Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2014., 18:15   #141
Quote:
husky011 kaže: Pogledaj post
Zar cetrdesete i devedesete nisu prosle?
Ili treba opet da ih vestacki pravimo?
za mene rat kao da je bio jučer.kada idem spavati pa pustim mozak da slobodno luta prve slike koje mi se pojave su iz rata.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:44   #142
Quote:
stargalaxy kaže: Pogledaj post
za mene rat kao da je bio jučer.kada idem spavati pa pustim mozak da slobodno luta prve slike koje mi se pojave su iz rata.
Sve ti je to od covjeka do covjeka,ja sam prosao svasta ali nemam nikakve ni traume niti bilo kakve probleme posebne.Jedna stvarcica samo o kojoj sam pisao,ali da imam neke posljedice rata?nemam bas nikakve
Dok ljudi koji su proslo mnogo manje losih stvari od mene imaju traume,kazem ti od covjeka do covjeka.
Ali zasto mi onda usporavamo neki napredak i neki zajednicki rad mladjih generacija?

U potpunosti podrzavam taj projekat.
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 20:13   #143
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Sve ti je to od covjeka do covjeka,ja sam prosao svasta ali nemam nikakve ni traume niti bilo kakve probleme posebne.Jedna stvarcica samo o kojoj sam pisao,ali da imam neke posljedice rata?nemam bas nikakve
Dok ljudi koji su proslo mnogo manje losih stvari od mene imaju traume,kazem ti od covjeka do covjeka.
Ali zasto mi onda usporavamo neki napredak i neki zajednicki rad mladjih generacija?

U potpunosti podrzavam taj projekat.
zašto hrvatski padobranci moraju ići baš u srbiju se obučavati? zašto ne u Njemačku,Austriju,Francusku...?
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 20:27   #144
Quote:
stargalaxy kaže: Pogledaj post
zašto hrvatski padobranci moraju ići baš u srbiju se obučavati? zašto ne u Njemačku,Austriju,Francusku...?
Mozda zato sto je najbliza, mozda zato sto bi trebale tako dve susedne drzave i da rade, a mozda zato da se ta dva naroda malo i priblize jedan drugom posle decenijskih trvenja...
Isto tako ce i srpski ronioci ici u Hrvatsku kao sto ce hrvatski padobranci ici u Srbiju.
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 23:05   #145
neka vas tamo,tamo daleko.možete doći obučavati se za ronioce u ronilačkim klubovima kao turisti.kao vojnici ste bili kod nas prije dvadesetak godina pa znamo kako je to završilo.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 10:49   #146
Quote:
stargalaxy kaže: Pogledaj post
neka vas tamo,tamo daleko.možete doći obučavati se za ronioce u ronilačkim klubovima kao turisti.kao vojnici ste bili kod nas prije dvadesetak godina pa znamo kako je to završilo.
Iako je rat završio relativno davno a nove generacije mladih ljudi dolaze kojima su događanja prije 20 i kusur godina zadnja rupa na svirali, još uvijek se trebalo s velikom dozom opreza pristupati takvoj vrsti suradnje.
Činjenica je da sve spec.jedinice sa ovih prostora imaju većim dijelom istu obuku.
Osim zajedničkog skakutanja po vrletima ne vidim ništa korisno od takvih druženja.
U pozadini je politika koju mi ne vidimo.
U pozadini politike me bode u oči težnja naših ljudi(i vjerovanje)da će dobiti informacije o nestalim i zarobljenim hrvatskim borcima u Srbiji.
Ako je u konačnici cilj naći makar jednog nestalog onda sve ima smisla.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 10:52   #147
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Iako je rat završio relativno davno a nove generacije mladih ljudi dolaze kojima su događanja prije 20 i kusur godina zadnja rupa na svirali, još uvijek se trebalo s velikom dozom opreza pristupati takvoj vrsti suradnje.
Činjenica je da sve spec.jedinice sa ovih prostora imaju većim dijelom istu obuku.
Osim zajedničkog skakutanja po vrletima ne vidim ništa korisno od takvih druženja.
U pozadini je politika koju mi ne vidimo.
U pozadini politike me bode u oči težnja naših ljudi(i vjerovanje)da će dobiti informacije o nestalim i zarobljenim hrvatskim borcima u Srbiji.
Ako je u konačnici cilj naći makar jednog nestalog onda sve ima smisla.
Buzara, bojim se da se nece nikad za neke saznati sta im se dogodilo...i zao mi je zbog toga.
A podaci negde postoje...
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 12:02   #148
Quote:
husky011 kaže: Pogledaj post
Buzara, bojim se da se nece nikad za neke saznati sta im se dogodilo...i zao mi je zbog toga.
A podaci negde postoje...
U tom kontekstu postoji opravdanje za zajedničko sudjelovanje u obukama ili čemu već, ako će se u konačnici naći rješenje za jednog, dvojicu ili grupu ljudi.

Što se tiče spec.jedinica postoji dakako razlika u obuci jer smo se mi bazirali na iskustva iz rata pa mnogi, koji nemaju takvog iskustva, imaju potrebu usavršavati svoje znanje na temelju tog iskustva naših ljudi.
U cijelom svijetu je kriza, ekonomska ili kakva god pa vojske svih država pokušavaju smanjiti davanja u vojsku, pogotovo u državama gdje nema rata ili krize koja bi mogla biti okidač nekom budućem ratu.
Pokazalo se da je bolje imati manji broj bolje obučenih jedinica nego glomazni aparat koji guta lovu.
Tako da je po meni specijalistička obuka postala vrlo zanimljiva ali i sve zahtijevnija.
I tehnika se ubrzano mijenja i proširuje pa su vojnici prisiljeni sve više znati u sve manje vremena.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2021., 19:01   #149
Hrvatska ima 8 specijalnih jedinica

1. ZSS - Zapovjedništvo Specijalnih Snaga ( Nekad BSD, vojna postrojba unutar oružanih snaga Republike Hrvatske )

2. ATJ Lučko - Antiteroristička Jedinica Lučko ( Najpoznatija i elitnija jedinica Hrvatske policije, sjedište je u Lučku, mogu djelovat po cjeloj Hrvatskoj , nedavno dobili 2 laka oklopna vozila Gurkha za svoju 31. obljetnicu )

3. ATVP - Antiteroristička Vojna Policija ( Nekad SPN i SSVP , specijalna postrojba unutar vojne policije, imaju bazu u Trnskom - Zagrebu, oni uskaču ako vojna policija ne može riješit problem )

4. EPZ - Ekipa Za Posebne Zadaće ( Specijalna jedinica interventne policije, sjedište je u Zagrebu )

5. SJP "Orao" Osijek - Specijalna Jedinica Policije ( Djeluje samo u Osijeku i blizini )

6. SJP "Batt" Split - Specijalna Jedinica Policije ( Djeluje samo u Splitu i blizini )

7. SJP "Ajkule" Rijeka - Specijalna Jedinica Policije ( Djeluje samo u Rijeci i blizini )

8. VOB - Vojno obavještajna satnija ( Satnija gardijske oklopno mehanizirane brigade,namjenjna je primarno za dubinsko izviđanje )
__________________
Brzina je moja vještina
Ministar BMWa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.