Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2009., 23:56   #201
vidim da ova tema i nije baš popularna, ali ću pokušati...
dakle, molila bih ako netko zna nešto o "quota programme" na sveučilištu u Oslu da ih podijeli sa mnom. konkretno, zanima me ovaj master's degree ( Pivate international law). zahvaljujem unaprijed, svaka informacija mi zlata vrijedi
penny lane_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 21:08   #202


nisam za ulazak u EU, ali evo nešto što me potaknulo na promjenu mišljenja...
jako sam htjela upisati master u nizozemskoj....ali
EU članice...cca 1500 €
nečlanice....9000 €!!!
brucospitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 14:24   #203
Imam pitanje za studiranje u inozemstvu..Jel treba u srednjoj polagati kakve ispite stranih jezika?Ja sad idem u opcu gimnaziju i cula sam da treba tokom skolovanja u srednjoj polozit nekakve ispite na engleskom ili njemackom?(zavisi di ides studirati)
Nefertiti66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 21:10   #204
Quote:
brucospitza kaže: Pogledaj post


nisam za ulazak u EU, ali evo nešto što me potaknulo na promjenu mišljenja...
jako sam htjela upisati master u nizozemskoj....ali
EU članice...cca 1500 €
nečlanice....9000 €!!!


ja sam zivjela u Engleskoj prije par godina...moj stari je tamo studirao...sad trenutno radi phd degree u Walesu...i ja se planiram preseliti u te krajeve u skoro doba...no nadam se da cemo do tada uci u EU jer je onda sve lakse vezano uz studij...
vjerujte,SVE
__________________
It's a mixed up muddled up shook up world except my Lola ***La-la-la-la Lola
sunnybarrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 17:19   #205
Mene zanma ovo sa Austriom,jel to oko austro-ugarske znaci da samo hrvati mogu studirat besplatno ili i srbi i bosanci i madari(nisam dobar u povijesti sorry)
Grujo man is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 17:23   #206
Quote:
nisam za ulazak u EU, ali evo nešto što me potaknulo na promjenu mišljenja...
jako sam htjela upisati master u nizozemskoj....ali
EU članice...cca 1500 €
nečlanice....9000 €!!!
to je istina, htio sam upisati studiji u englenskoj kojeg ovdje nema, jer sam to bas htio, ali šoka ito ovako cijene kao gore samo u funtama....dok mi udemo u EU proc ce jos jedna generacija.....onda ce nam djeca moc ic,mi ne bas brzo ...
Grujo man is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 11:16   #207
kolko mene služi povjest u austro ugarskoj su bili i bosna ( austrija dobila protektorat nad njom 1875 na berlinskom kongresu a kasnije ju je aneksirala tj. pripojila--malo se pravim pametan hahaha) , a za srbiju kolko mi je poznato oni su bili dugo pod turcima pa su od početka 20 stolječa samostalni kao i crnogorci, a mekedonija je bila rascjepkana između srbije, bugarske crne gore i tako ti zemalja -valjda , raspitaj se ja sam samo učenik koji voli povijest heheheh. a za mađarsku se valjda podrazumijeva - ne zove se bezvveze austro ugarska
opopBubamarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 13:09   #208
Question Školovanje i rad u inozemstvu

Naime,završila sam trogodišnju srednju školu prije 6 godina.
Od tada radim posao u struci koji nije ni malo perspektivan,
ne zadovalja me,radim za nikakve novce,godine idu a ja se
nisam pomaknula s mjesta.
Traženje drugog posla osim u struci nije velika mogucnost
s obzirom na moje obrazovanje.
Dakle,zanima me vaše mišljenje,što je s vašeg stajališta
bolja opcija;
ostati na ovom radnom mjestu,upisati cetvrtu godinu,
nakon toga faks pa s vremenom
naci neki bolji posao
ili razmotriti mogucnost školovanja u inozemstvu uz rad?
manaro*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 14:21   #209
Ja bi upisao 4. godinu....i na fax....... Jel se SSS premalo cijeni

Nikada nije kasno za obrazovanje
hat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 14:40   #210
^^
Slazem se! Cetvrta godina i fax!
CaLoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 16:59   #211
4. godina i faks osim ako u inozemstvu nemaš nekog tko bi ti osigurao smještaj ili ako nemaš roditelje koji bi to mogli financirat.
Em je skupo, em je pitanje gdje bi upala.
Mislim da ti je inozemstvo pametnije ostavit za kasnije kad ćeš moć dobit neku dobru stipendiju/posao ako već želiš otić.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 20:29   #212
3 pitanja

