Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2010., 18:41   #241
Quote:
filipovicf kaže: Pogledaj post
s obzirom da se ovdje radi o vrhunskim svjetskim glazbenicima koje imaš priliku snimiti samo ako si osigurao akreditaciju a to je pošlo za rukom samo svijetu kulture i još jednom hr mediju u ovom slučaju, onda su sigurno fotke bez prođe.

ahhahahaha
s obzirom da je svijet kulture portal na kojem kolko vidim pises ti, fotkas ti, uredujes ga ti, izdajes ga ti, a i vodis ga ti, bit cu slobodan pretpostavit da nijedan drugi medij nije bio zainteresiran.

a na potpuno nepovezanoj noti, renome medija koji trazi akreditaciju i kvaliteta zavrsnog proizvoda kao fotografije su vrlo nepovezani. jutarnji moze trazit akreditaciju za sto god hoce i dobit ce je, to ne znaci da na to onda ne mogu poslat potpunog jazavca koji nezna razliku izmedu blende i shuttera.

i da, ako su to "vrhunski svjetski glazbenici" koji su svima osim tebi odobrili akreditacije, bilo bi logicno za pretpostaviti da je izbio potpuni rat oko toga tko ce otkupit licence na te fotke od tebe, a kupio ih nije nitko. dakle da, to su fotke bez prođe. tj. fotke bez prođe na mediju s prođom.

malo manje gledanja s visoka na sve oko tebe, i svima ce nam bit ljepse
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 18:42   #242
očito da me se nije razumjelo pa da pojasnim.

ono što ja hoću reći je da od zadnjih 20 snimaka sam samo vidio ekstra krupne planove...

to je dobro ali ako uz njih dostaviš i nekoliko snimaka panorame. Zato govorim da čemu forsiranje toliko zumma.... al tko voli nek izvoli... očito ovdje nikome ništa ne smiješ reći.. pa onda bolje svako k sebi. snimajte kako vas volja.

dnohla... ovdje se radi o Dubrovačkim ljetnim igrama... ako ti misliš da ljetne igre nisu renomirani festival... tko sam ja da ti proturječim. Sam si rekao sve o sebi.
filipovicf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 18:44   #243
Quote:
filipovicf kaže: Pogledaj post
na žalost kad ne možeš biti fizički na svakom koncertu i sam sve snimit onda moraš koristit takve usrane materijale.
jos bolje, koristis tude materijale (uz dozvolu autora i kompenzaciju autoru, nadam se) bez potpisa. way to go! tako to veliki decki rade
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 18:46   #244
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
uz dozvolu autora i kompenzaciju autoru, nadam se
to se podrazumijeva.
filipovicf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 18:51   #245
Quote:
filipovicf kaže: Pogledaj post
očito da me se nije razumjelo pa da pojasnim.

ono što ja hoću reći je da od zadnjih 20 snimaka sam samo vidio ekstra krupne planove...

to je dobro ali ako uz njih dostaviš i nekoliko snimaka panorame. Zato govorim da čemu forsiranje toliko zumma.... al tko voli nek izvoli... očito ovdje nikome ništa ne smiješ reći.. pa onda bolje svako k sebi. snimajte kako vas volja.

dnohla... ovdje se radi o Dubrovačkim ljetnim igrama... ako ti misliš da ljetne igre nisu renomirani festival... tko sam ja da ti proturječim. Sam si rekao sve o sebi.
to nikako nije istina, stovise to je zadnji argument koji obicno osoba koristi kada je ulovljena u bullshitu. ne kazem da je to sada slucaj, al je definitivno mogucnost

