Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 21:41   #61
Quote:
jadzia dax kaže: Pogledaj post
...ma pusti ti to......dobar je strah kome ga je Bog dao...
...šalu na stranu, zaista ne mogu, radim do 19.00 a onda jurcam doma jer su oni moji gmizavci sutra sami cijeli dan pa će me dočekat otprilike četiri atomske bombe
Da, znam, razumijem i sjećam se...
Šteta, ali napit ćemo se mi kava - osim ako ne dočekam ... znaš, nešto iščekujem! Ako me pozovu baš dok si na godišnjem - onda - znaš di sam! Znaš?!
MayaMia is offline  
Old 01.12.2008., 21:46   #62
...hahahah...a kaj i ti nešto čekaš ???
__________________
...to baldly go where no man has gone before...
jadzia dax is offline  
Old 01.12.2008., 21:50   #63
...e da vam se pohvalim...danas sam ušla u svoje stare hlače br 44...ok, ok, imaju dosta elastina ali ... (kaj ću kad imam ogromnu kantu taman imala i 40 kg )
__________________
...to baldly go where no man has gone before...
jadzia dax is offline  
Old 01.12.2008., 21:59   #64
hajde malo ontopic molim vas.....osim chata u zadnjih par postova nema ništa vezano uz temu.....

sad i ja malo offtopic al neću više....
jadzia.....hm.....zašto mi je taj nick poznat.....jel na jednom drugom forumu bilo nekih eksplantacijsko/transplantacijskih priča?....jel to ta jadzia?
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 01.12.2008., 22:03   #65
[email protected] sam čekala kad ćeš me se sjetiti...
__________________
...to baldly go where no man has gone before...
jadzia dax is offline  
Old 01.12.2008., 22:09   #66
...on-topic...obzirom da sam ja prošla već zahvat i na dobrom sam putu da dođem do neke "idealne" težine sve me više brine višak kože....ovih dana sam malo više pokušala naći podataka o tome tj. koliko se ta koža može sama povući i zapravo došla do par zaključaka...za mene je već kasno ...trebala sam odmah početi s tretmanom kože kojekakvim kozmetičkim pripravcima koji pomažu elastičnosti kože i baš za skupljanje kože...vježba mi može pomoći ali ne previše pošto najveći višak imam na trbuhu i grudima a tu nema neke velike vježbe...trbuh zbog velikog reza od klasičnog zahvata a grudi heh, za njih nema vježbe ...izgleda da meni preostaje samo nada da će HZZO ipak priznati plastiku kod barijatrijskih pacijenata...
__________________
...to baldly go where no man has gone before...
jadzia dax is offline  
Old 01.12.2008., 22:29   #67
Quote:
jadzia dax kaže: Pogledaj post
...on-topic...obzirom da sam ja prošla već zahvat i na dobrom sam putu da dođem do neke "idealne" težine sve me više brine višak kože....ovih dana sam malo više pokušala naći podataka o tome tj. koliko se ta koža može sama povući i zapravo došla do par zaključaka...za mene je već kasno ...trebala sam odmah početi s tretmanom kože kojekakvim kozmetičkim pripravcima koji pomažu elastičnosti kože i baš za skupljanje kože...vježba mi može pomoći ali ne previše pošto najveći višak imam na trbuhu i grudima a tu nema neke velike vježbe...trbuh zbog velikog reza od klasičnog zahvata a grudi heh, za njih nema vježbe ...izgleda da meni preostaje samo nada da će HZZO ipak priznati plastiku kod barijatrijskih pacijenata...
Da, to s kožom je veliki problem. Iako ja još nisam u fazi da o tome trebam brinuti... znam ponešto o tome. Nije niti sad kasno za mazanje - to može samo pomoći, iako - ako nemaš 20-tak godina male su šanse da se stvari riješe samo uz pomoć preparata za njegu, a mislim da niti kozmetički tretmani neće biti od velike koristi, osobito kad su u pitanju. Ali čitam nešto da će HZZO izgleda priznavati operacije uklanjanja viška kože barijatrijskim pacijentima, osobito ako postoji i medicinska indikacija. Bitno je da se kile skinu do kraja i najmanje godinu dana zadrže na poželjnoj razini (što, mislim tebi neće biti problem).
