Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2011., 21:08   #2981
http://www.polleosport.hr/?page_id=3...product_id=412

Javi na PM ako si zainteresiran.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 20:02   #2982
Quote:
No pain no gain kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da ima ali to je sve pod navodnicima kao što sam i napisao.
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Da - najbolje ti je guglati brojeve i zatim nazvati 2-3 zastupnika proteina u HR.


-Stipe
baš ste znalci

i ne, soja nema glutena. soja kao soja - nema.
Persistent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 23:47   #2983
Quote:
Persistent kaže: Pogledaj post
baš ste znalci

i ne, soja nema glutena. soja kao soja - nema.
Nije baš da sam shvatio što je pjesnik time htio reći ali ako te to zadovoljava samo naprijed......................

I zaboravi na uslugu jer takvima poput tebe ne želim raditi usluge, a mogao si preko mene dobiti popust za navedeni whey
http://www.polleosport.hr/?page_id=3...product_id=412
ali pošto ti je cilj bio provokacija onda ti kupuj skuplje. :-)
I daj nas malo poduči jer mi ipak ne znamo ništa.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 17:25   #2984
Hvala ti što si mislio učiniti mi uslugu, bez obzira
Ajde da krenemo ispočetka, makar našla sam što mi treba tako da ovaj moj pomirljivi ton nema veze sa željom za popustom. Samo nećem da se svađam tu na forumu
prvo, ja sam žensko
drugo, zatražila sam proteine za ženu
treće, ne smijem jest gluten pa sam zatražila proteine bez glutena

Mislila sam da nešto više znate o proteinima ali sam shvatila da ne znate. odnosno znate, ali striktno ono što vi koristite. Ne više od toga. Moraš shvatiti, čim si mi rekao da soja možda ima ili nema glutena, smatram da ne znaš puno o glutenu. Pa mi samim time ne možeš niti dati savjet o bezglutenskim proteinima.
A drugi savjet koji sam dobila je bio da uguglam :?! (ne od tebe)
Pa znam za google, ali valjda ovdje pitam jer smatram da netko zna bolje?!
Persistent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 18:07   #2985
kaj se svi pravite pametni... ja evo , googlam gluten (2.link), nađem listu namirnica koje ga imaju/nemaju, pod mliječni proizvodi gotovo niš nema glutena > znači svaki whey protein možeš koristit i bok, znači koji god vidiš da je whey protein taj moš pit (jer se radi od mlijeka-odnosno mliječne sirutke, a to nema glutena)

-bez ikakvog pametovanja, bez znanja o glutenu i glupostima.
-2min je potrebno za sve bez ikakvog predznanja, samo malo mozga.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 22:16   #2986

meni osobno najbolji
marković car is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 22:52   #2987
Quote:
Persistent kaže: Pogledaj post
Hvala ti što si mislio učiniti mi uslugu, bez obzira
Ajde da krenemo ispočetka, makar našla sam što mi treba tako da ovaj moj pomirljivi ton nema veze sa željom za popustom. Samo nećem da se svađam tu na forumu
prvo, ja sam žensko
drugo, zatražila sam proteine za ženu
treće, ne smijem jest gluten pa sam zatražila proteine bez glutena
Pa što ne kažeš, imam ti ja proteine za ženu...

Persistent, da si poslušala što sam ti rekao, u roku od 3 minute bi imala svoje odgovore. Postoji razlog zašto ti je rečeno baš ono što si čula..


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 00:20   #2988
Quote:
Persistent kaže: Pogledaj post
Hvala ti što si mislio učiniti mi uslugu, bez obzira
Ajde da krenemo ispočetka, makar našla sam što mi treba tako da ovaj moj pomirljivi ton nema veze sa željom za popustom. Samo nećem da se svađam tu na forumu
prvo, ja sam žensko
drugo, zatražila sam proteine za ženu
treće, ne smijem jest gluten pa sam zatražila proteine bez glutena

