drugim sredinama,
pa da vremenom usvoje znanje jezika,
nego su ODJEDNOM počeli govoriti drugim jezicima.
--------------------------------------------

To se odnosi na te - nabrojane u Bibliji - jezike.
Ne odnosi se na Engleski, Francuski,...
Je, al vremena tih apostola su davno skončana, ne misliš li?
I da, u ono je vrijeme je imalo logičnu namjenu progovaranje stranim jezicima jer je djelo propovijedi krenulo brzo i nije bilo cajta za školu stranih jezika.
Kada se djelo proširilo više nije bilo smisla za tim darom pa ga je Bog povukao nazad. A danas, danas imamo Biblije na svom materinjem jeziku a imamo i domaće ljude koji imaju spoznaju da nam je objasne na našem jeziku. Tak da, stvarno nema potrebe za tim "čudom".

U kojoj ono crkvi se događaju te čudne stvari? Oni što sjede u zadnjim redovima a neko stane iza njih i rukama vrti iznad njihovih glava pa onda ovi što sjede iznenada počnu progovarati nepoznatim jezikom. I to onda nazovu čudom od Boga danim. Sam kaj je problem u tom da taj njihov jezik niko živ ne razumije pa nit oni sami, niko nema pojma što pričaju. I ajd ti sad reci koji je smisao u tom?! Gdje je logika i ispunjenje koje to točno potrebitosti?!
Kako netko uopće može povjerovati da ta "čudesa" uopće i imaju veze s Bogom?!
Evo ja neću povjerovati pa da im čuda gledam 5x na dan.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 18:39   #86
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Hvaljen Isus i Marija, imao sam iskustva sa time i znam ljude koji imaju velike darove. Nije točno da je to popularno ili nepopularno, nego ih ljudi manje razvijaju. Darovi su dani svima koji prime Duha Svetoga kojeg je poslao Otac nakon boravka Isusa; na cijelu Crkvu.

Dobro si napisao u jednom od kasnijih komentara, da trebaš tumača - upravo to je korisno za dar jezika, da postoji i tumač koji ima dar raspoznavanja jezika. Ja ga osobno; nemam dakle dar tumačenja, ali dar jezika imam i imao sam tumača. To je najmanji dar prema Bibliji. Još neke darove imam, no ne bih o njima jer oni ionako nisu za hvastanje već dobrobit zajednice.
U raznim karizmatskim zajednicama možeš razvijati svoje Darove koje je Duh Sveti dao za izgradnju zajednice. Jedan veliki katolički karizmatski svjećenik, James Manjackal; je ozdravio preko ruku pentakostolca, te danas taj svećenik ima izuzetno velike darove. Darovi se pojavljuju tamo gdje je i Duh Sveti, bilo to u katoličkim, protestantskim, pravoslavnim zajednicama. Jedini uvjet je da se časti Bog u imenu Isusa Krista, jer Duh Sveti je tamo gdje se slavi biblijski Bog. Darovi se sa vremenom mogu očitovati - a to čini Božji Duh; tj. osoba Duha Svetog. Ja sam mnoga mnoga velika svjedočanstva čuo, opisa onakvih kakvih ima u Bibliji; pa i većih - od običnih ljudi koji su se obratili.

Moja preporuka je čitanje Biblije, posebno Djela apostolskih ako te zanimaju darovi, više o njima i što su točno darovi, a korisne su i neke knjige iz Starog zavjeta da se čovjek uputi kako Bog djeluje u određenim postupcima čovjeka (npr. u odnosima sa Ilijom, Samuelom, Šaulom, Davidom...).
Ako si katolik, u Zagrebu imaš minimalno desetak karizmatskih zajednica i razvijati svoje darove. Vjeruj mi na riječ, i čuda ti se mogu početi događati; ali to je samo po sebi nebitno - ako vjeruješ, vjeruješ bez čuda i ona ti nisu potrebna, a darovi su dani za korist zajednice i da se očituju djela Božja.

