Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2015., 09:00   #41
Ajmo okladu za broj rodjenih Bosnjaka u Federaciji 2015.

Moj bid: 14 600

Procjena je na temelju prvog kvartala ove godine, tijekom kojeg već imaju oko 230 manje rođenih nego u istom kvartalu prošle godine.
Robbie MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:01   #42
Ovim padom procjena njihovog broja u 2050. se korigira sa 1.16 milijuna, na 1.09 milijuna.

(75 generacija)

Kada padnu na 13 400 rođenih (vjerojatno oko 2018.), to je neka psihološka granica koja garantira da će u starosti lično doživjeti da prestanu biti milijunski narod i pridruže se Luksemburžanima, Lihtenštajcima, Andorcima i Maltežanima.
Robbie MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:12   #43
Budući da Jack stalno od mene prepisuje podatke, a da nitko od njegovih slugu iz BIH nije uspio pribaviti podatke o krštenjima i pokopima po župama za 2014. godinu (a pokušavali su to), pošto sam ja dobar čovjek i spreman uvijek pomoći, moram mu postaviti pitanje za koju župu ga zanimaju podaci pa ću mu staviti za koju god zatraži???

Jack, stojim ti na raspolaganju
markozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:13   #44
Rasprava na ovom forumu 2020:

"Nije 12 400 nego 12 950, treba dodati jos 300 nepoznatih, oko 50 mijesanih brakova kojima je otac Bosnjak, te 200 Roma koji su pro-kanton-Sarajevo orjentisani."
Robbie MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:31   #45
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Rasprava na ovom forumu 2020:

"Nije 12 400 nego 12 950, treba dodati jos 300 nepoznatih, oko 50 mijesanih brakova kojima je otac Bosnjak, te 200 Roma koji su pro-kanton-Sarajevo orjentisani."

"Jeste, ali Hrvata je više od 2.300 koliko je pokazao FZS jer barem još 200 se rađa u Hrvatskoj. Znači da je rođeno barem 2.500 Hrvata"

__________________
FBiH 2022--1.869.278 osiguranih lica u ZZO
VegasVic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:53   #46
Quote:
VegasVic kaže: Pogledaj post
"Jeste, ali Hrvata je više od 2.300 koliko je pokazao FZS jer barem još 200 se rađa u Hrvatskoj. Znači da je rođeno barem 2.500 Hrvata"

tko zna, a mozda 2500 otpadne na Mostar city.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:54   #47
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Ajmo okladu za broj rodjenih Bosnjaka u Federaciji 2015.

Moj bid: 14 600

Procjena je na temelju prvog kvartala ove godine, tijekom kojeg već imaju oko 230 manje rođenih nego u istom kvartalu prošle godine.
Tesko se ne sloziti, uzeo si najbolju procjenu. Od mene 14.800 za Bosnjake. Ovo je odraz moje vjere u njih.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:10   #48
Quote:
VegasVic kaže: Pogledaj post
"Jeste, ali Hrvata je više od 2.300 koliko je pokazao FZS jer barem još 200 se rađa u Hrvatskoj. Znači da je rođeno barem 2.500 Hrvata"

u odnosu spram cca 13 000 bošnjaka, to je i više nego dovoljno. posebice ako se nastavi trend pravilnog raspoređivanja istih (sve veća koncentracija na u ratu hvo teritoriju uz totalnu dominaciju u mostaru) i sve bolja koncentracija vas.

ostat će jedan solidno prazan prostor od starog mostara pa skoro do sarajeva, tako da nećemo više imat nikakvih problema, jer nećemo se ni dodirivat.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:24   #49
Jedva čekam konačne rezultate popisa.

Zapadni Mostar 38.000 stanovnika
Bihać 43.000 stanovnika

__________________
FBiH 2022--1.869.278 osiguranih lica u ZZO
VegasVic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:26   #50
Quote:
VegasVic kaže: Pogledaj post
Jedva čekam konačne rezultate popisa.

