Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 20:08   #61
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post

najbolje mi je kad se forumaš iznervira
ha ha baš pogrešno nagađanje.
Baš se izvrsno osjećam i osjećam da se kroz mene piše jako dobro
I dabogda ja uvijek bio tako ''iznerviran'' kako ti nagađaš.
Dabogda i uvijek pisao tako nadahnuto kao što sam pisao ovdje o vrlini PRAUS

Quote:
jer mu ne uspjeva uzdrmati sugovornika,
Teško je uzdrmati pravnika koji vrlinu kao što je praus (krotkost, obuzdana snaga, umjerenost,nježnost) pretvori u klanje
Da , nemoguće je negativan stav a la majk tajson uzdrmati elegancijom baleta

Quote:
pa počne tražiti saveznike i pomagače.
Ma šta će mi pomagači . Vidio sam da sugovornica tvrdoglavo i bez dokaza projecira negativnosti na vrlinu pa sam prepustio temu i moje argumente čitateljima.
Koji su od istine prepoznali su moj glas i što sam htio kas'ti .
Ja ipak pišem na zlatnoj podlozi a svak će vidjeti u mom pisanju ono što je u njemu samom. Moje pisanje je samo ogledalo .


Quote:
Aj ako ništa drugo radi baze, probaj biti krotak .... walk your talk .....
Hvala na dobrom savjetu
A što ti misliš zašto je Isus preporučio krotkost (obuzdavanje (divlje) snage kao jedan od putova do blaženstva (mokshe) ?
I zašto ta poruka svijetli već dvije tisuće godina kroz tamu vjekova ?


Quote:
kao članica porote svoj glas dajem za miss Blue bird.

Znači i ti si za tumačenje koje je vrlinu kao što je krotkost prikazalo i povezalo sa klanjem .
čestitam !
Ali da znaš da mnogi nisu i bilo kako bilo broj tu nije važan .
Samo da znaš da se istina i vlastita spremnost za PRAUS ne određuje brojem glasova

Zadnje uređivanje tkopitaneskita : 16.01.2012. at 20:16.
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:17   #62
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post

dakle praus je OBUZDANA SNAGA !
Ovo me podsjetilo na one dane kad sam intezivno trenirala jednu borilačku vještinu. Tada sam imala izrazitu samokontrolu vlastite snage -ne samo fizički već psihički- na način da se to ispoljavalo u unutrašnjem miru.

I dobro je da je to tako jer da sam nekog klepnula tko zna kako bi prošao
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:21   #63
Topic je katastrofalno postavljen - jedna recenica, pitanje, bez glave i repa, bez nekog uvodnog razmisljanja i tvrdnje postavljaca.
Apelujem na moderatore da takve "teme", u roku od odmah posalju na otpad.

Kao prvo treba odrediti sto je Krotkost. A to moze biti nesto sasvim razlicito od krotkosti, ili blagosti, umerenosti, skromnosti...
Semanticke zajebancije, koje dozvoljavaju da se u rec ucita ono sto pase necijem pogledu na svet.

Pa evo da i ja nesto ucitam.
Krotkost je po meni puno bliza ukrocenosti, krutosti, zaustavljenosti zivota, nesto na liniji religiozne manipulacije, sado-mazohistickog usmerenja...
Svakako jedna od bitnih krscanskih vrlina.

Dakle moj glas ide plavoj pticici i Cheri.

PS
Parsi, welcome back.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:32   #64
Prozor

Praus je kao prozor

Prozor je odsutnost zida ,ali zato što je prazan tj praus tj propustljiv
omogućuje strujanje zraka i svjetlost sunca

Ako je u čovjeku otvoren prozor tj praus tj SPREMNOST SURAĐIVANJA
ta sama odsutnost zapreka dovodi do toga da svjetlost sunca nagrne u njegovo biće.

(Gdje je u ovoj analogiji svjetlost sunca djelovanje boga, ili ako hoćete iscjeljujuća snaga chi'ja (duha svetog ) u cilju reakcije u čovjeku i duhovnog preobražaja tvrdokornih zidova kuće tj ega

Težak je ovo govor i bedevijama u duhu nerazumljiv.

