Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2006., 11:34   #201
kruh je 73p. Struca, kao u Hr.
minja is offline  
Old 04.04.2006., 12:08   #202
uh... ne bude valjda panike zbog struce kruha!

jes.. pitam za cijene u supermarketu... a kavu cu piti gdje mi finije zamirisi!

BTW... kad vec vise ljudi ovo cita, ima li netko preporuciti neki hostel da je bas okej.
Imam ih par na pameti i listi, ali citam po netu svakave komentare. Okej, bitno je da imam gdje prespavati, ali svejedno. Ocjene su od 1-5.

E da,
ima li neko ''selo'' u blizini londona gdje bi bilo fora otici vlakom na jedan da i odmoriti mozak od 10 dnevne setnje po asfaltu.
Ono, pivo, trava i rumene tete (i muskarci) u lokalnom pubu?


ljudi, zakon ste!!

a tetama koje najvise odgovaraju placam pivo !
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Old 04.04.2006., 12:37   #203
Eastbourne nije los. dobar za prosetat se, bas ovo sto ti trazis. Imas litice pored grada. Puca pogled i ima pub na vrhu.
minja is offline  
Old 04.04.2006., 13:10   #204
za jeftinije luftanje u prirodi a za cijenu karte u 2. zoni, otiđi na Hampstead, kvart na sjeveru pun zelenja i starih ladanjskih kuća. šetnje ima da spadneš s nogu, a kad zalutaš u mali centrić mjesta, imaš osjećaj da si fakat daleko od grada. na Hampstead Heathu prošećeš oko jezeraca, baciš pogled na prekrasnu panoramu Londona i bog te veseli!

jazz: (preporuka općenito) dok šećeš gradom ćapaj letke koje ti ljudi nude, uvijek možeš doznati za neki zgodan klupski koncertić ili npr. dva jela za cijenu jednog u "Wagamami". (mada mi se ne sviđa onaj kantinski stil objedovanja )inače, najjači za jazz ti je "Ronnie Scott" klub na West Endu, odmah u ulici koja sječe Old Compton Street, mada samo ulaz je kojih 20 funti, pa ako si zaista hardcore, cijenu ćeš kasnije zaboraviti. jeftiniji jazz ima u "Pizza Expressu" na Dean Streetu (inače, jedan od najrasprostranjenijih pizza lanaca u gradu, i najjeftiniji po mom mišljenju, a pizza je za pet). taj restač na Dean Streetu je odmah malo ispod Oxford Streeta, prema Soho-u, samo jazz svirka je u podrumu, a ne u onom dijelu koji vidiš kad uđeš i misliš da je to sve. pregledaj i program u South Bank centru, nađe se bombona, ali ima i hrpa manjih, nezavisnih scena s jazzom koji ne bi nikada stavila u tu kategoriju! netko je već rekao - isto preporučam: kupi "Time Out", izlazi utorkom, imaš na svakom kiosku i knjižari. u "Evening Standardu" imaš izlistana dnevna događanja, uz opširniji podlistak o događanjima, mislim, četvrtkom.

Portobello Road ti je najjači subotom ujutro, mada gužve ubijaju. inače, po meni je to sajam stare krame ili za one kaj se kuže u antikvitete. daleko najorginalniji plac mi je Old Spitafields Market nedjeljom ujutro, ima svega, od organske hrane preko ludih ručnih radova namještaja, robe, bezvezarija...ma zakon. ako se hoćeš fino najesti na drukčiji način, na ručak petkom i(li) subotom odeš na Borough Market na Southwarku - nemam riječi! plac s organskom i etničkom hranom, a sve možeš kušati.
Ljelja is offline  
Old 04.04.2006., 16:07   #205
otidij u Marlow u Buckinghamshire ili u Oxford ili Cambridge (btw, Cambridge je ljepsi od Oxforda).
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 05.04.2006., 09:47   #206
Cambridge je meni ok ali nista posebno, tamo sam zivila tri godine i grad je pun studenata sto je meni islo na zivce. Shoping isto tako nije nesto posebno, bolji je London. Meni osobno se svidaju sea side gradovi kao npr Blackpool.
 
Old 05.04.2006., 15:13   #207
Blackpool? Hahaha...jedino ako zelis vrijeme provest s pijanim Englezima koji bauljaju od puba u pub i ne mogu vise stajat na nogama.

