Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2013., 19:12   #3561
ja sam presretna da ovo čitam!!!

I baš je istina ovo šta kažete - nitko drugi ne razumije sreću zbog suhih ruku

Nego,tašab kažeš da imaš onaj osjećaj kao da bi trebale biti mokre a nisu - isto tako i ja, sve kao čekam kada će znoj probiti a ono ništa
mogu reći da sada na skroz drugi način doživljavam ljeto!
Milla_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 19:21   #3562
osječaj kao pepeljuga,preobrazba i potpuno uzivanje u ljetu i životu
Milla još jednom hvala,ti si zaslužna za ovo ,barem u mom slučaju
tašab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 22:26   #3563
jupiiiiiiiiiiiii, presretna sam i ja, pretpostavljam kolika vam je sreća sad! )))))) uživajteee
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 22:27   #3564
ja i tašab smo otkrile da smo rođene na isti dan, zamislite slučajnosti )) i ja se nadam dogodine da ćemo svima pružat lako ruke kad čestitaju ))
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 13:37   #3565
Quote:
Milla_84 kaže: Pogledaj post
Meni je taj dio kad izvucem ruke na kraju najgori!
što bude kad se izvuku ruke, kakav je to osjećaj?
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 13:59   #3566
Quote:
slinky kaže: Pogledaj post
što bude kad se izvuku ruke, kakav je to osjećaj?
Ma nemoj da te strašim
nije ništa strašno ali evo najgori dio mi je to i početak, odnosno kada položim ruke u vodu.
Zbog toga jer jedino u tim momentima osjetiš kako struja prolazi kroz tebe.
Dakle,položiš prvu ruku i ništa se ne dogodi, ali kada drugom rukom zatvoriš strujni krug malo te "štrecne" ali to traje sekundu i nakon toga držiš ruke unutra bez problema(uz povremeno peckanje ali to nije isti osjećaj kao na početku).
Isto tako kada vadiš ruke na kraju.

Stvarno nije ništa strašno,obećajem
Milla_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:17   #3567
mene ruke i noge počnu luđački svrbit da ne mogu izdržat.prvi put sam bila toliko smotana i uzbuđena da mi je srce tuklo ko ludo,zaboravila skinut vjenčani prsten pa me panika uhvatila,izvadim ruke da ga skinem,vračam ih u vodu i nema šanse struja me pucala ko luda ,poslije nije bilo problema al ono uzbuđenje je veliko barem kod mene bilo.nekada me jace pecka nekada ništa,ne znam o čemu to ovisi ,uglavnom ja ne mogu duže od 9min,svbi me i dosta mi je ...a nema ni potrebe
tašab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:32   #3568
Quote:
tašab kaže: Pogledaj post
mene ruke i noge počnu luđački svrbit da ne mogu izdržat.prvi put sam bila toliko smotana i uzbuđena da mi je srce tuklo ko ludo,zaboravila skinut vjenčani prsten pa me panika uhvatila,izvadim ruke da ga skinem,vračam ih u vodu i nema šanse struja me pucala ko luda ,poslije nije bilo problema al ono uzbuđenje je veliko barem kod mene bilo.nekada me jace pecka nekada ništa,ne znam o čemu to ovisi ,uglavnom ja ne mogu duže od 9min,svbi me i dosta mi je ...a nema ni potrebe
Pretpostavljam da staviš toplu vodu,probaj sa hladnom mislim da će te manje svrbiti, samo onda i malo slabija struja bude.
Milla_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 20:34   #3569
joj. ja ću za početak slabiju struju a i gledala sam videa kad je onaj stroj kupljeni on postupno povećava tako da se navikne pomalo ono da nije šok. nadam se da neće puno bolit. a moram ovi dana ne dirat zanoktice i nokte općenito da mi zarastu ranice oko notkiju, da me to ne boli jer ne smi toga bit. a kad smo ko nakita, možda glupo pitanje ali pošto se bojim rada sa strujom, jeli smetaju naušnice ili mogu stat na meni?
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 20:49   #3570
U onoj knjizi o tretmanu sam bila pročitala da bi trebalo maknuti sav nakit sa sebe.
Mada mislim da se ništa ne bi dogodila i da ga zaboraviš.
Nakit baš ne nosim pa ne bi znala iz iskustva
Milla_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 22:56   #3571
aha. logično mi je za prstenja, a imam ja piercinga pa sam pitala za svaki slučaj, ne znam što bi s njima...
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 23:13   #3572
Vidi ovo: All jewellery must be removed, including rings,
bracelets, watches, body piercing, belts any metallic
item that may come into contact with the water in
the baths


