Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2008., 23:36   #61
Meni kuhana heljda mirise po medu, a ne volim med. Pomijesam ju s necim, pa je ok.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 16:23   #62
Dorucak - smoothie
- sok narance
- sok limete
- smrznuta banana
- psenicne klice (germs, not sprouts )
(izblendano i pomijesano)

Rucak:
- brokula i karfiol s mrvicama (povrce skuhano na pari, krusne mrvice preprzene na zlici maslinovog ulja, sve pomijesano i zacinjeno soja sosom)
- przeni patlidzani (patlidzan sam za promjenu ogulila, posolila, ocijedila, isprzila na zlici maslinovog ulja sa soja sosom)
- caj kamilica
- Das Gesunde Plus zeleni caj s ginsengom i sljivama
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 17:28   #63
Bok ljudi! Evo da vam i ja napisem nesto finoga:

1. slozenac od sojine sunke i krompira:

(poprzim malo luka i cesnjaka, dodam naribane mrkvice pa jos malo prodimstam, kasnije dodam paprike sitno narezane i tikvice pa jos prodimstam. Kad je vec skoro gotovo dodam jos passate od pomidora i sojine sunke. Prethodno sam sve zacinila s vegetom, paprom, slatkom crvenom paprikom, curryem i malo cimeta. Onda narezem na ploske krompir i slazem u tepsiju red krompira pa red tog nekakvog gulasa, ragua, sta vec od sojine sunke i tako da bude 3 reda krompira. Pokrijem folijom i sve pecem u pecnici oko sat vremena. Onda izvadim van, maknem foliju, na vrh stavim brdo parmezana i pustim da se zapece jos 10 min da bude hrskavo)

2. puding od tapioke i pina colade:

(tapioku malo namocim u mlijeku. Dodam secera i jos mlijeka pa sve to kuham na laganoj vatri. Dodam pina coladu na pol kuhanja. Kad se tapioka skuhala i sve se zgusnulo stavim u zdjelice i obavezno u hladnjak na bar 3 sata)
Aminta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 20:44   #64
Jucerasnja vecera:
- Valsoia sladoled
- Nesquick wholegrain zitarice
- Alpro Soya Macchiato

Danasnji dorucak:
- kuhana zob
- suhe brusnice
- banana cips
- suncokretove sjemenke
- psenicne klice
- sojino mlijeko s okusom vanilije u prahu
sve pomijesano

Danasnji rucak:
- kuhani krumpir, narezan na manje komadice
- oguljen, narezan, posoljen i ocijedjen patlidzan
- luk narezan na kolutice
sve zacinjeno paprom, chilijem, Alnatura Kräutersalz-om, soja sosom, Kotanyi mjesavinom zacina za grill povrce, kurkumom, preliveno dvjema zlicama maslinovog ulja i ispeceno u pecnici
i jos:
- Das Gesunde Plus zeleni caj s ginsengom i sljivama
- Rys nesto sladoled od rizinog mlijeka s preljevom od sumskog voca (isto Valsoia proizvodi)
- Osam blaga Saolina

Vecera:
- miso juha
- jabuka

Zadnje uređivanje patientia : 13.09.2008. at 00:08.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 21:02   #65
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
- Valsoia sladoled
Probala sam vise proizvoda od valsoie al mi se nikad nisu previse svidjeli, osim mozda nekih jogurta. Drugi proizvodjaci su mi definitvno bolji. Recimo puno bolji mi je puding od alpra nego od valsoie. A i proizvodi od valsoie su skuplji nego od alpra.
Aminta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:11   #66
Puding nisam probala, a ni jogurt jer ga nema u HR, a nisam nasla ni u Sparu ni u Mercatoru u Brezicama. Sladoled mi je super, puno bolji od Sparovog (kojeg isto nema u Brezicama).

Valsoia vafli punjeni kremom (i badem i cokolada-ljesnak) i Valsoia nutelasta krema su mi savrseni.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 05:50   #67
jučer sam za ručak rokao vege chilli i fried rice sa sojinim klicama, tofuom i slatkim kukuruzom i salata od kristalke, mrkve, pomidora, paprike i crvenog kupusa.

danas ću definitivno juhu i sve mi se čini da će to biti juha od šampinjona i tikvica sa limunom i grizom, a glavno jelo će biti lazanje sa špinatom i salsom. ah, jedva čekam 6 da se tržnica otvori
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
garizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 12:26   #68
Na 2 zlice maslinovog ulja dinstala sam pecenu papriku dok se nije raskomadala, na to sam dodala kuhanu lecu, soja sos, mazuran, majcinu dusicu, chilli, sareni papar, kurkumu i sojino vrhnje. To sam pojela sa zelenim rezancima.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 18:26   #69
Quote:
garizla kaže: Pogledaj post

danas ću definitivno juhu i sve mi se čini da će to biti juha od šampinjona i tikvica sa limunom i grizom,
može recept za juhicu?

danas brzinski ručak: juha od gljiva iz vrećice (dm)
povrće zdinstano u woku sa soja sosom i pomiješano s rezancima
Lillies is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 18:57   #70
naravski da može: znači, ovo je recept za litru juhe.

