Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2013., 20:06   #3701
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
O CG ce svakako odlucivati njeni stanovnici.
CG je danas drzava koja je vec uveliko otpocela pregovore sa EU i koja ce ubrzo uci i u NATO. Takodje to je drzava u kojoj je prosecna plata 480e.
Ujedinjenje sa Srbijom bi joj donelo samo stetu, a mislim da su toga svesni i Crnogorci koji se izjasnjavaju kao Srbi pa sumnjam da bi bili za tako nesto. Sumnjam da bi za to bili i gradjani Srbije.
Crna Gora treba sama da odabere svoj identitet i tu Srbija ne treba da se mesa.
Naravno njeni stanovnici i to demokratski a ne kradjom kao sto je bio referendum o nezavisnosti. DA CG je danas drzava nezavisna,bila je u istoriji jos jednom nezavisna,pregovori sa EU, ulazak u NATO hm nesto ne verujem jer je velika vecina naroda protiv,a cak i politicari ne pricaju nesto mnogo o tome,citao pre neki dan na portalu Vijesti. Prosecna plata vezi macki o rep.
Crna Gora treba da odabere svoj put logicno,tj narod bez pritisaka vlasti,bez kupovine glasova,bez otpisivanja dugova za struju za glas,bez kriminalne vlasti itd,itd.... I onaj kome odgovaras ovom porukom sigurno ne misli o ujedinjenju za godinu dve ili 10,posle toga hmmm 15,20god 30 pa i 50 moze biti svasta.
LukaKili is offline  
Old 04.11.2013., 20:10   #3702
Quote:
FistfulofD kaže: Pogledaj post
I Britanijom su tako vekovima vladali Nemci, koji su od strašne sramote nakon WW1 čak i ime svoje promenili. Nema to veze
Nema u Engleskoj ali ima itekako veze u Srbiji i CG,kao sto vec rekoh nisu u pitanju smao vladari vec i narod koji je istog korena.



Quote:
Srbima stvarno treba jako malo da se polakome. Ovakva Srbija nije nikom privlačna, sutra i da se Republika Srpska osamostali nipošto sa Srbijom ne bi ulazila u savez. Nije se ni Makedonija pred grčkim i albanskim pretnjama vratila Bugarskoj ili Srbiji već se oslanja na NATO.
o.O na ovo ne znam sta da odg jer malo glupo. Rep.Srpska ne bi sa Srbijom ima li vec glupost od ovoga sto si sad izgovorio tj napisao?

Zadnje uređivanje LukaKili : 04.11.2013. at 21:10.
LukaKili is offline  
Old 04.11.2013., 20:12   #3703
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Stotinu sam puta pisao da sam Rus.
auuu Rus znaci neka crna ovca cim mrzis Srbe sta ti uradise toliko nazao aman?
LukaKili is offline  
Old 04.11.2013., 20:16   #3704
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
auuu Rus znaci neka crna ovca cim mrzis Srbe sta ti uradise toliko nazao aman?
Nisam ja jedini
PS Srbe ne mrzim a mrzim samo fasizoidne svetosavce.
Ivan Grozny is offline  
Old 04.11.2013., 20:18   #3705
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
o.O na ovo ne znam sta da odg jer malo glupo. Rep.Srpska ne bi sa Srbijom ima li vec glupost od ovoga sto si sad izgovorio tj napisao?
Veruj mi da i ja cuo takve stvari direktno iz usta Srba iz RS. Ono kao Srbende su, ludilo, ali nikakva Srbija ne dolazi u obzir, samo nezavisna RS. Naravno, to nije razmisljanje svih, ali hocu da kazem da ima takvih i mislim da im nije mali broj.
phanatique is offline  
Old 04.11.2013., 20:20   #3706
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Stotinu sam puta pisao da sam Rus.
Ajde objasni onda forumskim velikosrbima kakav je stav prosecnog Rusa po pitanju Srba i Srbije, da vec jednom prekinemo tu ilizuju da Rusi po ceo dan mastaju o ljubavi sa srpskom bracom.
phanatique is offline  
Old 04.11.2013., 20:24   #3707
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
Naravno njeni stanovnici i to demokratski a ne kradjom kao sto je bio referendum o nezavisnosti. DA CG je danas drzava nezavisna,bila je u istoriji jos jednom nezavisna,pregovori sa EU, ulazak u NATO hm nesto ne verujem jer je velika vecina naroda protiv,a cak i politicari ne pricaju nesto mnogo o tome,citao pre neki dan na portalu Vijesti. Prosecna plata vezi macki o rep.
Crna Gora treba da odabere svoj put logicno,tj narod bez pritisaka vlasti,bez kupovine glasova,bez otpisivanja dugova za struju za glas,bez kriminalne vlasti itd,itd.... I onaj kome odgovaras ovom porukom sigurno ne misli o ujedinjenju za godinu dve ili 10,posle toga hmmm 15,20god 30 pa i 50 moze biti svasta.
U suštini, svako ko komentariše politiku morao bi da očisti svest od ustaljenih stereotipa. Politika i njene forme se brzo menjaju, i ono što je pre izgledalo neverovatno sada je prirodno.

