Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2010., 00:48   #981
eh da.dok sam imao duzu kosu pomagali su mi oni regeneratori u rasprsivacu koji se ne ispiru ( a mozes i termalnom vodicom).od njih je kosa izgledala manje suha i unistena.to sam nanosio svaki dan i po nekoliko puta.ovisno o procjeni.samo nisam pustao da dodju do vlasista nego striktno kosa.
sto se tice obrva to ti je normalno za sd.uglavnom kad sam prao kosu npr.oronazolom ili selsunom prelazio sam preko lica pa sam to tako rjesavao.

sve se svodi na to da ti dlaka (bilo na glavi ili obrvi) ne dobiva dovoljno hrane.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 09:14   #982
Dakle iman i ja tu sitnu prhut koja je sve prisutna i na mom licu i vlasištu.Nije to ona standardna prhut,već kao da je nekakva sol iz mora ili kako si ti reka pijesak.Upravo to i mene muči...Mislin da ću tribat nešto napravit po pitanju masiranja tjemena,neku treapiju.Inače pokuša san i ja s minoksidilom ,ali san izdrža misec dana,naime iman još uvijek dovoljno gustu kjosu da mi je problem nanosit ga...
Najgore je kad operem kosu,neke bijele naslage,ma koliko ja god nju ispira pojave se na rubu vlasišta,tamo oko zalisaka i slično.Pada mi napamet malo kosu lukom tretirat,masaža lukom po ure prije pranja..čujo san da on uništava gljivice i gluposti.Ne da mi se kupovat kojekakve šampone i slično,pokuša bi prirodno.
Mogu li koristit biotin malo pojačano,mogu li se njime predozirat?Mada,strah me da svi ti sastojci slabo dolaze do dlake i da tu počinje problem.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 09:33   #983
E da i ta prhut ili šta li je već o ćemu pričamo,ta mala sitna..ona ima i svoju težinu,može se opipat,nije lagana kao ona normalna prhut.Morat ću se gadno uvatit oko ovoga...a i prehrana mi niej extra..jeden dovoljno..ali pitanje je kvalitet hrane.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 11:06   #984
meni je nos konstantno bijel i hrapav, nikako "normalan" ono glatko da bude kad dotaknes, jedino kad kremom to sredim bude dobro al vrlo kratko mozda dva dana maksimum..
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 22:26   #985
sto se tice te sitne prhuti ja sam dobro reagirao na reocutan i na razne sampone.u pocetku ni ja nisam htio uzeti nista od toga ali postajalo je sve gore i gore.oronazol, selsun, temt, tgel.....nesto od toga ce ti odgovarati.htio ne htio dok ne smisle bolje rjesenje prisiljeni smo ih na neki nacin koristiti.oni s blazim oblikom sd rijese stvar s blazim samponima(h&s).kod tebe mi se cini kao i kod mene sto je bilo pa bih ti preporucio da probas neki i koristis ga samo kad ti je potreban.minoxidil pomaze ali sve ovisi koliko ces volje tome svemu posvetiti.

biotinom se ne mozes predozirati ili moraju biti ultra visoke doze a to ne mozes na nasem trzistu naci.za pocetak probaj s 2 do 5 mg uz obrok a uz drugi obrok tabletu kompletnog b kompleksa.kalov je stvarno dobar.BITNO PRAVILO KOD BILO KOJEG VITAMINA IZ SKUPINE B JE DA GA USKLADIS S DRUGIMA IZ SKUPINE B a to je na nacin na koji sam gore naveo. sva b skupina je topiva u vodi tako da kad dodje do vislje doze izluci se van s urinom ili znojem.problem su vitamini topivi u mastima (A i E ali i to moraju biti ultra visoke doze.kao sto sam ranije naveo koristio sam do 100 000 IU vitamina A a i 3200 vitamina E i to nekoliko mjeseci i nikakvih problema) te minerali.

