Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2013., 00:40   #1001
Koji bi vi radije izabrali između slijedećih pp vrata-dva ponuđača su u igri i složio sam ih po svojoj preferenciji:
1. http://www.protekta.hr/index.php?opt...rata&Itemid=57
2. http://www.protekta.hr/index.php?opt...rata&Itemid=57
3.http://www.rapanui.hr/protuprovalna-...ighi-unix.html
4. http://www.rapanui.hr/protuprovalna-vrata-alfa.html

Protektina imaju kod mene prednost zbog načina plaćanja,pozitivnih iskustava ljudi kojima su ugrađena(model gaia)i to baš od ove firme,neznam kako bi se pokazao model millenium??
Mane modela gaia su sef brava(motura),a doplata za cilindar bravu je cca 650kn.Pročitao sam o manama iste ali doplata je malo paprenija pa se mislim možda i pomiriti sa dužim ključem..
Model millenium ima cilindar bravu ali securemme,jedna klasa protuprovalnosti niže(2.klasa),nema zaštitu od slijeganja(potresa),lim je tanji za pola mm(1mm debljine naprema 1,5 u modela gaia),32db naprema 37db kod gaia modela.
Razlika u cijeni ovih dvaju modela je cca 1000kn!
Drugi ponuđač ima hrvatski model alfa koji mi estetski lijepo djeluje,kao i model talijanskog proizvođača koji je cca 400kn skuplji,nažalost nemam nikakvih povratnih informacija o samom ponuđaču i njihovoj stručnosti i izvedenim ugradnjama.Netko može reći nešto o njima?
Koju od ovih ponuda bi izabrali?
Cjenovni prag se kod mene zaustavlja na cca 7tis kn...
Zahvaljujem..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 11:41   #1002
Mi imamo ova sa sef ključem. Ugradena prije 4 mjeseca i jako smo zadovoljni. Je da je ključ malo veći (a ima i tendenciju deranja džepova ) ali nije neki bed. Sve u svemu nama su se pokazali super. Ako postoji problem dođu brzo otklone nedostatak i sve pet.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 13:04   #1003
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Mi imamo ova sa sef ključem. Ugradena prije 4 mjeseca i jako smo zadovoljni. Je da je ključ malo veći (a ima i tendenciju deranja džepova ) ali nije neki bed. Sve u svemu nama su se pokazali super. Ako postoji problem dođu brzo otklone nedostatak i sve pet.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta
Zahvaljujem...Kakav je nedostatak bio kod vas prisutan?Može i na PP..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 13:27   #1004
Nije bilo nedostatka nego su nam jednu lajsnu stavili tako da je bila odignuta od podloge pa smo ih zvali da to zamjene. I došli su drugi dan i to riješili.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 20:05   #1005
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Koji bi vi radije izabrali između slijedećih pp vrata-dva ponuđača su u igri i složio sam ih po svojoj preferenciji:
1. http://www.protekta.hr/index.php?opt...rata&Itemid=57
2. http://www.protekta.hr/index.php?opt...rata&Itemid=57
3.http://www.rapanui.hr/protuprovalna-...ighi-unix.html
4. http://www.rapanui.hr/protuprovalna-vrata-alfa.html