Bog te blagoslovio.
Zar za vas nije nimalo bizarno da vi smatrate da imate nekakve darove svetoga duha,
a puuuuuno vise vase brace u vjeri , nema nikakve darove,nego bolestine ,
bilo fizicke ili psiholoske,raznorazne bolove i patnje , agonije i duge bolesti pred smrt!???
Kako si objasnjavate da vasa manjina ,da upravo vi dobivate te darove ,za razliku od nekih koji su i veci vjernici od vas pa ih dosta zivi u bolovima i agonijama mizerno do smrti???
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 18:48   #87
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
SD je Duh Boga Jahve.
Zato se naziva Božjim Duhom,
Jahvinim Duhom.

Bog ima svoga Duha -kao i svako biće,
Bog Jahve je Svet.
Zato je Duh Boga Jahve - Svet -Sveti Duh!

SD je kao i Logos - "sastavni dio" Boga Jahve.

1. IVANOVA 5,7
Jer su trojica, što svjedoče u nebu:
"Otac, Riječ i Duh Sveti;
i ova su trojica jedno,

…………………………………………..

Hula na SD je neoprostiva.
Zato jer direktno huliš na osnovu Boga Jahve.

Hula na Isusa je oprostiva - jer nije Bog.
Jos jedan dokaz da ili lazes ili haluciniras kada tvrdis da ti se bog u vise navrata obraca i zapovjeda da citas bibliju!
Da imas imalo pojma znao bi da upravo taj stavak nije originalan nego potjece iz 16.stoljeca....................
...e ovdje si pao ,ali dobrano...............................
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 18:51   #88
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post

Moj Bog je Bog, Otac, Sin i Duh Sveti,Trojedini Bog.


Jesam li dovoljno jasna?
Dovoljno si jasna,
samo samo sa zarezom i jednim i , zaboravila si napisati "moji bogovi" a ne "moj bog" !

Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Vjerujem u Boga koji je Otac, Sin i Duh Sveti.
Ne moram ništa dokazivati nikome jer vjerujem što hoću, točnije moje vjerovanje se poklapa sa onim što je poklad katoličke vjere.

.
Uzvor i utemeljenje moje vjere je[B] Sveto Pismo Biblija i Usmena Predaja KC

Znaci i Antisemitizam!?

Quote:
naftali kaže: Pogledaj post

Darovi Duha su:
1. Mudrost. 2. Razum. 3. Savjet. 4. Jakost. 5. Znanje. 6. Pobožnost. 7. Strah Božiji.

Ima ih još, opisano je u Poslanici Korinćanima.

Bog ih daje kome i kako hoće.
Znaci velioj manjini kao vama daje kako hoce , a velikoj vecini vase brace ,
daje fizicku ili psiholosku bolest,patnju ,mizeriju i u vecini slucajeva jad i dugu agoniju do smrti.....
Zar jos nisi svjesna sta tvrdis?

Zadnje uređivanje Meadow : 25.06.2013. at 17:20. Reason: multiquote
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 19:03   #89
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
To je najveći dar. A najmanje popularan.
A sta je npr. sa onim doktorom(npr. nevjernikom) koji ide u rat na prvu frontu da lijeci ranjene i zrtvuje svoj zivot , nemisleci kao vecina vas na nekakvu nagradu???

Quote:
Mališute kaže: Pogledaj post
Ovisi kome služiti.Ima bogova različitih.

Najlakše je Zeusu on ne traži ništa a daje sve.


Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Služiti Bogu može se samo na način služenja drugima - ljudima.
Ako te Zeus potiče da nesebično i od srca voliš i služiš drugima, onda bravo za Zeusa.
A zasto bi te tvoj bog to morao poticati???
Radi nagrade ili kazne???
Moral odnosno ljudskost trebali bi biti dovoljno da cinis sve te dobre stvari da pokazes svoju ljudskost...

Zadnje uređivanje Meadow : 25.06.2013. at 17:21. Reason: multiquote
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 06:18   #90
Quote:
naftali kaže:

Darovi Duha su:
1. Mudrost. 2. Razum. 3. Savjet. 4. Jakost. 5. Znanje. 6. Pobožnost. 7. Strah Božiji.

Ima ih još, opisano je u Poslanici Korinćanima.

Bog ih daje kome i kako hoće.
To nisu darovi Duha.
Čitaj malo bolje:

Izaija 11,2
Na njemu će duh Jahvin počivat`,
duh mudrosti i umnosti, duh savjeta i jakosti, duh znanja i straha Gospodnjeg.

