Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2012., 03:07   #1041
Neću ništa pisati, ne brini. Ali informacije radi - samo zato što netko ima diplomu ne znači da razumije o čemu priča. Vidio sam ljude koji su završili takve škole i jedva povuku dvije linije u križ a da liče na nešto. Kritike traži od ljudi za koje si siguran da znaju o čemu govore ili čiji ti se radovi sviđaju i želio biš saznati više o njihovom načinu rada, kako oni rješavaju pojedine probleme/prepreke.
Kompleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 04:38   #1042
Quote:
Kompleks kaže: Pogledaj post
Neću ništa pisati, ne brini. Ali informacije radi - samo zato što netko ima diplomu ne znači da razumije o čemu priča. Vidio sam ljude koji su završili takve škole i jedva povuku dvije linije u križ a da liče na nešto. Kritike traži od ljudi za koje si siguran da znaju o čemu govore ili čiji ti se radovi sviđaju i želio biš saznati više o njihovom načinu rada, kako oni rješavaju pojedine probleme/prepreke.
Zasto bi se brinuo? Znam takve ljude zato sto mi akademski slikari dolaze u kucu, a i određeni clan obitelji je jedan od njih. Ovo sto se diplome tice, istina sve to stoji, ali bez papira si nista. Ima nevjerojatno popularnih slikara, pa cak i ovdje u Hrvatskoj kojima biznis ide do krova, a ne znaju ni krug nacrtati. Svaka slika ima svoga kupca.
MrMusX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 23:29   #1043
alo debili jebala vas šuplja rasprava preko neta, molim uploadajte slike
__________________
there must be some kind of way outta here...
GregogSamsaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 11:50   #1044
Ovo je forum. Služi (između ostalog) za rasprave. Ukoliko ti se gledaju lijepe slikice, idi na google images.
Kompleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 20:56   #1045
Dobro vece,
ja bih zeljela pokazati neke svoje radove i cuti kritike i objektivna misljenja ljudi. Ovo mi je prvi put da stavljam na neki forum svoje slike pa ako napravim kakve greske u koracima ispricavam se unaprijed :-)





Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
bezizlazna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:48   #1046
PAPER MACHE CLAY BY ZISUART (paper mache smjesa)

Evo da i ja podjelim par nedavnih radova u paper clay tehnici (papar mache glina) koju sama izrađujem. Recept za izradu se može naći
ovdje
Seven of Nine (7of9, Sedma od devet) za udrugu obožavatelja Zvjezdanih staza.
Bude izložena na Eurokonu ovaj tjedan uz još par radova, Piccard i Spock.


Vila Crnih Krila - tehnika paper mache i paper clay - narudžba





Evil Wizard tematski za Eurokon 2012. tehnika paper clay u potpunosti.




Više radova na http://www.zisuart.com/galerija.html
moriaty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 22:12   #1047
˘L˘°



















__________________
Micekzwieran Superbrand™
socontemporary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:32   #1048
Dry Brush-Suho četkanje.

Pozdrav Svima.....
Ovo su neki moji počeci, znam da je to još daleko od pravih radova....
Dry Brush-Suho četkanje;




rad sa Olovkom: 2H; HB; 2B; 4B; 8B.

Zadnje uređivanje univerzalac : 04.05.2012. at 16:43.
univerzalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:46   #1049
Lozimka šta se lupaš bezveze
Ispalila sam prvo šta mi padne na pamet jer me podsjetilo stvarno na jednog lika iz anime
crtića ali nisam odmah objašnjavala šta zašto gdje i kako i radi čega nego eto rekla sam
jer sam mislila ovo je forum, može se svašta reći bez da sad petljam i kenjuckam svaku
sitnicu. očito se mora sve objasnit jer uvijek ima netko ko će reć kontra i lupat se po čelenki

jer inače, forum nebi ni postojao... jel?
pa da,znam.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 19:06   #1050
Quote:
univerzalac kaže: Pogledaj post
Pozdrav Svima.....
Ovo su neki moji počeci, znam da je to još daleko od pravih radova....
Dry Brush-Suho četkanje;
http://slike.cooligre.net/images/VelEN.jpg
http://slike.cooligre.net/images/Pe6RC.jpg
http://slike.cooligre.net/images/z2yxF.jpg

rad sa Olovkom: 2H; HB; 2B; 4B; 8B.
http://slike.cooligre.net/images/3MAWR.jpg
prva mi je najbolja, usne su presuper.
obrisne linije prstiju su prenaglašene i mogao bi malo pripazit da zjenice budu u sredini šarenica (koje su također mnogodobro ispale).

druga je, hm, malo treši. menščini da anđelak ima predugačak nos, i oči ne valjaju ništa, djeluju preplošno, kao da su zaljepljene.
rukavni izrezi bi trebali bit elipsastog oblika, nema ovih kutova, jel.
nabori na halji mi nisu neš uvjerljivi, tkanina djeluje nekak kruto. muči me desna nožurda jer je znatno veća od lijeve. s cvijećem i kosom si, čini mi se, punoprepožurio, pa su onak, neuredniji od ostatka, što bode u oči.
i da, nemoj se ustručavati koristiti šestar za aureolice. nije sramota. ni ja ne znam nacrtat savršeni krug.

