Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2016., 01:58   #81
čuj bez BiH
ustašku vojnicu je činilo 30% muslimana, a s obzirom na udio muslimana u NDH, mislim da su muslimani bili zastupljeniji u ustašama nego katolici (moje osobno mišljenje)
na teritoriju avnojevske Hrvatske toliko muslimana nije bilo, što znači da dolaze iz današnje BiH

Odzak je pao poslije Berlina
Nakon što je A.P. objavio da se Zagreb neće braniti, i da će otpičit za Austriju
Odzaklije se nisu htijeli povuc
Ako se ne varam oko 2000 ljudi je drzalo grad mjesec dana pred 35 000 partizana
Mozda Odzak?

Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
kojih sve idiota ima ovdje to je čudo ali čudo neviđeno...jel vi možete shvatit da ako je u imotskom i mjestima oko imotskog bilo 90% ustaša u 2.sv ratu .
da je to praktički isto kao da su svi bili...znaš li ti šta znači 90% ?
stvarno koliko debila ovdje komentira...dođe mi da vas sve našamaram, od kad sam rođen slušam ustaške pjesme u sve i jednoj imoćani i hercegovci .
i onda se retardi pojavljuju sa nabrojanih 7-8 partizana iz imotske krajine i misle da je to dovoljno da se može reći " bilo je partizana tamo "
Da nije tvoje pitanje gdje se odrzala podrška ustaškom pokretu?
Mislim da su većina pjesama koje danas kruze prerađene nakon 2.svjetskog rata, da nisu izvorne
Osobno nisam čuo pjesama o imoćanima, o hercegovcima jesam, ali sam čuo i o kuprešanima,bosancima, itd.
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević

Zadnje uređivanje Kiki114 : 24.01.2016. at 02:26.
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 04:08   #82
Ustaških pjesama na YouTube-u, izuzevši nešto guslarskih epskih pjesama obično nastalih desetljećima nakon zbivanja, uopće nema nego par (ustaška koračnica, Evo Jure i Bobana, Jasenovac i Gradiška Stara, Poglavnik je zavjet ispunio, Bitka na Lijevča polju, Ustaškinja Anđelka Šarića). Postoji jednoznamenkast broj do danas sačuvanih ustaških pjesama, dok četničkih ima na tisuće. Mogao bi mjesec dana bez prestanka slušati četničke pjesme na YouTube-u bez da dvaput ponoviš istu pjesmu. I iz 1990-ih Srbi imaju daleko više ratnih pjesama nego Hrvati.
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 12:59   #83
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Ustaških pjesama na YouTube-u, izuzevši nešto guslarskih epskih pjesama obično nastalih desetljećima nakon zbivanja, uopće nema nego par (ustaška koračnica, Evo Jure i Bobana, Jasenovac i Gradiška Stara, Poglavnik je zavjet ispunio, Bitka na Lijevča polju, Ustaškinja Anđelka Šarića). Postoji jednoznamenkast broj do danas sačuvanih ustaških pjesama, dok četničkih ima na tisuće. Mogao bi mjesec dana bez prestanka slušati četničke pjesme na YouTube-u bez da dvaput ponoviš istu pjesmu. I iz 1990-ih Srbi imaju daleko više ratnih pjesama nego Hrvati.
Koliko znam i Jasenovac je obrađen

Orginal ide, Jasenovac i Gradiška stara, tu su kuće Maksovih bečara
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 15:46   #84
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
Odzak je pao poslije Berlina
Nakon što je A.P. objavio da se Zagreb neće braniti, i da će otpičit za Austriju
Odzaklije se nisu htijeli povuc
Ako se ne varam oko 2000 ljudi je drzalo grad mjesec dana pred 35 000 partizana
Mozda Odzak? .
25. i 27. NOVJ koje su sudjelovale u operacijama oko Odžaka, zasigurno nisu brojle 35 000 ljudi.
Schlange86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 16:38   #85
Ajmo sad postavit glupo pitanje:
Je li Pavelić bio pokvaren?
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 22:20   #86
Quote:
Schlange86 kaže: Pogledaj post
25. i 27. NOVJ koje su sudjelovale u operacijama oko Odžaka, zasigurno nisu brojle 35 000 ljudi.
http://prntscr.com/9ucxn1
http://prntscr.com/9ucxu0

https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Odžak
https://hr.wikipedia.org/wiki/Bitka_za_Odžak

Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Ajmo sad postavit glupo pitanje:
Je li Pavelić bio pokvaren?
Apsolutno
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 22:42   #87
Bojim se da ne razumijem.
Prvo navodite brojku od 35 000 a zatim od 20 000?
Schlange86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 00:38   #88
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Ajmo sad postavit glupo pitanje:
Je li Pavelić bio pokvaren?
ovo je retoričko, ne glupo
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 13:05   #89
Quote:
Schlange86 kaže: Pogledaj post
Bojim se da ne razumijem.
Prvo navodite brojku od 35 000 a zatim od 20 000?
Hmm, nekako mi je to promaklo

Doduše, više vjerujem engleskoj wikipediji nego našoj

Nije ni bitno, poanta je ista

Znaci, rat je izgubljen, Berlin je pao prije 20 dana, A.P. davno pobjegao, ustaše zajedno sa civilima su u Bleiburgu, a Odzaklije drze grad protiv 10/17 puta mnogobrojnijih partizana
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 14:20   #90
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
ovo je retoričko, ne glupo
Toliko je glupo da je postalo retoričko.
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 16:34   #91
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
Hmm, nekako mi je to promaklo

Doduše, više vjerujem engleskoj wikipediji nego našoj

Nije ni bitno, poanta je ista

Znaci, rat je izgubljen, Berlin je pao prije 20 dana, A.P. davno pobjegao, ustaše zajedno sa civilima su u Bleiburgu, a Odzaklije drze grad protiv 10/17 puta mnogobrojnijih partizana
E sad da jos utvrdis kolki su bili delovi jedinica koji su stvarno ucestvovali u napadu na mesto koje je za trenutno stanje na terenu bilo bitno kao ladne obloge mrtvacu, pa da utvrdimo stvarni suodnos.