Sada će doći oni koji imaju zatvoren prozor duha i proglasiti će
prozor samo rupom u zidu i nečim jako negativnim
Prozor je po njima ,jer je krotak i propustljiv ,nešto što treba zabetonirati jer kroz rupu prolazi hladan zrak . A prozor je loš i zato jer lopovi ulaze kroz njega i kolju ljude i životinje i unose apaurine
A onda će doći trešnjica i glasati i dići ruku da se zatvori prozor jer je dokazana negativna osobina praus -prozora .
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:37   #65
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post


Krotkost je po meni puno bliza ukrocenosti, krutosti, zaustavljenosti zivota, nesto na liniji religiozne manipulacije, sado-mazohistickog usmerenja...
Svakako jedna od bitnih krscanskih vrlina.
A što misliš zašto je onda Isus proglasio PRAUS tj krotkost tj obuzdavanje divlje snage blagošću i nježnošću, jednim od 8 blagoslova i putova do oslobođenja (mokshe) ?
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:59   #66
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post


Krotkost je po meni ..bliska krutosti .... (cut ) ......sadomazohističkog .....
Ama ne pita se ovdje tebe osobno što je to praus i što se tebi čini u tvojim krutim i mlohavim fantazijama .
I ti pervertiraš izvorno značenje te vrline kako ju je Isus
preporučio i konstruiraš strašilo i onda mlatiš po strašilu da se malo izluftaš.
Meni je očevidno da neki ljudi SVOJU NEGATIVNU ENERGIJU kanaliziraju
na taj način da iskrivljavaju pozitivno značenje koje je toj vrlini dao autor sam tj Isus .
Naučio sam da negativna energija ne može opstati sama po sebi i treba se na nešto navezati i kanalizirati . pa hajte ljudi trčati ili meditirajte da izbacite smeće iz sebe .a nemojte svojim negativnim tumačenjima tj-smećem zasipati ono što je autor prije 2 tisuće godina proglasio vrlinom odnosno blaženstvom.
Umjesto da traže što je pisac htio reći i zašto je PRAUS nešto dobro oni počinju fantazirati i povezivati blaženstvo tj . POZITIVNO stanje duha kao što je PRAUS i apaurine .
Intelektualni mesarski pomoćnici sa klanjem životinja
a neki evo sa sadomazohizmom i krutosti ( valjda krivog kurtza )

To je kao da kažeš da ti imaš tumačenje da je Einstein kriv za atomsku bombu i Hirošimu zato što je otkrio vrlinu istine u iskazu E= mxCˇ2
Pa si dokučio kako je Albert kriv za smrt ljudi jer si dao mašti slobode i povezao formulu i atomsku bombu ..

Ljudi postanu nemogući kada se počnu raspravljati rekao je jedan mudrac.


Kada bih napisao da svinja i laptop nemaju bitne veze sigurno bi se našao neki pametnjaković koji bi rekao da imaju, jer je on nedavno za kolinja svinju opalio laptopom
Pa bi onda cheri i dragan glasali u saboru da je istina kako laptop i svinja imaju jako važne poveznice .

Zadnje uređivanje tkopitaneskita : 16.01.2012. at 21:18.
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:03   #67
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
A što misliš zašto je onda Isus proglasio PRAUS tj krotkost tj obuzdavanje divlje snage blagošću i nježnošću, jednim od 8 blagoslova i putova do oslobođenja (mokshe) ?
Pojma nemam ? Nisam cak ni siguran da je isti postojao, a pogotovo ne na koju osobinu je on tocno mislio.
Da ne govorimo, sta je sve lingvisticki i crkveno-teolosko-politicki jos ucitano u tu rec/osobinu.
Mozda ti to bolje znas.
Btw
Quote:
Petrus kaže:
jel skromnost stanje duha ili uma? i
je li bolje slušati srce, um, ili dušu??
Kazi mi sta je duh, pa cu ti dati odgovor na pitanje.
U svakom slucaju bolje je slusati srce i dusu, nego um.
Posebno kad prelazis ulicu, izvan pesackog.

