Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2013., 01:26   #21
Nisan uvatija: jel did umra u međuvrimenu pa se više ne igra...?
Ne mogu reć šta je tu ispravno jer ne vidin situaciju, al dobro da si se rastavila jer očito nemaš želudac za njih i nikad ga ne bi imala.
Nego, ton rastavon ovaj ostaje dida, a još jedan pimpi ulazi u igru...?
speculaas is offline  
Old 09.12.2013., 01:38   #22
Ok, a čekajte malo. Jel deda išao dalje od deda papa pimpija. Naravno, ono što znamo je da deda nije popapao pimpija doslovno, ali je li znamo ostatak priče. Što ako je deda njima iza leđa papao nešto drugo

Ako deda papa pimpija, kako onda dječačić od godinu i pol može se obraniti. O tome trebamo razmišljati. Tradicijska igra je, ali neke granice oko pravila igre postoje. Pitanje je jel deda prekršio pravila te igre?
Bilješka20 is offline  
Old 09.12.2013., 01:46   #23
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post
Ok, a čekajte malo. Jel deda išao dalje od deda papa pimpija. Naravno, ono što znamo je da deda nije popapao pimpija doslovno, ali je li znamo ostatak priče. Što ako je deda njima iza leđa papao nešto drugo
Kome sad njima i kako može iza leđa papat, pa valjda se papa sprida. Ako se papa.
Ništa ne razumin više.
speculaas is offline  
Old 09.12.2013., 01:49   #24
kad čitam ove priče, nije mi jasno u kojem društvu sam ja odrasla, ali prvi put čujem za ovakve "tradicijske" igre koje su mi iz opisa grozne i svakako neprimjerene....ne bih dala više ni blizu....postoje i normalne, primjerene igre s djecom
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 09.12.2013., 02:08   #25
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
kad čitam ove priče, nije mi jasno u kojem društvu sam ja odrasla, ali prvi put čujem za ovakve "tradicijske" igre koje su mi iz opisa grozne i svakako neprimjerene....ne bih dala više ni blizu....postoje i normalne, primjerene igre s djecom
Slažem se s ovim komentarom, meni to igleda ko bolesna igra, đizs, ljudi koji je vama 'pimpi' da vam je to normalno?!
maiam is offline  
Old 09.12.2013., 02:17   #26
deda bi popusil takav knock out da bi sam sebi papal pimpija do kraja zivota!!!

nisam fakat cuo da se netko "igra" na taj nacin jerbo svi znamo da ima razno raznih kretena i svi su oni na prvu dobri,simpaticni,obiteljski,po nacelima zeljke markic "Normalni" a kad tamo zatvaraju vlastitu djecu u podrum,siluju ih godinama,zene kao nemaju pojma o tome...

kod ovakvih stvari treba biti jako oprezan i pazit na klince jer kad se dogodi onda je vec kasno!!!
bolje sprijeciti nego da kasnije takva osoba ima problema sama sa sobom i drugima...uostalom ti nazalost to znas iz prve ruke!

nemam niti malo tolerancije prema takvima i iskreno da sam na tvom mjestu taj deda vise nikad ne bi vidio klinca,dobio bi zabranu prilaska klincu!!!
i btw bivsi ti je fakat kreten ako je stao na stranu roditelja a ne na stranu tebe i vaseg djeteta!
Diag-nonsense is offline  
Old 09.12.2013., 02:27   #27
ne znam, ne želim prebrzo osudit djeda, ovisi sve kakva je osoba on, a i možda ja pogrešno zamišljam tu igru u glavi pa mi ne zvuči toliko bolesno.
Ono što je zabrinjavajuće je što dijete dosta često spominje tu igru, čudno mi je što je od svih igrica on baš tu zapamtio.
__________________
''Have you ever had that feeling? That you’d like to go to a whole different place and become a whole different self?''
Pugnaculum is offline  
Old 09.12.2013., 02:42   #28
Quote:
Pugnaculum kaže: Pogledaj post
ne znam, ne želim prebrzo osudit djeda, ovisi sve kakva je osoba on, a i možda ja pogrešno zamišljam tu igru u glavi pa mi ne zvuči toliko bolesno.
Ono što je zabrinjavajuće je što dijete dosta često spominje tu igru, čudno mi je što je od svih igrica on baš tu zapamtio.
to je zabrinjavajuce posto je deda mozda zbilja otiso predaleko pa je dijetetu to godilo i sad se stalno zeli "igrati"

uglavnom vrlo bolesno
random101 is offline  
Old 09.12.2013., 03:09   #29
Quote:
San... kaže: Pogledaj post
Nije mi tema da li smo zajedno ili nismo već me zanima što ljudi misle o ovakvim "igrama".
Glupo. Najblaže rečeno s obzirom na to da si ti žrtva zlostavljanja pa onda vjerujem da barem suprug zna za to ako već ne znaju njegovi roditelji - tako da bi trebalo biti razumljivo da ti je ovakvo ponašanje okidač za paniku.

