Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Pogledaj rezultate ankete: Najbolja turska serija emitirana u Lijepoj našoj?
Tisuću i jedna noć 14 6.45%
Izgubljena čast 32 14.75%
Ezel 45 20.74%
Sulejman Veličanstveni 13 5.99%
Ljubav i kazna 14 6.45%
Strasti Orijenta 58 26.73%
Asi 76 35.02%
Gumuš 2 0.92%
Kad lišće pada 12 5.53%
Polja nade 1 0.46%
Kako vrijeme prolazi 10 4.61%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 217. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2012., 12:13   #1
Najbolja turska serija?

Evo,pošto su prošle dvije godine od navale turskih serija,želio bih da malo glasate (i komentirate!) o ljubljenim mojim serijicama...
Civetta is offline  
Old 13.11.2012., 12:24   #2
Idemo ovako...

Hiljadu i jedna noć - prva serija emitovana kod nas (u Srbiji, ne znam za HR). Definitivno me je kupila jer je drugačija od zapadnjačkih, da ne spominjem odlične glumce, i temeljno odrađen scenario.

Izgubljena čast - najteža, najdramatičnija za gledanje. Ali fantastična, počevši od glume, lokacija, i onog najvažnijeg - poruke.

Ezel - ne umem da objasnim čime me je kupio. Dijalozi, monolozi, unutrašnje borbe likova... i naravno, ponovo gluma.

Sulejman Veličanstveni - prva kostimirana turska koju sam videla. Savršen enterijer, kostimi, muzika... manje-više dobri glumci, istorijska podloga, i nešto što je definitivno čini drugačijom od drugih - na momente mi deluje baš holivudski i profesionalno.

Zabranjeno voće (SO) - serija kao serija na mene i nije ostavila neki utisak, malo je sapunjava - ali Bihter i Behlul su je izvadili, i samo zbog njih sam je dvaput gledala.

Kad lišće pada - jer je bolno realna. Svima je bilo neverovatno lako da se identifikuju sa nekim od Tekinovih...
__________________
I svitli, svitli jedan prozor kraj đardina...
Artemiana is offline  
Old 13.11.2012., 12:36   #3
Quote:
Artemiana kaže: Pogledaj post
Idemo ovako...

Hiljadu i jedna noć - prva serija emitovana kod nas (u Srbiji, ne znam za HR). Definitivno me je kupila jer je drugačija od zapadnjačkih, da ne spominjem odlične glumce, i temeljno odrađen scenario.

Izgubljena čast - najteža, najdramatičnija za gledanje. Ali fantastična, počevši od glume, lokacija, i onog najvažnijeg - poruke.

Ezel - ne umem da objasnim čime me je kupio. Dijalozi, monolozi, unutrašnje borbe likova... i naravno, ponovo gluma.

Sulejman Veličanstveni - prva kostimirana turska koju sam videla. Savršen enterijer, kostimi, muzika... manje-više dobri glumci, istorijska podloga, i nešto što je definitivno čini drugačijom od drugih - na momente mi deluje baš holivudski i profesionalno.

Zabranjeno voće (SO) - serija kao serija na mene i nije ostavila neki utisak, malo je sapunjava - ali Bihter i Behlul su je izvadili, i samo zbog njih sam je dvaput gledala.

Kad lišće pada - jer je bolno realna. Svima je bilo neverovatno lako da se identifikuju sa nekim od Tekinovih...
Slažem se sa svim,osim sa Suljom
Civetta is offline  
Old 13.11.2012., 12:54   #4
EZEL-malo remek-djelo . Scenario, režija, glumci, muzika-sve se poklopilo, spojilo

IZGUBLJENA ČAST-Tematika, gluma. Na 2 mjestu mi je zbog 1. sezone, samo zbog toga ima kredit kod mene.

ASK-I MEMNU-Serija o koju sam se najviše ogriješio nažalost ,nisam joj htio dati priliku zbog gl. glumca, ali sam je odgledao sad kad je išla na Novoj i ostavila je jak utisak na mene, čak se i moje mišljenje o Kivancu promijenilo na bolje, priznajem. Bihter , sa svim manama i vrlinama . Serija zasluženo 3 mjesto.

KAKO VRIJEME PROLAZI-Potresna porodična drama ispričana tako realno i ostavlja jak utisak def. Glumci odlični.

1001 Noć-Prva je emitovana tur. serija kod nas. Onur i Šehi se ne zaboravljaju, mada ne vjerujem da bih toliko 'zagrizao' za nju da je recimo emitovna poslije neke od gore navedenih.

LjUBAV I KAZNA-Zanimljiva priča, spoj tradicionalnog i modernog,u središtu ljubavna storija. Ok za pogledati i bod više zbog Nurgul.

