Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2005., 21:05   #61
Ja sam nasla resenje...vise se ne depiliram voskom...jednom nedeljno se obrijem i
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:34   #62
Quote:
SaraTroroga kaže:
Ja sam nasla resenje...vise se ne depiliram voskom...jednom nedeljno se obrijem i
Također. Trebalo mi je cijelo ljeto da se rješim uraslih dlačica nakon što sam samo jednom depilrala noge onom kombajn-čupalicom. Horor. Nikad više, rađe ću brijat do kraja života (ali to mi ne predstavlja problem).
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:40   #63
pa zashto ste onda uopce prelazile na vosak ili chupkalice
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:49   #64
A,ja sam vec par godina na ziletu

pre,imala sam kozmeticarku koja me depilirala voskom,i da li je do voska ili do vestine,al mi kod nje nikad nisu urastale dlake...e posto je ona prestala da radi,kupila sam cupkalicu,braun silkepil...i nije islo,onda sam otisla kod neke,i opet je urastalo,i jos mozda jedan pokusaj...i presla na zilet

niti rastu gusce,niti jace...

i sta me jos nerviralo,one to rade po sablonu,napred-pozadi,a ja recimo tamo nemam dlaka ko ni na unutrasnji deo noge,pa su mi posle izbijali pristice
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:59   #65
Quote:
magic kaže:
pa zashto ste onda uopce prelazile na vosak ili chupkalice
Oduvijek brijem noge, no kada su te čupalice počele bit "in", htjela sam probat u nadi da će bit super, jer mi nije baš zanimljivo svaka 5-7 dana brijat noge. Imala sam najbolje namjere.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 22:02   #66
da sam trebala svih 5-7 dana brijat noge i dan danas bih ih brijala.


meni su se dlake od natkoljenice do glezhnja pretvorile u chelichne chekinje koje sam morala izbrijavati svakodnevno, inache bi valjda i kroz hlache strshale


a o folikulitisima da i ne govorim.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 22:58   #67
Hm, ti imaš isti problem kao moja prijateljica. Kao da njene noge opisuješ
Samo što je ona, jadnica, očajna, njoj urastaju i s brijanjem i s voskom i sa čupalicom. A što je najgore, onda joj se i sva koža iziritira, pa dobije prišteve... ma grozno nešto.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 12:11   #68
Mislim da ja jedina nemam problema s urastanjem dlacica. Ni kad sam brijala noge ni kad sam dlacice rjesavala voskom, a ni sad kad se depiliram braunovim aparaticem.
Mozda pomaze sto nakon pilinga predjem dobro preko koze ledom pa onda cupkanje.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 13:47   #69
Quote:
Xavi kaže:
Mislim da ja jedina nemam problema s urastanjem dlacica. Ni kad sam brijala noge ni kad sam dlacice rjesavala voskom, a ni sad kad se depiliram braunovim aparaticem.
Mozda pomaze sto nakon pilinga predjem dobro preko koze ledom pa onda cupkanje.
ma ne, nema to nikakve veze sa nicim sto radis pred cupanje.
stvar je sto oslabljena dlaka nema snage za probiti kozu pa se jadna migolji.
i izmigoljila bi ona i sama (u vecini slucajeva) da je mi prije toga ne izceprkamo vani, napravimo krasticu...

jednom su mi noge izgledale ko da sam sa tusem nacrtala crtice...
i sto mozes, obuces duge gace, brijes i cekas ...
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 19:38   #70
Quote:
Bocca della Verita kaže:
ma ne, nema to nikakve veze sa nicim sto radis pred cupanje.
stvar je sto oslabljena dlaka nema snage za probiti kozu pa se jadna migolji.
i izmigoljila bi ona i sama (u vecini slucajeva) da je mi prije toga ne izceprkamo vani, napravimo krasticu...