Ja sam trenutno više zabrinuta - kako kile prestanu ići dolje? I kada?
MayaMia is offline  
Old 01.12.2008., 22:46   #68
Quote:
MayaMia kaže: Pogledaj post
Da, to s kožom je veliki problem. Iako ja još nisam u fazi da o tome trebam brinuti... znam ponešto o tome. Nije niti sad kasno za mazanje - to može samo pomoći, iako - ako nemaš 20-tak godina male su šanse da se stvari riješe samo uz pomoć preparata za njegu, a mislim da niti kozmetički tretmani neće biti od velike koristi, osobito kad su u pitanju. Ali čitam nešto da će HZZO izgleda priznavati operacije uklanjanja viška kože barijatrijskim pacijentima, osobito ako postoji i medicinska indikacija. Bitno je da se kile skinu do kraja i najmanje godinu dana zadrže na poželjnoj razini (što, mislim tebi neće biti problem).
Ja sam trenutno više zabrinuta - kako kile prestanu ići dolje? I kada?
...aaaaa, daleko su bile 20-e......ali mažem se ja i dalje samo ne s nekim preskupim stvarima jer zaista nema neke velike koristi kod mene više...
...da, sve se više priča o tome , o uklanjanju kože na račun HZZO-a i nadam se da će to taman proći kad ja budem spremna za operaciju
...a i mene malo brine taj stalni gubitak na kilaži i kako će se to zaustaviti ali nekako mislim da ipak organizam i sam ima neke svoje obrambene mehanizme po tom pitanju...pa nećemo valjda u anoreksiju????
...šalu na stranu, mislim da do toga neće doći jer se ipak organizam s vremenom navikne na ovaj režim prehrane pa i drugačije i metabolizam funkcionira...tj. mislim da se nauči funkcionirati s puno manje hrane neg prije...
__________________
...to baldly go where no man has gone before...
jadzia dax is offline  
Old 01.12.2008., 23:46   #69
[QUOTE=MayaMia;17367635]E, to ti je kazališna kavana - dakle kavana na uglu Masarykove i Trga Maršala Tita (kazališni). Jel' ti ok oko 5?[/QU


Odlično.Vidimo se sutra ispred te kavane(neznam kako se zove ali znam gdje je).
__________________
...velika sam žena i time se ponosim...
nadglednik is offline  
Old 01.12.2008., 23:56   #70
Quote:
jadzia dax kaže: Pogledaj post
...on-topic...obzirom da sam ja prošla već zahvat i na dobrom sam putu da dođem do neke "idealne" težine sve me više brine višak kože....ovih dana sam malo više pokušala naći podataka o tome tj. koliko se ta koža može sama povući i zapravo došla do par zaključaka...za mene je već kasno ...trebala sam odmah početi s tretmanom kože kojekakvim kozmetičkim pripravcima koji pomažu elastičnosti kože i baš za skupljanje kože...vježba mi može pomoći ali ne previše pošto najveći višak imam na trbuhu i grudima a tu nema neke velike vježbe...trbuh zbog velikog reza od klasičnog zahvata a grudi heh, za njih nema vježbe ...izgleda da meni preostaje samo nada da će HZZO ipak priznati plastiku kod barijatrijskih pacijenata...
Hajde ti nama sada lijepo opiši i pojasni sve te tretmane kože.Nebi bilo na odmet da spomeneš i cijene,naravno ako ih znaš.Ako neznaš naša Maya će nam to u tren oka saznati.Znaš nju!!!
Dali netko zna koliko koštaju te estetske operacije?Da znam ako budem morala sama to financirati,mislim ako HZZO ne bude to pokrivao.Ja znam iz prve ruke koliko košta opracija za.Kod poznatih kirurga 3000 eura,a može se naći i za 2500.