Zapadni Mostar 38.000 stanovnika
Bihać 43.000 stanovnika

i onda uzmeš broj rođenih hrvata u mostaru i broj rođenih u bihaću i usporediš s tim podatcima i pomisliš- pa yebu li se ovi naši ikako??
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:34   #51
Moj bid 14.500 STAMPEDO je na granicama. Zašto se ne daju Hrv. putovnice. Tiskara u kvaru ili što.
Malo će ohladiti od 2017 ili 18. Kada počnu da piju minuse.
Životni vek im je kraći .Max 70 g.Verovatno zbog ishrane.
Ali ako nedovedete neke Vojvodjane ili Filipince po SBZ to će promeniti gazdu prirodnim putem. Ne njihovom preduzimljivoscu i pamecu.
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:56   #52
Quote:
Esad Dzudzo kaže: Pogledaj post
Moj bid 14.500 STAMPEDO je na granicama. Zašto se ne daju Hrv. putovnice. Tiskara u kvaru ili što.
čeka se da nam sve članice EU ukinu ograničenja. to će se već možda 1.7. desiti.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:07   #53
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
i onda uzmeš broj rođenih hrvata u mostaru i broj rođenih u bihaću i usporediš s tim podatcima i pomisliš- pa yebu li se ovi naši ikako??
Podatke o broju rođenih imamo samo za opštine ali ne i za naseljena mjesta. A ja govorim o naseljenim mjestima.
__________________
FBiH 2022--1.869.278 osiguranih lica u ZZO
VegasVic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:14   #54
Quote:
VegasVic kaže: Pogledaj post
Podatke o broju rođenih imamo samo za opštine ali ne i za naseljena mjesta. A ja govorim o naseljenim mjestima.
pa usporedi isto i isto, broj rođenih spram broja stanovnika, tj. stopu nataliteta.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:31   #55
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
pa usporedi isto i isto, broj rođenih spram broja stanovnika, tj. stopu nataliteta.
Bojim se da se nismo najbolje razumjeli. Nemamo podatke za naseljena mjesta pa ne možemo ni upoređivati. Opština Bihać ima puno zabačenih sela gdje je naravno natalitet katastrofa. Hrvatska sela u opštini Mostar (Cim, Vihovići, Ilići, Rodoč itd) su gotovo pa spojena sa gradom i naravno da je tu natalitet veći nego u zabačenim selima bihaćke opštine.

Dakle, za vjerovati je da hrvatska sela u opštini Mostar poboljšavaju natalitet Hrvata u opštini Mostar dok sela u opštini Bihać pogoršavaju natalitet opštine Bihać. A za same gradove nemamo podatke.
__________________
FBiH 2022--1.869.278 osiguranih lica u ZZO
VegasVic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:08   #56
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Imam dugoročnu viziju Jablanice kao hrvatske općine.
Koja halucinogena supstanca pomaže pri toj viziji?

Opština u kojoj Bošnjaci čine 80% populacije, i u kojoj su sve poluge industijskog i ekonomskog razvoja u rukama Bošnjaka, u tvojoj dugoročnoj viziji (koja godina 2100.?) postaje dominantno hrvatska?

Opštine tipa Jablanice i Konjica, pogotovo ako se nastavi izgradnja koridora Vc, nikako ne mogu atrofirati u bilo kom smislu, samo profitirati.
Za to vrijeme, opštine tipa susjednog Prozora, mogu samo postati slijepo crijevo, u tom dijelu Hercegovine. O Kupresu i da ne govorim.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:09   #57
Quote:
Hunan kaže: Pogledaj post
Arapi na Palama
http://www.palelive.com/aktuelnosti-...nih-dokumenata

Kako se osjecaju tamosnji hriscani kad im pokuca na vrata 7 ovakvih likova i pita koliko kosta kuca i imanje? Kako se osjecaju kad im ovakvi likovi kruze oko kuce, skole, djece?


Vodopad Kravica i sve vece prisustvo Arapa u tom kraju. Bit ce jos vise kad izgrade naselja na potezu Mostar-Capljina
http://www.klix.ba/vijesti/bih/vodop...njem/150518030

Vidim sve vise hriscana koji se iseljavaju iz Bosne jer nece da ostave djecu da zive u kalifatu. Steta
Pusti glupe provokacije, ako nemaš ništa pametno dodati.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:15   #58
Quote:
VegasVic kaže: Pogledaj post
Jedva čekam konačne rezultate popisa.

Zapadni Mostar 38.000 stanovnika
Bihać 43.000 stanovnika

Godina po godinu i uskoro će se uspoređivati Cim i Bihać po broju stanovnika.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:20   #59
Koliko ima Bosanaca i Hercegovaca u Sutorini?
Numizmatičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:49   #60
Quote:
Hunan kaže: Pogledaj post
Arapi na Palama
http://www.palelive.com/aktuelnosti-...nih-dokumenata

Kako se osjecaju tamosnji hriscani kad im pokuca na vrata 7 ovakvih likova i pita koliko kosta kuca i imanje? Kako se osjecaju kad im ovakvi likovi kruze oko kuce, skole, djece?


Vodopad Kravica i sve vece prisustvo Arapa u tom kraju. Bit ce jos vise kad izgrade naselja na potezu Mostar-Capljina
http://www.klix.ba/vijesti/bih/vodop...njem/150518030

Vidim sve vise hriscana koji se iseljavaju iz Bosne jer nece da ostave djecu da zive u kalifatu. Steta

Jedemo talibane since 1593.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.