Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2015., 15:27   #1
Pitanja o posljednjim vremenima

1.Što će se dogoditi prema proroštvima o posljednjim vremenima?

2.Koji su znaci posljednjih vremena?

3.Što je Uzeće crkve?

4.Što su Nevolje? Kako znamo da će Nevolje trajati sedam godina?

5.Kada će se Uzeće dogoditi u odnosu na uzeće nevolje?

6.Što je Drugi dolazak Isusa Krista?

7.Što je Milenijsko ili Tisućgodišnje kraljevstvo, i trebamo li ga shvatiti doslovno?

8.Tko su 144 000?

9.Što je grozota pustoši?

10.Što je Apokalipsa?

11.Što je bitka Armagedon?

12.Što je dan Gospodnji?

13.Po čemu se razlikuju uzeće crkve i Drugi dolazak?

14.Tko su četiri jahača Apokalipse?

15.Kako trebamo živjeti u svjetlu Kristova povratka?

16.Što je žig zvijeri (666)?

17.Što su sedam pečata i sedam truba u knjizi Otkrivenja?

18.Kako mogu razumjeti knjigu Otkrivenja?

19.Tko je antikrist?


Ne tražim od vas odgovore na sva ova pitanja,međutim siguran sam da svatko ovdje ima nekakav svoj odgovor na neko od ovih pitanja.
Gledajuči svijet danas i sve oko nas mislim da malo ljudi ima takav optimizam da bi se stanje moglo popravit što nas dovodi do toga da ipak postoji mogučnost da zbilja živimo u posljednjim vremenima.
Molim vas da pokušavate odgovorit na ona pitanja s kojima ste na neki način upoznati , a ne ona koja se na neki način kose sa vašom vjerom(katoličkom,pravoslavnom,muslimanskom ...).
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 16:31   #2
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ne tražim od vas odgovore na sva ova pitanja,međutim siguran sam da svatko ovdje ima nekakav svoj odgovor na neko od ovih pitanja.
Ok, ako ne tražiš sva. Evo najjednostavnije pitanje i odgovor:

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
10.Što je Apokalipsa?
Reč jednostavno znači "otkrivenje." Doslovno bi značilo "skidanje vela," jer reč dolazi od dve grčke reči, predloga "apo" koji znači "od" i "kalypsis," što znači "veo."
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:09   #3
.. o jahačima apokalipse .. otkrovenju .. i sedam pečata .. .. znam ponešto ..
.. ukratko .. .. radi se o .. evoluciji .. .. preciznije .. evolucija možda nije gotova ..
.. moguće da je povjest čovjeka .. isto .. evolucija ..

.. kod svih stabala evolucije treba primjetiti .. cjepanje .. razdvajanje vrste .. .. neki se majmuni podvajaju .. na nove majmune i čovjeka ..
.. tako kod svega .. i kod čovjeka ..

.. prvi čovjek je .. pobjednik .. on koji se odvojio od majmuna ..
.. drugi je .. onaj sa mačem .. .. taj se podvojio u roba i gospodara .. .. grčka .. i carstvo stari rim ..
.. treći je .. onaj sa vagom .. onaj koji sve mjeri .. pa i samog sebe .. .. novac .. carstvo amera ..
.. kad se uskomeša carstvo novca .. dolazi smrt .. .. četvrti jahač ..

.. to je ovo naše vrijeme .. kapitalizam ne može opstati .. a novog carstva nema ..

.. problem je .. što je smrt .. tek srednji pečat .. .. jer nakon smrti ima još tri ..

.. treba uzeti svijest .. koja je zapečaćena .. sa sedam pečata .. .. i svaki ju pečat pomalo oslobađa ..
.. poslije smrti dolazi pravda slava i tišina ..
.. ali pravi je tragač .. koncentriran .. na smrt .. .. njoj treba prići pažljivo .. veoma pažljivo ..

.. jebiga .. i o har megidu .. se može .. dosta toga pretpostaviti .. .. ali je .. prilično kompleksno ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:23   #4
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post

16.Što je žig zvijeri (666)?

