Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2014., 16:05   #2001
Zašto ova tema lagano umire? Dajte vratite se s iskustvima? Mene zanima ima li tko iskustva prijateljicu ili bilo sta sa zaposlenjem u vrticu, tj. intenacionalnom vrticu samo sa znanjem engleskog, koliko je potraznja?? Nesto malo sam vec saznala, ali ne skodi još....


p.s. Cicka hvala!!

Zadnje uređivanje maryyyy : 05.07.2014. at 16:11.
maryyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 00:45   #2002
Pozdrav, mene zanima najpovoljniji nacin slanja novca iz svedske u hrvatsku, ako se nema otvoren racun u svedskoj banci? Hvala
zoran84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 17:09   #2003
Poslao sam preko 20 molbi u Švedsku i nitko ne odgovara. Dali bim lakše našao posao da se preselim tamo? Kakva je razlika?
Čitajuči oglase za posao vidio sam da i za zidare treba imati par godina iskustva. Pa zar je lakše nači posao kod nas nego u Švedskoj?
ttomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 10:57   #2004
Quote:
ttomi kaže: Pogledaj post
Poslao sam preko 20 molbi u Švedsku i nitko ne odgovara. Dali bim lakše našao posao da se preselim tamo? Kakva je razlika?
Čitajuči oglase za posao vidio sam da i za zidare treba imati par godina iskustva. Pa zar je lakše nači posao kod nas nego u Švedskoj?

Ovisi prije kolko vremena si poslao molbe? Meni(negativni) i mojoj ženi(pozitivni) odgovori su došli i nakon 3 mjeseca.Tak da samo šalji. Niša te ne košta. Na neke oglase sa eures portala je trebala cijela vječnost da se odgovori. I to ne samo za Švedsku nego i za ostale zemlje(Norveška,Finska)
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 17:04   #2005
Da li se u Švedskoj može dobiti posao bez poznavanja njihovog jezika, dakle samo engleski? Možete preporučiti neku agenciju za zapošljavanje? Hvala
xlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 14:44   #2006
dobar dan!
evo ja bih išla kao aupair u švedsku..dakle plaćen smještaj,hrana,prijevoz
mjesečni džeparac je 3 500 kruna, ali s tim da bi se trebao platiti porez oko 600 kruna
pa me zanima je li taj džeparac mjesečno dovoljan za tamo? dakle to bi bili neki privatni troškovi, a recimo da rastrošna nisam
hvala!
nitty gritty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 15:25   #2007
hi

Ja sam tek dva dana u Švedskoj, ali ako kazes da ti je sve placeno, znaci prijevoz hrana i stan sto izađe najvise tokom mjeseca, onda mislim da je, koliko vidim i muz mi je tu godinu dana....mozda ti se javi netko iskusniji!!!


Sta vec imas ponudu ili si samo gledala.....ja sam geldala za cuvanje djece, ali uglevnom sam nasla po par sati i onda je placeno po satu i mjesecno se ne skupi dovoljno za zivot, to je za studente super?


Ima li kakvih nalaza balkanaca u Svedskoj na vidiku??
maryyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 15:40   #2008
Ak je to samo za trošenje malo izlasci, da si kupiš kaj zgodnog za obući, onda je dosta. Sjećam se kad sam to svojedobno radila u Engleskoj. Neprocjenjivo.
S time kako si u slobodne sate navečer možeš zaradit ako nečije klince izvanredno pričuvaš kad oni izlaze i tako. Moja prijateljica je za kikića platila dadiljanje od 20 do ponoći 600 kruna.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 18:51   #2009
Quote:
maryyyy kaže: Pogledaj post
koliko vidim i muz mi je tu godinu dana....mozda ti se javi netko iskusniji!!!