Postoji gomila drugih načina na koje se može igrati s djetetom. Ovo je glupo i neukusno. A kao posljedicu već imaš čuđenje teta u igraonici. Još će ti djed svojim "igrama" navući socijalnu službu na vrat.

Tak da ne kužim...kak ljudi mogu biti tako blesavi...

Ako te tješi ne vjerujem da je djed zlostavljač (iako bi bilo dobro da pripaziš) čisto iz razloga jer se dijete ne bi smijalo (barem mislim da ne bi) u slučaju da mu kontakt stvara nelagodu i izaziva sram.

Možda da postaviš pitanje na pdf Psihologija ili kontaktiraš stručnu osobu?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 09.12.2013., 03:14   #30
http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...-zatvora-16504 ja bi se zabrinula,ovo bas i nisu igrice za pohvalu ... ajde baka jos nekako ,ali ovi dedeki su skrenuli pravo
CROBRA is offline  
Old 09.12.2013., 03:45   #31
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
to je zabrinjavajuce posto je deda mozda zbilja otiso predaleko pa je dijetetu to godilo i sad se stalno zeli "igrati" :eek
pa da, zato i kažem da je čudno, moguće je da je zato to dijete upamtilo... u svakom slučaju, ako je majka rekla da joj to smeta, trebao je prestat.. bojim se i pomislit zašto nije.

ali još uvijek se nadam da nije toliko strašno, nek mama porazgovara s djetetom, onako kroz igru, djeca otkriju takve stvari ako se zna s njima...
__________________
''Have you ever had that feeling? That you’d like to go to a whole different place and become a whole different self?''
Pugnaculum is offline  
Old 09.12.2013., 09:56   #32
Quote:
San... kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko se vas susrelo sa sličnom situacijom.
Otac mog muža se igrao sa našim 1,5 godinu starim sinom igricu "deda papa pimpija". Neko vrijeme. Dok ja za to nisam saznala. Dijete je još bilo u pelenama, a djed je "papao pimpija" preko pelene. Baka je to gledala pa su se smijali.
Muž i ja više nismo zajedno.
Ne znam kaj bi rekla. Ti i muž niste više skupa ali baka i djed imaju prava viđanja unuka, tako da bi ti ja savjetovala da to kažeš na centru i pitaš njih jel njima to normalno i kaj da radiš da zaštitiš dijete. Oni savjeti da pričaš s klincem o tome mislim da nisu dobri s obz da tako malo dijete nije svjesno o čemu se radi pa bolje da ga se ne traumatizira nekim objašnjavanjima koja će ga samo zbuniti a mislim da ionako neće ništa shvatiti. Ako netko treba s njim pričati o tome, bolje da bude neka stručna osoba, naravno ako se utvrdi da se ne radi o igri nego nečem drugom. Btw. ni meni nije jasna ta "tradicija" o kojoj neki pišu. Svašta.
-honey- is offline  
Old 09.12.2013., 10:05   #33
Ne znam, ali sigurno ne bih dopustila nikome da se igra sa djetetovim spolnim organom na nijedan način, pa makar to bilo (vjerojatno) u najboljoj namjeri, da nasmije dijete.
__________________
--Sreća je dobro zdravlje i slabo pamćenje--
Nicky 1 is offline  
Old 09.12.2013., 10:05   #34
modovi, trol alert!


Quote:
San... kaže: Pogledaj post
Stariji dečko je sa 1,5 godinom počeo govoriti "Mama papaj mi pimpija", smijati se i držati se za pelenu.
tvoje dijete od 1,5 godinu slaže rečenice od 4 riječi?! općenito, prema tvom opisu imaš jako napredno dijete.


Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
kad čitam ove priče, nije mi jasno u kojem društvu sam ja odrasla, ali prvi put čujem za ovakve "tradicijske" igre koje su mi iz opisa grozne i svakako neprimjerene....ne bih dala više ni blizu....postoje i normalne, primjerene igre s djecom
stvarno prvi put čuješ?
mojoj su djeci - i ženskom i muškom - bake dok su bili bebe 'papale' sve dijelove tijela. ne baš pimpija, ali guzu da. čak i bez pelene.
to je ono - toliko si mi sladak da bih te najradije pojeo.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 09.12.2013., 17:52   #35
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne znam kaj bi rekla. Ti i muž niste više skupa ali baka i djed imaju prava viđanja unuka, tako da bi ti ja savjetovala da to kažeš na centru i pitaš njih jel njima to normalno i kaj da radiš da zaštitiš dijete. Oni savjeti da pričaš s klincem o tome mislim da nisu dobri s obz da tako malo dijete nije svjesno o čemu se radi pa bolje da ga se ne traumatizira nekim objašnjavanjima koja će ga samo zbuniti a mislim da ionako neće ništa shvatiti. Ako netko treba s njim pričati o tome, bolje da bude neka stručna osoba, naravno ako se utvrdi da se ne radi o igri nego nečem drugom. Btw. ni meni nije jasna ta "tradicija" o kojoj neki pišu. Svašta.
Ja sam to predložila, ali nisam mislila da priča s njim u smislu da ona sad ide njemu objašnjavat da to nije normalno ili nešto tome slično. Nego da pokuša iz ponašanja djeteta, iz tih nekih rečenica koje govori o toj igri još malo izvući pa da vidi konkretnije kako se to djed igra s djetetom.
A onda nek porazgovara s djedom o tome.
Ne vjerujem da će to istraumatizirati dijete jer majka ne bi u tom pokušaju pokazivala da se nešto negativno događa ili da je ljuta na djeda zbog toga i sl.
Nisam ni mislila da ulazi u duboke rasprave s djetetom, već da ispita malo situaciju.

Ali vidim da je netko napisao da dijete od 1,5 godine uopće ne sastavlja rečenice, ja sam tudum za djecu pa nemam pojma kad počnu govorit... mislila sam da od 1,5 do 2 godine već počnu pomalo govorit, ali ako su to i dalje neartikulirani zvukovi onda nemam pojma šta da radi.
__________________
''Have you ever had that feeling? That you’d like to go to a whole different place and become a whole different self?''
Pugnaculum is offline  
Old 09.12.2013., 18:12   #36
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
modovi, trol alert!




tvoje dijete od 1,5 godinu slaže rečenice od 4 riječi?! općenito, prema tvom opisu imaš jako napredno dijete.




stvarno prvi put čuješ?
mojoj su djeci - i ženskom i muškom - bake dok su bili bebe 'papale' sve dijelove tijela. ne baš pimpija, ali guzu da. čak i bez pelene.
to je ono - toliko si mi sladak da bih te najradije pojeo.
E pa to je potpuno druga stvar. Neka papaju sto god hoce drugo, a ne da se fokusiraju na jednu stvar koja nije bas primjerena.

Moze bit troll, a ne mora, moze bit ozbiljno, a ne mora. Ali je dovoljan pokazatelj da vise od pola ljudi koji su se javili brane djedicu ... A jesu li bas sigurni da je to nevina igrica?
Bezveze is offline  
Old 09.12.2013., 18:13   #37
Ja sam bila uvjerena da bi djeca s jednom godinom već trebala govoriti, dobro, ja nemam djecu
Svejedno, ovakav tip igre (ako ona ne trola) je odvratan
Bez obzira kakve namjere bile u pitanju, ne vidim razlog da se bilo kome tolerira takvo igranje s malom djecom.
anđeo tame is offline  
Old 09.12.2013., 18:29   #38
Wtf . Nisam cula za ovakve igre jos, iako znam da su bake i djedovi obicno opusteniji ajmo to tako nazvati sa djecom. Sve igre u kojima se dotice seksualnost i intima djeteta su po meni neprimjerene, bez obzira na namjeru.
__________________
Cause you are my heaven.
malečka is offline  
Old 09.12.2013., 18:44   #39
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
stvarno prvi put čuješ?
mojoj su djeci - i ženskom i muškom - bake dok su bili bebe 'papale' sve dijelove tijela. ne baš pimpija, ali guzu da. čak i bez pelene.
to je ono - toliko si mi sladak da bih te najradije pojeo.
Ovo.

Obzirom da autorica ima traumatičnu prošlost razumijem zašto je ovako nešto može uznemiriti, ali evo, ako je ikakva utjeha, kao majka trogodišnje djevojčice stvarno ne mislim da je ovdje u pitanju ikakvo zlostavljanje, čak ni naznake istog.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 09.12.2013., 18:57   #40
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ovo.

Obzirom da autorica ima traumatičnu prošlost razumijem zašto je ovako nešto može uznemiriti, ali evo, ako je ikakva utjeha, kao majka trogodišnje djevojčice stvarno ne mislim da je ovdje u pitanju ikakvo zlostavljanje, čak ni naznake istog.
Ja mislim da ima.
Od svih dijelova tijela - baš pimpija?
I ne mora biti pedofil, ali može svejedno izazvati traumu.
plavva is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.