malo ulja, dva češnja češnjaka usitniti i izribati par šampinjona (ja sam danas stavio 2 srednje velika šampinjona) i malo više od pola tikvice. to izdinstati, ali ne previše zbog češnjaka. zatim dodati vode i kuhati 10ak minuta, ne do vrenja nego da bude negdje na pola. Zatim uvaliti šaku (ne preveliku) griza i miješati konstantno par minuta da se griz ne pretvori u grudice. Od začina ja stavljam sol, papar i đumbir, ti ako koristiš vegetu možeš staviti ali malo da ne preuzme okus. juha je gotova kad se griz raskuha. ako jedeš mliječne proizvode možeš staviti žličicu, dvije kiselog vrhnja.
E, sad limun. Fora s limunom je da limun mora osvježiti juhu. znači ide ga malo. s obzirom da su ljudi različitih ukusa, limun narežem i dam svakome da si stavi koliko želi. Na tanjur juhe je prosjek par kapi a na litru pola soka od pola limuna. sa limunom je najbolje da stavljaš malo po malo i probavaš dok ti ne bude dovoljno, nemoj sasuti odmah sve pa da ne valja. Dobar tek!
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
garizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:09   #71
za juhu, nova ideja za tikvice iz vrta, rastu ko lude. Znam, uskoro ih neće biti al sve moguće varijante koje sam znala sam isprobala i više stvarno nemam ideja. Isprobat ću već u ponedjeljak.
Lillies is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:29   #72
Dorucak: kukuruzni baget i sir ementaler

Rucak: Makroplata u restoranu Nova mislim da je bilo:
juha od mrkve sa umakom od metvice i bijelog misa
grillani seitan punjem umakom od luka na satarasu
neki zeleni kupus (tamni sa naboranim listovima)
pire od prosa i dimljenog tofua
arame sa bundevom
pickles od bijelog kupusa i sampinjona
tempura od paprike
plus salata - krastavci, kukuruz, zelena salata, alfa alfa klice, mrvice poprzenog kruha i umak
i kolac od jabuke
pice - hladni zeleni caj s metvicom

obozavam tamo jesti , steta sta mi je preskupo ici cesce.....

Vecera: najvjerojatnije jabuka i zizule (bila doma dva dana i donila ih u zg , zna li netko jeli ih ima i ovdje kupit?)
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:50   #73
Sto su to zizule?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:59   #74
Evo tu pise nesto.
Mali smedji plodovi, okusa slicnog jabuci. Kao djeca smo ih jeli s nekog stabla u susjedstvu (u dalmaciji....)
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 22:22   #75
Thx Nikad cula, a pogotovo ne probala.

Nastavak (jer ne mogu editirati post gore):

Frape (Annapurna AB kultura, smrznuta banana, psenicne klice), kelj pupcar, kuhan na pari, pa s malo soja sosa isprzen na sezamovom ulju, tofu punjen pecenim paprikama, zelena salata, Mercator sok od jagode i mislim da cu do kraja dana pojesti jos koji punjeni Valsoia vafl

EDIT: zaboravih Teekanne zeleni caj s opuncijom.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 21:03   #76
Sendvic (zrnin pecivo, avokado, zelena salata, veganski sir Sheese Gouda Style, samo 23 grama, pa mi je bio fin)
Banana s kikiriki maslacem i Nesquick cokoladnim sirupom
Mercator jagodni nektar
Miso juhica, instant, crveni miso, on mi je prejak, vracam se na bijeli kad pojedem sve juhice iz pakiranja
Valsoia Bonta' e Salute lo Snack Cuore di Mandorla (ako sam dobro prepisala)
5 komada kelja pupcara (ostalo mi od jucer)
Karfiol kuhan na pari s umakom (avokado, sojino vrhnje, chilli, bijeli papar)
Alpro Soja Macchiato
Teekanne zeleni caj s mangom
Teekanne zeleni caj s opuncijom
Frape (smrznuta banana i Annapurna sojin jogurt s AB kulturom)

I to sve skupa manje od 1600 kCal!
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 22:14   #77
probudio se prekasno za shopping...napravio sam čorbetinu sa svim što sam našao u frižideru a da može pasati: karfiol, brokula, mrkva, krumpir, grah i sezam. i stavio bosiljak. bosiljak je zakon, daje totalno drukčiji feeling maneštri.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
garizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 11:08   #78
[Jucer]
dorucak: mussli (sa 40 % voca) sa mlijekom
medjuobrok: slani stapici punjeni kikirikijem i zeleni caj (osam blaga saolina )
rucak: tjestenina sa mjesavinom za duved (smrznuta) zdinstanom i zacinjenom sa sojinim umakom
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:04   #79
danas brzinski: modificirani pesto genovese sa durum paštom i hrpetina salate
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
garizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:56   #80
Quote:
garizla kaže: Pogledaj post
bosiljak je zakon, daje totalno drukčiji feeling maneštri.
Definitivno

OT:
zobene pahuljice + mlijeko, grožđe
kruška, jabuka, jogurt
grašak (jela bih ga na tone ) + punjene rajčice, zelena salata
3 smokve, par integralnih keksa
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.