Protektina imaju kod mene prednost zbog načina plaćanja,pozitivnih iskustava ljudi kojima su ugrađena(model gaia)i to baš od ove firme,neznam kako bi se pokazao model millenium??
Mane modela gaia su sef brava(motura),a doplata za cilindar bravu je cca 650kn.Pročitao sam o manama iste ali doplata je malo paprenija pa se mislim možda i pomiriti sa dužim ključem..
Model millenium ima cilindar bravu ali securemme,jedna klasa protuprovalnosti niže(2.klasa),nema zaštitu od slijeganja(potresa),lim je tanji za pola mm(1mm debljine naprema 1,5 u modela gaia),32db naprema 37db kod gaia modela.
Razlika u cijeni ovih dvaju modela je cca 1000kn!
Drugi ponuđač ima hrvatski model alfa koji mi estetski lijepo djeluje,kao i model talijanskog proizvođača koji je cca 400kn skuplji,nažalost nemam nikakvih povratnih informacija o samom ponuđaču i njihovoj stručnosti i izvedenim ugradnjama.Netko može reći nešto o njima?
Koju od ovih ponuda bi izabrali?
Cjenovni prag se kod mene zaustavlja na cca 7tis kn...
Zahvaljujem..
ja bih izabrao opciju 3. gdje su masivna talijanska vrata, dobre izolacije + uzeti bolji sigurnosni cilinar i rješili ste sve probleme.
što se tiče ugradnje nemate problema s RAPA NUI. ekipa je profi i vlasnik je ujedno na svim montažama te se pazi na sve detalje pa nema fušanja...
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 22:46   #1006
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
ja bih izabrao opciju 3. gdje su masivna talijanska vrata, dobre izolacije + uzeti bolji sigurnosni cilinar i rješili ste sve probleme.
što se tiče ugradnje nemate problema s RAPA NUI. ekipa je profi i vlasnik je ujedno na svim montažama te se pazi na sve detalje pa nema fušanja...
Molim vas za malo detaljnije obrazloženje zašto dajete prednost ovom unixu pred minerva gaia modelom.
Sutra idem vidjeti to uživo sa ženom i odlučiti ćemo o kupnji.
Oboje vrata su 3.kategorije,konstrukcija je tu ista po debljini,imaju oboje sigurnosni dovratnik,
gaia je 37db,ova unix 41db,
Razlika je i u bravi,vighi imaju 2 točke zatvaranja više,
U startu su ova minervina vrata zapravo skuplja 900kn..
Ukoliko bi stavljali "bolju " bravu na vighi vrata -koja bi to bila?Titan dom ix ht/das,mul-t-lock interactive ili nešto treće?
Ne bih želio pogriješiti pri izboru a nisam nikakav znalac u ovom području-samo baratam brojkama i vodim se zdravorazumski-jer neznam o kvaliteti ni jednog ni drugog proizvođača baš ništa.
Za protektu znam iz iskustva drugih kako rade montaže i zato sam im skloniji, a vi ste mi jedina referenca za rapa nui...
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 23:55   #1007
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Molim vas za malo detaljnije obrazloženje zašto dajete prednost ovom unixu pred minerva gaia modelom.
Sutra idem vidjeti to uživo sa ženom i odlučiti ćemo o kupnji.
Oboje vrata su 3.kategorije,konstrukcija je tu ista po debljini,imaju oboje sigurnosni dovratnik,
gaia je 37db,ova unix 41db,
Razlika je i u bravi,vighi imaju 2 točke zatvaranja više,
U startu su ova minervina vrata zapravo skuplja 900kn..
Ukoliko bi stavljali "bolju " bravu na vighi vrata -koja bi to bila?Titan dom ix ht/das,mul-t-lock interactive ili nešto treće?
Ne bih želio pogriješiti pri izboru a nisam nikakav znalac u ovom području-samo baratam brojkama i vodim se zdravorazumski-jer neznam o kvaliteti ni jednog ni drugog proizvođača baš ništa.
Za protektu znam iz iskustva drugih kako rade montaže i zato sam im skloniji, a vi ste mi jedina referenca za rapa nui...
Za razliku u kvalitativnim značajkama već ste sami naveli prednosti i mane.
Za izbor sigurnosnog cilindra sa Domom ne možete pogriješiti. Za druge ne bih komentirao.
Još najbolje je otići pogledati sve uživo za završni doživljaj.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 00:21   #1008
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Za razliku u kvalitativnim značajkama već ste sami naveli prednosti i mane.
Za izbor sigurnosnog cilindra sa Domom ne možete pogriješiti. Za druge ne bih komentirao.
Još najbolje je otići pogledati sve uživo za završni doživljaj.
Da,svakako ću ići pogledati oba modela i povesti stručno ženino oko za pitanje estetike.
Sutra sam na terenu i javim rezultate...

