Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2011., 19:33   #21
Ja se ne sjecam incidenata kao mala, ali vec kada sam bila starija, isla sama u more i niko nije puno brinuo di sam i sta sam, daklem godinama sam isla sama u more, dobro plivala i sve to... bili valovi, poprililcni i na izlasku iz mora me dohvatili i srusi me jedan.. nagutam se mora ko blesaca taman se dignem, evo drugi val i opet me poklopi, i tako par puta... nona sjedi na obali i smije mi se kako ne mogu izaci, mislila je valjda da zajebavam... a ja stvarno skroz izgubila kontrolu, nagutala se mora, dusu iskasljala... jeza me prodje dok se sjetim.
Uglavnom, preferiram bonacu Kad su veliki valovi ni ne idem u more, jer mi nije gust boriti se ko budaletina na udjem i izadjem, a ni kad sam u moru se ne mogu opustiti nego samo misliti kako cu preplivati ili preroniti val koji dolazi. Umjerene bijele valove volim, fora je skakati kroz njih Ali jednom u par godina se dogode takvi da ne bi isla u more da mi plate

Bravo za temu, treba se covjek osvjestiti malo.. a nikad ne znas, mozda i uocis nesto, pa nekome spasis zivot.
Bebolino nema sanse da je sekundu bez nadzora
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 20:10   #22
a jel ko cuo za tzv. "suho utapanje"...npr kad se dijete naguta vode,mora ...i ne izbaci to ksaljenjem te se naknadno kod spavanja ugusi u toj vodi sta je zaostala u plucima..scary
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 20:53   #23
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
a jel ko cuo za tzv. "suho utapanje"...npr kad se dijete naguta vode,mora ...i ne izbaci to ksaljenjem te se naknadno kod spavanja ugusi u toj vodi sta je zaostala u plucima..scary
-bilo na stranici prije
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:03   #24
nas su baš učili da je panika kad se netko umiri u moru. Meni je uvijek bila fora plutati po površini potrbuške i na leđima, moji su ludili.

Što se tiče suhog utapanja, ne mogu vjerovati da neki ljudi krste djecu na način da ih svećenik cijele zaroni u vodu.
I
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:03   #25
I kaj napravit?! kak sprijecit suho utapanje?
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:05   #26
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
I kaj napravit?! kak sprijecit suho utapanje?
nemozesh ... uglavnom kao treba pazit tj.obratit paznju u slucaju da se djete naguta il zagrcne ..simptomi su ...teškoće pri disanju, izrazita pospanost i promjene u ponašanju. ..sva tri simptoma rezultat su nedovoljnog protoka kisika u mozak zbog vode u plućima...
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:20   #27
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
nemozesh ... uglavnom kao treba pazit tj.obratit paznju u slucaju da se djete naguta il zagrcne ..simptomi su ...teškoće pri disanju, izrazita pospanost i promjene u ponašanju. ..sva tri simptoma rezultat su nedovoljnog protoka kisika u mozak zbog vode u plućima...
s jedne strane sam sretna što na forumu mogu pročitati neke stvari, pa onda imam osjećaj da možda mogu utjecati na eventualno koban ishod.... dok s druge strane broj fobija mi rapidno raste, a tak i tak sam bila ogroman paničar i prije...suho utapanje...strah br 567
__________________
...moja dva sunca na prozorčiću, Jura 29.06.10 & Toma 16.09.12...
minči is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:38   #28
Quote:
minči kaže: Pogledaj post
s jedne strane sam sretna što na forumu mogu pročitati neke stvari, pa onda imam osjećaj da možda mogu utjecati na eventualno koban ishod.... dok s druge strane broj fobija mi rapidno raste, a tak i tak sam bila ogroman paničar i prije...suho utapanje...strah br 567
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:43   #29
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
nemozesh ... uglavnom kao treba pazit tj.obratit paznju u slucaju da se djete naguta il zagrcne ..simptomi su ...teškoće pri disanju, izrazita pospanost i promjene u ponašanju. ..sva tri simptoma rezultat su nedovoljnog protoka kisika u mozak zbog vode u plućima...
Super, puno hvala!
A cek ak se zagrcne ili naguta vode, lupkam po ledjima, pomognem mu da iskaslje? Mali od 7mj ce prvi put na more pa nis ne znam...
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:45   #30
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Joj, imam fobije od toga, mi smo na moru pa toga ima dosta, a imam osjećaj da je dovoljna sekunda nepažnje da se dogodi tragedija.
Nego, ono što me zaprepastilo, gledala sam prije par godina na Oprah show, žena je vodila djecu na bazen na kupanje, vratili se doma, dečko otišao spavati jer je bio jako umoran i vrtilo mu se u glavi. Umro je u snu. Uzrok smrti : utapanje Dakle, poslije je neki liječnik objašnjavao, u igri na bazenu dječak se nekoliko puta nagutao vode koja je ostala u plućima tako da je u snu ostao bez kisika i nastupila je smrt identična utapanju Užas!
zbogom uzivanje...

ma cini se sad ih necu smjeti pustiti same ni u bazencic u vrtu ...

zapravo ni u kadu ..
ovo me bas prodrmalo ...


za topic ..
BuciBuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:48   #31
Quote:
BuciBuco kaže: Pogledaj post
zbogom uzivanje...