mentalny: to je tako s sd.mazanje kremom, samponi....100gluposti ali mislim da svi mozemo odvojiti jednom dnevno 2 min da umijemo lice nekim preparatom namjenjenim za to ili s onim sto otkrijemo da nam odgovara te nanesemo kremu.od 24h 2min ili manje stvarno ne bi trebalo biti frka.
koliko god mozete izbjegavajte samo kortikosteroide.frendica mi je farmaceutkinja a druga frendica doktorica (bas dermatolog) i kad one kazu da izbjegavamo....naravno uvijek postoje teski slucajevi koji to zahtjevaju ali je to onda poseban tretman.
bitno ti je kozu hidratizirati nekom kremom.meni su odgovarale jedino helan.imaju dobru ponudu samo skupo kao vrag.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 23:12   #986
sto se tice hrane ugljikohidrati su ti koji hrane gljivice i bakterije u tijelu.ujedno problem su zasicene masne kiseline tj.margarin, biljna ulja, slanina.naravno moramo unjeti dio zasicenih masnih kiselina radi pravilne proizvodnje hormona samo sto se nasa prehrana bazira da umjesto 30 posto unosa zasicenih masti mi unesemo npr. 90%.

ugljikohidrati: svi seceri (smedji, fruktoza, glukoza..), tjestenina, zitarice (kukuruz, riza, zob,corn flakes....), krusni proizvodi, sokovi, voce (ovo se moze jer sadrzi fruktioligosaharide koji hrane dobre bakterije u zeludcu a i vlakna koja izvlace van lose bakterije te ostatak otrova od prerade hrane),

lose masnoce sam naveo a dobre :
omega 3 : ala - laneno ulje, mljevene lanene sjemenke, orasi.
epa i dpa - riblja ulja ili plava riba
omega 9 : kikiriki (neoljusteni), maslinovo ulje, masline.
ove bi se masti morale naci u prehrani s 30% omega 3 i 30%omega 9.
te hrana bogata bjelancevinama pomaze.dakle meso i povrce te neki orasasti plodovi bi bili hrana za nas sa sd.tko moze to tako drzati....kod nekog ni to ne mora funkcionirati bas puno a nekome rijesi problem barem u odredjenom postotku.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 13:03   #987
Dakle pomogao bi Centravit na dnevnoj bazi ?
__________________
Play restart
Željezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 16:02   #988
centravit probaj uz dorucak a onda uz iduci obrok biotin u nekoj vecoj kolicini (vidi kolicinu koju nadjes ..najv.ces naci 300mcg pa uzmi do 1mg dnevno uz obroke i vidi kako reagiras.ako ne reagiras povecaj dozu) s vitaminom c.Stvar je da ako zelis neku pomoc od vitamina moras ici na terapijske doze pojedinih vitamina na nekih 3 mjeseca i onda smanjiti na doze odrzavanja.terapijske doze su puno vece nego sto ih ima u npr. centravitu samom iako su oni stvarno korisni i smijes ih piti bez pauze.ja se npr. s multivitaminske kapsule (zbog nacina zivota ) ne skidam vec vise od 10 godina.
vidim da se ljudi ovdje dosta boje tih stvari medjutim puno su sigurnije od kortikos. ili npr. alkohola, cigareta....
citao sam jako puno o tome i dobivao neka istrazivanja od nekih medicinskih ustanova i raznih nutricionista.zakoni kazu da nijedna farmaceutska kuca ne smije patentirati npr.neki vitamin.vitamin moze posluziti kao ljek u pravoj dozi.pa sta onda farm.kuce ucine.izmisle sinteticku inacicu koju smiju patentirati.primjer za to je reocutan (sinteticki vitamin a u visokoj dozi).
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 21:31   #989
Biotin koji ja koristim po dozi(tableti)ima 300 mikrograma.Znači ja bi triba po dozi uzimat po toj logici 5 tableta minimalno?

