Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 20:58   #2141
Za nasu stafficu je sterilizacija 450 kn na akciji (oko 3.mjeseca ) a 750 bez,ali za muzijake je oko 300 kn.
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 21:07   #2142
Nije istina da treba pricekati godinu i pol za kastraciju, sa 10 mj moze vec lagodno na kastraciju bez obzira na sve.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 21:19   #2143
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Nije istina da treba pricekati godinu i pol za kastraciju, sa 10 mj moze vec lagodno na kastraciju bez obzira na sve.
ma boga ti. znaci pasu koji nije ni upola zavrsija fizicki razvoj oduszmes testosteron i mislis da se to nece odrazit na razvoj...
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 21:32   #2144
može se, ali nije zdravo.
ja sam veliki pobornik kastracije i sterilizacije, no i za rasne cure krupnijih pasmina radije bi čekala da prođe drugo tjeranje, baš zbog kostiju. ne znam kako je kod pasa, vjerojatno slično kao i kod ljudi - nedostatak spolnih hormona u fazi puberteta dovodi do veće visine i uže građe. moja kuja je mješanka ptičijih kostiju i kako bi gavun rekao "glava gušterice" pa je sterilizirana prije prvog tjeranja. kad bih platila za psa koji treba biti širi, mišićaviji, sigurno bi i sa zahvatom čekala dok se ne forimira.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 21:51   #2145
Pa cuj moja kuja je sterilizirana sa 6 mj, imala je tad manje nesto od 15 kg, sad ima 20.

Isla sam nedavno kod veta bas zbog konzultacija za kastraciju i rekla je da je 10 mj sasvim dovoljno za kastraciju, da moze i prije.

Vecina pasa izraste do nekih 10 - 11 mj u punu "velicinu". Muzjak mi je kastriran isto sa 10 mj i razvijo se poslje normalno ko i svi ostali.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 00:01   #2146
Quote:
crusaderr kaže: Pogledaj post
a cuo sam da kastracija dode oko 2 000...a mi je nekako zao mu odrezat muda...nezz stvarno morat cu jako dobro razmislit muski ili zenka
a jesu te nalagali
a zašto ti je žao odrezat mu muda..imat će šta lizat ne brini..

Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
ma boga ti. znaci pasu koji nije ni upola zavrsija fizicki razvoj oduszmes testosteron i mislis da se to nece odrazit na razvoj...
jel bogati..a vidi Cezarovog Dadia i onog Juniora..Junior je kastriran sa 6 miseci i kod njih ej to praksa..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 00:13   #2147
off topic

Junior je takva mrcina sada kad je odrasto. Iznenadila sam se kada sam vidjela nove fotke.

On topic

Ovo sto je rekla pimp sve je to istnia, ovo su samo necije brije i misljenja koja u vecini slucaja nisu tocna. I zestoko mi je kada se ljudi (muskarci) poistovjete sa psima
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 00:20   #2148
Totalni off sada,ali cula sam od jedne poznanice koja je bila volontirala u jednom sklonistu u americi da neke pse kastriraju sa 4 mjeseca,ponekad i manje to mi je recimo totalno prerano.Ali takoder sam cula od jednog uzgajivaca Napuljaca da mu se jedna kujica pocela tjerat sa 4 i pol mjeseca
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 00:22   #2149
Sula je sterilizirana nakon prvog tjeranja sa 10 mjeseci a Alba prije tjeranja sa 6 mjeseci.
Obje su se oporavile vrlo brzo, topivi konci su bili u pitanju, tako da nismo imali nikakvo skidanje šavova, a evo za cure je inače dosta teža operacija nego za mužjake, pa su se oporavile u roku keks.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 00:38   #2150
Da..ameri zagovaraju teoriju po kojoj se muška jajca mogu sasvim bezopasno rezati i u samom početku razvoja..ima to svoja opravdanja..naročito kod pasa koji su skloni razvijanju istospolne agresije..isto tako zagovaraju i teoriju po kojoj se kujica može sterilizirati sa 4 mjeseca..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 11:15   #2151
ok hvala...znaci napuhana je ta cijena...triban dobro onda razmzmislit dal muzskog ili zenskog
crusaderr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 13:31   #2152
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Da..ameri zagovaraju teoriju po kojoj se muška jajca mogu sasvim bezopasno rezati i u samom početku razvoja..ima to svoja opravdanja..naročito kod pasa koji su skloni razvijanju istospolne agresije..isto tako zagovaraju i teoriju po kojoj se kujica može sterilizirati sa 4 mjeseca..