PS
Parsi, nenadmasiv si (ovo mislim ozbiljno). Steta samo sto igras u krivoj ekipi.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:32   #68
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
pa naravno da je Ljubav
dakle, zavisi koga sluzis, tomu ces i biti krotak: ako sluzis Ljubavi, onda ces nju i odrazavati, i za nju se i boriti, i u njeno ime prkositi i istupati, govoriti glasno

kao sto je Isus jedne subote ponovno 'krsio' zakon jer je isao brati zrnjevlje zajedno sa apostolima jer su bili gladni (Mark 2 23-28), i prkosno odgovorio farizejima da je subota nacinjena za covjeka, a ne covjek zbogradi subote,
Ako je Đizus samo nekad bio krotak, a nekad je kršio zakone, prkosio farizejima, družio se sa prostitutkama, rušio postojeću religiju, proklinjao smokve, razbijao štandove, urlao na trgovce - izgleda da taj tip uopće nije bio krotak, nego samo povremeno? Zašto je sljedbenicima preporučao krotkost , a sam je nije živio? Ako su to sve bili izrazi njegove ljubavi, zašto sve te izraze nije preporučao svojim učenicima nego samo krotkost, poniznost ....?


Quote:
tako se isto u budistickoj skripti Dhammapada kaze za krotkost slijedece:
Meekness: Let a man overcome anger by love, let him overcome evil by good; let him overcome the greedy by liberality, the liar by truth! Speak the truth, do not yield to anger; give, if thou art asked for little; by these three steps thou wilt go near the gods
Ne, near the gods we will go ako proširimo svoju svjesnost, ako odemo duboko unutra, a ne ako nešto zaglumimo izvana. Učinimo li to vrline će se same po sebi pojaviti. To je zato što svako proširenje svjesnosti neminovno vodi k ljubavi.

Svatko tko ide protiv ljudske prirode sugerirajući čovjeku da mora biti ovakav ili onakav (osobito ako traži od njega da bude krotak i pokoran) ako hoće doseći svoju vlastitu božanstvenost , stvara plodno tlo za neprestanu borbu u biću. Svaka borba čovjeka vodi u pakao a ne bliže bogovima.

Zadnje uređivanje Cherie : 16.01.2012. at 22:15.
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:35   #69
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Pojma nemam ? Nisam cak ni siguran da je isti postojao, a pogotovo ne na koju osobinu je on tocno mislio.
-A u što si siguran a da vrijedi

-I zašto onda kada nisi siguran sa bezbrižnom sigurnošću ono što
je netko istaknuo kao vrlinu pervertiraš.?




Quote:
Parsi, nenadmasiv si (ovo mislim ozbiljno). Steta samo sto igras u krivoj ekipi.
Ako nisi siguran što je inkarnacija bitka samog htjela reći prije 2 tisuće godina evo ti nešto u što možeš biti siguran pa reci to igračima u svojoj ekipi i svom treneru i direktoru (kojeg inače znam )

1. Sve su ekipe ''krive''
2. Dobre su samo neko vrijeme dok ih ne prozreš , a onda ih treba odbaciti.
3. One su samo trn kojim se izbaci trn pripadnosti ,pa se onda oba bace.
4. Stoga ne igram u nijednoj ekipi pa sam slobodan i od igrača i od trenera
i od pravila VAŠE igre .


Zadnje uređivanje tkopitaneskita : 16.01.2012. at 21:45.
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:54   #70
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
ha ha baš pogrešno nagađanje.
Baš se izvrsno osjećam i osjećam da se kroz mene piše jako dobro
I dabogda ja uvijek bio tako ''iznerviran'' kako ti nagađaš.
Dabogda i uvijek pisao tako nadahnuto kao što sam pisao ovdje o vrlini PRAUS
aj dobro, pogriješila sam nisi se iznervirao samo si tražio da se forumska porota očituje dajući ti za pravo, jer više nisi zna šta bi reka ....


Quote:
Teško je uzdrmati pravnika koji vrlinu kao što je praus (krotkost, obuzdana snaga, umjerenost,nježnost) pretvori u klanje
Da , nemoguće je negativan stav a la majk tajson uzdrmati elegancijom baleta
ti bi stvarno mogao biti oni koji mislim da jesi




Quote:
Hvala na dobrom savjetu
A što ti misliš zašto je Isus preporučio krotkost (obuzdavanje (divlje) snage kao jedan od putova do blaženstva (mokshe) ?
I zašto ta poruka svijetli već dvije tisuće godina kroz tamu vjekova ?
Zato jer svima gore odgovara da oni dole budu krotki. Nikome gore ne odgovara da oni dole misle da su nešto više od ovčica. Tko zna što je Isus stvarno govorio, ipak je biblija sastavljena od iskasapljenih evanđelja.