Ili bi triba uzet neki jači preparat di u jednoj dozi ima više?
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 22:29   #990
da.ja ga koristim 5 mg a da ne gutam 15ak tableta narucio sam izvana jacu koncentraciju.ti probaj s 3.to bi bilo nekih 900mcg a racunaj da uzmes nekih 150 mcg iz nekog drugog kompleksa b vitamina (twin lab, kal, natural wealth...).uzmi samo neki jaci a ne prosjecni b kompleks.uz njega pij i vitamin c jer dobro sinergeticki djeluju.vidjet ces kako ce ti djelovati samo morate dati vremena.iako nikako ne bih izostavio iz tretmana i vitamin a.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 23:04   #991
Kako doć do većih količina vitamina c kad mi se kod standardnih multivitamina nudi tek 60 mg..a kako san čujo i njega se može unosit u gramima,više od 1 g..čak kažu i do deset.

Mogu li nabavit neki jači pripravak c vitamina u našim ljekarnama ili?
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 23:06   #992
E da iman neke multivitamine od natural weltha ,u njima iam samo 30 mikrograma biotina i da..nigdje se recimo ne spominje vitamin E????oČITO GA NEMA,a čujo san da je bitan...
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 01:02   #993
vitamin c koristim vec godinama onaj iz dm u prahu i super je.cijena 14kn za 100 grama.plava kutijica.njihov proizvod.pazi ovo je najpovoljnije na trzistu sto mozes naci.inace je kod nas sve precjenjeno.riblje ulje te pola l vani kosta 3dolara a ovdje je 1 dcl 100-njak kn.koristio sam i mnoge brandove vitamina c ali ista stvar samo drugo pakovanje.vitamin c za obicnu osobu je doza 1g dnevno dovoljna. za nas te za sve one s problemima s kozom od 1 - 3 g dnevno, za prehladjene,pod gripom, bilo kakva bolest ili operacije do 5g.rak i takve stvari su 40g intravenozno a aids ide i do 100g intravenozno.kao sto vidis mozes slobodno uzimati gram.uzmi ga ujutro uz dorucak i prije spavanja (tako snizavas ujedno i kortizol (hormon stresa)koji ti isto moze biti okidac za sd).
taj natural wealth je ok kao vitamin ali poprilicno slab.inace sirovina biotina ti je na trzistu vrlo skupa pa je ne stavljaju puno u tablete jer nije isplativo.
vitamin e je super.ja ga uzimam 200 do 400 IU.Za kozu po bitnosti ti idu vitamin a pa cink.oni se smatraju najbitnijima.poslje toga za nas idu biotin i b6 jer ga nas organizam (zbog kandidijaze koja dovodi do seboreje) ne metabolizira bas dobro, te skupina b kompleksa i c vitamin.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 09:26   #994
Da li mi netko može reći je li oronazol krema jedan od tih kortikosteroida? Znači ne šampon, već krema? Meni to dobro pomogne kada dobijem one bijele naslage uz rub tjemena...za nekoliko dana se makne i ne vraća barem mjesec, dva dana, kako kad.


Takodjer, jedan sam od onih sto je osjetio gubitak kose radi ove boleštine. Trošio sam Pilfud(minoxydil 5%) i meni se čini da mi i od njega kosa još više otpada? Jel to ima smisla? Da ne govorim da ga je jako teško nanositi jer se teško upija, meni barem...
Grand Funk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 09:47   #995
Vidin da imaš malo više iskustva s ovim pa me zanima:

1.Znači li to da ,ako se recimo ustanovi da ja imam dovoljno vitamina i minerala u organizmu,ne mora značiti da je to dovoljno jer za mene kao takvog normalne količine nisu dovoljne pa samim tim i odlazak na provjeru vit.i min. nije potreban

2.Da li je recimo pad volumena kose nužno povezan sa SD u vlasištu ili je možeš imat bilo gdje na tijelu(lice ,vrat brada ,nos..), a da ti se to manifestira na vlasištu?

3.Zašto mi dermatolog nikad nije preporučava nikakve vitamine ,već samo kremice i šampone?

4.Na koji način doziraš vitamin c iz dm-a ,ima li kakva mjerica?
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 10:04   #996
Ja bih isto bio zahvalan ako bi mogao sastaviti neki popis vitamina/minerala, kolko čega i to, koji bi mogli pomoci kod seboreje.