Srbija je svoj evropski put započela raskidajući sa socijalistima i radikalima, danas je socijalisti i radikali uvode u EU.
BiH je posleratni period započela sa umanjivanjem snage RS, danas je RS godpodar BiH, govori se o reformi Federacije, odvojeno od RS, a federalni političari postaju glavni krivci za zastoj BiH u svakom pogledu.
Kosovo je krenulo u EU bežeći od Srbije, a sad će jedino preko Srbije moći u EU.
I CG je krenula sa otklonom od srpskog identiteta, a u EU će ući kao srpska država.

Uopšte, narodi, tj. njihov politički mainstream potcenio je nas Srbe i na tome im hvala. Mislili su da ćemo večito biti crne ovce, a oni dobri momci, koji će samo, kritikujući nas, ubirati poene na zapadu. Međutim, mi sa tim zapadom imamo mnogo duže diplomatske i političke veze nego bilo ko u Regionu a nismo zaboravili ni istok.
Vrhunac uspešne politike za neke susedne nacije bio je da zabodu svoju žuto-plavu zastavu na granici sa Srbijom i da misle: vau, imamo državu konačno. No, stvari se menjaju, kao i filozofija države i vladanja. Simboli igraju manju ulogu od efektivne moći i kontrole. BiH je danas više vezana za Srbiju nego u vreme SFRJ. Kosovo čeka isti put, samo što će sada Albanci plaćati struju i poreze. Žuto plava zastava apsolutno ne igra neku ulogu.
Srpska politika je od najmanje moderne u regionu, došla do savremene. To se vidi i po dnevnopolitičkim temama koje opterećuju prostor Regiona. Bošnjaci, Montenegrini, i kosovski Albanci žive u devedesetima. Bave se i dalje ugroženošću države, identiteta i sl. Srbija je ipak odmakla od toga. Od međunarodnog okruženja pravi sebi partnera, a ne nekog ko treba da reši unutrašnje probleme u zemlji.
aleksije radicevic is offline  
Old 04.11.2013., 20:26   #3708
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Veruj mi da i ja cuo takve stvari direktno iz usta Srba iz RS. Ono kao Srbende su, ludilo, ali nikakva Srbija ne dolazi u obzir, samo nezavisna RS. Naravno, to nije razmisljanje svih, ali hocu da kazem da ima takvih i mislim da im nije mali broj.
Ja sam Srbin iz RS, i veruj, 90% Srba iz RS bi se ujedinilo sa bilo kakvom Srbijom. Ti ljudi i sada sebe smatraju delom države Srbije.
aleksije radicevic is offline  
Old 04.11.2013., 20:28   #3709
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
auuu Rus znaci neka crna ovca cim mrzis Srbe sta ti uradise toliko nazao aman?
Ruski Jevrejin, a ne Rus pravoslavac. I uprkos blagonaklonosti Izraela prema srpskoj stvari u BiH, ipak zbog procene da mu može koristiti, dodvorava se vlastima u CG.
aleksije radicevic is offline  
Old 04.11.2013., 20:32   #3710
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Ajde objasni onda forumskim velikosrbima kakav je stav prosecnog Rusa po pitanju Srba i Srbije, da vec jednom prekinemo tu ilizuju da Rusi po ceo dan mastaju o ljubavi sa srpskom bracom.
Kakvom crnom prosecnom Rusu. Nema kako se nije izjasnjavao ovaj lik, od Rusa, Cecena, Jevreja pa do nekih drugih mulismansko azijatskih plemena, po potrebi... Covek toliko otvoreno laze d ami nije jasno zasto bilo ko ulazi u diskusiju s njim
baltic is offline  
Old 04.11.2013., 20:33   #3711
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Pa nije baš smisleno porediti ulogu Belgije i Srbije u 1. svetskom ratu. Belgija nije imala belgijski narod u rosptvu pod centralnim silama. Srbija je, međutim, imala mnogo srpskog stanovništva pod Austrijom koje je želelo oslobođenje i ujedinjenje.
Srbija i Austrija su bile u par navrata u situaciji da zarate. Nakon okupacije, pa nakon aneksije BiH. Pred Carinski rat 1903, pa posle 1. i drugog Balkanskog rata (oko Albanije).
Belgija je pred 1. s.r. bila država sa dovršenim granicama, u kojima je već bila barem 100 godina. Srbija je pred 1.s.r. bila u procesu potpunog oslobođenja i ujedinjenja srpskog naroda, dakle u trenutnim granicama, a na putu dovršenja tog procesa bila je upravo Austrija kao smetnja.
Posle rata srpske zemlje se jesu u potpunosti oslobodile, a usput su to oslobođenje iskoristili i drugi, pre svega Hrvati i Slovenci.
Nikakvog ropstva Srba u AU nije bilo.
Osim toga, što bi rekao da Alžir krene oslobađati Alžirce u Francuskoj s namjerom da ujedini sve Alžirce? Srbi zapadno od Drine su emigranti kao Alžirci, samo eto nešto stariji.

