Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2007., 08:42   #481
Nešto sam si istraživao oko viza za neke zemlje i po tko zna koji put primjetio nelogičnosti oko tih stvarčica.
Zanimljivo kako je u svijetu veleposlanstava potpuno normalno da veleposlanstva države A u različitim državama za isti tip vize koja je potrebna državljanima države B primjenjuje potpuno različite uvjete za dobijanje te iste vize. Negdje je potrebno pozivno pismo negdje nije, negdje je cijena npr. 30$ negdje npr.50$, negdje traže potvrdu X, negdje nije potrebna, negdje se viza dobije u istom danu negdje se čeka min.14 dana, negdje ti ju daju bez problema negdje ih odbijaju na sve strane, negdje ti daju isključivo single entry a negdje double ili muliple entry...

Uglavnom cirkus. Ništa novo, ništa neobično i nema tu nikakve pomoći. Ali da sve to skupa glupavo izgleda - izgleda.
Eto, ništa. Samo se žalim
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 19:49   #482
Da, to sam i jas primjetio istraživajući za puno puno destinacija i shvatio sam da ima puno da ne kažem paradoksa...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:27   #483
http://www.kenya-airways.com/kq/timatic/index.asp


Onaj koji želi znati gdje i kako sa vizom ili bez ......!?
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 03:06   #484
Jel mi može netko objasniti šta ovo znači, to sam našao za Rusiju na jednoj stranici:

Nationals of Bosnia and Hercegovina and Croatia get obtain entry by having an invitation for business and a return/onward ticket.

I može li mi netko reći koji je najjeftiniji način za dobiti rusku vizu ili pozivno pismo?
Nemojte mi reći samo da me netko može pozvati, to znam, ali nemam nikoga, a sve što na netu nađem traže skoro 100$ za pozivno pismo.
Inače, ne namjeravam se zadržavati ( noćiti ) u Rusiji, ali kroz period od 40tak dana puta, trebati će mi double entry viza onda.
Ima netko kakav savjet?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:51   #485
Možda još jedno pitanje...Pošto vidim da nitko možda ovo ne zna.Kako je sa tranzitnim vizama kroz Rusiju?Koliko dugo one vrijede, i da li ja mogu npr. u nekom izvanrednom slučaju prenoćiti jednu noć u Rusiji?
Možda su glupa pitanja, ali sve te gluposti sa vizama me izluđuju.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:59   #486
Pogledaj na temi ''Rusija'', mislim da se tamo raspravljalo o ruskim vizama
I na kraju je uvijek dobro direkt nazvati rusku ambasadu i provjeriti s njima jer pravila se mijenjaju.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 16:04   #487
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Pogledaj na temi ''Rusija'', mislim da se tamo raspravljalo o ruskim vizama
I na kraju je uvijek dobro direkt nazvati rusku ambasadu i provjeriti s njima jer pravila se mijenjaju.
Tako će i biti...Moram njih nazvati onda sutra...
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 23:39   #488
Kako ubrzati proceduru dobivanja vize za Meksiko?

Pozdrav,

već je u nekoliko postova bila informacija kako dobiti meksičku vizu ( zahtjev, konzulat u Budimpešti i to ), i znam da treba oko 4 tjedna da bi Immigration office autorizirao zahtjev. Ima li itko ideju kako ubrzati postupak?
Ministarstvo, veze, bilo što...

Hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 20:40   #489
Evo, danas mexicanci ukinuli vize Bugarima i Rumunjima a o nama niti riječ.
Poslje toga ja bi taj Mexico bojkotirao.
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:49   #490
Sve ok ako mi treba viza za državu koja ima predstavništvo u Hr, ali šta ako je najbliže predstavništvo u Beču ili Budimpešti?
I zato ima lijeka, Generalturist će vam je izvaditi uz razumnu nakanadu.
Eh, ta ''razumna'' naknada više i nije tako razumna jer su cijenu te usluge digli do previsokih 700kn