Dakle, ako nemaš pirs na prstu mislim da ne bi trebala imati problema.

off: ja definitivno moram deinstalirati ovaj tapatalk - kao učim za ispite a svako malo me "forum zove" joooj kako sam ja slab karakter
Milla_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 00:00   #3573
da, hvala, na ušima su. a i ja učim za ispite ali evo slabo me koncentracija drži ne samo zbog foruma...hihi sretno s ispitima ,hvala na info, i stay tuned! ja ću se javit kad mi dođe pa ću doć ode po psihološku podršku
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:39   #3574
E da vas pitan. Di cu kupit te krokodilke, jel mi triba unimer i jel mi previše ako radin tretman i na dlanovim i na stopalima u istom danu?
moreee12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:37   #3575
Quote:
moreee12345 kaže: Pogledaj post
E da vas pitan. Di cu kupit te krokodilke, jel mi triba unimer i jel mi previše ako radin tretman i na dlanovim i na stopalima u istom danu?
Ma znaš šta nisam stručna osoba u vezi toga, ali nekako ti ipak ne bi preporučila u istom danu oba tretmana,još ako radiš tretman svaki dan ipak je malo previše,barem po mom mišljenju(ponavljam,samo sam laik).

Šta se tiče krokodilki,možeš ih kupiti u http://www.chipoteka.hr/artikl/5130/...ilima48-cm-pvc

Unimetar nije potreban da bi se tretman provodio,ali je praktičan jer vidiš kolika ti je struja.
Milla_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 00:13   #3576
Fala. A i meni se čini malo previše 40 min dnevno te struje
moreee12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 23:44   #3577
U MAILU U KOJEM SE RASPITIVAM O UREĐAJU SU MI VRATILI OVO -

''Please note that we always recommend to take a PULSED CURRENT (PC) device, even for feet treatment and specially for hands and axilar treatment. Under this link you´ll find more information about this topic: http://iontophoresis-device.com/hype...rent-t139.html , http://iontophoresis-device.com/tap-...tophoresis.htm ''


ne razumin se, koji je to pulsed current?? ja sam se raspitivala za ovaj od 500 eura, hidrex gs400, koja je razlika, sad sam opet zbunjena
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:10   #3578
Pozdrav svima!