Ja sam prije mjesec, dva počeo koristiti kompleks vitamina b i selen. Ne mogu reći da ima nekih poboljšanja, ali još je malo i prerano.
Grand Funk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 22:51   #997
oronazol krema sadrzi ketokonazol poput sampona u kolicini od 2%.eh sad, pricao sam s mnogim farmaceutima i nisam ni ja dobio konkretan odgovor ali vecina kaze da je antimikotik a ne kortikosteroid.mislim da je prije antimikotik jer sam koristio sampon i kremu godinama i nikakvih popratnih pojava koje prate kortikos. nisam iskusio.ujedno mi je par farmaceuta reklo kako ako koristim kortikosteroide samo npr. 1 u tri tjedna da necu osjetiti neke lose efekte pa mene sad zanima ima li itko takvih iskustava koje bi navedeno potvrdilo.minoxidil bi trebao u prvih dva tjedna izazvati jako opadanje kose jer nova kosa gura van staru.ako se ovo nastavi i poslje dva tjedna onda ne reagiras dobro na minox. i prestani ga bolje uzimati.

sto se tice vitamina:

"1.Znači li to da ,ako se recimo ustanovi da ja imam dovoljno vitamina i minerala u organizmu,ne mora značiti da je to dovoljno jer za mene kao takvog normalne količine nisu dovoljne pa samim tim i odlazak na provjeru vit.i min. nije potreban"

tako je.ovisi sta ce doktor smatrati pod dovoljnim.imaju oni razmjer od - do a cesto znaju i one minimalne kolicine smatrati u redu.ujedno moras shvatiti da terapeutske doze znace dozu daleko vecu od normalne tj.one koja se pokaze kao dovoljna.

"2.Da li je recimo pad volumena kose nužno povezan sa SD u vlasištu ili je možeš imat bilo gdje na tijelu(lice ,vrat brada ,nos..), a da ti se to manifestira na vlasištu?"
meni osobno se ovo nije dogodilo.dok sam imao na licu i usima a vlasiste mi bilo cisto kosa mi je bila debela i gusta.naravno cim mi vlasiste dobije crvenilo, perut...kosa postane katastrofa.
probaj napraviti test.operi oronazolom (zasad se pokazao svima kao najbolji) svaki put kad imas perut i to radi mjesec dana.ako se kvalitet kose popravi eto ti odgovora.

"3.Zašto mi dermatolog nikad nije preporučava nikakve vitamine ,već samo kremice i šampone?"
ovo ne znam.meni moji dermatolozi, a promjenio sam ih desetke, nikada nisu preporucivali vitamine i sl. te igrom slucaja zavrsim u os kod jedne koja mi prepise reocutan.to me rijesilo one sitne prhuti koja je bila do tada najgori problem.ujedno je usporilo crvenjenje na licu i osjetno ga oslabilo.akne poslje toga vise nikada nisam imao.puno njih ne uzima vitamine i minerale kao nesto ozbiljno medjutim mnogo nutricionista smatra to gluposti a na mom osobnom iskustvu, uz svo postovanje prema doktorima i medicinskoj struci, slazem se s nutricionistima.

"4.Na koji način doziraš vitamin c iz dm-a ,ima li kakva mjerica?" - c vitamin u prahu ima mjericu i uzimam ujutro 3 mjerice te 3 mjerice prije spavanja.ujedno jednu takvu dozu uzmem prije treninga ali vi je mozete slobodno u bilo koje doba dana s obrokom.