Zadnje uređivanje Vwovac : 21.06.2013. at 00:49.
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 08:23   #1009
Molim vas za hitnu pomoć, naime jučer smo imali provalu u stan i hitno nam trebaju protuprovalna vrata. Molim vas za što povoljniju opciju, jer nismo u mogućnosti da platimo više od 4500 kn sa ugradnjom. Ako netko zna koja bi vrata mogli dobiti za tu cijenu, a da su kvalitetna. Puno hvala!
goa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 16:23   #1010
Nekoliko postova ranije je netko napisao da je ugradio pp vrata za 5000kn. Ako možete nategnuti 500kn to bi bilo to. Nisam baš sigurna da postoje kvalitetna pp vrata ispod te cijene. Jedino kineska.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 20:59   #1011
Quote:
goa kaže: Pogledaj post
Molim vas za hitnu pomoć, naime jučer smo imali provalu u stan i hitno nam trebaju protuprovalna vrata. Molim vas za što povoljniju opciju, jer nismo u mogućnosti da platimo više od 4500 kn sa ugradnjom. Ako netko zna koja bi vrata mogli dobiti za tu cijenu, a da su kvalitetna. Puno hvala!
Imate ovaj izbor:
http://www.konradsat.com/index.php?k...az=m2#izbornik
Imate i dierre vrata:
http://www.pro-mont.hr/News/akcija.aspx
No tu ne ulazi montaža u cijenu i dodatna je cijena zidarskih radova..
Ukoliko vam to može netko drugi napraviti najbliži su traženom iznosu.
Sve ispod ovog iznosa nisam vidio pa nemogu komentirati..
Taj konrad je možda najpovoljniji s obzirom da je ugradnja kompletna u cijeni a i ima sve 4 strane okvira što je poprilično rijetko za vidjeti...Zapravo nisam nigdje to vidio obilazeći firme po zagrebu-osim kod njih..

Inače bili smo do protekte,estetski model gaia "nije sjeo" boljoj polovici..
A ni vighi nije prošao puno bolje...
Više joj se svidio model alfa (kolnoa je proizvođač)-a ja sam je odvukao od tog modela.
I tada smo otišli do mitre i dobili jako puno novih i korisnih informacija od susretljivog prodavača.
Materijali kojima oni oblažu vrata(paneli) su drukčiji od onih koje smo sreli kod drugih-
(nema packi ni mogućnosti da nastanu-obrada materijala je drukčija).
I zapeo nam je za oko model Lion rock-
http://www.mitra.hr/ponuda/protuprovalna-vrata/rock/
Cjenovno je 100E više od modela Unix...
Kako vam se ona čine?
Imaju specifičnu GRIPSTOP bravu koja djeluje poput kliješta i cilindar je mottura champion 28..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 01:38   #1012
Quote:
goa kaže: Pogledaj post
Molim vas za hitnu pomoć, naime jučer smo imali provalu u stan i hitno nam trebaju protuprovalna vrata. Molim vas za što povoljniju opciju, jer nismo u mogućnosti da platimo više od 4500 kn sa ugradnjom. Ako netko zna koja bi vrata mogli dobiti za tu cijenu, a da su kvalitetna. Puno hvala!
Žao mi je čuti...
Nemam dobru vijest za vas... ne postoji kvalitetna varijanta za te novce. Kvaliteta košta cca 7.000kn i više. Probajte razmislit o ratama...većina prodavača ima te varijante.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 16:38   #1013
Bio sam u Protekti, Bonus i Mitri zasad, a u subotu idem još da Rapanui-a. Protekta i Bonus su u startu otpale iz više razloga(položaj kruške u Protekti je sačuvajbože a prodavač u Bonusu je kaos, rađe bi prodao jeftinija kineska vrata nego skuplja i kvalitetnija, iako nismo tražili jeftinija rješenja), no prodavač u Mitri me oduševio informacijama i pristupom, i moram priznati da mi se sviđa njihov Lion model :

http://www.mitra.hr/ponuda/protuprovalna-vrata/lion-r/

te uz to bolji cilindar sa Rockovih vrata :

http://www.mitra.hr/ponuda/cilindri-...ions-defender/

Ne bih uzeo onu grip bravu, negdje kao da sam pročitao da zna zaštekati.
No sve u svemu, vrata izgledaju vrlo kvalitetno.

Nadalje, u slučaju Rapanuia, jako sam zagrizao za Unix model:

http://www.rapanui.hr/protuprovalna-...ighi-unix.html

I uz njega bih uzeo ili DOM ix DAS cilindar ili MUL-T-LOCK MT5+. Cijena cilindara je ista, možda i tu neki savjet?

Cijena Mitrinog i Rapanuijevog rješenja se kreće oko 7500kn, što je prihvatljivo.
Možda neki dodatan savjet ?

Tnx
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 22:12   #1014
može.
Odmah da ti kažem da sam uzeo u Mitri, zadovoljan sam iako su mi napravili sranje na montaži koje su u roku 3 dana rješili na moj prvi poziv.

U Mitri dobivaš cjeloukupnu uslugu u cijeni, tj. futer štok , dodatni radovi i slično što ćeš u rapanui platiti dodatno.
Ono što mi se u rapanui sviđa su cilindri i brave, ali svaku moraš nadoplatiti i to dosta. Mana je što ne možeš staviti dvije brave u rapanui, ako te to interesira.