__________________
...velika sam žena i time se ponosim...
nadglednik is offline  
Old 02.12.2008., 00:01   #71
PHP Code:
[QUOTE=jadzia dax;17370406]...aaaaadaleko su bile 20-e...:(...ali mažem se ja i dalje samo ne s nekim preskupim stvarima jer zaista nema neke velike koristi kod mene više...:ne zna:
...
dasve se više priča o tome o uklanjanju kože na račun HZZO-a i nadam se da će to taman proći kad ja budem spremna za operaciju :rolleyes:
...
a i mene malo brine taj stalni gubitak na kilaži i kako će se to zaustaviti ali nekako mislim da ipak organizam i sam ima neke svoje obrambene mehanizme po tom pitanju...pa nećemo valjda u anoreksiju????:confused::confused::confused:
...
šalu na stranumislim da do toga neće doći jer se ipak organizam s vremenom navikne na ovaj režim prehrane pa i drugačije i metabolizam funkcionira...tjmislim da se nauči  funkcionirati s puno manje hrane neg prije...:ne zna:[/QUOTE

Mogu vam reći da i mene to zanima a i sve ljude okolo mene.Kada organizam zna da je dosta?Što ako mi kilaža stane na nekoj određenoj cifri i onda organizam odluči da je dosta skidanja a ono ni blizu normalne kilaže,ili obratno ako organizam nikada ne odluči da je dosta?
Joj,joj,joj 1000 pitanja,već me glava boli.
__________________
...velika sam žena i time se ponosim...
nadglednik is offline  
Old 02.12.2008., 00:18   #72
Drage cure evo i ja vam se pridružujem.Danas sam bila kod Bešlina mislila sam da ću raditi trakicu međutim on mi je rekao da radim bypass jer imam šećernu bolest i da mi je to bolje.
Malo sam se prepala ali kako vidim ništa ovo nije strašnije od trakice ali naravno da ne odustajem.
Cure sretno i onima koje čekaju operaciju i onima koje skidaju tako dobro kile
alni is offline  
Old 02.12.2008., 00:41   #73
Quote:
alni kaže: Pogledaj post
Drage cure evo i ja vam se pridružujem.Danas sam bila kod Bešlina mislila sam da ću raditi trakicu međutim on mi je rekao da radim bypass jer imam šećernu bolest i da mi je to bolje.
Malo sam se prepala ali kako vidim ništa ovo nije strašnije od trakice ali naravno da ne odustajem.
Cure sretno i onima koje čekaju operaciju i onima koje skidaju tako dobro kile
Dobro nam došla Alni na naš mali topic!
Koliko čitam po različitim site-ovima čini se da je npr. u Americi upravo gastric bypass najrašireniji barijatrijski zahvat, uz trakicu, naravno. Pa ako je dobro za njih, valjda je dobro i za nas!
Btw. jesu li ti što spominjali kakav termin?
Jooj... kak je teško čekati! E da, ako si za kavu, Nadglednik i ja se sutra vidimo u 5 u Kavkazu.

Zadnje uređivanje MayaMia : 02.12.2008. at 00:46.
MayaMia is offline  
Old 02.12.2008., 14:38   #74
MayaMia

Draga sestra Vesna mi je rekla da posle blagdana počnem sa ovim nalazima i da se njoj onda javim a Bešlin je rekao da je operacija u prvom mjesecu čim sredim nalaze što je sestra zapisala i da nemam čekanja možda zbog mog šećera jer je stvarno povišen(9,8) zbog čega mi je i rekao da radim bypass jer je to rješenje i za kile i za šećer.
Ja bih rado sa vama na kavu ali ja san ti iz Rijeke ali kada budem dolazila gore javim se pa ako budete slobodne možemo se naći rado bih vas upoznala.
Jučer sam upoznala Dumbu i stvarno je draga osoba i puna informacija
alni is offline  
Old 02.12.2008., 20:25   #75
Quote:
alni kaže: Pogledaj post
Draga sestra Vesna mi je rekla da posle blagdana počnem sa ovim nalazima i da se njoj onda javim a Bešlin je rekao da je operacija u prvom mjesecu čim sredim nalaze što je sestra zapisala i da nemam čekanja možda zbog mog šećera jer je stvarno povišen(9,8) zbog čega mi je i rekao da radim bypass jer je to rješenje i za kile i za šećer.