Pravo učenje će osloboditi čovjeka bilo kakvih okova, pustit će pticu posred grudi da leti slobodno, skinit će sa njega svaku poslušnost, i još dalje - učit će da je posluh grijeh.

Reci ti meni kako se to postaje krotak? Kako si ti to recimo učinio, što si radio da samog sebe ukrotiš i s kojim si zaboga to motivom učinio?
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 23:12   #71
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post


Reci ti meni kako se to postaje krotak? Kako si ti to recimo učinio, što si radio da samog sebe ukrotiš i s kojim si zaboga to motivom učinio?
Pa postaje se svaki dan.
Nemoš to kontrolirati jer mi sunce često zakriju tamni oblaci (škure) vlastitog smeća.
Samo možeš hopefully prepoznati i odlučiti se za -DA
Opazio sam da je praus i onaj pravi izbor
kada između teškog i lakog odaberem teško .
I kada kažem DA ,a izbjegavam NE.

Ti si već pokazala veću krotkost i ''veći'' praus od mene.
Sama si pisala o tome na forumu ,ali nisi to tako nazvala.
Imala si 17 godina.
Odabrala si ono što je teško ,a nije ti bilo lako i nisi izbrala reći -NE , i jednoj molbi univerzuma
da ''preneseš'' jedno biće u ovu dimenziju raketom tvog tijela'' rekla DA
To je bio praus, to je bila krotkost ,to je bila vrlina

Zadnje uređivanje tkopitaneskita : 16.01.2012. at 23:54.
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 23:13   #72
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
...
Samo sam hteo da ti dam povod (Stichwort) za jedan lijep sastav.
I ti si ga u svom sjajnom stilu odradio.
I sve je ok.
Samo jos da se odlucis, jel` igras u Isusovoj ekipi, ili svojoj.

PS
Siguran sam da ce Sunce sutra izaci, uprkos svim najavama propasti.
A to je priznaces ipak nesto sto vredi. I to ne samo meni.
I sto rece Joe Black - siguran sam u neminovnost poreza i smrti.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 23:20   #73
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ako je Đizus samo nekad bio krotak, a nekad je kršio zakone, prkosio farizejima, družio se sa prostitutkama, rušio postojeću religiju, proklinjao smokve, razbijao štandove, urlao na trgovce - izgleda da taj tip uopće nije bio krotak, nego samo povremeno? Zašto je sljedbenicima preporučao krotkost , a sam je nije živio? Ako su to sve bili izrazi njegove ljubavi, zašto sve te izraze nije preporučao svojim učenicima nego samo krotkost, poniznost ....?
Ali nisi dužan biti ''birokratski'' krotak ljudima i nižem nego višem.
On je bio krotak svojoj misiji i zraci onog ''sunca'' odozgo,a i onim ljudima u kojima je susreo vjeru.
Osim toga kabalisti izvrsno kažu da Bog ima dvije ruke i to prikazuju sa dva stupa svetog glifa-drveta života.
Ruku blagosti (milosrđa) i ruku odlučnosti (oštrine).
Pa je naravno, Isus koristio obje ruke,prema potrebi.
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 23:23   #74
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
Ako nisi siguran što je inkarnacija bitka samog htjela reći prije 2 tisuće godina ...
Ovo me neodoljivo podseca na jedan stari vic:
idu dva drugara ulicom i naidju na jednog siledziju;
i on pocne da tuce manjeg od njih, na sto ce veci:"hajde udari ga jos jednom ako smes";
i ovaj ga udari;
i tako par puta, sve dok onaj tuceni ne rece drugu:"ej, molim te, nemoj vise da me branis".

Tako, zamisljam sebe kako bijem bitak, a parsifal ga brani;
i onda kaze bitak: "ej, molim te, nemoj vise da me branis".
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 23:26   #75
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post


Siguran sam da ce Sunce sutra izaci, uprkos svim najavama propasti.
A to je priznaces ipak nesto sto vredi. I to ne samo meni.
I sto rece Joe Black - siguran sam u neminovnost poreza i smrti.
Sav život na zemlji ovisi o suncu.
Pa ipak , ne možeš optuživati sunce za sve što se događa.