U Mitri, Lion vrata su ti zapravo 2.kategorije, ali ne bih baš rekao da je neka velika razlika između 2. i 3. barem po informacijama, tako da se time ne trebaš opterećivati. Lopov ako će htjeti ući, ciljati će na bravu.

Uglavnom, žicaj popust, a stara ulazna vrata čuvaj i prodaj za 300-500 kuna ovisno o stanju. Na kraju trošak može ispasti 6500 za kvalitetna vrata i kvalitetne cilindre.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 21:18   #1015
Quote:
m4dm4n123 kaže: Pogledaj post
Bio sam u Protekti, Bonus i Mitri zasad, a u subotu idem još da Rapanui-a. Protekta i Bonus su u startu otpale iz više razloga(položaj kruške u Protekti je sačuvajbože a prodavač u Bonusu je kaos, rađe bi prodao jeftinija kineska vrata nego skuplja i kvalitetnija, iako nismo tražili jeftinija rješenja), no prodavač u Mitri me oduševio informacijama i pristupom, i moram priznati da mi se sviđa njihov Lion model :

http://www.mitra.hr/ponuda/protuprovalna-vrata/lion-r/

te uz to bolji cilindar sa Rockovih vrata :

http://www.mitra.hr/ponuda/cilindri-...ions-defender/

Ne bih uzeo onu grip bravu, negdje kao da sam pročitao da zna zaštekati.
No sve u svemu, vrata izgledaju vrlo kvalitetno.

Nadalje, u slučaju Rapanuia, jako sam zagrizao za Unix model:

http://www.rapanui.hr/protuprovalna-...ighi-unix.html

I uz njega bih uzeo ili DOM ix DAS cilindar ili MUL-T-LOCK MT5+. Cijena cilindara je ista, možda i tu neki savjet?

Cijena Mitrinog i Rapanuijevog rješenja se kreće oko 7500kn, što je prihvatljivo.
Možda neki dodatan savjet ?

Tnx
Zgodno je gledati klase sigurnosti kao i klase auta. Možemo klasu 2 zvati VW Polo, a klasu 3 VW Golf. Kada je razlika u cijenni mala, a osobito kada gledamo da je to dugoročno ulaganje tada još nekoliko 100-tina kuna valja uložiti da imate višu klasu s kvalitetni sigurnosnim cilindrom.

Unix vrata su masivna i kvalitetna. Nećete pogriješiti ako ih izaberete.

Sigurnosni cilindri DOM su vrlo rašireni u zapadnoj Europi, a Mul-T-Lock u istočnoj i južnoj. Možda bi to trebalo nešto reći o prozvodu.
Moja preporuka je da se držite Njemca (DOM).

Inače i Mitra za zahtjevnije korisnike nudi i DOM sigurnosne cilindre jer u redovnom asortimanu ima srednjeg i nižeg ranga cilindre.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 23:40   #1016
Hvala na odgovorima.

Svakako moram do Rapanuia još otići.
@Mistikalni : Je, tu ima Mitra ima futer štok u cijeni, no za točno otprilike toliko su i jeftiniji od Rapanuia.

U biti, sastavio sam si popis što bih htio u kompletu :

VRATA
FUTER ŠTOK
KAMENI PRAG
BOLJI CILINDAR
FRICT opcija (mogućnost otključavanja dok je s druge strane ključ u vratima)
IZRADA KLJUČEVA x2 (jerbo s boljim cilindrima dolaze samo 3)
UGRADNJA

Ima li tko kakav savjet da bi bilo nužno dodati ?

Mitra ima besplatnu ugradnju i futer štok, no kameni prag im je nešto skuplji.
Na kraju ispada da su sa svim tim opcijama oboje tu negdje, stotinjak kuna razlike, dakle stvar odluke će biti psihološki dojam prodavača u subotu u Rapanuiu.
Ali svakako ću morati i Napolitanke odfurati liku u Mitri, više od pola sata nam je dao svog vremena, i fakat je bio srdačan i informativan, svaka čast.
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 16:52   #1017
Savjeti o osiguranju vrata

Unazad sam malo čitao što se pisalo o protuprovalnim vratima , te bih možda nešto i sam napisao ( sa stajališta osobe čija se firma od 1992. godine bavi hitnim bravarskim intervencija, prodajo brava i cilindara , ugradnjom vrata ,... ) o toj temi , te greškama koje sam u tekstovima uočio :

1.Kineska protuprovalna vrata - samo dajte , više posla za nas koji odrađujemo intervencije.
Šalu na stranu , vrata su čista katastrofa , te bi vam bilo pametnije da sa puno manje novaca osigurate postojeća vrata - montaža dodatne brave ( zaštita protiv pajsera ) , sigurnosnog štitnika ( zaštita protiv loma cilindra ) te malo bolji cilindar ( npr. sa zaštitom od neovlaštenog kopiranja ključeva ) sa materijalom košta do 1.500,00 kn , i osigurani ste protiv balavurdije i narkića iz parka.

