Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2013., 15:33   #1
Razvod braka

Bok svima.Ovako,imam jedan veliki problem..pa tražim koji savjet.
U prosincu sam se iselio iz stana u kojem sam živio sa majkom mog dijete(nismo bili oženjeni),njezinim jednim dijetetom iz prvog braka i našom kćeri .Pokrenuo sam u istom mjesecu postupak za skrbništvo.
Uglavnom,ona ima problema sa alkoholom.Znači-svaki dan pije po malo i počelo je stvarati probleme.Bojim se za kćer..Nitko ni czss,ni sud me nije htio saslušati..Njima je osnovno pravilo-dijete je malo i ono mora biti kod majke i.Došla je presuda...koja je utvrdila rokove u kojima je mogu dobivati.
Srce me boli,što u ovoj državi nemaš kuda.Odvjetnik kaže..naši zakoni su takvi,naša praksa je takva..itd.Dal netko možda ima sličan slučaj?Kuda dalje? Znači...tražim da joj se upada u stan nenajavljeno sa dregerom (oni to nisu radili)..već bi se najavili i naravno da taj dan nije pila.
Molim vas pomoć.Bojim se za kćer.Dijete iz njezinog ranijeg braka je dosta mirno i utučeno.Želim spasiti svoje dijete.

Zadnje uređivanje sonjaa321 : 05.10.2013. at 16:23. Reason: proširiti tekst
sonjaa321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 19:48   #2
Odi k njoj i snimi je. Poskrivečki, naravno Ne znam koliko bi to prošlo na sudu, ali vjerujem da bi imalo nekog učinka što se CZSS-a tiče Žao mi je tvoje kćeri, ali mislim da bi se trebao pobrinuti i za ovo drugo dijete koje pati uz majku alkoholičarku.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 19:55   #3
Nazalost, tesko da ces nesto uspjeti. Jako je tesko kod nas da dodijele ocu dijete, pogotovo ako se radi o malom dijetetu. Evo ti price koju ja znam. Nisu bili u braku, dobili jedno dijete, razisli se, dijete ostalo s majkom. Otac placa jako visoku alimentaciju (ok, jer ima dobru placu) ali majka za to dijete nikad nema (a i ona ima dobru placu). Stalno radi sranja, manipulira, uskracuje vidjanja a ona jako rijetko s djetetom, dijete stalno s njezinim starcima. Otac se vec godinama ubija, hoda po centru, sudu, obiteljskim centrima ali nista. Kad dodju u nadzor, sve super. U centru mu stalno govore da sve stoji, da je on u pravu za jako puno stvari ali da oni ne mogu nista. Ona puno tulumari (alkohol..trava), landra okolo i na to trosi lovu, dijete kod bake i dede, otac sve placa, kupuje..ali i dalje je "zdravije" za dijete da ostane zivjeti s majkom..

Tvoja prica je puno gora ali ocevi koje je znam (a nazalost, znam ih i previse) koji se pokusavaju izboriti za prava svoje djece su u ovoj drzavi potpuno osakaceni :-(
neesreetnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:08   #4
Quote:
sonjaa321 kaže: Pogledaj post
Uglavnom,ona ima problema sa alkoholom.Znači-svaki dan pije po malo i počelo je stvarati probleme.
Znači...tražim da joj se upada u stan nenajavljeno sa dregerom (oni to nisu radili)..već bi se najavili i naravno da taj dan nije pila.
Ne možeš tražiti od CZSS-a da nekome bez naloga upada u stan pogotovo ne s tom spikom. Naravno da je alkoholizam neprihvatljiva ovisnost za jednog roditelja, ali očito se ovdje ne radi o tome ili još nije poprimilo razmjere da bi se na taj način djelovalo. S druge strane, ako se dokaže ovisnost koja ugrožava djecu, moglo bi ti se desiti kao jednom mome frendu, da ti CZSS uvjetuje prihaćanje tuđeg djeteta kako bi ti i vlastito bilo dodijeljeno na čuvanje i odgoj.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 15:32   #5
Uvijek mozes podignut medijsku prasinu i na taj nacin izvrsiti javni pritisak na nadlezne sluzbe. Kada se dovoljno pritisaka stvori (vise ljudi, vise oceva, vise slucaja) tek se onda moze ocekivati nekakva promjena u buducnosti, presedan glede sudske prakse i ostalog.
Ovako ce sve dalje biti po starom. Bez pritisaka nema ni pucanja.
Stu Griffin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.