SULEJMAN VELIČANSTVENI-Najveće razočarenje.

Ostale mi se nisu svidjele, nisu mi privukle pažnju.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 13.11.2012., 13:16   #5
EZEL definitivno za mene najbolja serija koju sam ikad odgledala, savrsen scenario, glumacka podela, glumci predobri, rezija produkcija, ma sve
Kenan i Cansu par iz snova


Asi jedna lepa ljubavna prica, glavni glumci Murat i Tuba savrseni u prenosenju emocija na ekran.

Izgubljena cast, jedna jako potresna ali ipak lepa i poucna prica.

Kad lisce pada porodicna drama namenjena svim uzrastima.

Ask ve Ceza interesantna prica, moderno vs tradicionalno.
__________________
Koliko god planirao, koliko god partiju dobro odigrao, život te pobjedi svaki put.Biti Tonja znaci voljeti Mikija zauvjek.
Tonjamiki is offline  
Old 13.11.2012., 13:50   #6
Ljubav i kazna, je na mene ostavila najljepši utisak /prekrasno ispričana ljubavna priča/ u ta dva lika sam još zaljubljena a glavne aktere obožavam/ dok sam ih gledala kao da sam sudjelovala u njihovoj priči ..
1001 noć , bila je moja prva i velika nezaboravna ljubav/kasnije su seriju malo zbrčkali al ok/Onur i Šeh su moja prva ljubav / oni su mi pokazali stvarno vrijeme i događanja /
Strasti Orijenta, nakon te serije sam ostala jako tužna , zbog tragičnog kraja moga glavnog lika koji sam jako voljela i prihvatila sa svim njenim manama i vrlinama i njenom ljudskom ne savršenošću … . teška ljubavna priča u kojoj ljubav nije bila uzvraćena ..i na kraju smrt zbog ne uzvraćene ljubavi ..ta serija me jako potresla … nisu trebali tako završiti s glavnim likom, ne mogu im oprostiti ..kriva je samo što je voljela …
Ezel , to je serija kojoj sam davala najviše prostora , koja me oduševila prvu sezonu, a drugu sezonu su odradili "z brda z dola" mislim da ni oni sami nisu znali šta će s njom i kako ju usmjeriti i ...ali ja sam sve to na neki način oprostila zbog, zgodnog , šarmantnog i meni neodoljivog Kenana ...liku Ezel sam sve, ali sve oprostila…i to je za mene posebna i drugačija serija bez obzira na neki čudan i zbrčkan kraj .. a samo je takav i mogao bit kraj nakon svih zločina …ovdje me nije osvojila ljuba već sve ukupni dojam , spoj glavnih aktera, zanimljiv dijalog i mudrolije , modni izričaj , interijer, eksterijera i stvarne lokacije snimanja …
Izgubljena čast, za mene je teška drama ..glavni lik obožavam i jako sam patila s njom a posebno ju obožavam kao glumicu .. u svojoj glavi i mojim emocijama nisam se mogla uživjeti a ni spojiti ljubavnu priču nakon svega što se dogodilo...lik Fatma mene je emotivno najviše dotakao … ..
Asi mi je draga serija ... posebno II sezoni kad su glavni likovi posložili svoj težak karakter pun predrasuda i osuda... kraj mi je bio prekrasan i ostala sam zadovoljna nakon završetka serije i uvijek kad se sjetim te serije mislim samo na tu drugu sezonu i prekrasan kraj pobjeda ljubavi…
Kad lišće pada , teška obiteljska životna drama ...
Sulejman Veličanstveno , obzirom da nisam gledala unaprijed pa ne znam daljnja događanja u seriji ali sad za sad što pratim na RTL meni je jako zanimljiva čak i smiješna ..
Gumuš ništa posebno, gledala sam ju zato što mi je bila u jedno prihvatljivo vrijeme ali nisam bila u isčekivnju … tu me Kivo nije uvjerio u kvalitetu svoje glume za razliku od ove sad druge serije u kojoj mu skidam kapu …
Ima tu još dosta odličnih serija koje bi gore uvrstila ali ne bih o njima jer nisu prikazane kod nas i nisu gore uvrštene ..
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Old 13.11.2012., 14:38   #7
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
Ljubav i kazna, je na mene ostavila najljepši utisak /prekrasno ispričana ljubavna priča/ u ta dva lika sam još zaljubljena a glavne aktere obožavam/ dok sam ih gledala kao da sam sudjelovala u njihovoj priči ..
1001 noć , bila je moja prva i velika nezaboravna ljubav/kasnije su seriju malo zbrčkali al ok/Onur i Šeh su moja prva ljubav / oni su mi pokazali stvarno vrijeme i događanja /
Strasti Orijenta, nakon te serije sam ostala jako tužna , zbog tragičnog kraja moga glavnog lika koji sam jako voljela i prihvatila sa svim njenim manama i vrlinama i njenom ljudskom ne savršenošću … . teška ljubavna priča u kojoj ljubav nije bila uzvraćena ..i na kraju smrt zbog ne uzvraćene ljubavi ..ta serija me jako potresla … nisu trebali tako završiti s glavnim likom, ne mogu im oprostiti ..kriva je samo što je voljela …
Ezel , to je serija kojoj sam davala najviše prostora , koja me oduševila prvu sezonu, a drugu sezonu su odradili "z brda z dola" mislim da ni oni sami nisu znali šta će s njom i kako ju usmjeriti i ...ali ja sam sve to na neki način oprostila zbog, zgodnog , šarmantnog i meni neodoljivog Kenana ...liku Ezel sam sve, ali sve oprostila…i to je za mene posebna i drugačija serija bez obzira na neki čudan i zbrčkan kraj .. a samo je takav i mogao bit kraj nakon svih zločina …ovdje me nije osvojila ljuba već sve ukupni dojam , spoj glavnih aktera, zanimljiv dijalog i mudrolije , modni izričaj , interijer, eksterijera i stvarne lokacije snimanja …
Izgubljena čast, za mene je teška drama ..glavni lik obožavam i jako sam patila s njom a posebno ju obožavam kao glumicu .. u svojoj glavi i mojim emocijama nisam se mogla uživjeti a ni spojiti ljubavnu priču nakon svega što se dogodilo...lik Fatma mene je emotivno najviše dotakao … ..
Asi mi je draga serija ... posebno II sezoni kad su glavni likovi posložili svoj težak karakter pun predrasuda i osuda... kraj mi je bio prekrasan i ostala sam zadovoljna nakon završetka serije i uvijek kad se sjetim te serije mislim samo na tu drugu sezonu i prekrasan kraj pobjeda ljubavi…
Kad lišće pada , teška obiteljska životna drama ...
Sulejman Veličanstveno , obzirom da nisam gledala unaprijed pa ne znam daljnja događanja u seriji ali sad za sad što pratim na RTL meni je jako zanimljiva čak i smiješna ..
Gumuš ništa posebno, gledala sam ju zato što mi je bila u jedno prihvatljivo vrijeme ali nisam bila u isčekivnju … tu me Kivo nije uvjerio u kvalitetu svoje glume za razliku od ove sad druge serije u kojoj mu skidam kapu …
Ima tu još dosta odličnih serija koje bi gore uvrstila ali ne bih o njima jer nisu prikazane kod nas i nisu gore uvrštene ..
Hajde,molim te reci koje su to. Nećemo puno o njima razglabati
Civetta is offline  
Old 13.11.2012., 15:02   #8
draga @Civeta izvoli , toplo preporučujem i nadam se da mi ovo neće mod uzeti za zlo...
1. Dala sam joj ime Feriha/Emirov put,
2. Kuzey&Guney;
3. Sultan;
4. Suskunlar ;
5. Senzi Olmaz
6. Kismet/Plač violine
7. Karadayi
8. Gönülçelen / Kradljivac srca
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 13.11.2012. at 16:17.
teuta.luburic is offline  
Old 13.11.2012., 15:18   #9
1.Ezel remek dijelo i dalje kažem,u toj serije je sve štimalo od glumaca,muzike,kemije među glumcima,radnje,dialoga....uglavnom savršenstvo