da si to tako rekao prvi put, nitko ti ne bi zamjerio. stovise, vjerojatno bi s tobom zajedno komentirao fotke i dosli bi do nekog pametnog zakljucka. ovako si ti s visoka krenuo popovati kako "veliki decki" to rade, za razliku od razno-raznih pikzibnera po ovom forumu. i jos da si bar rekao nesto sto je istina, nego si zakljucio da sve u cemu se ne vidi publika, prostor, nebo, vanzemaljci i elvis ne valja 5% (ili da te citiram "kompozicija 0"), sto nije istina. posao profesionalnog koncertnog fotografa (za tebe, velikog decka) je da dode natrag s fotkama publike, fotkama prostora, close-up fotkama, gitarama, znojem i svime ostalim. a ne jednim dijelom koncerta za kojeg si ti po svom vlastitom nahodenju zakljucio da je bitniji od drugih.

a sto se tice zadnjeg odlomka, vidim da smo presli sa renomiranih svjetskih glazbenika na glazbenike na renomiranom festivalu. to je potpuno druga prica. uostalom, jel ti pokusavas rec da si samo ti i jos jedan medij imao akreditaciju za dubrovacke ljetne igre? suma summarum, nikog osim tebe i jos jednog medija to nije zanimalo, a ti si odlucio to okrenut u neku plejadu o svojoj vlastitoj ultimativnoj vjestini koja ti je donijela akreditaciju.
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 19:00   #246
ne pada mi na pamet uvjeravati nekoga što recimo jedan Gilles Apap ili Mojca Zlobko Vajgl znače u svjetskim glazbenim razmjerima.

Ti imaš svoje mišljenje o tome i to je sasvim u redu. Također o tome što koji medij zanima ne bi ulazio u polemike. svakome njegovo.

razno-raznih pikzibnera po ovom forumu ima previše, a prema onome što ovdje vidim da je objavljeno samo su linkovi na ekstra krupne planove. očito ljudi samo to slikaju... ili baš slučajno ovdje linkaju samo takve snimke, pa je savjet i bio usmjeren u tom smijeru. Kako god opće me ne interesiraju daljnje polemike.

pogotovo ne nakon onih komentara o glazbenicima s ljetnih igara. bože sačuvaj. Takva izjava o tebi kao fotografu glazbenika sve govori.
filipovicf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 19:08   #247
Quote:
filipovicf kaže: Pogledaj post
ne pada mi na pamet uvjeravati nekoga što recimo jedan Gilles Apap ili Mojca Zlobko Vajgl znače u svjetskim glazbenim razmjerima.

Ti imaš svoje mišljenje o tome i to je sasvim u redu. Također o tome što koji medij zanima ne bi ulazio u polemike. svakome njegovo.

razno-raznih pikzibnera po ovom forumu ima previše, a prema onome što ovdje vidim da je objavljeno samo su linkovi na ekstra krupne planove. očito ljudi samo to slikaju... ili baš slučajno ovdje linkaju samo takve snimke, pa je savjet i bio usmjeren u tom smijeru. Kako god opće me ne interesiraju daljnje polemike.

pogotovo ne nakon onih komentara o glazbenicima s ljetnih igara. bože sačuvaj.
u nijednom trenutku se nisam upustao u polemiku o kvaliteti glazbenika. iskreno, ne zanima me. nisam glazbeni kriticar, nego fotograf.

ti si rekao da siroki planovi "prolaze" bolje od uskih. ja sam konstatirao da tvoji siroki planovi nisu nikud prosli.

i nisi dao savjet, nego si se postavio s visoka, predstavljajuci se kao renomirani fotograf bez ikakvih referenci na svoje radove, koji zna sve o poslu i dosao je tu podijeliti bozansku mudrost. na kraju krajeva, ispada da jedina osoba kojoj si prodao fotke i koja ti daje snimanja si ti sam. tolko o tvojoj meritornosti da pricas o tome sto gdje prolazi.