Amerikanci , još jednom, nisu baš prenormalan narod; i sami su teški hibridi. Osobno, ništa njihovo ne uzimam zdravo za gotovo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 18:25   #2153
Smile

evo odlucio sam uzet cu si muskog, nema veze sto su zenke poslusnije privrzenije itd, potrudit cu se od svog muzijaka napravit pravog psa...jbg ipak pas bez jaja nije pas, cim na zenkama vidim one sise i kad pisa mora cucnut to mi se ne svida niti malo...ipak muski je muski...
crusaderr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 19:50   #2154
Muški ili ženski biti će pravi najpravcatiji pas, ne brini. Potrudi se da odgojiš štene u stabilnog, socijaliziranog i kulturnog člana obitelji i to bude to. Osobno, i sama više volim mužjake, baš poradi dominacije, nisam nikad imala problema ali ajd, ja ni nemam problema u glavi sama sa sobom tako da ni životinje pored mene ne mogu pobolesniti. Eto, samo mu pruži sve normalno i neće biti frke; mislim, nebi trebalo biti; valjda znaš kaj radiš; živo je biće to, nema baterije niti on/off gumb.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 21:32   #2155
istina da...spreman sam na svwle to, vise nrgo ikad a i uzimam ga uzgajivacnice poznate tako da su mu i roditelji sampioni te ce bit socijaliziran itd...samo sam se dvojio muski ili zenka al eto bit ce muzijak
crusaderr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 22:01   #2156
Quote:
crusaderr kaže: Pogledaj post
evo odlucio sam uzet cu si muskog, nema veze sto su zenke poslusnije privrzenije itd, potrudit cu se od svog muzijaka napravit pravog psa...jbg ipak pas bez jaja nije pas, cim na zenkama vidim one sise i kad pisa mora cucnut to mi se ne svida niti malo...ipak muski je muski...
jao zaboga koje obrazloženje..

ako uzimaš psa s pedigreom i šteta mu je kidati jajca, možda poželiš na izložbe i u parenje bude li dobra jedinka
međiutim, kako ćeš preživjet više mjeseci pišanja čučeći dok ne digne nogu, eeee to ne znam
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 22:38   #2157
Hahaha, ja zato ne volim muske, tesko ih je nauciti da pisaju na travu a bandere, kuce, auti su big no i poludila bi da mi pas tako zapisava.. Ok, postoji jos razloga zasto preferiram zenke ali kad smo kod pisanja

Nego, vec dugo hocu nesto pitati mada pretpostavljam odgovor.. Druzili smo se s jednim psom, ja uopce nisam prepoznala da je staff, ima nesto malo od staffa ali prije mi je izgledao kao mix dogo argentino.. Da bi ispalo da je kupljen i da je staford-engleski, oni su kao vislji.. Nessa je bila stene pa ne mogu usporediti ali prilicno sam sigurna da je pas bio 60tak cm, bijele boje, 30tak kg.. Nisam pitala za papire, cudila sam se kak nisam prepoznala staforda tako da ne znam jel ih ima.. Jel postoje takvi stafordi, negdje, po nekom standardu?
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 22:43   #2158
Postoji Americki stafordski terijer,Stafordski bulterijer i Amercki pitbull terijer,a to kaj je kupljen,jel,svasta ljudi kupuju ovih dana.
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 23:06   #2159
Jel si sigurna? Ma i meni je tad bilo onak, nema sanse da je staf ali i drugi vlasnik jednog psa je potvrdio da postoje takvi stafovi i sta ja znam, mozda sam krivo informirana..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 23:09   #2160
u lanistu ima beli se zove, stafic, prekrasan malac, ko pauhljica bijeli ima oko 52 cm sigurno, dosta nabijen totalni bebos
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.