ove ostale serije nisu ostavile neki utisak na mene,jedino sam pogledala Strasti Orijenta(prek neta) i to radi Bihtera i Behlula jer ok mi je taj njihov kompliciran odnos

dala sam priliku i Asi ali za mene fail,ničim me nije takla serija

sad se nadam da će Sila bit ok
x files agent is offline  
Old 13.11.2012., 18:44   #10
Za mene je Strasti orijenta definitivno najbolja serija prikazana na ovim prostorima. Serija koja je izazvala najvise emocija u meni, a mogu reci i kod drugih forumasica. Izazvazne kontroverze da ne spominjem.

Sve pohvale za samu radnju, glavne glumce i naravno muziku.

Bihter i Behlul ce mi uvijek ostati nesto posebno.
 
Old 13.11.2012., 19:03   #11
Strasti orijenta naravno
Radnja, muzika, gluma, hemija glavnih glumaca
Bibići do groba (by Natlitug)


Sve pohvale i za Ezela.
__________________
Live fast. Die young. Be wild. Have fun.
luisana is offline  
Old 13.11.2012., 20:12   #12
Pogledala sam tek dvi turske i Strasti orijenta je br. 1 Tesko da ce mi je koja uspit nadmasit..radnja,gluma, glavni par, muzika sve savrseno, nijedna serija nije izazvala takve emocije kod mene...