Opisan je Duh Boga Jahve - Jahvin Duh koji je SVET - SD Jahvin.

Koji je to dar - Strah Gospodnji?

Zadnje uređivanje Meadow : 25.06.2013. at 17:23. Reason: quote
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 06:23   #91
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
Znaci velioj manjini kao vama daje kako hoce , a velikoj vecini vase brace ,
daje fizicku ili psiholosku bolest,patnju ,mizeriju i u vecini slucajeva jad i dugu agoniju do smrti.....
Zar jos nisi svjesna sta tvrdis?
Nemaju svi darove,
nemaju svi iste darove.

Darova Bog Jahve daje - kako hoće.

Što ti znaš zašto su neki u patnji?
Da li je to kušnja?
Da li su nešto krivi?
Da li im je to put do otkupljenja?
Da li im je to zemaljska kazna?
Da li su ti ispravno vjernici?

Ne znaš!

Ali budi uvjeren da je Bog Jahve Jedini Pravedan.
I nitko neće biti na kušnji koju neće moći izdržati.

A neki će odabrati - da hule na Boga Jahvu - pa će i primiti zasluženo.
A neki će slaviti stvorenje Isusa - umjesto Stvoritelja Jahvu,
pa će isto primiti nagradu.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 06:25   #92
Quote:
naftali kaže:
Vjerujem u Boga koji je Otac, Sin i Duh Sveti.
Ne moram ništa dokazivati nikome jer vjerujem što hoću, točnije moje vjerovanje se poklapa sa onim što je poklad katoličke vjere.
JS imaju svoje poklade,
Adventisti imaju svoje poklade,
...
Da li su njihove uredbe ljudske - ispravnije nego tvoje Katoličke?
ALi - ti ćeš kod njih naći greške, a sama ne vidiš greške svoje Katoličke!?
----------------

Imaš poklade koji nemaju temelj u Bibliji,
nego kako i sama kažeš - temelj je u ljudskim bajkama,
a bajke ne spašavaju,
nego samo istina - Biblijska Istina.
--------------------------------------------------------

50. godina su neki Katolički svećenici otišli kod
Pentekostalaca
da polože ruke na njih i da i oni dobe SD.

Od tada su počeli Karizmatski pokreti unutar KC.
Davanjem SD - dobili su i neke darove,
ali je pitanje - kako dalje sa njima!?

Da li u dogmatičnom nauku - ili - "skrenuti"?

Zadnje uređivanje Meadow : 25.06.2013. at 17:23. Reason: quote
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 06:40   #93
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
Jos jedan dokaz da ili lazes ili haluciniras kada tvrdis da ti se bog u vise navrata obraca i zapovjeda da citas bibliju!
Da imas imalo pojma znao bi da upravo taj stavak nije originalan nego potjece iz 16.stoljeca....................
...e ovdje si pao ,ali dobrano...............................
Što te smeta u tom stihu?
Koji je krivonauk u tom stihu?

1. IVANOVA 5,7
Jer su trojica, što svjedoče u nebu:
"Otac, Riječ i Duh Sveti;
i ova su trojica jedno,

----------------------------

Da li si ti bio prisutan kada mi je Bog Jahve govorio,
pa zato znaš?
------------

Ti si bio prisutan u 16. stoljeću i sam si vidio kada je netko dodavao?
Kako mu je ime?
Zašto ga nisi prijavio?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 08:30   #94
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Ti si bio prisutan u 16. stoljeću i sam si vidio kada je netko dodavao?
Kako mu je ime?
Zašto ga nisi prijavio?
Da je i bio, tko zna dal bi prijavio, bila su to vremena kad su prijavljivali samo naj najhrabriji pa i oni, eto, znali su što slijedi nakon prijavljivanja, a tko je samo tako rado šeto do lomače...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 08:53   #95
Darovi Duha Svetog