Mislila sam da nešto više znate o proteinima ali sam shvatila da ne znate. odnosno znate, ali striktno ono što vi koristite. Ne više od toga. Moraš shvatiti, čim si mi rekao da soja možda ima ili nema glutena, smatram da ne znaš puno o glutenu. Pa mi samim time ne možeš niti dati savjet o bezglutenskim proteinima.
A drugi savjet koji sam dobila je bio da uguglam :?! (ne od tebe)
Pa znam za google, ali valjda ovdje pitam jer smatram da netko zna bolje?!
Moj savjet tebi je da uzmeš isključivo onaj koji na deklaraciji ima oznaku "bez glutena". Zašto je to potrebno naznačiti na whey ako je bez glutena ja ne znam, a ti me prosvjetli jer ipak mi ništa ne znamo. Znam u kojim namirnicama ima glutena ali mi to nije bitno, a kao što sam i ranije napisao NAVODNO ga ima u soji ali to sam pročitao negdje na netu što ne znači da je istinito.
Čovjek uči dok je živ.
Stvarno jako malo znam o dodacima prehrane osim što ih koristim i prodajem već više od 10 godina i iskreno me nitko do sada nije pitao ovo pitanje, a ja to pitanje smatram dobrim jer o tome nisam nikada razmišljao pa eto i ja malo sada o tome čitam ali mi nikada ne bi palo na pamet tražiti nečiji savjet i nakon toga savjete koje dobijem podcjenjivat. To je vrlo nezahvalno i neozbiljno ali to je tvoja stvar.

Zadnje uređivanje No pain no gain : 22.07.2011. at 00:40.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 00:30   #2989
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
kaj se svi pravite pametni... ja evo , googlam gluten (2.link), nađem listu namirnica koje ga imaju/nemaju, pod mliječni proizvodi gotovo niš nema glutena > znači svaki whey protein možeš koristit i bok, znači koji god vidiš da je whey protein taj moš pit (jer se radi od mlijeka-odnosno mliječne sirutke, a to nema glutena)

-bez ikakvog pametovanja, bez znanja o glutenu i glupostima.
-2min je potrebno za sve bez ikakvog predznanja, samo malo mozga.
Nitko se ne pravi pametan i ne možeš samo tako savjetovat nekome da uzme običan whey ako nisi siguran da u njemu nema glutena ako je ta osoba možda alergična na gluten. Na svakom proizvodu koji koriste takve osobe mora biti posebno označeno na deklaraciji kako taj proizvod ne sadrži gluten odnosno čime proizvođač garantira da je taj proizvod "čist" od glutena.
Zar ti misliš da se u prahu wheya koji kupuješ nalazi isključivo whey?
Ima tu svakakvog smeća ovisno o proizvođaču.
Zar misliš da bez veze proizvođači na svoj whey proizvod stavljaju oznaku "gluten free"?
Takvu oznaku imaju uglavnom izolati i hydrolizati dok za mješavine koncentrata i izolata nisam siguran niti me to previše zanima.
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 01:11   #2990
Quote:
No pain no gain kaže: Pogledaj post
Zar ti misliš da se u prahu wheya koji kupuješ nalazi isključivo whey?
Ima tu svakakvog smeća ovisno o proizvođaču.
Zar misliš da bez veze proizvođači na svoj whey proizvod stavljaju oznaku "gluten free"?
Takvu oznaku imaju uglavnom izolati i hydrolizati dok za mješavine koncentrata i izolata nisam siguran niti me to previše zanima.
Ne naravno da se ne nalazi isključivo whey, ali gluten samo ima u žitaricama (i junk foodu al to ne računam) i takvim proizvodima, znači u svakom slučaju nemože bit u wheyu. ( u soji ga nema)

da, proizvođači stavljaju to bezveze , kao marketinški trik (kao naš nema gluten, a drugi wheyevi imaju, ergo, kupite naš)
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 14:46   #2991
Kada je gluten u pitanju nije samo bitno dali neka namirnica sadrzi isti, nego je bitno dali u pripremi te namirnice postoji mogucnost da je zagađena glutenom. Tj evo primjer, kupis si tjesteninu bez glutena i siguran si da jedes zdravo a uzmes lonac u kojem je netko kuhao obicnu tjesteninu koja sadrzi gluten i automatski onecistis svoju tjesteninu jer ljudi koji su osjetljivi na gluten osjete promjene od 0,001 g glutena. Znaci isto tako kod wheya, ako ga sipas sa zlicom koja je bila u dodiru sa glutenom ili u shaker/salicu/casu koja je bila u dodiru s glutenom automatski si je onecesitio. Osobno nisam upoznat s tim koji whey nema gluten ali recimo twinlab koji sada koristim nema ( upravo sam procitao cijelu deklaraciju i kutiju).

