Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2012., 18:08   #1
Svećenik: Kriva su djeca koja ih zavode

Quote:
U NEDAVNOM intervjuu za američki National Catholic Register otac Benedict Groeschel, ugledni član i osnivač konzervativnog katoličkog reda Franjevačka braća obnove, izjavom kako su u nekim slučajevima žrtve svećenika pedofila same krive za ono što im se dogodilo jer se ponašaju kao "zavodnici" na sebe je navukao bijes javnosti.

U intervjuu je Groeschel otkrio kako se prije 25 godina odmakao od "glavne struje" u Vatikanu te osnovao konzervativni red Franjevačka braća obnove. Razgovor se ubrzo okrenuo velikom problemu današnjice, posebno u SAD-u, odnosno pedofiliji i zlostavljanju maloljetnika u svećeničkim redovima. Groeschel je otkrio kako se i sam susreo s nekoliko takvih slučajeva.

"Ljudi u glavi imaju sliku kako osoba tako nešto planira učiniti - sliku psihopata. Ali, tome nije tako. Zamislite muškarca koji se nalazi na rubu živčanog sloma kojemu prilazi mlada osoba. U većini slučajeva, ta osoba, tinejdžer u dobi od 14, 16 ili 18 godina, je zavodnik", kazao je otac Groeschel.

Objasnio je kako djeca u svećenicima često traže očinsku figuru ili ih oni privlače na određeni način jer smatraju da će kroz dublji odnos s njima ispuniti neku "emocionalnu prazninu" u sebi.

Naglasio je i da se u većini slučajeva radi o heteroseksualnim odnosima, ali i da se na seksualne odnose između muškaraca i dječaka povijesno nije gledalo kao na zločine.

"Ako se vratite 10 do 15 godina u prošlost, građanske tužbe zbog seksualnog zlostavljanja bile su vrlo rijetke, osim za prava silovanja ili slučajeve nasilja. Nitko o tome nije razmišljao na taj način. Osim toga, sklon sam misliti da svećenici ne bi trebali ići u zatvor nakon svog prvog prekršaja, jer im nije bila namjera počiniti zločin", zaključio je Groeschel.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...de/634334.aspx

moj komentar:

http://www.youtube.com/watch?v=SjiP57ma0yY
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 19:13   #2

I mene su u pubertetu palili muškarci u uniformama

Ima li ljudska glupost granice
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 20:14   #3
Quote:
"Ako se vratite 10 do 15 godina u prošlost, građanske tužbe zbog seksualnog zlostavljanja bile su vrlo rijetke, osim za prava silovanja ili slučajeve nasilja. Nitko o tome nije razmišljao na taj način. Osim toga, sklon sam misliti da svećenici ne bi trebali ići u zatvor nakon svog prvog prekršaja, jer im nije bila namjera počiniti zločin", zaključio je Groeschel.
Prije 2000 godina su žrtvovali ljude bogu Sunca, pa jel to znači da bi i sad to trebali raditi?
Ne bi trebali ići u zatvor nakon prvog prekršaja...
Pitam se shvaća li on što je rekao?
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 20:22   #4
Koja legenda...

Groeschl je moj idol...


.

Zadnje uređivanje Keva : 30.08.2012. at 20:28.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 20:27   #5
Da, nekad je bilo normalno prčit' djecu, imat' robove, tuć' ženu, ubit' kmeta, jbg, popovi žale za dobrim, starim vremenima...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 20:30   #6
Ok, da imam slobodu, da me nitko ne ulovi i ne kazni, bez problema bi njega i njemu slične ovako .
__________________
Sanity and happiness are an impossible combination.
jaded-pixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 15:22   #7
Ludilo brate!
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni... Sokolovo oro Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 16:00   #8
Mozemo mi tu pisati sto god, oni su opet tamo gdje jesu i nemoze im nitko nista, jer su oni vlast ovog svijeta.
Ali da je žalosno i za svaku osudu, jest.
__________________
Greatest Blashyrkh wait for me your deepest realms i'll find, with songs that sound eternally for you my call is ever so strong...
Cruel Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 17:03   #9
Na cemu li je on?
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 19:16   #10
To je savršena istina. Ja znam za istiniti slučaj vezan za pedofiliju, ali je u pitanju bila curica u 7. razredu. Jako dobro razvijena. A naš seoski svećenik je malo pao na njezine draži. Ali ga je njezin otac brzo ohladio: nokautirao ga je u župnom dvoru i zaprijetio rezanjem jaja ako mu ne ostavi kćer na miru.
Ova mala je sve kriva. Koga se vraga išla tako razviti sa 14 godina. Mogla je pričekati koju godinu.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 22:10   #11
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
To je savršena istina. Ja znam za istiniti slučaj vezan za pedofiliju, ali je u pitanju bila curica u 7. razredu. Jako dobro razvijena. A naš seoski svećenik je malo pao na njezine draži. Ali ga je njezin otac brzo ohladio: nokautirao ga je u župnom dvoru i zaprijetio rezanjem jaja ako mu ne ostavi kćer na miru.
Ova mala je sve kriva. Koga se vraga išla tako razviti sa 14 godina. Mogla je pričekati koju godinu.
točnije, u pitanju nije pedofilija već hebefilija.

jahve vjerojatno još uvijek nema niš protiv oplođivanja i godinu-dvije mlađih djevica.

Zadnje uređivanje ursamajor : 01.09.2012. at 22:15.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:11   #12
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
točnije, u pitanju nije pedofilija već hebefilija.

jahve vjerojatno još uvijek nema niš protiv oplođivanja i godinu-dvije mlađih djevica.
Odmah nakon prve menstruacije
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:21   #13
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Odmah nakon prve menstruacije
moramo ga razumjet, nije ni njemu jadnom lako npr. kad upuhuje dušu u oplođenu klincezu od strane oćuha a unaprijed zna da neće imat spontani pobačaj za razliku od milijuna spontanih pobačaja tog dana ili nespontanih.

Zadnje uređivanje ursamajor : 02.09.2012. at 01:42.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 15:08   #14
Na ženske toplese imun nitko nije. Na ženske miniće i vruće hlačice nitko odoliti ne može.
Zašto svećenicima suditi ako civil svoju erekciju zaustaviti ne zna, hmmm?
Minch Yoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 16:52   #15
Quote:
Minch Yoda kaže: Pogledaj post
Na ženske toplese imun nitko nije. Na ženske miniće i vruće hlačice nitko odoliti ne može.
Zašto svećenicima suditi ako civil svoju erekciju zaustaviti ne zna, hmmm?
Moraš imati jaku vjeru. Ako nemaš, onda se erekcija OVAKO zaustavlja !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 17:04   #16
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Moraš imati jaku vjeru. Ako nemaš, onda se erekcija OVAKO zaustavlja !!
Lajkam BDSM,ali ovo mi je nekak too much
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 17:30   #17
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ova mala je sve kriva. Koga se vraga išla tako razviti sa 14 godina. Mogla je pričekati koju godinu.
Al vjeronauk traje sve do 18-te godine...
A čime su mali dječaci "zavodili" svećenike?

Smije li vjernik imati iskušenje i pobjediti ga?
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 19:32   #18
Debilana sada ih djeca zavode..ne sotona već djeca...
žalosno je da traže alibi za vlastite propuste i nedjela.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.