ma cini se sad ih necu smjeti pustiti same ni u bazencic u vrtu ...

zapravo ni u kadu ..
ovo me bas prodrmalo ...


za topic ..
tak je od sada nema ni kupanja u kadici - samo prebrisat gazicom i zdravo!
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:48   #32
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Super, puno hvala!
A cek ak se zagrcne ili naguta vode, lupkam po ledjima, pomognem mu da iskaslje? Mali od 7mj ce prvi put na more pa nis ne znam...
e ovo tek sad vidjeh... da li ovo moze pomoci
jer ja to uvijek radim kad se zagrcnu .. malo ih pognem ,lupkam po ledjima da iskaslju sto vise...
BuciBuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:50   #33
Quote:
BuciBuco kaže: Pogledaj post
e ovo tek sad vidjeh... da li ovo moze pomoci
jer ja to uvijek radim kad se zagrcnu .. malo ih pognem ,lupkam po ledjima da iskaslju sto vise...
Tako nekako sam i mislila....uh nikome nije svejedno, ovo su puno drugacije situacije od svakodnevnih.
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 21:53   #34
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
tak je od sada nema ni kupanja u kadici - samo prebrisat gazicom i zdravo!

ajd.. moze proci kojih 3-4 cm vode u kadici
kod tezih zaprljana dolazi u obzir tusiranje .. pod strogim nadzorom

al sad ozbiljno .. istraumiracu djecu na moru
BuciBuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:16   #35
Svaka čast za topic!
Ja sam se skoro utopila ko mala u vodi do koljena, skakala sam po plićaku i nekako se preokrenula tako da sam cijela uronila pod vodu - pošto je bila pješčana plaža, nisam vidjela gdje je dno, ponestalo mi je zraka, užas... izvukao me neki striček, a ja sam od straha pobjegla da nisam ni zahvalila...
Fobiju od duboke vode sam stekla tek ko odrasla, kad sam plivala oko mola a val me zabio u mol - istina je - ne stigneš mlatarati rukama i vrištati.
Otad se kupam samo tamo gdje mogu nogama do dna.
Nemam djecu ali imam nećake, s njima kad idem u vodu, nema da se miču na više od metar od mene ili nema kupanja. :zla teta:
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:24   #36
Svaka čast za temu, baš razmišljam kako ne znam puno o ovome...plivam od 4. godine, rođena par metara od mora, sami odlazili na plažu (bože sačuvaj), a mala mi se sinoć zagrcala dok sam joj kosu ispirala u kadici...jeza me je prošla
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:40   #37
Quote:
BuciBuco kaže: Pogledaj post
e ovo tek sad vidjeh... da li ovo moze pomoci
jer ja to uvijek radim kad se zagrcnu .. malo ih pognem ,lupkam po ledjima da iskaslju sto vise...
pa da u biti i cilj je da iskaslju tekucinu koju su udahnuli u pluca...
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:44   #38
nego ja sam se 10 god profesionalno bavila plivanjem... nikad nisam imala strah od mora sve do pred 5 god ....plivala sam i odjednom je dosla hladna struja...tj .temperatura vode se toliko promjenila valjda u jednom valu za ne znam koliko stupnjeva i mene je pocelo stiskat u grlu...znate ko ono kad vam ponestaje zraka... i ulovio me grc u nogama i na moje veliko cudo u preponama (mislila sam da takav grc ne postoji)... posto sam pocela tonut kliknulo mi je samo da moram uravnotezit disanje tj da nesmije bit plitko i ubrzano jer tijelo onda tone a ako dises normalno smireno voda te dize na povrsinu...i et jedva nekako doplivala do obale..a bila sam jedno 300,400 m od plaze
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:51   #39
Quote:
BuciBuco kaže: Pogledaj post
zbogom uzivanje...

ma cini se sad ih necu smjeti pustiti same ni u bazencic u vrtu ...

zapravo ni u kadu ..
ovo me bas prodrmalo ...


za topic ..
ja ga nikad nisam ostavljala bez nadzora.. Imamo tuš kadu i to bude cca desetak cm vode pa mi ne pada na pamet da ga pustim bez nadzora.

To mi nekako spada pod normalno
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 23:08   #40
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ja ga nikad nisam ostavljala bez nadzora.. Imamo tuš kadu i to bude cca desetak cm vode pa mi ne pada na pamet da ga pustim bez nadzora.

To mi nekako spada pod normalno

curke imaju 8 i 5 god a maleni 11 mj,

mi imamo veliku kadu pa ih ponekad pustim da se brckaju poslije kupanja .. uspem im malo vode.. i ako nisam u kupatilu onda ostavim vrata da ih cujem ...

u bazencic u vrtu im isto uspem vodu i naravno da ih nadzorim..
na moru ili jezeru biramo plaze sa dosta plicaka i uvijek smo mm ili ja sa njima u vodi ....
nisam toliko luda da ih pustim da se same pracakaju

pricala sam o ovom "suvom utapanju" jer mi je novo za cuti ..i mislila sam na to kako cu vjerovatno sad voditi vise racuna o tome da se ne nagrcaju vode ...
inace sam paranoicna po pitanju vode jer se mamin brat utopio kad su bili mali pa mi je ona to usadila
BuciBuco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.