I jos jedna napomena- gluten ne mora biti u naimirnici kao takav, moze biti skriven u obliku konzervansa,aditiva, bojila i slicno. Tako da je moguce da na deklaraciji ne pise gluten ali da ga proizvod sadrzi. Ipak je najsigurnije naci naimirinice pa tako i proteine na kojima pise "gluten free" ili neka slicna oznaka.

Zadnje uređivanje Dumbledore69 : 22.07.2011. at 14:54.
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:24   #2992
Dumbledore je sve napisao da ne ponavljam...

Uopće neću komentirati savjete za google, jer je suvisno.
No pain no gain - već sam ti zahvalila na dobroj namjeri i cijenim tvoj trud, zbilja vise ne razumijem tvoj nadrk.

Ostali tipa ona od pametovanja - ako ne shvacate da netko želi iskustvo, savjet nekoga tko zna vise od googla, sto vise da ja vama kažem? I onda mi takva osoba kaže da je dovoljno da piše whey protein
Ma zaista suvisno da se tu ista komentira!
Persistent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:28   #2993
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
Ne naravno da se ne nalazi isključivo whey, ali gluten samo ima u žitaricama (i junk foodu al to ne računam) i takvim proizvodima, znači u svakom slučaju nemože bit u wheyu. ( u soji ga nema)

da, proizvođači stavljaju to bezveze , kao marketinški trik (kao naš nema gluten, a drugi wheyevi imaju, ergo, kupite naš)
Alergija ili intolerancija na gluten je jako ozbiljna stvar, pa se nitko ne sluzi nikakvim marketinskim trikovima. Tko ima celiakiju ili bilo koji, pa i blazi oblik intolerancije na gluten kao ja, se ne zafrkava i ne riskira! Ja srećom nemam taj tezi oblik ali znam ljude koji imaju, i vjeruj mi, sigurno neće jesti ništa sto nema garanciju da nema gluten!
Persistent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 03:29   #2994
neznam ništa o glutenu niti o alergijama, ali znam sa sigurnošću da ispod drveta jabuke nećete pronać krušku

..dakle, ako se whey proteini rade od mlijeka , onda se nemože unutra pronać žitarice, sigurno niti u tragovima.
I da, služe se marketinškim trikovima..jer se i zasnivaju na tome.

mislim još mi samo recite da vjerujete u one "20 pounds muscle in 1 month".
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 13:38   #2995
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
neznam ništa o glutenu niti o alergijama, ali znam sa sigurnošću da ispod drveta jabuke nećete pronać krušku

..dakle, ako se whey proteini rade od mlijeka , onda se nemože unutra pronać žitarice, sigurno niti u tragovima.
I da, služe se marketinškim trikovima..jer se i zasnivaju na tome.

mislim još mi samo recite da vjerujete u one "20 pounds muscle in 1 month".
Osim ako je lik koji bere jabuke prije brao kruske pa mu ispadne koja ispod drveta :P Hehe sada salu na stranu.

