Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2006., 11:33   #41
citala sam dosta o hipotireozi i koliko znam ako je nalaz T3 i T4 ok, a tsh samo malo povišen, u pravilu se ceka sa nadomjesnom terapijom, dok se ne pojave neki dodatni simptomi, ili dok tsh ne pocne vise rasti (to je nekakva subklinicka hipotireoza iliti jos nije izrazena) nije nikakva panika ako nije odmah pocela sa terapijom, kroz 6 mjeseci ce se vidjeti promjena, samo treba redovito kontrolirati, jer koliko znam kako to usporava metabolizam kod djece moze biti problem jer usporava rast i fizicki i mentalni (mislim da kod novorodjencadi to provjeravaju jer nelijecena hipotireoza moze uzrokovati retardaciju)
a da budem iskrena i kod odraslih, nikad se nisam gluplje osjecala nego u periodu prije nego su mi dijagnosticirali sta mi je
hooray is offline  
Old 19.04.2006., 11:34   #42
i, da, naravno da se ne moze 100% dijagnosticirat hashimoto bez antitijela na doktora koji je to napravio...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 19.04.2006., 11:44   #43
a cuj ja isto nisam imala nalaz za antitijela pa su mi dijagnosticirali hasimoto, jer kao po svem ostalom to mora biti to, jako skrtare na pretragama, ja sam detalje saznala tek nakon sto sam platila kod privatnika

a definitivno se isplati raspitati za dobrog endokrinologa (pogotovo za dijete jer ce joj vjerojatno trebati veci dio zivota i bolje da je od pocetka prati isti doktor) i da ako netko zna takvog voljela bi i ja znati
hooray is offline  
Old 19.04.2006., 11:55   #44
ovako, za Hashimoto hipotireozu se smatra da je subklinicka ako je TSH povisen, a fT4 i fT3 (dakle, slobodni T4 i T3) normalni, ili naginju prema donjoj crti. nadomjesna terapija levotiroksinom se ukljucuje kad je TSH visi od 7 mU/L (referentne vrijednosti za thyroid stimulating hormone su od 0.27-4.2 mU/L)

medjutim, nije problem ako se tiroksin izvana daje i kod manje povisenog TSH, neki upravo to i preporucuju

pored antitijela, treba izvaditi i fT4 i fT3, ne samo totalne koncentracije T4 i T3

e da, disklajmer: nisam medicinar, samo imam bolesti razne pa ovo govorim iz iskustva.
violent_femmes9 is offline  
Old 19.04.2006., 13:04   #45
Sve više manje stoji što se tiče Hašimota....No budući da je riječ o autoimunoj bolesti, vrijedi kako u sklopu sadašnje dijagnostike a i u budućnosti, misliti na to da je rizik za pojavu neke druge autoimune bolesti dosta veći s Hašimotom nego bez njega.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 19.04.2006., 22:49   #46
Quote:
kemik kaže:
jeste isli kod endokrinologa?

sigurna sam da postoji neki endokrinolog koji je specijaliziran za djecu. ne bih ja samo tako vjerovala pedijatru kad je u pitanju dijagnoza takve bolestine...

Second opinion, draga moja...
Bok Tija! Nemoj panicariti, kao sto ti je kemik rekla, nije nista strasno.

Pedijatar endokrinolog se zove prof.Dumić , radi na Rebru. Eto, samo tako da ne lutas okolo. On ti je najbolji.
MangoAnanas is offline  
Old 19.04.2006., 22:51   #47
thanks ali ja nisam u Zg
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 20.04.2006., 08:54   #48
Quote:
Tija kaže:
thanks ali ja nisam u Zg
da, to sam ti bas htjela rec na pm, al sad cu ovako.

Nije hashimoto nesto s cim se treba saliti, posebno s obzirom na primarno stanje tvoje curice

Ne bi bilo lose da razmislis o tome da ipak prevalis taj put do zgb. i odes kod endokrinca-pedijatra, bez obzira kaj to nije malen put.

Ja znam da bih ja to napravila...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 20.04.2006., 09:22   #49
Quote:
kemik kaže:
da, to sam ti bas htjela rec na pm, al sad cu ovako.

Nije hashimoto nesto s cim se treba saliti, posebno s obzirom na primarno stanje tvoje curice

Ne bi bilo lose da razmislis o tome da ipak prevalis taj put do zgb. i odes kod endokrinca-pedijatra, bez obzira kaj to nije malen put.

Ja znam da bih ja to napravila...
ako je taj endokrinolog privatnik onda nema frke, ako nije, kao što i mislim da nije, treba mi uputnica koju ja neću dobiti nikad!
Već sam pisala o pedijatru koji mi uputnice daje na kapaljku, nemam više ni volje ni živaca ni zdravlja da se ponavljam

hm......ako u zd nema endokrinologa-pedijatra, onda mi mora dati za zg jelda? Jeelda?
Idem popodne izvidit situaciju
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 20.04.2006., 13:49   #50
sorry se sto se ovako ubacujem, ali htjela bih pitati nesto:

thyreoiditis chronica lymphocitaria ~ jel to taj hashimoto?

pise mi to na nalazu [od prije 4 godine ]. imala sam povisen TSH i antitijela su mi bila pozitivna. bila sam eutireoidna svaki put kad sam isla na kontrolu. ali vec dugo nisam otisla..
Crimson Petal is offline  
Old 20.04.2006., 17:17   #51
Quote:
Tija kaže:
ako je taj endokrinolog privatnik onda nema frke, ako nije, kao što i mislim da nije, treba mi uputnica koju ja neću dobiti nikad!
Već sam pisala o pedijatru koji mi uputnice daje na kapaljku, nemam više ni volje ni živaca ni zdravlja da se ponavljam

hm......ako u zd nema endokrinologa-pedijatra, onda mi mora dati za zg jelda? Jeelda?
Idem popodne izvidit situaciju
Nije privatnik.