Srbija je svoju fanatičnu ekspanzionističku politiku zacrtala polovinom 19.st. i slijedi je do dana današnjeg, trenutno ima stvaralačku pauzu.
Kexx is offline  
Old 04.11.2013., 20:35   #3712
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
Nego sta ste, nego ste se izvlacili preko Srbije, u prvom svetskom ratu ste bili porazena strana AU se raspala a nad vama se nadvisila Italija koja je htela da vas rasparca,da nije bilo Srbije i stvaranja SHS Hrvatska danas ne bi ni postojala. Drugi svetski rat opet ste na pogresnoj strani ali ovog puta svojom voljom i pored svih zlocina NDH opet ste se preko Srbije odnosno Jugoslavije oprali, sta kao to nije istina? eeee strasno i ovim definitivno zavrsavam pricu sa tobom
Na leđima Srbije koja je bila pasivna do mobilizacije koju je proveo HRvat Tito nakon što su Rusi ušli u Srbiju?
Govorimo li o istoj Srbiji? Ti valjda misliš na onu imaginarnu nebesku Srbiju?
Kexx is offline  
Old 04.11.2013., 20:36   #3713
Sta god da je, clanak koji je postavio je istinit.
Bio sam u Rusiji i Rusi apsolutno nikakav odnos nemaju prema Srbima. Njihove desnicarske organizacije da, ali prosecan Rus ne. Ja sam licno stekao utisak da najvise gotive Francuze, a sa mnom je bio jedan lik Srbin sto je vecini Rusa potencirao tu rusko-srpsku bratsku pricu, na sta su ga neki bledo gledali, a neki su klimali glavom i osmehivali se, jasno se videlo, iz kurtoazije, a face su im bile u fazonu "ko je ovaj smarac".
phanatique is offline  
Old 04.11.2013., 20:56   #3714
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
ngleskoj ali ima itekako veze u Srbiji i CG,kao sto vec rekoh nisu u pitanju smao vladari vec i narod koji je istog korena.





o.O na ovo ne znam sta da odg jer malo glupo. Rep.Srpska ne bi sa Srbijom ima li vec glupost od ovoga sto si sad izgovorio tj napisao?
Ima. Pomisao da bi Dodik rado ustupio feud Vučiću ili nekom Vučićevom nasledniku. To su procesi kojima rukovodi elita vođena svojim interesima, romantična vremena brojnih unifikacija 19. veka su odavno za nama. Srbija i Crna Gora mogu, i trebaju biti najbliže države ali za reunifikacijom u skorije vreme nema potrebe