Ja bih rado sa vama na kavu ali ja san ti iz Rijeke ali kada budem dolazila gore javim se pa ako budete slobodne možemo se naći rado bih vas upoznala.
Jučer sam upoznala Dumbu i stvarno je draga osoba i puna informacija
To su odlične vijesti za tebe, a možda i za nas (mislim na Nadglednika i sebe), jer to možda znači da ćemo mi biti već u 12...ah tko zna?!
Svakako, to će za tebe radi tvojih zdravstvenih problema biti super!
Daj se obavezno javi kad dolaziš!
MayaMia is offline  
Old 02.12.2008., 21:39   #76
Mnogo sam citala o ovoj vrsti lecenja gojaznosti, zbog sestre koja ima 120 kg. Probala je sve dijete, proveravala hormone, nema uspeha. Ide i na psihoterapiju. Nasla sam clanak na netu sa video prikazom ove operacije... Pogledajte i procitajte
sonyboy2308 is offline  
Old 02.12.2008., 22:00   #77
Quote:
sonyboy2308 kaže: Pogledaj post
Mnogo sam citala o ovoj vrsti lecenja gojaznosti, zbog sestre koja ima 120 kg. Probala je sve dijete, proveravala hormone, nema uspeha. Ide i na psihoterapiju. Nasla sam clanak na netu sa video prikazom ove operacije... Pogledajte i procitajte
Hvala na dodatnoj informaciji, svaka je dobrodošla!
A je li tvoja sestra spremna na neki od zahvata?
MayaMia is offline  
Old 02.12.2008., 23:21   #78
Quote:
alni kaže: Pogledaj post
Draga sestra Vesna mi je rekla da posle blagdana počnem sa ovim nalazima i da se njoj onda javim a Bešlin je rekao da je operacija u prvom mjesecu čim sredim nalaze što je sestra zapisala i da nemam čekanja možda zbog mog šećera jer je stvarno povišen(9,8) zbog čega mi je i rekao da radim bypass jer je to rješenje i za kile i za šećer.
Ja bih rado sa vama na kavu ali ja san ti iz Rijeke ali kada budem dolazila gore javim se pa ako budete slobodne možemo se naći rado bih vas upoznala.
Jučer sam upoznala Dumbu i stvarno je draga osoba i puna informacija
...dobrodošla u naš mali kklub bajpasica ...
__________________
...to baldly go where no man has gone before...
jadzia dax is offline  
Old 02.12.2008., 23:33   #79
Quote:
sonyboy2308 kaže: Pogledaj post
Mnogo sam citala o ovoj vrsti lecenja gojaznosti, zbog sestre koja ima 120 kg. Probala je sve dijete, proveravala hormone, nema uspeha. Ide i na psihoterapiju. Nasla sam clanak na netu sa video prikazom ove operacije... Pogledajte i procitajte
Super da se brineš za svoju sestru.I mi smo kao i ona prošle sve i svašta i na kraju se odlučile za operativni zahvat.Bitno je da i ona zna u što se upušta.
__________________
...velika sam žena i time se ponosim...
nadglednik is offline  
Old 02.12.2008., 23:44   #80
Quote:
alni kaže: Pogledaj post
Drage cure evo i ja vam se pridružujem.Danas sam bila kod Bešlina mislila sam da ću raditi trakicu međutim on mi je rekao da radim bypass jer imam šećernu bolest i da mi je to bolje.
Malo sam se prepala ali kako vidim ništa ovo nije strašnije od trakice ali naravno da ne odustajem.
Cure sretno i onima koje čekaju operaciju i onima koje skidaju tako dobro kile
Super...
Što više to bolje.Momentalno među nama ima samo jedna sa iskustvom i to zavidnim,jer je puno kg iza nje,ali nadam se da će nas uskoro biti više.
Ako ti je dr rekao da bi to za tebe bilo najbolje nemaš za što biti zabrinuta,jer on zna što je za tebe dugoročno gledano najbolje.
Samo se ti drži i računaj na sve nas.
__________________
...velika sam žena i time se ponosim...
nadglednik is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.