Ima li kakvih nalaza balkanaca u Svedskoj na vidiku??
Uopce ne kuzim ove dvije recenice

Quote:
nitty gritty kaže: Pogledaj post
dobar dan!
evo ja bih išla kao aupair u švedsku..dakle plaćen smještaj,hrana,prijevoz
mjesečni džeparac je 3 500 kruna, ali s tim da bi se trebao platiti porez oko 600 kruna
pa me zanima je li taj džeparac mjesečno dovoljan za tamo? dakle to bi bili neki privatni troškovi, a recimo da rastrošna nisam
hvala!
Pa to ti je 96 kruna na dan ako sam dobro izracunala. Kaj ja znam. Ako neces nigdje ici dovoljno je valjda.
Sad ozbiljno, ako nisi rastrosna da dovoljno je. Ne znam sto ti podrazumijevas pod privatne troskove? Koliko zelis van, na kave, muzej?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 19:24   #2010
[QUOTE=a1exa;51027199]Uopce ne kuzim ove dvije recenice



hahahha, a to ja malo na brzinu brda zdola......sve u jednoj poruci :-D

htjela sam rec da po njemu nesto malo znam jer sam prepreprekratko tu, ali sto god vdiim cudim se koliko kosta, skuzila sam da 1000 kruna je ovdje nista !! potrosis ih dok si rekao keks!!!
A onda sam se sjetila da su se ljudi znali nac s balkanskih prostora, citalana ovoj temi pa i to ubacila u poruku :-D
maryyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 10:29   #2011
hvala svima na odgovorima..dosta su ohrabrujući
da..imam ponudu,nasla sam obitelj,odnosno oni su našli mene.pa smo u kontaktu
aupair nije neka zarada,to su sasvim drugi motivi..a vidim to kao zgodnu priliku i iz razloga da se maknem odavde za početak
dosta toga ovisi o dogovoru s obitelji,kak s njima klikneš i to..pa se financijski može i jako dobro proć.ali u startu me zanimao džeparac koji je najmanje 3500 kruna, pa kažem,ovisi kakav se dojam ostavi,pa može bit i veći, a time valjda i porez hahaha
pod svojim troškovima mislim na kafiće,neke događaje (koncerti i sl.),nekad i neki shopping...?
da..i kažu da se može nać i neki dodatni poslić pa eto..mnogo je opcija.
nitty gritty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 10:52   #2012
Quote:
nitty gritty kaže: Pogledaj post
hvala svima na odgovorima..dosta su ohrabrujući
da..imam ponudu,nasla sam obitelj,odnosno oni su našli mene.pa smo u kontaktu
aupair nije neka zarada,to su sasvim drugi motivi..a vidim to kao zgodnu priliku i iz razloga da se maknem odavde za početak
dosta toga ovisi o dogovoru s obitelji,kak s njima klikneš i to..pa se financijski može i jako dobro proć.ali u startu me zanimao džeparac koji je najmanje 3500 kruna, pa kažem,ovisi kakav se dojam ostavi,pa može bit i veći, a time valjda i porez hahaha
pod svojim troškovima mislim na kafiće,neke događaje (koncerti i sl.),nekad i neki shopping...?
da..i kažu da se može nać i neki dodatni poslić pa eto..mnogo je opcija.
Pa gle....kava u kaficu ti je od 25-40 kruna, piva se moze naci od 45 pa sve do 90 kruna ovisi di ides, koncerti na kojima sam ja bila su bili po 120-150 i to su mali koncerti, razvikanija imena su puno skuplja, muzeji su po 100 kruna mada cula sam da je na neke dane besplAtno ali to je samo rekla kazala. Napominjem da su cijene okvirne jer se sad na pamet ne sjecam tocnih cifra, ovo ti je da otprilike imas sliku.Pa sad ti vidi.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 11:55   #2013
Quote:
nitty gritty kaže: Pogledaj post
hvala svima na odgovorima..dosta su ohrabrujući
da..imam ponudu,nasla sam obitelj,odnosno oni su našli mene.pa smo u kontaktu
aupair nije neka zarada,to su sasvim drugi motivi..a vidim to kao zgodnu priliku i iz razloga da se maknem odavde za početak
dosta toga ovisi o dogovoru s obitelji,kak s njima klikneš i to..pa se financijski može i jako dobro proć.ali u startu me zanimao džeparac koji je najmanje 3500 kruna, pa kažem,ovisi kakav se dojam ostavi,pa može bit i veći, a time valjda i porez hahaha
pod svojim troškovima mislim na kafiće,neke događaje (koncerti i sl.),nekad i neki shopping...?
da..i kažu da se može nać i neki dodatni poslić pa eto..mnogo je opcija.
Imaš priliku, odi. Još bolje ako si priliku sama stvorila. Nećeš baš imat vremena za svaki dan izlaske, ali kad izadješ imala budeš kaj potrošit. Prvih tjedan dana dadiljanja zvala sam mamu svaki dan i plakala ko kišna godina, bilo mi je jako teško.
Naročito zato što mi obitelj nije bila pretjerano simpatična. Ali to prođe i kad se "ufuraš" onda je lakše. Po mome sadašnjem iskustvu, dadilja uvijek fali naročito za kratke te posliće po par sati čuvanja. Ak imaš volje, tak se može fino zaradit i onda sve to lijepo potrošit.
Meni je najgore bilo sve potrošit. Savjest me je mučila...
Jezik možeš solidno svladati, barem osnove. Ni jedno iskustvo i znanje nije uzalud. To otkriješ s godinama.