Pratim ovu temu već neko vrijeme pa sam odlučila podijeliti s vama svoju borbu s hiperhidrozom.
Hiperhidrozu stopala, dlanova i pazuha imam odmalena.
Prvo sjećanje veže me za treći razred osnovne škole kada sam se prijavila na audiciju za mažoretkinje. Tako sam nespretno držala štap jer je stalno klizio i tako neobično izvrtala ruku da su na audiciji mislili da mi je ruka bila slomljena No, s velikom voljom svladala sam i taj štap i bila vrlo uspješna mažoretkinja sve do kraja osnovne škole.
U srednjoj školi sam stalno nosila crno, u tolikoj mjeri da mi je mama prijetila da me neće pustiti od kuće ako se ne presvučem. Uvijek sam sjedila do prozora koji je morao biti otvoren, čak i po najvećoj hladnoći jer mi je jedino tad bilo dobro - hladan zrak mi je hladio ruke pa sam mogla pisati bez problema. Ekipi u razredu sam prodala foru da se osjećam kao da ću se ugušiti ako ne osjetim barem malo zraka - što je u neku ruku bilo i istina jer me hiperhidroza doslovce gušila. Kad su stigli ljetni dani cure su u školu nosile japanke, platnene tenesice, sandale, a ja sam vječito bila u tenesicama ili balerinkama. Razvila sam i poseban stil pisanja, naučila sam držati olovku tako da ne moram ruku naslanjati na papir, pisala sam s rukom u zraku. Još i dan danas znam tako pisati.
Kad sam bila na drugoj godini faksa išla sam na vozački. Volan je bio stalno mokar. Stalno sam brisala ruke o hlače. Instruktor je to pripisivao stresu - njemu sam prodala foru da me strah zbog dvije prometne koje sam imala. Prometne su doduše bile istinite, ali strah nije.
Dvije diplome na faksu, dvije obrane - to mi je bio stres i tada mi se ruke čak ni nisu toliko jako znojile. Valjda je stres pojeo znoj
Nisam primijetila da je itko spomenuo seksualne odnose, pa mene je bilo strah da ću se preznojavati nenormalno, da neću moći ni staviti ruku na partnera. No, sve ovisi o tome koliko sam bila opuštena, o klimi u prostoriji i sl. Veći problem mi je držanje za ruke, to još ni dan danas ne volim. Ne volim ni dodirivati druge, ni da drugi diraju mene.
Stalno sam razmišljala kako bi bilo da za hiperhidrozu postoji lijek, pa o botoxu, pa ovo, pa ono...
Doduše, s vremenom sam se na neki način naučila nositi s hiperhidrozom. Radim u uredu gdje sam najčešće sama tako da sam počela nositi japanke, sandale i BOJE. Onih dana u tjednu kada znam da ću doći u kontakt s ljudima (pogotovo s djecom) ipak pazim što oblačim. Prošle godine sam dobila klimu u ured, nitko sretniji od mene.
U vezi sam šest godina i nikad otvoreno o ovome nisam razgovarala s dečkom. Obično kad mi se znoje dlanovi postajem jako nervozna,a on me još i dan danas zna zafrkavati oko toga. Naučio je da me primi za ruku samo kad ja to želim.
Po glavi mi se znaju motati razno razna pitanja, a ono koje me najviše muči je kako ću preživjeti vlastito vjenčanje? Mladenka u centru pažnje, moraš plesati sa svima..već me sada strah iako svadba još nije u planu.
Ove godine sam vjenčana kuma na svadbi i imam isti strah....
Onda sam slučajno naletjela na ovu temu i vratio mi se osmijeh na lice!! Ipak ima još ljudi koji se pate i muče kao ja.
Nakon gotovo svih pročitanih postova odlučila sam probati s Perspiguardom. Bačen novac! Nije mi ništa pomoglo. Onda sam odlučila probati DIY verziju hidrexa.
Jučer sam krenula s dlanovima, prvi tretman. Nastavljam prema uputama i nadam se rezultatima, a onda se bacam na stopala. Nadam se rezultatima!
P.S. Prkosim hiperhidrozi, kupila sam si lijepe sandalice i nosila ih prošli vikend na krstitke. Malo po malo izlazim iz "mokre" čahure
Deeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 14:11   #3579
Deeea jako mi je drago da si naletila na ovu temu i da kreces sa tretmanom koji ce ti promjeniti zivot!
Haha bas sam pateticna ali meni se stvarno toliko promjenio..jednostavno zaboravim da sam imala taj problem,sve mi cudno nekako.

A ovo za vjencanje potpuno isto i kod mene,ja sam uvijek govorila da cemo se vjencati u 12 mjesecu,a sada mi proljece/ljeto sasvim dobro zvuci ;-)

Nego Slinky,ne bi se voljela mjesati jer nemam uredaj ali koliko sam shvatila iz linka i kako mi decko objasnjava,samo ti je razlika da ovaj PC uredaj nema konstantnu struju(kao mi na diy verziji) nego ti titrira,valjda da ti bude lakse,kuzis manji intenzitet.
Milla_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 14:22   #3580
deaa dobrodošla na forum k nama, i virujm da ima puno još ljudi koji škicaju ali se ne uključuju,ja pozivam sve, meni je razgovor jako pomogao, uključite se svi i pričajte kako vam je, mi se ipak svi kužimo. dea ta situacija s prozorima me podsjetila na situacije kod mene, npr zima , bura dere, a ja želim u kafiću vani sjediti ,a ne unutra uz grijanje, i jadni moji prijatelji, meni taman vanka a oni problijede od hladnoće. a i ja sam u svom prvom postu pričala kako zamišljam vinčanje i kad me za ruku uzme da mi stavi prsten, ma bože sačuvaj. evo ja ću naručiti danas sutra, iskreno strah me, evo imam ovdje novce, a ja se bojim i naručiti i raditi, a muka mi otići u banku jer moram upolatnicu popunjavat, iako mi je u glavi ''moraš, to ti je možda zadnji put'' ali ne ja evo danas cili dan u stanu s parama i ne izlazim vani to uplatit.

milla hvala na objašnjenju, tebi i momku jeli napreduje tebi s nogama, jesu li i one sad suhe skroz?

btw pročitala sam na ovoj stranici da nije problem , 15 minita dnevno ruke 15 noge, da se to može. mislim da tako i nola radi.
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.