Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2015., 23:32   #1681
praznicima ne rade
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 10:43   #1682
Pozz, trebao bih uplatiti 500 kuna na jedan racun, a nisam u hrvatskoj pa imam mogucnost samo uplatiti preko net.pbz.hr...
Sad kad idem pod "novi nalog" moram upisat sljedece: IBAN, MODEL I POZIV NA BROJ, PRIMATELJ, MJESTO...

Informacije za uplatu koje imam su broj racuna koji je u HPB, i ime primatelja, ostalo neznam, dali je potrebno ili nije? Ovo mi je prvi put da uplacujem putem interneta pa bih vas molio za pomoc.
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 11:06   #1683
Quote:
sk0ls kaže: Pogledaj post
Pozz, trebao bih uplatiti 500 kuna na jedan racun, a nisam u hrvatskoj pa imam mogucnost samo uplatiti preko net.pbz.hr...
Sad kad idem pod "novi nalog" moram upisat sljedece: IBAN, MODEL I POZIV NA BROJ, PRIMATELJ, MJESTO...

Informacije za uplatu koje imam su broj racuna koji je u HPB, i ime primatelja, ostalo neznam, dali je potrebno ili nije? Ovo mi je prvi put da uplacujem putem interneta pa bih vas molio za pomoc.
Model stavi 00 pa poziv na broj neke brojke koje tebi nesto znace...

Vjerojatno ti ostalo ne treba, ali probaj, nece te ugrist

Izmisli mjesto ako ga trazi a ne znas ga, lova svakako prati IBAN (broj racuna, jel...) i nista drugo....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 11:08   #1684
Treba ti IBAN bez toga ništa.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 12:53   #1685
IBAN i ime i prezime primatelja su obavezni. Mjesto nije.
Model može biti prazan ili 00, poziv na broj stavi datum plaćanja u obliku 2862015 ili sličnom, važno da je bez crtica i razmaka.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 15:05   #1686
ako idem u zemlju izvan eu zone, a imam devizni račun u eurima, tekući u kunama i kreditnu karticu, s kojom mi je najbolje plaćati?
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 15:14   #1687
nekom logikom račun u eurima, u suprotnom ako koristiš tekući ili kreditnu, svaka transakcija će ti ić "lokalna valuta pretvorena u euro, pa onda pretvorena u kn", dok kod deviznog imaš samo jednu konverziju, tj. lokalna valuta u euro
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 15:17   #1688
Pozdrav.

Imam ovu Visa Inspire karticu koja istječe u devetom mjesecu, tj. vrijedi do kraja devetog. Međutim ne živim u HR, ali možda budem dolazio tijekom ljeta, pa me zanima kad oni otprilike šalju PIN i obavijest da se treba kartica pokupit?

Hvala unaprijed
Harrowdown is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 15:38   #1689
Quote:
hmore85 kaže: Pogledaj post
nekom logikom račun u eurima, u suprotnom ako koristiš tekući ili kreditnu, svaka transakcija će ti ić "lokalna valuta pretvorena u euro, pa onda pretvorena u kn", dok kod deviznog imaš samo jednu konverziju, tj. lokalna valuta u euro
Ok
Hvala na objasnjenju

Sent using Tapatalk 2
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 18:34   #1690
Quote:
Harrowdown kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Imam ovu Visa Inspire karticu koja istječe u devetom mjesecu, tj. vrijedi do kraja devetog. Međutim ne živim u HR, ali možda budem dolazio tijekom ljeta, pa me zanima kad oni otprilike šalju PIN i obavijest da se treba kartica pokupit?

Hvala unaprijed
PIN se ne šalje jer ga već imaš. Nova kartica će biti izrađena tijekom devetog mjeseca, a negdje u drugoj polovici devetog ćeš dobiti obavijest da ti ističe kartica i da možeš podignuti novu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 08:14   #1691
koristim mpbz, pogotovo placanje - sken barkoda mi je ustedio masu vremena ali vec mi mjesec dana aplikacija ne radi, kliknem na 2d sken i nista. reinstalirao aplikaciju i nije pomoglo. ima li jos netko slican problem? ne da mi se zvati pbz jer nisam mazohist da slusam 30 minuta promotivnih poruka.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:20   #1692
Vipnetovi računi imaju barkod koji nije čitljiv na iOS-u. Ostali rade normalno


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 08:50   #1693
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Vipnetovi računi imaju barkod koji nije čitljiv na iOS-u. Ostali rade normalno


(via Tapatalk)
to je istina za vip, ali moj problem je da se pritiskom na 2d citac kamera uopce ne pali. a nista, morat cu do neke poslovnice.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 10:32   #1694
koji mobitel imaš?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 11:37   #1695
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
koji mobitel imaš?
iphone 5.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 08:32   #1696
settings -> mpbz -> allow mpbz to access camera
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 10:58   #1697
svaka cast ovo mi nije palo na pamet jer je normalno radilo, valjda u nekom update nesto novo uvedeno - u svakom slucaju hvala
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 21:04   #1698
Ne znam zašto na svojim stranicama tvrde da se sa Visa Inspire karticom može kupovati preko interneta kad je to nemoguće bez internet bankarstva, ništa ne mogu kupiti, stalno mi se pojavljaju "Verified by Visa", a internet bankarstvo još nisam mislila uzimati.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 10:42   #1699
pisalo se već o tome. ne trebaš internetsko bankarstvo, dovoljno je uzeti samo autorizacijski uređaj.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 18:40   #1700
Kužim, ali opet mi treba ili čitač kartica ili token koji dobijem uz internet bankarstvo, bez jednog od tog dvoje mi je kartica posve beskorisna za kupnju preko interneta. Ja to nisam znala prije...
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.