Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2010., 16:51   #2301
pozdrav svima, ja sam nova dosad sam vas samo čitala
meni je kosa jako opadala i puno mi je pomogao čičkov šampon od olivala i ricinusovo ulje. a sve skupa košta jedno 30 kn ja inače imam visoko čelo i to mi je ok da sa strane onako nemam zaliske sa mladom kosicom(plavom pa se ne vidi ), uvijek mi je išlo na živce što se ni ne vide pa kad zavežem kosu
mazala sam ta mjesta sa ricinusovim uljem i počelo mi je rast sve više kose tako da sam zadovoljna sad. i od šampona mi skroz malo kose opada sad, puno manje nego prije
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 20:47   #2302
Quote:
angelhorse kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, ja sam nova dosad sam vas samo čitala
meni je kosa jako opadala i puno mi je pomogao čičkov šampon od olivala i ricinusovo ulje. a sve skupa košta jedno 30 kn ja inače imam visoko čelo i to mi je ok da sa strane onako nemam zaliske sa mladom kosicom(plavom pa se ne vidi ), uvijek mi je išlo na živce što se ni ne vide pa kad zavežem kosu
mazala sam ta mjesta sa ricinusovim uljem i počelo mi je rast sve više kose tako da sam zadovoljna sad. i od šampona mi skroz malo kose opada sad, puno manje nego prije
super ja sam isto neko vrijeme koristila taj od čička olival, al jbg, marketing me zavaro drugim šamponima pa ga prstala koristit i prosljedila ga dragom, njemu je isto full full prestala ispadat kosa,ali peruti se nije rješio... ali svejedno za taj šampon ! što se tiče ricunsovog,evo kupila ga pred 10tak dana, i stavila 2-3 puta.. reci mi,kako ga i koliko ti točno nanosiš? je ok da ga ostavim preko noći na kosi?
__________________
RASPRODAJA GUESS,DIESEL,BENETTON, X-NATION... robice http://public.fotki.com/album007/
scorpi007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 20:57   #2303
Quote:
angelhorse kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, ja sam nova dosad sam vas samo čitala
meni je kosa jako opadala i puno mi je pomogao čičkov šampon od olivala i ricinusovo ulje. a sve skupa košta jedno 30 kn ja inače imam visoko čelo i to mi je ok da sa strane onako nemam zaliske sa mladom kosicom(plavom pa se ne vidi ), uvijek mi je išlo na živce što se ni ne vide pa kad zavežem kosu
mazala sam ta mjesta sa ricinusovim uljem i počelo mi je rast sve više kose tako da sam zadovoljna sad. i od šampona mi skroz malo kose opada sad, puno manje nego prije
mene zanima kakvo ricinusovo ulje (rafinirano, nerafinirano, iz ljekarne, nekaj iz dm-a...) i kak si ga točno primjenjivala?
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 21:32   #2304
od čičkovog šampona mi je kosa super stvarno i rep mi je bogatiji
ricinusovo ulje sam kupila u ljekarni, 100 ml sam platila oko 15 kn, ne sjećam se točno, tako nešto. ja sam njime mazala ta mjesta sa malo kose svaku večer prije spavanja i ostavljala preko noći. natopim vaticu i pritisnem željeno mjesto i ta mlada jadna kosica mi je ojačala, a krenula nova kosa i sa mjesta di je nije bilo, ti zalisci se popunili, jel. kroz negdje mjesec dana sam primjetila promjene. nisam masirala vlasište njime jer mi je i od šampona prestala opadat al vjerujem da bi pomoglo. i kako su mi obrve isto slabije(prirodno sam tamnoplava), i njih sam znala preći sa tom vaticom jer nekad pogriješim sa čupanjem pa nikad narast baš neka ključna dlačica i obrve su mi ojačale i počele rast ko lude!
probajte nemate šta izgubit, ta prirodna ulja mogu samo pomoć
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast

Zadnje uređivanje angelhorse : 06.04.2010. at 21:42.
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:52   #2305
Quote:
angelhorse kaže: Pogledaj post
od čičkovog šampona mi je kosa super stvarno i rep mi je bogatiji
ricinusovo ulje sam kupila u ljekarni, 100 ml sam platila oko 15 kn, ne sjećam se točno, tako nešto. ja sam njime mazala ta mjesta sa malo kose svaku večer prije spavanja i ostavljala preko noći. natopim vaticu i pritisnem željeno mjesto i ta mlada jadna kosica mi je ojačala, a krenula nova kosa i sa mjesta di je nije bilo, ti zalisci se popunili, jel. kroz negdje mjesec dana sam primjetila promjene. nisam masirala vlasište njime jer mi je i od šampona prestala opadat al vjerujem da bi pomoglo. i kako su mi obrve isto slabije(prirodno sam tamnoplava), i njih sam znala preći sa tom vaticom jer nekad pogriješim sa čupanjem pa nikad narast baš neka ključna dlačica i obrve su mi ojačale i počele rast ko lude!
probajte nemate šta izgubit, ta prirodna ulja mogu samo pomoć
lijepo je čut kad se i za male pare može puno napravit neggo reci mi, koliko dugo si svaku večer utrljavala pa da si primjetila da ti raste nova kosica?
meni malo tlaka svako jutro da moram prat kosu od tih ulja,ali ako pomaže
__________________
RASPRODAJA GUESS,DIESEL,BENETTON, X-NATION... robice http://public.fotki.com/album007/
scorpi007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 13:33   #2306
E ovak, napravila sam onu tinkturu za kosu od koprive, ali to je tak zeleno da mi je malo bed to staviti na kosu jer mi je kosa bojana. Ne želim izgledat ko Fiona! I da li ja mogu tu tinkturu mješat s ricinusovim i jojobinim uljem pa pravit od toga kao neku masku za kosu, da malo ubijem zelenilo
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 16:10   #2307
Quote:
scorpi007 kaže: Pogledaj post
lijepo je čut kad se i za male pare može puno napravit neggo reci mi, koliko dugo si svaku večer utrljavala pa da si primjetila da ti raste nova kosica?
meni malo tlaka svako jutro da moram prat kosu od tih ulja,ali ako pomaže
ako se ne radi o žešćem nedostatku vitamina ili hormonima, trebalo bi i ovo djelovati
nisam pratila pomno, ali nakon jedno mjesec dana sam skužila te zaliske da su se popunili kosicom
kako sam stavljala samo na ta mjesta uz liniju kose, nije mi bilo teško to oprati ako stavljaš na cijelo vlasište onda je tlaka vjerojatno ali ni ne moraš onda svaku večer baš stavljati samo peri kosu sa čičkovim šamponom meni je dlaka ojačala od njega a i fino miriše, na herbarij
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 17:36   #2308
Quote:
angelhorse kaže: Pogledaj post
ako se ne radi o žešćem nedostatku vitamina ili hormonima, trebalo bi i ovo djelovati
nisam pratila pomno, ali nakon jedno mjesec dana sam skužila te zaliske da su se popunili kosicom
kako sam stavljala samo na ta mjesta uz liniju kose, nije mi bilo teško to oprati ako stavljaš na cijelo vlasište onda je tlaka vjerojatno ali ni ne moraš onda svaku večer baš stavljati samo peri kosu sa čičkovim šamponom meni je dlaka ojačala od njega a i fino miriše, na herbarij
a da zavisu i zbog čega je tebi otpadala kosa, ali da,mogla bi ga opet počet koristit a ulje pogotovo hvala ti
__________________
RASPRODAJA GUESS,DIESEL,BENETTON, X-NATION... robice http://public.fotki.com/album007/
scorpi007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 19:52   #2309
nema na čemu
ja nisam imala nikakvih zdravstvenih poteškoća eto jednostavno mi opadala možda se radilo i o sezonskom opadanju ili stresu ili nećem trećem, ali eto sad je ok i još uvijek perem s čičkovim jer mi se sviđa stalno njega koristim
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:58   #2310
hej, također imam problem ispadanja kose...... nisam baš obračala pozornost na to al su mi rekli da bi trebala, evo malo sam čitala i nekako mi se čini da ću koristiti to rincusovo ulje...jel ima toga u DM-u ili je bolje da kupim u ljekarni?

a ovaj čičkov šampon, di ga ima za kupiti?