1. MUDROST-mudar čovjek je sposoban shvatiti ono što je najvažnije u životu, sposoban je u božjem svijetu promatrati i prosuđivati ljudski život i sveukupnu stvarnost.
2. RAZUM-tim nas darom Duh Sveti osobito osposobljava da možemo razumjeti i prihvatiti Božju riječ te da možemo u svjetlu Božje riječi razumjeti i promatrati sebe, druge ljude i sveukupnu stvarnost.
3. SAVJET- imati dar savjeta znači biti sposoban pomoći drugome, osobito u važnim trenutcima njegova života u oblikovanju njegova osobnog mišljenja i donošenja osobne odluke.
4. JAKOST- Jak je čovjek sposoban hrabro i ustrajno naviještati – riječju i djelom –Isusovu radosnu vijest o Novome Božjem svijetu i živjeti prema zahtjevima Isusova evanđelja.
5. ZNANJE- Čovjek s darom znanja traži i radosno prihvaća istinu, i to osobito onu od koje se može istinski živjeti: istinu koju susrećemo u Isusu Kristu.
6. POBOŽNOST – istinski je pobožan čovjek sposoban živjeti u najdubljoj povezanosti s Bogom i s ljudima: Bog je za njega Otac, kojem se obraća bez straha, s povjerenjem i s ljubavlju, a svi su mu ljudi braća jer nam je Bog svima zajednički Otac.
7. STRAH BOŽJI- biti ispunjen strahom Božjim ne znači bojati se Boga, nego to znači biti pun poštovanja – možemo reći i strahopoštovanja-prema Bogu i prema svakome čovjeku. Dar straha Božjega zapravo je drug ime za ljubav prema Bogu i bližnjemu.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 09:13   #96
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Što te smeta u tom stihu?
Koji je krivonauk u tom stihu?

1. IVANOVA 5,7
Jer su trojica, što svjedoče u nebu:
"Otac, Riječ i Duh Sveti;
i ova su trojica jedno,

----------------------------

Da li si ti bio prisutan kada mi je Bog Jahve govorio,
pa zato znaš?
------------

Ti si bio prisutan u 16. stoljeću i sam si vidio kada je netko dodavao?
Kako mu je ime?
Zašto ga nisi prijavio?
Molim te , nesramoti se ! Imena se znaju !
1.IVANOVA 5:7,8 - 1522.godine je ubaceno”otac,rijec i sveti duh su jedno”,iako u najstarijim kopijama ,zapravo svim grckim kopijama to nepise…1516.god. Erasmus-nizozemski Humanist i teolog ,napravio je prva tiskana grcka pisma”novi zavjet”,i nije napisao taj stavak je ga jednostavno nema u najdrevnijim i zapravo svim grckim spisima,ima ga samo u par latinskih spisa iz 15.stoljeca,katolicki strucnjaci su upravo taj stavak htijeli u tiskanoj ediciji , bili su jako ljuti sto on taj stavak nije ubacio,cak ni u drugoj ediciji 1519.god. ,pa su htjeli da u sljedecoj trecoj ediciji 1522.god.i taj stavak ubaci,tako da je u ediciji 1522.godine Erasmus taj stavak ubacio posto je obecao da ce ubaciti samo ako postoji u nekome od grckih kopija ,i 1520.god. je jeden teolog u Oxfordu prepisao je taj stavak sa latinskog na grcki i stvorio "kopiju",a posto nije znao tocno pisati na grckom ,taj grcki je morao biti jos i ispravljan (jos veca blamaza…)…i biblija na engleskom jeziku “KING JAMES EDITION”napisana je po toj ediciji od Erasmusa 1522. Godine gdje su od tada imali taj nepostojeci stavak,dok naprimjer u Njemackoj “MARTIN LUTHER EDITION”imaju Erasmusovu ediciju od 1519.godine bez tog nepostojeceg stavka…
...jednom rijecju - SRAMOTA !!!
Tako da ti svojim tvrdnjama da ti se bog javlja i nesto ti govori ,
pomalo vrijedjaju.............