Žalosno je što neki, ipak, optužuju sunce i trpaju sa suncem i njegovim prozorom koji otvara krotkost tj. praus i apaurine i klaonice i sve što se događa na zemlji.
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 23:41   #76
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
ti bi stvarno mogao biti oni koji mislim da jesi
Lava se prepoznaje po kandžama.



.
Quote:
Tko zna što je Isus stvarno govorio, ipak je biblija sastavljena od iskasapljenih evanđelja.
Ali ako si lava prepoznala po kandžama kako ne prepoznaješ duh koji govori kroz evanđelja.
Pretjeravaš sa iskasapljenim evanđeljima.
sa samo tri posto promjena pretjeravaš kao da je više od pola mijenjano!
Nisi to studirala pa ne znaš, ali ima ih koji su brojili originale koje imamo.
97% je autenntično, a samo 3% se nevažne promjene koje su pisari unosili.
Ali duh je ono što meštar prepoznaje.
kada su jednom zen majstoru koji nikad nije čuo za evanđelja dali da pročita govor na gori iz matejevog evađelja on je izjavio
-''Bilo tko tko je napisao ove riječi bio je bodhisatva''
I šta sad ima veze je li pisao mate ili isssa ti i je li na latinici ili na ćirilici i je li netko nešto ispustio ,ako je duh prepoznatljiv i traje li ga traje jer vrijedi ....

Quote:
Pravo učenje će osloboditi čovjeka bilo kakvih okova, pustit će pticu posred grudi da leti slobodno, skinit će sa njega svaku poslušnost, i još dalje - učit će da je posluh grijeh.
Sloboda je samo služba pravom gospodaru.
Ti si već sa 17 poslušala zahtjev koji nisi odbila i ne kaješ se.
Stoga posluh nije UVIJEK grijeh tj bolje je umjesto grijeh koristiti moj termin -promašaj.

Zadnje uređivanje tkopitaneskita : 16.01.2012. at 23:51.
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 01:39   #77
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
Pa postaje se svaki dan.
Nemoš to kontrolirati jer mi sunce često zakriju tamni oblaci (škure) vlastitog smeća.
Samo možeš hopefully prepoznati i odlučiti se za -DA
Opazio sam da je praus i onaj pravi izbor
kada između teškog i lakog odaberem teško .
I kada kažem DA ,a izbjegavam NE.
Upravo tako, ne možeš to kontrolirati. U čovjeku koji se želi popraviti uvijek je borba između žuđenog svjetla i dobro poznate tame. Čovjek koji se čisti bavi se svojom prljavštinom. To je rupa bez dna, odmah izgubi iluziju da ćeš uspjeti. Naša priroda je dualna, uvijek ćemo imati u sebi i tamu i svjetlo. A u borbi sa osjenčenim stranama naše prirode uvijek gubimo, jer u sebi stvaramo sve više rascjepa. Što više rascjepa tim jači osjećaj dualnost i odvojenosti od cjeline.

Osim toga čovjek koji želi biti krotak slama, kroti svoju vlastitu nižu prirodu radi nekog cilja. U tvom slučaju mokshe, samospoznaje, prosvjetljenja, bitka ...ali kako god ga nazivao po meni on se ne dostiže mijenjanjem karaktera nego poniranjem u tišinu, jednim skokom u nepoznato.

U tišini koju si nekoć govorio da slušaš, u tami koju si govorio da gledaš, iza zavjese pojavnog, pojedinačnog, zemaljskog naći ćeš ono što tražiš. Tada će tvoje DA svijetu, životu i svemu biti autentično, a tvoja pitomost ukorjenjena u neizrecivoj ljubavi kojom ćeš voljeti sebe u svemu i sve kao sebe. Do onda paus je samo više ili manje uspješno mimikriranje nečeg što velike duše imaju i potpuno ovisno o škurama i oblacima.