treća je oke, osim kaje žemska grda u faci i malo joj vise sise. i majica joj je ružna.
lijevo rame (njeno desno) mi nije uvjerljivo, kao ni kosa, gornji dio još može proć, al donji - rezanci.
sjene su dobre (čube i nos su baš oke ispali), al ful smeta to kaj razmazuješ olovku prstima (maramicom/nečim trećim), ne bi to trebao radit.

sve u svemu, skroz neloše , imaš potencijala, al mani se religijskih motiva.
__________________
hey man heard your dad got got
naïveté is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 19:23   #1051




















“Good Artists Copy, Great Artists Steal” Picasso

Volio bih da mi napišete komentar na radove..pretty please
__________________
Micekzwieran Superbrand™
socontemporary is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 19:56   #1052
Quote:
socontemporary kaže: Pogledaj post


Volio bih da mi napišete komentar na radove..pretty please
ovo mi je prejebeno
__________________
hey man heard your dad got got
naïveté is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 22:31   #1053
Ona stara kuća, druga slika. Gdje je to crtano? To je kuća koju si gledao/la uživo ili sa neke fotografije?

Mi smo imali istu takvu starinsku kuću i dali je srušiti prije par godina. Sada mi je ovaj crtež oživio neke uspomene iz djetinjstva.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 22:38   #1054
Quote:
naïveté kaže: Pogledaj post
ovo mi je prejebeno
falalalalaaa T! :-)
__________________
Micekzwieran Superbrand™
socontemporary is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 22:50   #1055
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ona stara kuća, druga slika. Gdje je to crtano? To je kuća koju si gledao/la uživo ili sa neke fotografije?

Mi smo imali istu takvu starinsku kuću i dali je srušiti prije par godina. Sada mi je ovaj crtež oživio neke uspomene iz djetinjstva.
Joj nadam se da su lijepe uspomene
Nacrtao sam ju u Letovaniću no to je bilo prije nekih 7-8 godina.. poslje toga dana nisam više nikada bio tamo i ne znam dali je ta kuća još uopće tamo, dok sam ju crtao tamo su živjeli neki ljudi, veš je visio na štriku i ispred je bila neka košara no u tih otprilike sat vremena koliko je trajalo crtanje nitko se nije pojavio pa nisam vidio tko živi u njoj.

pa zašto ste ju dali srušiti..mislim da te kuće spadaju pod kulturnu baštinu i stvarno su simpa
__________________
Micekzwieran Superbrand™
socontemporary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 20:14   #1056
Quote:
Kompleks kaže: Pogledaj post
Neću ništa pisati, ne brini. Ali informacije radi - samo zato što netko ima diplomu ne znači da razumije o čemu priča. Vidio sam ljude koji su završili takve škole i jedva povuku dvije linije u križ a da liče na nešto. Kritike traži od ljudi za koje si siguran da znaju o čemu govore ili čiji ti se radovi sviđaju i želio biš saznati više o njihovom načinu rada, kako oni rješavaju pojedine probleme/prepreke.



ljudi koji su završili takve škole prije svega znaju crtati ako ništa drugo.

ima ovdje odličnih radova.

socontemporary jako dobre stvari. Možda se još malo više možeš poigrati sa blur/sharp/jeka elementima u crtežu kao kod ove prve
također se poigraj s bojom ili možda samo da su neki detalji u boji. Istražuj, igraj se....

šta ovo piše na ruci sadržaj?

probaj taj crtež ponoviti al tako da ga sastaviš od rijeći, slova, rečenica izrezanih iz novina, ili slika, djelova slika, šta ja znam.

mislim da ti dole ženska ima malo preveliku glavu.


Trg Bana mi se najviše sviđa. Naizgled nedovršenost crteža mu daje živost



pozdrav od bivšeg studenta likovne akademije....

Zadnje uređivanje Vrag u snjegu : 13.05.2012. at 20:44.
Vrag u snjegu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 15:59   #1057
univerzalac možda ti ovaj savjet pomogne: obrisne linije se stvaraju sjenama (sjenčanjem) one se ne iscrtavaju jer onda crtež izgleda plošno i ne dobiva volumen, ako me razumiješ što želim reći. (npr. nokti, prsti, ruke noge, lice - vidim da si sve to obcrtao olovkom). Ima tu još puno posla, ali ovaj mali savjet ti možda pomogne.
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:20   #1058
Quote:
socontemporary kaže: Pogledaj post
Joj nadam se da su lijepe uspomene
Nacrtao sam ju u Letovaniću no to je bilo prije nekih 7-8 godina.. poslje toga dana nisam više nikada bio tamo i ne znam dali je ta kuća još uopće tamo, dok sam ju crtao tamo su živjeli neki ljudi, veš je visio na štriku i ispred je bila neka košara no u tih otprilike sat vremena koliko je trajalo crtanje nitko se nije pojavio pa nisam vidio tko živi u njoj.

pa zašto ste ju dali srušiti..mislim da te kuće spadaju pod kulturnu baštinu i stvarno su simpa
Smetala nam je, a i trebao nam je novac. No, nebitno.

Lijepo crtaš. Samo nastavi tako.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:47   #1059
Hvala na savjetima i sugestijama...
Još nekoliko prijatelja mi je ukazalo na taj nedostatak....
Sada sam nabavio profi papir, olovke i malo ću pripaziti na te detalje....
Živjeli!
univerzalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 01:55   #1060


"Alchemy"

Oko 30 sati posla, 40x50cm, ulje na platnu.

DruantiaGaea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.