Zadnje uređivanje bestvy77 : 23.06.2013. at 09:20.
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 09:22   #97
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
Darovi Duha Svetog

1. MUDROST-mudar čovjek je sposoban shvatiti ono što je najvažnije u životu, sposoban je u božjem svijetu promatrati i prosuđivati ljudski život i sveukupnu stvarnost.
2. RAZUM-tim nas darom Duh Sveti osobito osposobljava da možemo razumjeti i prihvatiti Božju riječ te da možemo u svjetlu Božje riječi razumjeti i promatrati sebe, druge ljude i sveukupnu stvarnost.
3. SAVJET- imati dar savjeta znači biti sposoban pomoći drugome, osobito u važnim trenutcima njegova života u oblikovanju njegova osobnog mišljenja i donošenja osobne odluke.
4. JAKOST- Jak je čovjek sposoban hrabro i ustrajno naviještati – riječju i djelom –Isusovu radosnu vijest o Novome Božjem svijetu i živjeti prema zahtjevima Isusova evanđelja.
5. ZNANJE- Čovjek s darom znanja traži i radosno prihvaća istinu, i to osobito onu od koje se može istinski živjeti: istinu koju susrećemo u Isusu Kristu.
6. POBOŽNOST – istinski je pobožan čovjek sposoban živjeti u najdubljoj povezanosti s Bogom i s ljudima: Bog je za njega Otac, kojem se obraća bez straha, s povjerenjem i s ljubavlju, a svi su mu ljudi braća jer nam je Bog svima zajednički Otac.
7. STRAH BOŽJI- biti ispunjen strahom Božjim ne znači bojati se Boga, nego to znači biti pun poštovanja – možemo reći i strahopoštovanja-prema Bogu i prema svakome čovjeku. Dar straha Božjega zapravo je drug ime za ljubav prema Bogu i bližnjemu.
A sto ako netko ima upravo sve te "darove"a nije krscanin?
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 09:33   #98
Ali to nije sve. Vidio sam da je piramida4 još citirao neke citate koji su tek kasnije bili dodani u evanđelja. Žalosno je to što upravo večinom kršćani ne znaju za te stvari, ni sami ne znaju koja je priroda tih tekstova koje čitaju. Več odmah pod default krenu od toga da je to nepogrešiva 'Božja Riječ' i da je sve istinito što piše u njima, a u stvarnosti je sve suprotno. Ono što mi danas imamo nisu originalni spisi, mi uopće ni ne znamo što su zapravo autori novog zavjeta napisali. Imamo kopije koje su stotinama godina prolazile kroz tisuće kopiranja od strane ljudi koji ni nisu znali šta kopiraju, imamo spise koji su puni pogrešaka, kontradikcija, namjernih kasnijih dodavanja, itd. Neke najpoznatije priče, pa čak i citati koje podržavaju neke glavne dogme su ustvari tek kasniji dodaci od strane koga več. Netko je možda radio kopiju i odlučio da mu se nešto ne sviđa ili da bi on nešto drugačije napisao. Na žalost, oni to nikako ne mogu prihvatiti. Ima ljudi koji su samo čitajući o povijesti tih spisa postali ateisti.

A piramidina izjava da mu Bog nešto govori i slično je naravno zabluda, na nivou forumaša predicatora koji je iskustvo paralize sna interpretirao kao napad demona pa je zbog toga postao kršćanin.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 13:57   #99
@bestvy77, osobno vjerujem da pravom bogu ne smeta jesi li kršcanin ili ne, njemu je bitno da si covjek i, da poštuješ covjeka i boga....
ako pogledaš nastanak velikih religija bit ce ti jasno da bez obzira na mnoštvo religija, bog je samo jedan a, ljudi su tumaceci svaki na svoj nacin stvorili bezbroj religija...koji ili ciji bog je onaj pravi manje je bitno jer ne postoji loš bog vec samo loš covjek...
i ti darovi su darovi radi "covjeka" a, ne njegove vjere.....to je moje osobno mišljenje
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 14:20   #100
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
@bestvy77, osobno vjerujem da pravom bogu ne smeta jesi li kršcanin ili ne, njemu je bitno da si covjek i, da poštuješ covjeka i boga....
Je, Bogu stvarno ne smeta ukoliko se slijede ateistička pravila.



Ne smeta nit kad se veli "bog" jer onda se odma odazove moj sused koji za sebe kaže da je i on bog drugima (doma svojima bog i batina).
Zašto je ljudima tako teško napisat velko početno slovo pa da se zna na koga se misli?

Banirani kolega zna više nego ljudi misle, info mu prelaze granice običnih smrtnika, tako da čisto sumnjam da ga može osobito razveseliti ovakva podrška, njegova je namjera dalja, dalja... Ako griješ, a onda griješim, je.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.