Ako ti nece dati uputnicu za tako nesto, mijenjaj pedijatra. Previse puta sam vidjela da su djecu krivo lijecili i onda ih poslali dalje. Da njegovo tako malo dijete ima poviseni TSH, bio bi vec odavno kod Dumica. Hashimoto je bolest adolescentnih djevojaka i odraslih, nije bas cesto da se kod male djece javlja. Sto se tice lijecenja, neki smatraju da je bolje poceti terapiju tiroksinom odmah kad se postavi dijagnoza, neki cekaju da se pojavi hipotireoza. Tako da u biti nije hitno, dok god su T3 i T4 u granicama normale. Ali ako padnu ispod, onda je frka jer hipotireoza dovodi do zaostanka u rastu.

@Crimson, da to bi bio Hashimoto. Sporo napreduje, a moze se i potpuno povuci, rijetko, ali, mozda si ti ta sretnica.
MangoAnanas is offline  
Old 20.04.2006., 20:28   #52
Quote:
MangoAnanas kaže:
@Crimson, da to bi bio Hashimoto. Sporo napreduje, a moze se i potpuno povuci, rijetko, ali, mozda si ti ta sretnica.
hmm... da. ja nisam dobila nikakvu terapiju. znam samo da je dr. bio spomenuo da bi se moglo jednog dana kad ostanem trudna [a to je jos daaaleko, dakle ] nesto zakomplicirati. pojma nemam.
Crimson Petal is offline  
Old 20.04.2006., 22:31   #53
što vas više čitam sve se više bojim
Najviše mi se sviđa onaj prvi odgovor ~ ne paničarit
Slijedeći tjedan radimo antitijela pa ću vidjet šta dalje...

Zvala sam danas polikliniku Sunce i nemaju endokrinca ali su mi rekli da ga imaju u Zagrebu, zna li netko nešto? Koji je, jel dobar i to?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 21.04.2006., 00:21   #54
Alo Tija, evo slučajno naletih i na ovaj tvoj topic.

Moja sestra ima Hasimoto, ima 31god, sad je ok nakon 6mj na tabletici svaki dan. Kao sto su i drugi rekli, najgore je bilo dok je postavljena dijagnoza. Kod nje je mislim pocelo pred cca 2god, umor, pospanost kombinirano sa nesanicom, bezvoljnost, razdrazljivost, i tako svasta, ali sve je mislila to je od stresa i umora jer radi previse, dosta naporan i odgovoran posao. Gubitak apetita isto, a udebljala se - to je pripisala prestanku pusenja. Cak je imala neke faze paranoje i anksioznosti, pa je mislila da je prolupala i da treba ic psihijatru, al opet je mislila da je to zato sto previse radi. Pocelo joj je sve cesce srce jako lupat ko ludo, cak bi ju u noci probudilo, ostajala je bez zraka, imala osjecaj gusenja i kocenja u rukama. Kad je otisla kardiologu, rekao je da je srce sve pet, al da bi mogla bit stitnjaca. I je.

Nego mene zanima kako si ti kod svoje cure primjetila simptome, ili ste redovno kontrolirali, pa to otkrili?
Znam da DSovci cesce oboljevaju od autoimunih bolest, izmedju ostalog i poremecaja stitnjace, pa treba redovno kontrolirati hormone stitnjace. Mi smo radili kontrolu proslo ljeto, bilo sve ok.
Lulu is offline  
Old 21.04.2006., 08:26   #55
Od njenog rođenja kontroliramo štitnjaču svakih 6 mjeseci (do godine, ovisi) po preporuci genetičara. Jednom su bili povišeni t3, drugi put t4, pa je dvaput nalaz bio savršen i sad ovo.
Nikakvih simptoma nema, već sam gore napisala, osim pospanosti i brzog umaranja ali božemoj, ako hoda u komadu jedan do dva sata normalno da se umori , mislim da to nema veze sa hašimotom.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 21.04.2006., 10:12   #56
Quote:
Tija kaže:
Zvala sam danas polikliniku Sunce i nemaju endokrinca ali su mi rekli da ga imaju u Zagrebu, zna li netko nešto? Koji je, jel dobar i to?
Dr. Barbir.
Ja sam njegov pacijent, također s dijagnozom Hasimoto + hipotireoza.
Doduše, dijagnozu su mi postavili u Dubravi, a onda sam se preselila njemu.
Čovjek ne priča baš puno, ima blago nadmen stav, ali kad ga zaspeš pitanjima, odgovori na sve.

Sretno!
FridaS is offline  
Old 21.04.2006., 10:45   #57
Imam pitanje,
da li netko ima iskustva sa homeopatskim lijecenjem, i da li to uopce ima smisla za hasimoto,
cula sam iz druge ruke da je nekima pomoglo, ali nisam sigurna koje su dijagnoze ti ljudi imali.
hooray is offline  
Old 21.04.2006., 19:19   #58
Frida
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 24.01.2011., 10:55   #59
imam jedno pitanje zanima me šta znaći ovaj nalaz jel to dobro ili nije jel u dvije godine kako imamm problema sa štitnjaćom prvi puta sam vadila ovaj nalaz


ANALIZA SERUMA

normalne vrijednosti

TPO-At >2000 IJ/ml < 20
dada30 is offline  
Old 24.01.2011., 11:00   #60
Otvoren je topic "Štitnjača...".
hašismotko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.