Quote:
Ti si već pokazala veću krotkost i ''veći'' praus od mene.
Sama si pisala o tome na forumu ,ali nisi to tako nazvala.
Imala si 17 godina.
Odabrala si ono što je teško ,a nije ti bilo lako i nisi izbrala reći -NE , i jednoj molbi univerzuma
da ''preneseš'' jedno biće u ovu dimenziju raketom tvog tijela'' rekla DA
To je bio praus, to je bila krotkost ,to je bila vrlina
Sad si umiljat i to ti lijepo stoji i meni godi, ali nisam uvjerena. Nije to bilo zbog mojeg krotkog prihvaćanja sudbine. Bilo je to zbog ljubavi prema maloj mrvici koja je htjela narasti u meni. Ja sam je voljela još dok sam se igrala sa svojim lutkama.


Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
Ali nisi dužan biti ''birokratski'' krotak ljudima i nižem nego višem.
On je bio krotak svojoj misiji i zraci onog ''sunca'' odozgo,a i onim ljudima u kojima je susreo vjeru.
Osim toga kabalisti izvrsno kažu da Bog ima dvije ruke i to prikazuju sa dva stupa svetog glifa-drveta života.
Ruku blagosti (milosrđa) i ruku odlučnosti (oštrine).
Pa je naravno, Isus koristio obje ruke,prema potrebi.
Ako je postojao, držim da je tako kako govoriš. Ali, po meni, to nije bila ljudska krotkost, to nije bila krotkost uopće. Rekoh, to je bila ljubav u njenim raznim izlijevima .....



Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
Lava se prepoznaje po kandžama.
pa onda welcome, nedostajao si u ovim prostorima. S tobom je sve življe i puno kolorita.
.

Quote:
Sloboda je samo služba pravom gospodaru.
JA JESAM - pravi gospodar. Cherie nije.


Sretno sa krotkošću, tkopitaneskita, i uza sve nadam se da će tvoj život demantirati sve moje riječi i da ćeš s krotkošću stići tamo gdje si naumio, glede i unatoč tome što Cherie sumnja da će te to daleko dovesti.
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 11:10   #78
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ne, near the gods we will go ako proširimo svoju svjesnost, ako odemo duboko unutra, a ne ako nešto zaglumimo izvana. Učinimo li to vrline će se same po sebi pojaviti. To je zato što svako proširenje svjesnosti neminovno vodi k ljubavi.
ovo mi se takođe čini vrijedno citiranja
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 15:50   #79
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post

I gle ... u njegovoj krotkosti bunta i prkosa koliko ti treba !


Ali poltronima i cuvarima autoriteta nista sto je on govorio nije imalo smisla jer nisu shvacali tko je on, nisu zeljeli znati odgovor na to pitanje. A upravo u odgovoru na to pitanje lezi razlika izmedju vjecnosti i smrti.


Agrrrr sva se najezih od miline I onda kada su ga farizeji pitali da sta on misli da to radi, onda njemu jos nije bilo dosta sveg tog prkosa, pa je od sebe napravio jos i bogohulnika kada je rekao „Pa sta sto je danas subota, i moj Otac jos radi, pa radim i ja!“ ( Ivan 5)
Oh ...
Nego reci mi, "najezis li se od miline" i na onog treceg koji je dosao ispraviti farizije i prkosno i hrabro radio subotom ali i nedjeljom, a odlucio se za petak, njegovo ime je naravno MUhamed...sta kazes na to protivljenje postojecem

"Prkos i bunt" a gdje je "krotkost"...znam, znam, prkosis tudjoj ideologiji, a kad svoju nametnes onda majci ima da stado krotko stoji u toru...

Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Kad čovjek prkosi, mila, to znači da nije krotak. Divlji je i buntovan. Najbolje što možeš reći da je Đizus bio i jedno i drugo .....


Biti krotak znači ne davati otpor, biti pitom, nemati u sebi nasilnost. Krotak čovjek ne daje svoje veliko DA svemu, koje tkosepitaneskita spominje. On ne grli svemir u svoj svojoj različitosti, ljepoti i ružnoći, ne prihvaća sve jednako i ne predaje se životu, postojanju, Bogu....

Krotkost čovjeka koji sanja san dualnosti samo je jedan od PROGRAMA matrixa.

Ono što kod razvijenih duhovnih bića ili prosvjetljenih izgleda kao krotkost, poniznost, mekoća, skromnost nije ništa od navedenog, opet naglašavam, to je LJUBAV.
This.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post

pa naravno da je Ljubav
dakle, zavisi koga sluzis, tomu ces i biti krotak: ako sluzis Ljubavi, onda ces nju i odrazavati, i za nju se i boriti, i u njeno ime prkositi i istupati, govoriti glasno
Naravno, kad proslasis da je samo i iskljucivo tvoj matrix/mind control "Ljubaf" sa velikim LJ, onda prema tome "krotko" a prema deugom konstruktu "prkosno i buntovno".