mogu sastaviti popis minerala i vitamina u kolicinama koji se daju u slucaju problematicne koze s tim da mi tu trebamo dodati jos biotin.prilikom uzimanja vitamina A obavezno napraviti jetrene nalaze te nakon dva tjedna uciniti isto.on je nezgodan cak i kao prirodni izvor.ujedno zima je najbolji period za koristenje ovog vitamina u ekstra visokoj dozi jer sinteticki oblik je fototoksican dok za prirodni nisam siguran ali opreza nikad dosta.ljepsi spol naravno mora paziti kod koristenja bilo kojeg oblika vitamina a ne zatrudni jer uzrokuje deformacije na plodu.
dakle prva stvar je izbaciti margarin i ostale trans masne kiseline (djelomice hidrogenizirana ulja).ovo je osnovno.
vitamin A 20 000 - 40 000 IU
prirodni beta k. 25 000 - 50 000 IU
vitamin c 1 do 3 g
cink 50 - 100 mg
korisne bakterije - cetvrtina do pola zlice
osnovna ulja (dakle omega 3,6,9 s tim da je naglasak na omegu3 (epa i dpa te ala)) 3600 - 7200 mg
magnezij 400mg
pantentin 300 - 600mg
vitamin b 6 100mg
biotin 5 do 15mg

ovo sve se koristi s tim da se pretpostavlja da vec koristite obicnu multivit.formulu tipa centravit i sl.
nakon 3 mjeseca vitamin A smanjite na 10 000 iu ujedno isto napravite za beta k.za fetus je toksicna doza preko 8 000 IU i ovdje treba biti jako oprezan.ujedno ovo pravilo vrijedi samo za zene.borba s sd dolazi i iznutra i izvana.meni su crvenila i ostale stvari usporene i oslabljene ali jos uvijek koristim sampone te kreme samo rjedje.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:22   #998
napomena.
biotin u popisu je u kolicini u kojoj bi trebao biti.vi naravno probajte prvo s 1mg pa vidite.ujedno sve probajte prvo s minimalnim dozama pa onda probajte povecavati po rezultatima samo ne prekoracujte navedene.dakle npr. cink prvo s 50mg pa tek onda ako treba vise.ujedno ovo probajte 3 mjeseca pa onda smanjite dozu navedenih za pola.nesto poput odrzavanja.

ako zelite posebno napisem i dozu poslje terapijske koju sam koristim.

samo radi jedne usporedbe.na ovo sve koristim jos dva puta dnevno kalov super b kompleks (dakle onaj jaci) te twin labov dualtabs 1 tabletu ali to je zato sto se bavim dosta ekstremno sportom pa smatram to bitnim.
gabrijel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 03:06   #999
Quote:
z3z3 kaže: Pogledaj post
Ja se stvarno ne mogu predati....
Opet iskušavam nešto novo i za sada je dobro...

A zove se ZELENA GLINA.
http://www.bio-terra.net/content/view/16/31/lang,hr/

Već tjedan dana stavljam tu glinu na lice i čisto je....
U početku je bilo crveno,peklo,svrbilo,ali se koža priviknula...

Vidjet ćemo koliko će to držati.....

Javim se za tjedan dana,da Vam javim kako napreduje...
kakvi su rezultati korištenja gline?
na koji bi je način nanosili na vlasište?
__________________
...pa som ti se napi...
Pojma Nemam d.o.o.
zagorci is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 11:26   #1000
Moje iskustvo...

Podjelila bi s vama jedno moje iskustvo. Seboreični dermatitis imam već 13-tak godina. Ne moram vam ni reći koje sve kreme i tretmane sam koristila. Unazad 15-tak dana pijem i mažem se uljem crnog kima. Uvijek sam bila skeptična na alternativu, ali došla sam do ruba gdje mi kreme više ne pomažu, a skupi tretmani lica nemaju nikakav efekat. Lice mi je bilo katastrofalno prije početka uzimanja crnog kima. Imala sam jaku upalu gdje sam morala čak koristiti kortikostereoide, da bih nakon nekoliko dana dobila jo-jo efekat i morala ih ponovo koristiti, ali tada sam rekla NE! Otišla sam u prvu ljekarnu i kupila kapsule i ulje. Kapsule sam pila, a ulje nanosila na lice i tjeme. Ja već dva tjedna ne koristim nikakve kreme, koža mi je prekrasna, ali ne samo na licu, nego na cijelom tijelu. Ovo je moje iskustvo. Ne mora vama uspjeti. Sa ovoga foruma sam po iskustvima drugih kupovala kreme, šampone..., nešto mi je pomoglo (kratkotrajno), a nešto ne. Pa ako želite, probajte...
pinkymarija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.