jednom su mi noge izgledale ko da sam sa tusem nacrtala crtice...
i sto mozes, obuces duge gace, brijes i cekas ...
Ma da to sve ovisi od koze i dlake valjda. Stvarno mi je drago sto jos i s tim nemam problema, ali zato imam tisuce drugih.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 14:52   #71
Ja imam problema s urastanjem dlačica samo u predjelu bikini zone, i to onaj dio koji depiliram el. aparatom. Koža u tom djelu mora biti uvijek hidratizirana i mora se redovno raditi piling. To za hidrataciju sam tek nedavno saznala tako da ubuduće taj dio neću posipati dječjim puderom koji mi isušuje kožu...
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2005., 18:52   #72
Nekad davno i meni je palo na pamet depilirati se voskom.Nasjela sam na ono da ću 4-5 tjedana imati glatke noge.
Ali kako ja imam slabe dlačice i to samo ispod koljena (iznad nisu spomena vrijedne) vosak ih je valjda oslabio pa nisu mogle probiti kožu.Cijele noge su mi bile krcate crvenih točkica , a da se ne govori da su mi dlake rasle u kožu Od onda ih brijem i nemam nikakvih problema sa njima.Niti ih je više niti su čvršće.Brijem ih svaka 2 -3 dana mada bi ih mogla i svakih 5 dana, ali volim da su mi noge skroz glatke.
Nekako mislim da je vosak više za žene koje imaju jače dlake , a brijanje za one sa slabijima.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 19:43   #73


( )
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 20:04   #74
sad mi je lakse. ako ona ima urasle dlake onda to znaci da tu fakat nema pomoci.
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2005., 21:41   #75
ja se depiliram sa kombajnom i nemam problema sa urastanjem dlacica.. doduse, radim peeling 1-2 puta sedmicno i sve je super inace..


e onda sam ljetos ostala sama sa pincetom na mjestu gdje nije bilo nista drugo za radit.. i par novoniklih dlacica iscupala.. evo, proslo je vise od mjesec dana i imam problema sa dvije "bubice".. svrbi samo tako..
pinceta nikad vise.. kombajn da
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2005., 13:51   #76
Uf kobajnom radim noge, a brazilku voskom kod kozmeticarke i uvijek mi urasta dio gdje idem kod kozmeticarke.....Mislim da je do koze, ono dlake su tu cvrsce nego na nogama pa opet urastaju, mislim osjetljivija koza pojma nemam sto. U svakom slucaju to mi je nocna mora, sreca pa se ne primjeti tako, jer nema tog crvenila samo ono ako se zagledas, a dlacica raste pod kozom ..... to vadim 'uradi sama' sistemom. Smisljam da li je pametno otici na laser, problem je boja dlacica.....svijetla koza isto, tako da nesto ne vjerujem da bi to kod mene imalo efekta smrccccccc. Ako pronadjete nesto trajno za skidanje a daje efektno javite
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 17:02   #77
Unhappy urasla dlacica - prist ili sta?! help

E ovako napravilo mi se NESTO.
Ko nekako potrozni prist ili urasla dlacica - ne znam. Na bikini zoni. Nije cak ni crveno (iako je koza crvena sama po sebi pa ko ce ga znat) a kad uhvatim kozu sa strane pod prstima je ko neka grudica/kuglica pod kozom - najslicniji opis bi bio kad imate probusene usi pa izvadite nausnicu i dirate usnu resicu ono kako osjetite da je nesto u njoj, ko neki stapic, e pa recimo da tako nekako.
Ista stvar mi se pred sigurno mjesec dana ako ne i vise pojavila pod pazuhom. Tretirala sam kremica za pristice, ne prckala po tome i proslo je, koza je skroz svjetla ko i svugdje drugdje ali se pod prstima jos uvijek osjeti sitna kuglica.
Any clue?? Cime da to tretiram? Vec me pocinje bit strah
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 23:10   #78
Imala sam prosle godine na listu noge cini mi se po tvom opisu slicno.ko potkozni prist,i ja sam mislila da je urasla dlaka,cak sam iglom i cackala i nista,stvorila se krasta,kad je otpala,on je i dalje stajao gde je

3 meseca sam cutala i gledala i nista se nije menjalo i odem kod dermatologa,stari cica neki ali najbolji u gradu i on je odma cim je pogledao reko da je granulom

navodno ne znaju od cega je,ali moze biti i od uboda insekta,od korena dlake...ko zna,organizam oko 'toga' stvara vezivno tkivo(to nije masno tkivo) i to moze tako da stoji,a moze i da se poveca,ali nikakve opasnosti nema

ja sam to ipak skinula,ko kuglica je bilo,to cak ne salju ni na analizu...sad imam veci oziljak nego sto je bila kuglica,ali sam mirna
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 00:54   #79
O majke ti, imam isti problem.

