Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2018., 17:00   #1221
More, more ali ne u 9A
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:40   #1222
Quote:
SaleRi kaže: Pogledaj post
Otkupi, ulozi i letuckaj (iz cistog uzitka)...
Nije bed....
Gledaj njofra, ja znam o čemu pričam, a ti pričaš tek toliko da trolaš za tuđi račun. Razlika je drastična.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 11:36   #1223
Znade li neko od cijenjenog občinstva gdje bi se mogao pročitati Godišnji program rada HACZ za 2018. ?
Ja sam pokušao sa nn i na stranici Agencije.

Zahvaljujem.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:24   #1224
https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/...9%20-%2011.pdf


Umilan pogled na stranicu 25. (13) zorno pokazuje, koliko je bila uspješna politika:
Spaljene zemlje i praznog neba
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 20:30   #1225
Možete škicnuti i na str. 14. pa usporediti sa podatkom sa str 13.
Oni koji stvarno lete trebaju i medical osim u HRZu, tamo nije nužno.

Treba napomenuti da se neki ljudi nalaze na popisu dva puta, jer imaju licencu mehaničara i pilota.

Nije zgorega i pogled na 16. tamo je operator onih aerodroma na vodi bio prvo u predstečaju
pa u stečaju, od kraja 2017. Registracije aerodroma na vodi nema bez operatora.
Dok je onaj helidrom nestao s popisa ali u naravi je i on pod prinudnom upravom.
Helić sa njega uslikan je par postova ispred.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 22:45   #1226
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Znade li neko od cijenjenog občinstva gdje bi se mogao pročitati Godišnji program rada HACZ za 2018. ?
Ja sam pokušao sa nn i na stranici Agencije.

Zahvaljujem.
Commadante, vjeruj mi, ne trebaš to, puno ćeš lakše spavati, nema ti tu ništa konkretno za boljitak RH avijacije. Kao i svaki "poslovni plan" bilo koje uhljebničke agencije, i taj pršti od wannabee teza i floskula.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 07:34   #1227
@9A+
Tnx
@aeronaut
Program rada CCAA je razonodno štivo, više-manje šuplja priča za opravdavanje vlastitog postojanja.
Volim se dobro nasmijati...

Osobno me zanima što od programa ostvaruju i kako se to kvantificira, dakle, po kojim se kriterijima ocjenjuje njihova uspješnost.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:29   #1228
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
@9A+
Tnx
@aeronaut
Program rada CCAA je razonodno štivo, više-manje šuplja priča za opravdavanje vlastitog postojanja.
Volim se dobro nasmijati...

Osobno me zanima što od programa ostvaruju i kako se to kvantificira, dakle, po kojim se kriterijima ocjenjuje njihova uspješnost.
Ma to nije uopće bitno, ono što je zbilja bitno po nas porezne obveznike jest dodjela 95 milijunčića kunića Agenciji za ovu godinu...a njima taj iznos teško da je dostatan i za plaće njih 80-ak...
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:06   #1229
Sto je s nasim Antonovima An-26?
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 22:48   #1230
Kojim Anovima 26?

O Anovima 26 RViPVO nikad nije postignut sukcesijski sporazum (zapravo nije ni pokrenut), svih 15 je završilo u Srbiji. 5 otpisano, 4 prodana , 4 gurnuta u kut aerodroma da trule i svi se pravili da ih nevide i nemaju pojma što predstavljaju. 2014 su prizemljena posljednja dva koja su letjela, pričalo se da bi jedan od njih mogao otići na još jedan remont.

Anovi 32 HRZ-a glede vrhunskog održavanja & konzerviranja predstavljaju izvanrednu vrijednost sakupljačima sekundarnih sirovina.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 23:04   #1231
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Kojim Anovima 26?

O Anovima 26 RViPVO nikad nije postignut sukcesijski sporazum (zapravo nije ni pokrenut), svih 15 je završilo u Srbiji. 5 otpisano, 4 prodana , 4 gurnuta u kut aerodroma da trule i svi se pravili da ih nevide i nemaju pojma što predstavljaju. 2014 su prizemljena posljednja dva koja su letjela, pričalo se da bi jedan od njih mogao otići na još jedan remont.