nakon toga si pokusao prodati pricu da su tebi tvoji siroki kadrovi zaradili akreditaciju na koncert "renomiranih svjetskih glazbenika" do koje implicitno nitko osim tebe i jos jednog medija nije mogao doci. sto opet nije istina, jer je bar 20-30 medija bilo akreditirano za dubrovacke ljetne igre. to sto si igrom slucaja ti jedini popratio taj odredeni koncert nema izravne veze s kvalitetom tvojih fotografija. a kvaliteta fotografija je ono o cemu ovdje pricamo.

sve u svemu, hrpa izlika za praznu pricu koju nemas cime potkrijepiti.
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 15:23   #248
Manje fajta, više slika, molim.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 21:08   #249
filipovic, komentar ti je bio ok sve do spomena velikih deckiju. sa 30ak postova pretpostavljam da ne znas ljude ovdje i cime se oni bave, niti znas kakvo im je iskustvo u koncertnoj fotografiji tako da to "veliki decki" dosta govori o tebi.
al da... manje fajta vise fotki.
ok, ti mislis da se treba vise vidjeti, neki misle da ne treba i sl...
osobno mislim da za koncerte treba krupnije + par fotki cijelog benda i atmosfere... jel lakse je uhvatit geste, pokrete, izraze lica... jedne osobe nego grupe ljudi. naravno, nekad ti se desi i da svi "divljaju" ili da su sinkronizirani pa to super ispadne.
ja do sada fotkao par koncerata, ali nista s namjerom da bas idem fotkati.
zanima me, ako bi mogli nabrojati neke klubove u Zg gdje bi se moglo fotkati bez akreditacije, odn.. da se ne moram bojati hoce li me zastitar na ulazu pustiti sa foticem ili ne.. ne mislim na ove "zvucnije" bendove nego na ove kaj im koncert kosta 20ak kn i sl.. zanima me cisto da se vjezbam.

evo mojih par komada.



nazalost rezao gitaru tipu desno



let3@hartera
clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 00:36   #250
u tvornici ne postoji foto-pit, a moze se uc s cim hoce. u pauku udes kak udes, al u foto-pit moze svatko s dslr-om tko pita zastitara (nema akreditacija), boogaloo isto tako, kset, u mocvari nikad nije bed... zapravo, mozes relativno svugdje upast na dobru poziciju s dobrim foticem osim na ove najvece koncerte (arena, dom sportova, cibona...)

jednostavno ak ne pitas, neces upast u pit. ak pitas, najgore sto ti se moze dogodit je da te odjebu. a dogodit ce ti se rijetko
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 17:23   #251
tek sam počeo malo fotkati koncerte na otvorenom (iz čiste zabave) i kako nema nikakav širac osuđen sam na krupne kadrove. Ako nabavim neki širac, počet ću i malo uklapat publiku u to sve. Za sada sam poluzadovoljan.
Što se tu može promijeniti i što je ok a što loše na ovim fotkama?

http://img237.imageshack.us/i/img01211.jpg/
http://img341.imageshack.us/i/img01602.jpg/
http://img530.imageshack.us/i/img03091.jpg/
http://img710.imageshack.us/i/img03221.jpg/
http://img541.imageshack.us/i/img03242.jpg/
darth-vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 23:55   #252
Špancirfest 2010

... počelo je 10 dana ludnice u Varaždinu...
evo jedne s koncerta od maloprije...

Neven J. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 23:59   #253
prejake su mi ove tvoje duple ekspozicije
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 08:15   #254
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
prejake su mi ove tvoje duple ekspozicije
thanks! Evo još dvije od jučer navečer:



Neven J. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 16:43   #255
Nevene, preodlicne su. Ideja s duplom exp je za deset.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 23:28   #256








fotkano na slijepo, dobro ispalo s obzirom na moju visinu
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 23:56   #257
zadnja -
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 13:21   #258
nofxxx : slin slin : prva i zadnja su mi fenomenalne
SebaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 23:42   #259
tnx decki
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 20:00   #260
Evo jedna od proslog vikenda, sa mun festa



the Talco
clyde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.