Cambridge je tebi dosadan zato sto si zivjela tamo. I moram priznat, i meni bi bio dosadan da tamo zivim. No djevojka je pitala sto je zgodno za vidjet u okolici Londona. A Cambridge je to. Ima dosta toga za vidjet, nije daleko od Londona i idealan je za poludnevni ili cjelodnevni izlet.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 05.04.2006., 21:43   #208
Ajd... kad ste vec od puno koristi...
Jeste bile u onom London eye? Postoji li neka dobra ''visoka'' lokacija, a da ne moram stajati u redu par sati.
I da, traze li konobari (ocigledno) vecu napojnicu- kao u Parizu ili ostavis ak si zadovoljan...?
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Old 06.04.2006., 02:05   #209
jesam, bila sam u London eye. Cim se sagradio.
Sad ti red ne gine.
Mislim da oni imaju website pa pogledaj informacije na tome.


Konobari NE IZVOLJEVAJU napojnicu, al je normalno i pristojno ostavit 12% ako ti na racunu pise "service not included" ili "gratuity not included".
Ako je included, a servisom ste bili iznimno zadovoljni, mozes dodat jos par funti ili funtu ili kako vec na to.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 06.04.2006., 08:18   #210
Pitam za konobare, jer su nas prosle godine u Parizu konobari znali kiselo pozdraviti, ak smo ostavili 2 € a popili smo kave od 8€...

Jos jedno pitanje, jesu stvarno tak velike guzve u metroima u periodu od 8-9:30 kak pisu u vodicima!

znaci, bolje, spavati do 9 pa onda u grad?
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Old 06.04.2006., 12:12   #211
Je, guzvetine su svugdje, ne samo u podzemnoj. I u busu ces se guzvati. Oko9-9:30 je vec bolje iako i tada mozes 'zapeti'.
Napojnica se vecinom ostavlja u restoranima. U pub-ovima nikad, kaficima kako hoces.
minja is offline  
Old 06.04.2006., 12:12   #212
dupli post
minja is offline  
Old 06.04.2006., 14:38   #213
Quote:
Kiki kaže:
Blackpool? Hahaha...jedino ako zelis vrijeme provest s pijanim Englezima koji bauljaju od puba u pub i ne mogu vise stajat na nogama.

Cambridge je tebi dosadan zato sto si zivjela tamo. I moram priznat, i meni bi bio dosadan da tamo zivim. No djevojka je pitala sto je zgodno za vidjet u okolici Londona. A Cambridge je to. Ima dosta toga za vidjet, nije daleko od Londona i idealan je za poludnevni ili cjelodnevni izlet.
za Blackpool imam samo pozitivna iskustva, a idem tamo skoro pa svake godine.
Cambridge sam posjetila par puta prije nego sta sam pocela zivit tamo i nikad mi nije bia nesto posebno, ako se hoces guzvat sa mali milijun studenata samo izvoli, a i nema se bas sta za vidit.

Blackpool je bio samo primjer, vecina sea side gradova je skroz ok, i ima se sta i vidit, od kazalista do fun fairs,...treba se samo malo raspitat sta ima trenutno u tom gradu.
 
Old 06.04.2006., 14:43   #214
Quote:
night_train kaže:
Jeste bile u onom London eye? Postoji li neka dobra ''visoka'' lokacija, a da ne moram stajati u redu par sati.
I da, traze li konobari (ocigledno) vecu napojnicu- kao u Parizu ili ostavis ak si zadovoljan...?
http://www.londoneye.com/

pogledaj tu, red uglavnom nije toliko dug da se ceka par sati, barem mi nismo nikad toliko cekali.


za konobare odluci sama, ako si zadovoljna uslugom onda to i nagradi ako zelis, a ako ne opet nikom nista. ja sam se odavno prestala brinuti kako me gledaju ako im ne dam.
 
Old 06.04.2006., 14:51   #215
Quote:
enigma kaže:
za Blackpool imam samo pozitivna iskustva, a idem tamo skoro pa svake godine.
Cambridge sam posjetila par puta prije nego sta sam pocela zivit tamo i nikad mi nije bia nesto posebno, ako se hoces guzvat sa mali milijun studenata samo izvoli, a i nema se bas sta za vidit.

Blackpool je bio samo primjer, vecina sea side gradova je skroz ok, i ima se sta i vidit, od kazalista do fun fairs,...treba se samo malo raspitat sta ima trenutno u tom gradu.