Quote:
tkopitaneskita je izdvojio kljucnu rijec UMJERENOST, i ja ne vidim nista drugo nego pravu mjeru krotkoga Isusa kada je za vrijeme sudjenja prkosio visokosveceniku Caiaphasu (Mark 14:53-72 )
Samo sto nemos izmisljati znacenja rijeci, jer "umjerenost" nema nikakve veze s "krotkoscu".



Quote:
kao sto sam vec ranije rekla, za mene je takva krotkost nobl i plemenitost
ona po kojoj se vidi odakle dolazis i gdje pripadas
Aha, znaci odmah znas tko je krscanin a tko nije, jednom rijeci...predmnijevam da oni koji dolaze iz nekih drugih koordinata misljenja su sumnjiva lica jel tako
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
Kako ćemo voditi dijalog kada vrlinu kao što je PRAUS negativiziraš i tvrdoglavo ostaješ pri iskrivljavanju i nisi u stanju da u samom duhu te vrline PRIHVATIŠ pozitivno. Shvaćaš li ti uopće zašto je Isus PRAUS preporučio i blagoslovio kao jedan od putova do blaženstva tj oslobođenja (mokshe)

Pa ovo je strašno
Otkud sada klanje životinja
Jesi li ti pročitala što sam učeno naveo o terminu PRAUS.

Praus je ono što obuzdava divlju snagu vjetra, oštrinu nekog lijeka, i divljinu životinje. dakle praus je OBUZDANA SNAGA !

(jesi li ti pravnik tj njihova je osobina da kroz nekoliko navodno legalnih koraka dokažu kako je bijelo ustvari crno.

1. prvi korak im je da bijelo proglase ne sasvim bijelim nego nijansom sivog.
Sljedeći pravno legalni korak je da kažu kako je sivo bliže tamnom nego bijelom

3. A it toga slijedi da je pravno logično da je bijelo ustvari crno.

Tako si ti od vrline kao što je praus (umjerenost,krotkost, blagost, obuzdana snaga)
došla do KLANJA . čestitam na akrobaciji :klap:
Preporučam bavljenje pravom ili politikom za savršen uspjeh takovih metoda zaključivanja.
Ah, dear P., same old, same old...ali cisto radi hiperventiliranja u postu, da - idu na klanje, male, ukorcene, bez prkosa i bunta idu krotko na klanje, kad vlasnik odredi...sto je tu cudno, osim ako zatvorimo oci u usi...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 17:10   #80
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
nisam htio citirati sve što si napisao u tom i narednom postu, ali jako mi se sviđa to što si napisao. još bolje, ima smisla

takođe, iznenadio me komentar blue birda - prilično negativan. što je najgore, bez razloga. ali pošto znamo da nas ego sve maltretira, oprostićemo ti

i poslednje, mada je tkopitanskita već odgovorio - krotost je posljedica određenog stanja duha. pozitivna naravno. ako neko misli da je negativna, to može biti samo zato što ne razumije šta krotost znači

"krajnje smirenje je vrhunac hrišćanskog života."

ali to nije pasivno i bljutavo stanje
Nema te tu sto iznenaditi, ovo je moja asertacija ovog religijskog rekvizita zvanog "krotkost". Ili bih ja morala klimati glavom i sloziti se, iako se nikako ne slazem

I malo ovo (fala ti na "oprastanju". bas milosrdno ) jer vidim da se tu malo buni, naime "krotkost" pretendira na zahvacanje na dubljeg sloja i to je id ne ego...a ovaj krscanski konstrukt polazi naime od ideje da je covjek u dubini zvijer, nezaustavljiva zvijer koja kad nesto pozeli nista je nece moci zaustaviti ter se nuzno mora aktivirati grid kojim ce se zvijer slomiti i volju joj podrediti gospodaru. Sabmisn pak, smatraju takodjer nije u ljudskoj moci, to nije sposobnost niti volja, niti zasluga vec samo dar koji ce ovaj grid aktivirati.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.