Druga je Izgubljena cast, isto jako draga, prva turska koju sam pogledala i zbog koje sam zavolila turske serije..teska tema,odlicna gluma, fantasticna prva sezona, nesto malo manje dobra druga sezona al sve u svemu poprilicno me osvojila..

I sad gledam Ezela, tek sam pocela pa ne mogu bas previse rec al zasad mi izgleda jako obecavajuce, radnja gluma, muzika, dijalozi sve odlicno..
Kitty75 is offline  
Old 13.11.2012., 20:21   #13
1.Strasti orijenta
2.Strasti orijenta
3.Strasti orijenta

to je pravo remek dijelo. oni koji je nisu pogledali, neka im bude krivo....sve druge nit ne gledam niti su me zanimale.

Zadnje uređivanje Bhea : 20.11.2012. at 18:17.
kreativni nered is offline  
Old 13.11.2012., 20:47   #14
moram priznati da je 1001 noc dugo bila jedna i jedina...sve do ljetos.
ne kazem da 1001 noc nece i dalje biti posebna, jer je prva, jer je tema drugacija, jer je onur, jer je istanbul, turski jezik, ali ljudi, nakon Aski memnu, serije vise nisu iste.
znaci Aski memnu, definitivno!
__________________
Seduce my mind and you can have my body. Find my soul and I'm yours forever.
walli is offline  
Old 13.11.2012., 21:22   #15
Pa ima više koje volim, SV Ezel
ali SO mi je jednostavno jedinstvena ()
Svijetli mrak is offline  
Old 13.11.2012., 22:27   #16
od ovih koje ste nabrojali
za mene serija koju non stop gledam i imam skinutu na hd i koja mi je top
je serija Asi
jednostavno ta serija me je kupila za cijeli zivot jer je u meni izazvala sve one emocije koje su duboko bile sakrivene u mom srcu.jednostavno me ta serija ujela za srce kako ja to znam cesto puta reci kad je nesto predobro.a hemija izmedju glumaca Murata i Tube u ulozi Demira i Asi je nenadmasiva.

e sad od ovih ostalih serija izdvojila bih Kako vrijeme prolazi koju jos gledam i nije zavrsila tako da cjelovitu ocjenu ne mogu dati al mogu reci da je serija veoma kvalitetna i dobra dobri glumci i dobra kamera scene scenario i tako dalje
al iskreno odgledam svaku epizodu al nemam zelju da je ponovo vidim
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 13.11.2012. at 22:54.
hajat is offline  
Old 13.11.2012., 22:39   #17
Ezel i samo Ezel. Izvrsna serija.
__________________
Kada svi dani postanu jednaki, to je zato što ljudi prestanu primjećivati sve dobre stvari koje se u životu javljaju uvijek kada sunce iznova prohodi nebom.
Tessa1 is offline  
Old 13.11.2012., 22:45   #18
Moja jedina i najveća ASK - Strasti orijenta
Možda nisam najmjerodavnija jer sam osim ove u komadu pogledala samo 1001 noć jer je eto bila prva, i bila mi je dobra...dok nisam pogledala Strasti....i postala imuna na sve druge serije, koliko god bile dobre ne mogu mi nadmašiti ASK. Kemija između glavnih likova, slojevitost likova, odlična glazba ...BIHTER I BEHLUL
 
Old 13.11.2012., 22:52   #19
Jedna i jedina. Zauvijek. EZEL
Didily is offline  
Old 13.11.2012., 23:03   #20
moja prva ljubav je 1001 noć i prva ljubav zaborava nema.

glasala sam za AvC samo zbog najboljeg muškog lika u serijama, to je jedini muški lik u turski serijama koje sam ja gledala, a da se bori za svoju ljubav, ne sumnja, nije ljubomoran, on jednostavno samo voli i voli, on se ne propituje nego voli- nije i on savršenstvo bez mane, ali kako bi meša rekao savršenih nema, savršeni su u grobu, a to onda više nisu ni ljudi.

strasti orijenta serija koja te ne ostavlja ravnodušnim, velika ljubav, slabić muškarac kojeg sam "mrzila" i biheter koju moraš voljeti jer ona u životu želi biti samo voljena, ali nažalost tu ljubav nikad nije dobila, a voljela je strasno.

nažalost nisam znala da se može glasati za više serija, jer za ove tri bi glasala.

nisam od onih koje ponovo gledaju serije po nekoliko puta jer jednostavno ne stižem, ponekad se prisjetim lijepih dijelova i to je to.
mrvica 1234 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.