Ok, ti imas pozitivna iskustva, al je vecini turista taj grad NEZANIMLJIV.
I ne samo to nego je onak...cheap. Ne mislim cheap u smislu da je tamo jeftino nego je grad jeftin.
Osim toga ona je pitala za izlet negdje sto je u blizini Londona, a Blackpool to nije.
Cambridge je poznat po studentima i naravno da ce ih tamo bit. I nije istina da nema sto za vidjet, no posto ti spominjes kak ti je zanimljivo vidjet petparacke funfairs nda pretpostavljam da ti arhitektura u Cambridgu nije bila zanimljiva.
Cambridge ima stiha.
A studenata nema bas mali milion, a preko ljeta (ili kojih drugih skolskih praznika) ih uopce nema.


Ako zeli posjetit seaside town, onda bih radije preporucila Brighton ili nesto u Devonu ili Cornwallu, a ne Blackpool. Isse.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 06.04.2006., 14:53   #216
Ah, s tim da su i Cornwall i Devon isto daleko od Londona.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 06.04.2006., 14:54   #217
Quote:
Kiki kaže:
...Ako zeli posjetit seaside town, onda bih radije preporucila Brighton ili nesto u Devonu ili Cornwallu, a ne Blackpool. Isse.
eee, brighton.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 06.04.2006., 15:12   #218
Quote:
Kiki kaže:
Cambridge je poznat po studentima i naravno da ce ih tamo bit. I nije istina da nema sto za vidjet, no posto ti spominjes kak ti je zanimljivo vidjet petparacke funfairs nda pretpostavljam da ti arhitektura u Cambridgu nije bila zanimljiva.
Cambridge ima stiha.
A studenata nema bas mali milion, a preko ljeta (ili kojih drugih skolskih praznika) ih uopce nema.


Ako zeli posjetit seaside town, onda bih radije preporucila Brighton ili nesto u Devonu ili Cornwallu, a ne Blackpool. Isse.
Arhitektura im nije bas jaka, ali hej nekima se i to svida. Meni nije bila zanimljiva, bila sam u puno zanimljivjim gradovima sa jacom arhitekturom.
Sto se tice studenata, ok nema ih mali milijun preko ljeta ali barem par tisuca ih ima. Vecina ih ne ide doma jer ne mogu to priustiti i rade preko ljeta.
Ali nekima ni to ne smeta; negdje drugdje nema studenata ali ima puno turista.
 
Old 06.04.2006., 15:23   #219
Quote:
Kiki kaže:
Ok, ti imas pozitivna iskustva, al je vecini turista taj grad NEZANIMLJIV.
I ne samo to nego je onak...cheap. Ne mislim cheap u smislu da je tamo jeftino nego je grad jeftin.
Osim toga ona je pitala za izlet negdje sto je u blizini Londona, a Blackpool to nije.
Hm zanima me zasto je onda Blackpool uvijek pun turista ako im je Blackpool nezanimljiv.
To da je cheap, kuzim sta os rec i slazem se ali idem tamo jer ima fantasticne predstave, nocni zivot je sasvim ok ako znas di treba ic.
No kao sto kazes cura je pitala za izlet blizu Londona, stoga povlacim se, iako je Blackpool bio samo primjer seaside grada, a da ih ima jos i ljepsih, to svakako stoji. Plymouth i Southampton od vecih (opet dalji od Londona ) su isto zanimljivi, Brighton je zaista prekrasan, Deal isto tako.
 
Old 06.04.2006., 16:59   #220
Quote:
enigma kaže:
Arhitektura im nije bas jaka, ali hej nekima se i to svida. Meni nije bila zanimljiva, bila sam u puno zanimljivjim gradovima sa jacom arhitekturom.
Sto se tice studenata, ok nema ih mali milijun preko ljeta ali barem par tisuca ih ima. Vecina ih ne ide doma jer ne mogu to priustiti i rade preko ljeta.
Ali nekima ni to ne smeta; negdje drugdje nema studenata ali ima puno turista.

Cambridge je poznat po arhitekturi, a ti pricas kako im nije jaka. Halo, zeno.
Mislim, nemaju modernu arhitekturu, al ne mozes objektivno rec ako se tebi taj tip arhitekture ne svidja da Cambridge nema jaku arhitekturu jer ima.
(Za razliku od Blackpoola ).

Par tisuca studenata joj sigurno nece smetat nakon par stotina tisuca turista u Londonu. Plus, cisto sumnjam da oni koji studiraju u Cambridgu ne mogu priustit da KUCI odu. Ne bi rec da su karte na relaciji Cambridge-Bath (recimo) basnoslovno skupe.
To moze priustit svaka susa, a kamoli ne oni koji studiraju na Oxbridgu.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.