imam kosu do ramena i spremna sam ju ošišati ako to pomogne, a hoće li????????????
vuksanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 16:30   #2311
Olival čičkov šampon sam ja kupila u Kozmu, a ricinusovo ulje u ljekarni.
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 16:39   #2312
je li normalno da mi kosa ispada cijelu godinu? Imam super frizera ali kad god načmemo tu temu on me skoro uvjeri da umišljam....ono da da normalno je da kosa opada jače u proljeće i jesen...ako ispada u pramenovima i fale komadi na glavi onda ti nešto ne valja u organizmu...e pa ne fale mi komadi ni na glavi ( a nadam se ni u glavi) ali mi kosa grozno ispada cijelu godinu...tipa perem ju svaki drugio, treći dan i imam šaku ispadnute kose u kadi ( kosa mi je do ramena). Ne mogu se odlučit je li rjeđa nego ranije jer se svaki dan gčledam, ali mama kaže da se razrijedila...HELP!!!!!!
crnka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 11:20   #2313
Normalno je gubiti do 100 vlasi na dan.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:13   #2314
Ja bi molila da me ili uputite na neku drugu temu (ako san falila ili ako postoji neka adekvatnija) ili samo par dobrih savjeta!!

Zanima me isplati li se borit protiv ćelavosti kod muškaraca?

I ako da, što raditi? Što koristiti???

Puno hvala!

ps već sam gledala neke ovakve teme na muškom kutku i tako al su sve zachatane pa se nije baš isplatilo...
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:27   #2315
Da, naravno, ali cim se celavljenje primijeti, poslije je borba cesto uzaludna. Treba otici dermatologu, traziti minoksidil i/ili finasteride. Minoksidil od 5% ce mnogi muskarcima prodati i bez recepta.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:32   #2316
aha, hvala ti. jel mi možeš samo ukratko objasnit šta je to?

edit: našla na googlu
__________________
Instagram

Zadnje uređivanje <Lady in Black> : 17.04.2010. at 13:43.
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 14:11   #2317
Quote:
crnka123 kaže: Pogledaj post
je li normalno da mi kosa ispada cijelu godinu? Imam super frizera ali kad god načmemo tu temu on me skoro uvjeri da umišljam....ono da da normalno je da kosa opada jače u proljeće i jesen...ako ispada u pramenovima i fale komadi na glavi onda ti nešto ne valja u organizmu...e pa ne fale mi komadi ni na glavi ( a nadam se ni u glavi) ali mi kosa grozno ispada cijelu godinu...tipa perem ju svaki drugio, treći dan i imam šaku ispadnute kose u kadi ( kosa mi je do ramena). Ne mogu se odlučit je li rjeđa nego ranije jer se svaki dan gčledam, ali mama kaže da se razrijedila...HELP!!!!!!
evo ja sam isto imala taj problem, trajalo je oko godinu dana kosa mi se jako razrjedila, al to je ono kad dugo čekaš, pa misliš da če proći.Probaj sa tabl. od Natural Wealtha-vitamini za kosu, imaš 60 tabl. u jednom pakiranju,pije se jedna dnevno, traje ti znači 2mj. ja ih uzimam treći mjesec, meni pomažu. Cijena ti je oko 100kn ovisi o ljekarni. I nemoj čekat poduzmi nešto!!!
saturna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 12:15   #2318
Na trihogramu na Šalati mi je dermatolog čupnul na sam jednom mjestu pramen kose i samo bacil onda oko pod mikroskop i napisal da je 90% anagenih i 10% telogenih lasi - kaj je on to mogel tak procjenit bez pobliže analize? A kosica je sve rjeđa i rjeđa... Dal mi je, između ostaloga, Pilfud (minoxidil) - kolki su izgledi da se stanje popravi? Ti patientia veliš da ak se dođe prekasno onda je sve uzalud?
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 12:18   #2319
Uzalud je ako su folikuli vec umrli, ima sanse da se stanje popravi, samo koristi minoksidil kako je preporuceno.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 10:45   #2320
Pozdrav svima jer mi može netko zna koliko košta orahovo ulje za kosu i gdje ga ima za kupit?hvala
ranGo01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.