2.Montirana "PRAVA" protuprovalna vrata su većinom talijanske proizvodnje i u cijeni bi trebali dobiti ovo ( što se zove "KLJUČ U RUKE " ) :

IZMJERU
DEMONTAŽU STARIH VRATA
MONTAŽU NOVIH VRATA
MONTAŽU "FUTER" ŠTOKA SA VANJSKE STRANE
MONTAŽU UKRASNIH LAJSNI SA UNUTARNJE STRANE
PRAG
BRAVA - moja preporuka je cilindrična brava sa cilindrom zaštičenog profila ( ključevi se umnožavaju samo uz predočenje vlasničke kartice ) , protektorom protiv loma cilindra ( obavezno ) te za problematične zgrade magnetnog protektora koji sprečava ubacivanje žvaka , čačkalica i sl. u cilindar ( jer tu onda nastupaju poprilični problemi , čitaj : skupi ! ).
GARANCIJA
KLASA PROTUPROVALNOSTI - 3 ( klasa 2 ima tanje limove , te se vrata pod malo jačim pitiskom mogu pigati ).

3.Sve ovo se sa zvučnom izolacijom od 40 db može dobiti za cca. 6.500,00 kn

Ukoliko vam treba bilo kakav savjet , slobodno me kontaktirajte , i rado ću vam pomoći bilo u izboru brave , cilindra ili vrata.
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 18:44   #1018
Bok

molim preporuku za ulazna vrata kuće, da odmah napomenem nije bitno dali su vrata protuprovalna ili ne. nije bitno tko je proizvođač. bitno je da su vrata solidna i da nije propuh kroz njih. te bijela boja ne odgovara. do maks 2000kn bez montaže.

gledali smo kineska protuprovalna ulazna vrata ali nam ne pašu jer prema riječima trgovca iz dućana ta vrata nisu za vanjsku uporabu nego za unutarnju kao npr.. za stanove.... iako naša vrata u 99% slučajeva nisu izložena kiši, snjegu itd... radije bi kupili ulazna vrata koja su za vanjsku uporabu pa vas stoga prema gore navedenim podacima molim preporuku. napominjem ne trebaju biti protuprovalna

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 21:30   #1019
Quote:
gorancepe kaže: Pogledaj post
Unazad sam malo čitao što se pisalo o protuprovalnim vratima , te bih možda nešto i sam napisao ( sa stajališta osobe čija se firma od 1992. godine bavi hitnim bravarskim intervencija, prodajo brava i cilindara , ugradnjom vrata ,... ) o toj temi , te greškama koje sam u tekstovima uočio :

1.Kineska protuprovalna vrata - samo dajte , više posla za nas koji odrađujemo intervencije.
Šalu na stranu , vrata su čista katastrofa , te bi vam bilo pametnije da sa puno manje novaca osigurate postojeća vrata - montaža dodatne brave ( zaštita protiv pajsera ) , sigurnosnog štitnika ( zaštita protiv loma cilindra ) te malo bolji cilindar ( npr. sa zaštitom od neovlaštenog kopiranja ključeva ) sa materijalom košta do 1.500,00 kn , i osigurani ste protiv balavurdije i narkića

Ukoliko vam treba bilo kakav savjet , slobodno me kontaktirajte , i rado ću vam pomoći bilo u izboru brave , cilindra ili vrata.
Hvala na susretljivosti. Koja je tvoja preporuka, koji od ovih cilindara su minimalno prihvatljivi:
http://www.titandom.com/pregled-cilindara.php ?
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 08:36   #1020
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Hvala na susretljivosti. Koja je tvoja preporuka, koji od ovih cilindara su minimalno prihvatljivi:
http://www.titandom.com/pregled-cilindara.php ?
Ovisno za kakva vrata ti treba cilindar.
Kreni od cilindra pod rednim brojem 6 ( obavezno dodati zaštiitu protiv loma cilindra , pa prema gore , ovisno o financijama ).

Lp
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.