Tvoja logika je u redu, ali kada pogledas sastav wheya i deklaracaije, ne pise samo da se pravi iz mlijeka nego ima i tragova soje,jaja,sojinog lecitina, emulgulatora, zaslađivaca... moze se lako dogodit da je nesto od toga zagađeno glutenom jer postrojenja u kojima se proizvodi i pakira hrana od glutena moraju biti posebna i odvojena od bilo kakve glutenske hrane. A gluten se koristi u jako puno namirnica kao "ljepilo" (gluten- glue), a cesto budu istrazivanja o proteinima i ostalim dodacima prehrani koji cesto otkriju da se u njima nalaze i neki sastojci koji nisu na deklaracijama. Sve u svemu, lako je tebi na to tako gledat jer nisi alergican (hvala bogu da je tako, nebi ti to niakd htio i drago mi je za tebe ) ali ljudi koji jesu pusu i na hladno tako da im nije dosta samo logika nego vole vidit i dokaz i to najcesce u obliku "gluten free" )
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 13:55   #2996
Quote:
Persistent kaže: Pogledaj post
Dumbledore je sve napisao da ne ponavljam...

Uopće neću komentirati savjete za google, jer je suvisno.
No pain no gain - već sam ti zahvalila na dobroj namjeri i cijenim tvoj trud, zbilja vise ne razumijem tvoj nadrk.

Ostali tipa ona od pametovanja - ako ne shvacate da netko želi iskustvo, savjet nekoga tko zna vise od googla, sto vise da ja vama kažem? I onda mi takva osoba kaže da je dovoljno da piše whey protein
Ma zaista suvisno da se tu ista komentira!
Ja ti mogu dati poneki kontakt ljudi koji treniraju i uzimaju suplemente, a imaju celijakiju ako te zanima.
Ali volio bih da se mrvu smiriš prije toga. Pristojnost je na cijeni.

Znaš kako je, nitko ne želi svojim znancima natovariti neku nadrkanu ekipu na grbu. Ja moram i o tome voditi računa.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 15:21   #2997
Quote:
Persistent kaže: Pogledaj post
Alergija ili intolerancija na gluten je jako ozbiljna stvar, pa se nitko ne sluzi nikakvim marketinskim trikovima. Tko ima celiakiju ili bilo koji, pa i blazi oblik intolerancije na gluten kao ja, se ne zafrkava i ne riskira! Ja srećom nemam taj tezi oblik ali znam ljude koji imaju, i vjeruj mi, sigurno neće jesti ništa sto nema garanciju da nema gluten!
onda ne kužim što radiš ovdje. Odi od dućana do dućana sa suplementima i traži na kojem piše "gluten free" i bok, ili potraži po netu "model" i gotovo.


@Dumbledore69
ma sve mi je jasno , znam ja da to nisu glancani pogoni di se to radi, ali opet gledam nekak čak i da je nešto u tragovima (a čisto sumljam), to se na tone wheya radi dnevno nemoguće da bi se u nekom pakiranju moglo nać uopće da bi izazvalo bilo kakvu reakciju.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 16:30   #2998
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
onda ne kužim što radiš ovdje. Odi od dućana do dućana sa suplementima i traži na kojem piše "gluten free" i bok, ili potraži po netu "model" i gotovo.


@Dumbledore69
ma sve mi je jasno , znam ja da to nisu glancani pogoni di se to radi, ali opet gledam nekak čak i da je nešto u tragovima (a čisto sumljam), to se na tone wheya radi dnevno nemoguće da bi se u nekom pakiranju moglo nać uopće da bi izazvalo bilo kakvu reakciju.
S tim stvarima se nije za šalit i nemoj savjetovat ako ne znaš.
Ja nisam siguran baš da je whey "čist" od glutena jer se koristi i kao skriveni dodatak kao što je netko već naveo odnosno zgušnjivač, lijepilo.
Ja ga koristim kad sam pečem raženi kruh.
"Gluten free" na deklaraciji nije nikakav marketinški trik jer bi inače bila hrpa tužbi na sudu i firme bi propadale. Industrija se ne bi usudila zezati s time. Nije baš sve kako ti misliš marketing
No pain no gain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 02:05   #2999
a štogod, jednostavno čisto sumljam da bi se našla količina koja bi mogla nekom naškodit. A i neznam čemu se uopće razvila sad oko toga rasprava, zašto je uopće onda oko toga pitanje postavljeno ako osoba koja ga je postavila zna odgovor
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 02:37   #3000
U teoriji ni ne treba dizati utege za misice, samo se pikas brzim inzulinom i pijes proteine,i ponekad glukozu.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.