Žig zvijeri nije 666 (tocnije 616). nego pise: "This calls for wisdom: let the one who has understanding calculate the number of the beast, for it is the number of a man, and his number is 666.". znaci od broja 616 trebas dobiti broj zvijeri.
asterixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:23   #5
Nema posljednjih vremena jer svemir ide u krug, a ne po dužini
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:53   #6
Ne znam odgovore na tvoja pitanja, ali imam osjecaj da se nesto cudno dogadja u zadnje vrijeme. Ne bi se cudio da zbilja dolazi neka katastrofa i da ce se spasiti samo mali i odabrani broj ljudi.
ciaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 22:11   #7
Quote:
asterixxx kaže: Pogledaj post
Žig zvijeri nije 666 (tocnije 616). nego pise: "This calls for wisdom: let the one who has understanding calculate the number of the beast, for it is the number of a man, and his number is 666.". znaci od broja 616 trebas dobiti broj zvijeri.
Di si ti u toj rečenici našao 616,ne razumijem baš točno?

„Ovdje treba pronicavosti! Tko je prodoran, neka odgoneta značenje broja Zvijeri. To je, uistinu, broj čovjeka: njegov je broj šeststo šezdeset i šest.”

Ako imaš neko drugo tumačenje da li možeš objasniti molim te.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 22:16   #8
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Vidim da su ljudi na forumu ravnodušni prema svemu pa tako i ovome.
Evo upravo je to jedan od 'znak vremena'. No, lako za to da je tek do ljudi na forumu jer teže je obzirom na ljude globalno.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 22:25   #9
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Vidim da su ljudi na forumu ravnodušni prema svemu pa tako i ovome
Ima i onih koji su ravnodušni prema copy-paste.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
ali evo ja ču pokušati ponuditi odgovor na jedno pitanje.
A i onih koji sebi pripisuju takav copy-paste.
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 23:58   #10
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Ima i onih koji su ravnodušni prema copy-paste.



A i onih koji sebi pripisuju takav copy-paste.
Onda me prosvijetli sa odgovorom na jedno od ponuđenih pitanja ili odgovori zašto te zanima tema koja te zapravo ne zanima?

Dijeljenje određenog mišljenja može biti i poticaj na razgovor ili kritiku samog teksta.

Nadam se da taj sarkazam zadržavaš samo na forumima jer u stvarnom svijetu,lice u lice, takvi završe bez prijatelja i pričajući sami sa sobom.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 00:38   #11
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Di si ti u toj rečenici našao 616,ne razumijem baš točno?

„Ovdje treba pronicavosti! Tko je prodoran, neka odgoneta značenje broja Zvijeri. To je, uistinu, broj čovjeka: njegov je broj šeststo šezdeset i šest.”

Ako imaš neko drugo tumačenje da li možeš objasniti molim te.
616 se nalazi u nekim ranijim prijevodima. po prijevodu koji sam dao jasno piše "calculate the number of the beast". znaci "izračunaj broj zvijeri"

Zadnje uređivanje asterixxx : 11.03.2015. at 00:58.
asterixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:13   #12
Quote:
asterixxx kaže: Pogledaj post
616 se nalazi u nekim ranijim prijevodima. po prijevodu koji sam dao jasno piše "calculate the number of the beast". znaci "izračunaj broj zvijeri"
U kojim prevodima? Nalazi se samo u par rukopisa, dok većina ostalih kažu 666. Verovatno 616 dolazi od činjenice da transliteracija Nero Cezar na hebrejskom daje 616. No, mi baš i nemamo dokaze da je pisac Otkrivenja gematrijom hteo nešto reći (sve je, dakle, plod mašte). 666 ili 616, bitnije je nešto drugo, po mom mišljenju. Možda je Beatrice S. Neall u pravu kada kaže da broj 666 "predstavlja odbijanje čoveka da pređe na sedam, da Bogu oda čast kao Stvoritelju i Otkupitelju. On predstavlja čovekovu opsednutost samim sobom, čovekovo prisvajanje časti sebi i svojim ostvarenjima. On govori o punini stvaranja i svim stvaralačkim silama bez Boga – što je praksa u kojoj nema mesta Bogu. On pokazuje da je neobnovljen čovek tvrdokorno zao. Zveri iz Otkrivenja 13 predstavljaju čoveka koji svoje pravo vladanja vrši bez Boga, čoveka koji se oblikuje prema kipu zveri, a ne na sliku Božju. Čovek bez Boga dobiva zversko, demonsko obeležje."
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.