Pozdrav,molim pomoc. Imam 3 pitanja; prvo,znam da se u Americi pravo studira na principu 3 godine i tek onda pravni faks 4 godine. Da li je to tako i za strane studente? Drugo,koji su uvjeti dobivanja strane stipendije? Potpune,no ne nuzno za neki elitni faks. I trece,ako se stipendija dobije,moze li se birati mjesto studiranja? Hvala
FALLING is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 09:59   #213
Anyone??
FALLING is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 23:33   #214
Quote:
FALLING kaže: Pogledaj post
Anyone??
Ides na pre-Law 4 godine i onda na Law School oko 2-3 godine. Isto tako je za strane studente. Stipendije su lutrija i nista nije garantirano. Uglavnom se Law School financira iz vlastitih sredstava cak i za Amere, tako da je tesko ocekivati da ce strani student dobiti stipendiju.
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 11:56   #215
Quote:
goranOR kaže: Pogledaj post
Ides na pre-Law 4 godine i onda na Law School oko 2-3 godine. Isto tako je za strane studente. Stipendije su lutrija i nista nije garantirano. Uglavnom se Law School financira iz vlastitih sredstava cak i za Amere, tako da je tesko ocekivati da ce strani student dobiti stipendiju.
Ok,hvala.
FALLING is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 15:17   #216
Inozemstvo, novi faks, novo društvo, novi jezik... novo,novo

Za dva mjeseca, ako sve prođe kako treba, odlazim na faks u Ljubljanu 1.godina. Zanima me kako je vama prošlo ako ste doživjeli nešto slično, kako je prošlo uklapanje u novo društvo, snalaženje po novom gradu... Faks... ne znam, onako općenito... Sjećam se da sam imala krizu prvu godinu u srednjoj naravno ispalo je super
iksd90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 23:29   #217
beč

Treći sam razred gimnazije i ozbiljno razmišljam o studiranju vani. Planiram upisat farmaciju, a čula sam da mnogi koji ne upadnu u Zagrebu odu u Beč. Zanima me koji stupanj poznavanja jezika traže tamo na fakultetima, je li skuplje studirati u Beču ili u Zg-u (što se tiče domovan i sl) , dobivaju li nasi studenti ondje stipendije i ako se nađe netko tko je ondje na farmaciji neka mi napise sto misli o tome.
iva222_bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 13:53   #218
Za studiranje u At opcenito potreban ti je minimalno stupanj B2 ali je poželjan C1(to je otprilike 8-10 godina ucenja njemackog, znaci osnovna i srednja skola!) ali ako neznas njemacki bas nije problem, mozes se upisati vanredno u Beč i usporedno ideš na tečaj njemačkog dok ne položiš supanj koji oni zahtjevaj (B2/C1).
Što se tiće doma, ako razmišljaš ozbiljno o fax-u tamo, počni se već sada prijavljivat za dom jer ga je jako teško dobit, ceka se od nekih 6 mjeseci do godinu dana! i cijene doma i stana se ne mogu uopce upoređivat! njihovi domovi su daleko drugaciji nego nasi u Zg-u. Cijene domova su ti od 200 eura pa do 500. a isto tako imas stanove od 200 eura pa do 500.
A sto se tice farmacije, ja tu ne mogu nista reci jer nije moje podrucje

Ako te još šta zanima, slobodno pitaj, ja sam taj proces upisivanja velikim djelom već prošla pa znam dosta stvari...
kween is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 17:47   #219
ee hvala ti na info! Zanima me jel skuplje tamo zivjet s obzirom na zg, jer nisam iz zg i svejedno bi trebala na stan, a koliko vidim u beču se stanovi i domovi mogu nac jeftiniji nego u zg , imaju li mozda studenti tamo neke povlastice i tako to , i zanima me jos jel priznaju dsd diplomu koju bi trebala polozit(to je c2 stupanj, al svejedno se bojim )
iva222_bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 19:00   #220
Quote:
iva222_bj kaže: Pogledaj post
ee hvala ti na info! Zanima me jel skuplje tamo zivjet s obzirom na zg, jer nisam iz zg i svejedno bi trebala na stan, a koliko vidim u beču se stanovi i domovi mogu nac jeftiniji nego u zg , imaju li mozda studenti tamo neke povlastice i tako to , i zanima me jos jel priznaju dsd diplomu koju bi trebala polozit(to je c2 stupanj, al svejedno se bojim )
U Zagrebu ti je dom 200-300 kuna, a stan 100-200 eura po osobi. Pa uspoređuj
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.