Kiprani i Grci, Austrijanci i Nemci, srodnih nacija, naroda i država koliko želiš
FistfulofD is offline  
Old 04.11.2013., 21:14   #3715
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Nisam ja jedini
PS Srbe ne mrzim a mrzim samo fasizoidne svetosavce.
haha znam za ovaj tekst tj istrazivanje sta je vec bilo i naravno da nema veze sa vezom
I ja isto fasisoidne milogorce, izgleda ti ne primecujes slicnosti izmedju srpskih ultradesnicara i crnogorskih, pa to je isto ja ne vidim razliku
LukaKili is offline  
Old 04.11.2013., 21:18   #3716
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Veruj mi da i ja cuo takve stvari direktno iz usta Srba iz RS. Ono kao Srbende su, ludilo, ali nikakva Srbija ne dolazi u obzir, samo nezavisna RS. Naravno, to nije razmisljanje svih, ali hocu da kazem da ima takvih i mislim da im nije mali broj.
eh sad apsurdno je raspravljati o pojedincima, pa i u Srbiji imas one koji bi da Srbija bude ruska gubernija a imas i one koji bi najradije da nas okupira NATO tako da vecina je ona koja odlucuje a u Rep.Srpskoj vecina od preko 90% je logicno za Srbiju
LukaKili is offline  
Old 04.11.2013., 21:18   #3717
Zasto nema veze sa vezom? Zasto bi uopste Rusi voleli Srbe?
Idi u Rusiju pa ces se i sam uveriti. Rusi ne vole nikoga, a Francuzi su im daleko drazi nego Srbi.
phanatique is offline  
Old 04.11.2013., 21:19   #3718
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Ajde objasni onda forumskim velikosrbima kakav je stav prosecnog Rusa po pitanju Srba i Srbije, da vec jednom prekinemo tu ilizuju da Rusi po ceo dan mastaju o ljubavi sa srpskom bracom.
ooo brate ajde da se ne salimo vec znamo stav Groznog,ako je on prosecan Rus onda sam ja prosecan Crnogorac
LukaKili is offline  
Old 04.11.2013., 21:22   #3719
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
ooo brate ajde da se ne salimo vec znamo stav Groznog,ako je on prosecan Rus onda sam ja prosecan Crnogorac

Nisam mislio njegov licni stav, on nam je poznat, a posto covek zivi u Moskvi moze da kaze kako stoje stvari.
Vec sam napisao u ranijem postu da nisam primetio neku ljubav prema Srbima kad sam bio u Rusiji. Kazem, idi jednom tamo ako imas priliku i videces i sam.
phanatique is offline  
Old 04.11.2013., 21:28   #3720
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Sta god da je, clanak koji je postavio je istinit.
Bio sam u Rusiji i Rusi apsolutno nikakav odnos nemaju prema Srbima. Njihove desnicarske organizacije da, ali prosecan Rus ne. Ja sam licno stekao utisak da najvise gotive Francuze, a sa mnom je bio jedan lik Srbin sto je vecini Rusa potencirao tu rusko-srpsku bratsku pricu, na sta su ga neki bledo gledali, a neki su klimali glavom i osmehivali se, jasno se videlo, iz kurtoazije, a face su im bile u fazonu "ko je ovaj smarac".
hehe pa ja imam sasvim drugaciji utisak bio sam u Sankt Petersburgu ili Piteru kako ga Rusi zovu skraceno,mesec dana zadnji put,tamo mi zivi stric,sretao se sa prosecnim Rusima na svim mestima, simpatije prema Srbima su na svakom koraku.S druge strane imam profil na ruskoj drustvenoj mrezi VK komuniciram sa Rusima, nalazim se u grupama koje imaju na desetine hiljada clanova sirom Rusije,takodje i na tim mestima konstantno vidim simpatije prema Srbima, srpske grupe najbrojnije, hrvatske sa po 100tinak clanova,byagrske takodje,cak ima i albanckih pogledas albanske i vidis konstantne napade od strane rusa na te strane....itd,itd...sve to skupa govori o tome da je srpski narod u Rusiji veoma pozitivno raspolozen prema Srbima
LukaKili is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.