Samo da napomenem da je isto to mesto negde oko mesec-mesec i po dana pre toga proglaseno za oslobodjeno uz ulazak i izlazak jedinica JA iz njega (otisle dalje goneci neprijatelja).
__________________
" Tonemo sve dublje , moral nam je na visini " - izvod iz istoriskog filma " Dobrovoljci "
trpe grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 14:04   #92
Zagreb, definitivno.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 15:58   #93
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Zagreb, definitivno.
Mislim da je pitanje koje je mjesto imalo najveći postotak ustaša, a ne koje je mjesto dalo najveći broj ustaških vojnika. Ovo drugo je sigurno Zagreb, ali nema šanse da je i prvo.

Ponovit ću da je u Lici bilo sela tipa Saborsko ili Brinje (nisam 100% siguran za Brinje) ili nekih drugih u kojima jednostavno nije bilo ili je bilo nevjerojatno malo partizanskih boraca. U Saborskom, koliko mi je poznato, jedan. Iz cijelog sela od nekoliko stotina ljudi. Nijedan grad u Hrvatskoj se nije mogao mjeriti s tim postotkom.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 12:26   #94
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
Hmm, nekako mi je to promaklo

Doduše, više vjerujem engleskoj wikipediji nego našoj

Nije ni bitno, poanta je ista

Znaci, rat je izgubljen, Berlin je pao prije 20 dana, A.P. davno pobjegao, ustaše zajedno sa civilima su u Bleiburgu, a Odzaklije drze grad protiv 10/17 puta mnogobrojnijih partizana
linije su pucale tek nakon američko britanskih bombardiranja. Odžak je napadan od 44. godine. Bihaćka muslimanska brigada je u zimi 44.-45. ne znam datum u jednom danu izgubila preko 2000 vijnika. pola ih se podavilo u zaleđenoj Bosni bježeći od ustaša. Srbijanske jedinice od nekoliko tisuća vojnika vraćale se sa nekoliko desetaka ljudi.... O Odžaku se još puno ne zna, ni svjedoci rata nisu smjeli o tome pričati tako da se istina neće doznati dok se arhivi ne bi otvorili
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 13:08   #95
Vaganac ,pao je prvi puta 1945 .
D.I.V is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 22:44   #96
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Bihaćka muslimanska brigada je u zimi 44.-45. ne znam datum u jednom danu izgubila preko 2000 vijnika. pola ih se podavilo u zaleđenoj Bosni bježeći od ustaša.
Izvor bi te molio jer je ovo jako smjela tvrdnja. 2000 mrtvih u jednom danu? Oko jednog ovećeg sela poput Odžaka? Teško mi je u to povjerovati.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 09:17   #97
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Izvor bi te molio jer je ovo jako smjela tvrdnja. 2000 mrtvih u jednom danu? Oko jednog ovećeg sela poput Odžaka? Teško mi je u to povjerovati.
https://www.youtube.com/watch?v=b0MNwRjiK2c ....izvor traži po partizanskim arhivima. Kako ova pjesma pjeva tako mi pričali koji su to proživljavali. čitaj tekst
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 09:52   #98
Današnja karta Hrvatske s visokom stopom nezaposlenosti uglavnom korespondira s ustaškim uporištima u 2. svjetskom ratu, što istočnije i bliže Bosni i Hercegovini jača je ekonomska pa i društvena zaostalost. Nacionalizam i društvena zatvorenost emanira slabiji ekonomski razvoj.

http://www.libela.org/vijesti/5024-d...najvise-place/
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 10:04   #99
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Današnja karta Hrvatske s visokom stopom nezaposlenosti uglavnom korespondira s ustaškim uporištima u 2. svjetskom ratu, što istočnije i bliže Bosni i Hercegovini jača je ekonomska pa i društvena zaostalost. Nacionalizam i društvena zatvorenost emanira slabiji ekonomski razvoj.

http://www.libela.org/vijesti/5024-d...najvise-place/
Bosanska Posavina je do Domvinskoga rata imala uz Međimurje i Istru najuređenija sela u bivšoj Jugoslaviji, izuzeo bih Sloveniju koja je i tvornice po selima gradila. Ova nezaposlenost je osveta komunista. Unatoč vječnoj kazni Ožaku, sela su uistinu bila prelijepa....
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 10:12   #100
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Današnja karta Hrvatske s visokom stopom nezaposlenosti uglavnom korespondira s ustaškim uporištima u 2. svjetskom ratu, što istočnije i bliže Bosni i Hercegovini jača je ekonomska pa i društvena zaostalost. Nacionalizam i društvena zatvorenost emanira slabiji ekonomski razvoj.

http://www.libela.org/vijesti/5024-d...najvise-place/
Apsolutno tačno, uz dodatak da se tendencija nastavlja i preko granice, ne samo do. Naravno, prisutni ustašofili si ovo nikako ne mogu povezati sa opštom zatucanošću, ljepše im zvuči kako je to isplanirano zatiranje "svjesnijeg" elementa.
Zgembo Admislic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.