Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2016., 15:14   #41
Quote:
studenec kaže: Pogledaj post
Nemam fibromialgiju, a sam čitao nekoliko o tome. Uzrok nije poznat; ja osobno vjerujem da je psihosomatsko stanje. Znači, nije sve u tvojj glavi, bolovi su stvarni, ali uzrok može biti u stresu, emocijama.

Fibromialgija danas postoji kao prava medicinska dijagnoza. Kriteriji za dijagnozu:
- Bol po cjelom tjelu, koji traje najmanje 3 mjesece
- Osjetlive tačke (tačan pojam je "tender points") na najmanje 11 i najviše 18 mjestima: na zatilju, vratu, kukovima, koljenima, itd...

Ovdje je dijagram sa 18 osjetlivih simetričnih tačaka:
http://www.mayoclinic.org/diseases-c...s/img-20007586


Ove tačke ne treba da bole same od sebe, nego samo kad pritisnite na njih. Ako nemate najmanje 10 osjetljivih tačaka na tačno ti mjestima, onda može biti nešto drugo.

Citajuci internet i forum shvatila sam za te tocke. Ali trebao bi mi netko tko ima tu bolest, da mi malo predoci kakvi su njegovi bolovi i kako je sve pocelo. Hvala
Toto26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 23:53   #42
Procitajte si ovo
https://www.vitamindcouncil.org/heal.../fibromyalgia/
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 20:22   #43
fibromijalgija izlječena hipnosom ?

Healing illness with the subconscious mind | Danna Pycher | TEDxPineCrestSchool
https://www.youtube.com/watch?v=erpPQDSWD0k
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 19:07   #44
Pozdrav!
Procitala sam sve sto ste napisali, imam vecinu simptoma koje ljudi navode i nasla sam se u ovoj "bolesti". Zanima me je li itko posumljao da ima lupus? Tj, kako ste znali da nije lupus nego fibromijalgija, s obzirom da ima slicnih simptoma?
JaNisamPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 20:38   #45
Pa ne isključuje dijagnoza lupusa fibromijalgiju, uz lupus znaju ići kojekakve dijagnoze pa tako i ova. Inače za lupus se rade razne pretrage pa se na temelju njih isključuju neke stvari ili potvrđuju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 03:41   #46
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa ne isključuje dijagnoza lupusa fibromijalgiju, uz lupus znaju ići kojekakve dijagnoze pa tako i ova. Inače za lupus se rade razne pretrage pa se na temelju njih isključuju neke stvari ili potvrđuju.
Ali kako vi koji kazete da imate fibromijalgiju (a mozda nemate dijagnozu od doktora ali se tu pronalazite) znate ili ne sumnjate da nemate lupus? Jer pise da se kod lupusa s vremenom javljaju razni simptomi i nema pravila kojim redosljedom.
Ja npr imam bolove u zglobovima šaka, laktova, koljena, ali i u misicima bedra, listova i vratu, odnedavno povremeni zatvor, tj mucim se na wc-u, te vec vise od 5 godina svako malo bez nekog razloga blago povisenu temp (37,1), ali i pocela sam primjecivati i psihicke probleme kao osjecaj panike, tjeskobe, nervoze i agresivnosti.
A sve je pocelo prije godinu dana kada sam zaprimljena u dnevnu bolnicu neurologije pod sumnjom na TIA-u (jer sam imala napadaj koji je odgovarao TIA-i), međutim svi nalazi su bili u redu. Onda su ovo ljeto poceli ovi bolovi po cijelom tijelu. Odahnula sam zapravo kad sam saznala za fibromijalgiju ali sad sam u panici zbog lupusa, najvise zbog tog dijela zivcanog sustava jer nekad imam osjecaj da ne mogu kontrolirati misli i osjecaje u svojoj glavi pa se bojim da sam lagano posandrcala.
JaNisamPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2019., 14:32   #47
Pitanje

Da li neko ima bolove u krstima rebara na dodir , il npr ako se naslonite na rebra?
majabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 20:15   #48
Tastiraj razinu vitamina D i nalaze za reumu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 20:27   #49
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Tastiraj razinu vitamina D i nalaze za reumu.
I ANA.
Sundance Kit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2019., 10:35   #50
Fibromialgija

Ima terapija s magnetima,treba postaviti magnet na određena mjesta,npr jagodične kosti u ovom slučaju,magnet jačine 1000 gausa.Poz.str.magneta na lijevu str.neg.na desnu str.25 min,svakih 7 dana.
Sompopilović is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2019., 08:07   #51
Quote:
Sompopilović kaže: Pogledaj post
Ima terapija s magnetima,treba postaviti magnet na određena mjesta,npr jagodične kosti u ovom slučaju,magnet jačine 1000 gausa.Poz.str.magneta na lijevu str.neg.na desnu str.25 min,svakih 7 dana.
I šta bi za magnet kao napravio?
Link?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2020., 16:10   #52
guia magnetismo

Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
I šta bi za magnet kao napravio?
Link?
Guia magnetismo
lijećenje magnetima
Sompopilović is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2020., 15:41   #53
Quote:
majabad kaže: Pogledaj post
Da li neko ima bolove u krstima rebara na dodir , il npr ako se naslonite na rebra?
Samo malo kasnim s odgovorom...
Imam ja. Neki put me boli i kad dublje disem - kod dubokih udaha.
( Ali imam sistemski lupus... do sad su ali bas svi doktori ovu bol ignorirali i zaobilazili kao da nista nisam rekla ... netko je odmrmljao da " to je od lupusa "... ali kaj god da je meni, svi uvijek to proglase da je od lupusa... ovo mislim da je, citala sam o tom, ali onda ne kuzim zakaj ignoriraju )
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2020., 21:57   #54
Ima li koga na ovom topicu još uvijek? I ja bih se priključila.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2020., 22:59   #55
A sam isto nova na ovoj temi..
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2020., 23:01   #56
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
A sam isto nova na ovoj temi..
Mislim da se tebe sjećam odavde. Davno je to bilo. Nisam dolazila godinama. 😍

Je li i ti sumnjaš na fibromijgiju kod sebe? Sa kakvim se tegobama mučiš?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2020., 23:09   #57
Ja sam bila na endometriozi i laparaskopiji. Tu sam nova. Dobila sam diagnozu nakon 10 godina bolova.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2020., 23:15   #58
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na endometriozi i laparaskopiji. Tu sam nova. Dobila sam diagnozu nakon 10 godina bolova.
Ja sam isto ovdje na Fibromijalgiji nova, ali na Forumu sam odavno i bila sam na Endometriozi. Možda sam te tamo upratila (jer obožavam DVT).

Možeš li mi opisati kako se kod tebe ispoljavaju bolovi? Što preciznije možeš. Jer može boljeti na razne načine.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2020., 09:35   #59
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ja sam isto ovdje na Fibromijalgiji nova, ali na Forumu sam odavno i bila sam na Endometriozi. Možda sam te tamo upratila (jer obožavam DVT).

Možeš li mi opisati kako se kod tebe ispoljavaju bolovi? Što preciznije možeš. Jer može boljeti na razne načine.
Kod mene je to počelo nakon operacije. Imala sam ginekološku operaciju, da vide, zašto me sve tako boli u trbuhu. Doktorica, koja bi me trebala operirati, me predala (bez mog pristanka) studentima, koji su se učili i iživljavali na meni.
Tako su mi prerezali obturatorni živac u ingvinalnom predjelu, mjehur, maternicu, razvukli glavnu žilu, i umjesto skalpelom radili sa laserom, i uništili sve, što se uništiti dalo.
Onda me zatvorili, i pravili se, da je sve ok.

Nakon te operacije, ja nisam mogla stajati na lijevoj nogi. Padala sam. Trbuh mi natekao i napuhao, i nikako živjet.

Nakon toga sam imala jos hrpu operacija, i nakon svake sam još teže dolazila k sebi.

Moji bolovi/i problemi sa tim su: migrena, endometrioza, titinus, bolovi u mišićima, problemi sa crijevima, problem sa umorom, manjak energije, anemicnost, kad sam umorna, predvečer teško nadem riječi, pa pričam "salatu".
Često se budim preko noći, i imam par sati pauze.
Cesto mi nešto natece. Recimo bolio me kuk, i nisam mogla hodat. Dođem kod doktora, gleda, kaže, jeste pali, izgleda da je nešto slomljeno. A nisam pala, i nije bilo slomljeno, dali me na slikanje. To traje 3 tjedna, pa onda ponekad mir, ili natece nesto drugo.
Ja sam mislila, da sam prošvikala, kako me sve boljelo, i bila bez energije.
Ili radila na projektu, dok bio adrenalin , sam odradila, popustio adrenalin, ja pala u krevet, 3 dana nemozes ni hodat ni sjedit, jedva se dovukla do kupatila.
I jako teško krenem hodat ujutro. Tvrdo tijelo.

A to, šta sve mi se desavalo u svim tim godinama, mogu knjigu napisat 🤦‍♂️.

Šta se kod tebe dešava?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2020., 11:56   #60
Bilo bi ok probat uzimat recimo l-tyrosine koji boosta dopamin jedno pol godine, pa da se vidi jel su se postigli koji benefiti, osim toga povečava se i noadrenalin i endorfin. Očito se tu isto neurotransmiteri zbrčkaju, a nije serotonin u pitanju i ssri lijekovi ne pomažu previše.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.