Anovi 32 HRZ-a glede vrhunskog održavanja & konzerviranja predstavljaju izvanrednu vrijednost sakupljačima sekundarnih sirovina.
Zahvaljujem na informacijama.
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:59   #1232
Quote:
Sutra, ponedjeljak 19. siječnja 2018. godine u Zagrebu će se održati svečanost potpisivanja Sporazuma između Vlade Republike Hrvatske i Europske svemirske agencije o svemirskoj suradnji u mirnodopske svrhe. Protokol potpisivanja Sporazuma započinje u 09:45 i traje do 15:00 sati. Notiranje sporazuma obaviti će ministrica Blaženka Divjak (RH) i Frédéric Nordlund (ESA, Ured za međunarodnu suradnju).
http://www.esa.int/ESA
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:13   #1233
http://www.seas.rs/
pogledajte malo pod Agenda.... ima zanimljivih brandova ali i imena poznatih iz 9A
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:23   #1234
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
http://www.seas.rs/
pogledajte malo pod Agenda.... ima zanimljivih brandova ali i imena poznatih iz 9A
Je...najviše mi se sviđa uvodni govor:
Over the past few years, Government of the Republic of Serbia has identified the aviation industry as one of major drivers for growth of Serbia’s economy. As Serbia looks to further expand the industry, it will look for regional partnerships and further expand the cooperation with countries in Southeast Europe.

To je upravo to što radi i Hrvatska u svim segmentima što vojnog, što civilnog zrakoplovstva...ako ćemo se zajebavati.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:50   #1235
Još jedna zanimljivost na ESA temu ->
https://www.crowdsupply.com/lime-mic...e-applications
PS
Lime je odavno na našem stolu, a uskoro i na avionu/helikopteru
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:02   #1236
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Kojim Anovima 26?

O Anovima 26 RViPVO nikad nije postignut sukcesijski sporazum (zapravo nije ni pokrenut), svih 15 je završilo u Srbiji. 5 otpisano, 4 prodana , 4 gurnuta u kut aerodroma da trule i svi se pravili da ih nevide i nemaju pojma što predstavljaju. 2014 su prizemljena posljednja dva koja su letjela, pričalo se da bi jedan od njih mogao otići na još jedan remont.
Sa tim An-26 sam letjeo sa Plesa na Kosovo (Priština) u sklopu tadašnjeg gotovog bataljona iz zagrebačke "Maršalke". Bio sam 1989.g. na Borongaju pa smo mi iz našeg sanitetskog voda bili priključeni njima. To je definitivno najbučniji zrakoplov sa kojim sa letjeo, a letjeo sam sa dosta njih.
Buck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:08   #1237
Evo zanimljivog teksta na T6 o helikopterskim resursima na području nekadašnje SFRJ uz osvrt i na stanje u HRZ-u. Zanimljivo zbog usporedbe kojom možemo vidjeti gdje smo mi u odnosu na ostale države nastale raspadom nekadašnje države.

https://tangosix.rs/2018/22/02/trenu...bih-crne-gore/
Buck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:18   #1238
Sreća da nije napisalo koliko je od tih (skoro 50 kom vrtoleta) HRZ u stanju poslati u borbenu ili CSAR misiju.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:31   #1239
U slucaju rata vjerujem da bi i za borbenu i za CSAR pricu imali sasvim dovoljno resursa za prvu ruku.. Pogotovo u odnosu na zemlje iz okruzenja..
Ili mozda od svih ovih navedenih u tekstu sa T6 neka drzava ima bolje sposobnosti?
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:42   #1240
Draga neke nužne resurse HRZ uopće nema. Dakle varaš se, ljuto.
Danas sam pio medicu, sa predstavnikom firme koja je dobavljač
PLB za USAF. Pogodi koliko ih je isporučeno HRZu ?!
Prihvatite izazov, ako padnete uz prag 05, budemo vas našli, inače baš i ne
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.