Sretno.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 12:27   #2014
Kako izgleda radni dan dadilje? Koliko sati se radi? Koje dane si slobodan?
Kad bi imala slobodnog vremena bilo bi pametno naci si neko staziranje, volontiranje... Samo da upozna ljude, nauci svasta. Ali ne znam ako je to moguce kad dadiljas
Nitty kaj si po struci?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ

Zadnje uređivanje a1exa : 03.08.2014. at 13:00.
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 22:28   #2015
mag.kineziologije za kojih mjesec dana nadam se.
a ovako..pišu na stranici da je 5 sati dnevno rada..međutim nudi se i tečaj jezika uz to.zapravo, mislim da je obavezan.
ali da, kao što kažeš..ako bi bilo moguće kakvo stažiranje, pa i volontiranje...zakaj ne?
mišljenja sam da uvijek treba iskoristit priliku jer nikad ne znaš kaj će ti ''uletit'', gdje ćeš i kako završiti ..uz dozu rizika, ali i bolje tako nego nikako.
nitty gritty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 11:59   #2016
Molim vas
Ako je itko od vas tu građevinske struke, da mi se javi. Imam nekih pitanja.
Unaprijed hvala
kseceric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 01:33   #2017
Imam pitanje u vezi studiranja. Gledao sam švedske stranice o studiranju u Švedskoj i čini se da ima dosta studenskih domova. Moje je pitanje, koliko košta život u studentskom domu? Na jednoj sma stranici pronašao cifru 2 500 - 6000 kruna (na mjesec), a na drugoj 4000 kruna (po semestru), ali ne znam odnose li se te cifre na cijelu sobu ili na krevet (ako se soba s nekim dijeli).
Bilby is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:43   #2018
Pozdrav,
Zanima me postoji li šansa da se sa našom diplomom etnologa, muzeologa ili arhivista pronađe posao u Švedskoj ili to uopće nije traženo? Naravno, uz uvjet da se svlada jezik. Hvala
TheCrazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:53   #2019
Quote:
Bilby kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi studiranja. Gledao sam švedske stranice o studiranju u Švedskoj i čini se da ima dosta studenskih domova. Moje je pitanje, koliko košta život u studentskom domu? Na jednoj sma stranici pronašao cifru 2 500 - 6000 kruna (na mjesec), a na drugoj 4000 kruna (po semestru), ali ne znam odnose li se te cifre na cijelu sobu ili na krevet (ako se soba s nekim dijeli).
4000 po semestru ne postoji, nego 4000 mjesecno je prosjek, sve ovisi koji grad i koji dom
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:55   #2020
Quote:
TheCrazy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Zanima me postoji li šansa da se sa našom diplomom etnologa, muzeologa ili arhivista pronađe posao u Švedskoj ili to uopće nije traženo? Naravno, uz uvjet da se svlada jezik. Hvala
mislim da nije bas trazeno
ova stranica daje malo orijentacije
http://www.saco.se/yrken-a-o/arkivarie/
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.