Druga opcija je DHL, međutim kad sam vidio cifre usluge slanja 2-3 papira u susjednu državu padoh u nesvjest: 400 i nešto kn za poslati, i još 700 i nešto kuna za povratak na moj trošak, ukupno cca1150kn

I šta sad? Zna li netko neki jeftiniji način? Budući mi se još ne žuri, da li se to u inozemstvo može poslati običnom poštom vulgaris, nešto kao preporučeno. Tako da budem siguran da će sve stići na točnu adresu bez da se pogubi. Da li je netko vizu vadio na taj način?

btw. nemam vremena odlaziti sam
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:17   #491
Aastone odjebi tu destinaciju. Otiđi tamo uzdignute glave kad nam ukinu vizu , do tada totalan bojkot Mexika !
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:19   #492
znade li netko, mogu li vizu za kanadu dobiti u americi ili moram u bec po nju?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:36   #493
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Aastone odjebi tu destinaciju. Otiđi tamo uzdignute glave kad nam ukinu vizu , do tada totalan bojkot Mexika !
Ma otkud tebi ideja da bi ja u Mehiko?
Bi ja, ali ne sada. Nameračio sam se na neke azijske žabokrečine gdje će uvijek trebati viza
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:58   #494
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
znade li netko, mogu li vizu za kanadu dobiti u americi ili moram u bec po nju?
Kanada ima veleposlanstvo u Hrvatskoj koje uredno izdaje vize. ili ne izdaje ak im se ne svidiš.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:05   #495
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Budući mi se još ne žuri, da li se to u inozemstvo može poslati običnom poštom vulgaris, nešto kao preporučeno. Tako da budem siguran da će sve stići na točnu adresu bez da se pogubi. Da li je netko vizu vadio na taj način?
Nije da imam osobno iskustvo te vrste (osim osobnih odlazaka i faksa/e-maila koristio sam samo jednom DHL, za vizu za Mauricijus), ali ne vidim nikakvog razloga koji bi priječio slanje preporučenom poštom, osim otežavajućih okolnosti brzine dostave pošiljke i njene sigurnosti, u slučaju da šalješ neke rijetke originale dokumenata ili pak samu putovnicu ().

Suosjećam glede nedostatka vremena, ali znam i da ti je jasno da te to onda mora nekako koštati - bilo u kunicama, bilo u obliku rizika zakašnjele/izgubljene pošiljke i sl. Either way - sretno...
El Cosmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:08   #496
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
Kanada ima veleposlanstvo u Hrvatskoj koje uredno izdaje vize. ili ne izdaje ak im se ne svidiš.
rekli su mi da je u becu


no, svejedno,jel mogu u americi to rijesiti? letim srijedu,sad vise ne stignem((
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:19   #497
Quote:
El Cosmo kaže: Pogledaj post
osim otežavajućih okolnosti brzine dostave pošiljke i njene sigurnosti, u slučaju da šalješ neke rijetke originale dokumenata ili pak samu putovnicu ().
E u tome je kvaka, trebao bi normalno slati i putovnicu. Malo bi je blesavo da je kao jedina opcija sigurne pošiljke superskupi DHL ili osobno. Pa ima valjda još koja firma preko koje se mogu slati dokumenti?

Ne bježim ja od troška, ali šta je preskupo, preskupo je.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 15:40   #498
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
rekli su mi da je u becu


no, svejedno,jel mogu u americi to rijesiti? letim srijedu,sad vise ne stignem((
Pa jednostavno nazovi Veleposlanstvo Kanade u Zagrebu i raspitaj se za detalje i opcije.
Veleposlanstvo se nalazi u Dežalićevoj ulici u Zagrebu, a broj telefona se lako sazna na informacijama.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 13:43   #499
kanada - viza

sta ako nemamo posao niti idemo na fax, a zelimo ici u posjetu na par mj.?
hoce li to puno otežavati??
globalwarming is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 19:14   #500
Ako nemaš nekakvo garantno pismo moglo bi otežati dobivanje Kanadske vize...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.