Meni sustavno urastaju proklete dlake na bikini zoni bez obzira cupala ja ili brijala.

Toliko sam vec umobolna od tog urastanja da sam ko mahnita obišla sve ljekarne u gradu u potrazi za cudotvornom kremom koja ce sprijeciti hude dlake u njihovim pakosnim urastanjima, ali ne. Nema toga.

Zapravo sam našla neki tonik koji košta 200 kn koliko naravno nisam imala, a i cisto sumnjam da je cudotvoran. Možda ga i kupim od ocaja.

Probala sam radit piling bikini zone, mazala se sa aloe verama, kamilicama, djecjim puderima i svim isusovim kremama i mislite da je pomoglo ? Ne. NIJE. :2up:

Ja sam aktovkina urasla dlaka.

Mahnita sam vec. Oh da. Luda.

I kao da me to nije dovoljno uzrujavalo, evo meni i takve kuglice, odnosno gorostasnog tvrdog prišta kojeg sam u naletu poluđenja od uraslih dlaka pocela bosti iglom, ali nije se dao mater mu. Oh ne. Napravila se krasta, a prišt ni mrd. Prokleti pakosnik.

A da ne spominjem da mi bikini zona izgleda ko bojno polje s puno lešina (ožiljaka) i polumrtvih prišteva, te prisutnoscu vulkana- mrcinskih grba u kojima se sigurno skriva dvoznamenkasti broj dlaka koje su se udružile u nastojanjima izazivanja mog konacnog poluđenja.

Da, dobro- pretjerujem i dramatiziram jer je tako zabavnije, ali stvarno sam na rubu uraslih živaca.

Dobro- jel ima itko rješenje za ovo urastanje, jer ja više ne mogu !?!

(a da nije nedepiliranje)
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 02:15   #80
Re: urasla dlacica - prist ili sta?! help

Quote:
hana kaže:
Nije cak ni crveno (iako je koza crvena sama po sebi pa ko ce ga znat) a kad uhvatim kozu sa strane pod prstima je ko neka grudica/kuglica pod kozom
e, ovako... ne zelim nikoga izbedirati [al vjerojatno hocu, sorry. to je za vase dobro], ali da podijelim svoju pricu.

imala sam ja tako kuglicu ispod koze, isto nije bila crvena, blizu pregiba koljena. bila je tamo mjesec dana. onda je malo narasla.
pa je onda jednog vikenda buknulo. naraslo, zacrvenilo se, boli k'o vrag...

da bih ja lijepo dobila kremicu+antibiotik kod dr., koji nisu pomogli, i zavrsila kod kirurga. koji je to morao razrezati na zivo jer kad je upaljeno, lok. anestetik ne djeluje.

sad se lijepo vec 2 tjedna jebem s previjanjem rane koja se jos uvijek ne zatvara, gnojem koji curi iz iste, zavojima, gazama, hidrogenima, povidonim i slicnim pizdarijama. da ne spominjem oziljak koji ce tek nastati.

Quote:
hana kaže:
Ista stvar mi se pred sigurno mjesec dana ako ne i vise pojavila pod pazuhom
da ne spominjem da sam u medjuvremenu napipala kuglicu ispod pazuha.

ima toga jos, ali da ne duljim...

sad panicarim na sam spomen potkoznih kuglica i inih pizdarija. sve cu ih izrezati.

*

meni su rekli da nisam uopce trebala cekati, nego da sam trebala odmah s malom kuglicom pohitati.

moze biti absces/cir/urasla dlaka/aterom/whatdafuckever
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.