Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2016., 13:28   #1
Dimenzije

Osim od 1 do 12 dimenzije u kojima svijest duše obitava , imamo i više paralelnih dimenzija ove naše 3 dimenzije u kojoj ja trenutno pišem ovaj tekst a u tim paralelnim dimenzijama jedinke svijesti duše također skupljaju raznolika iskustva iz kojih duša sazrijeva...

Kakva su vaša vjerovanja ili ne-vjerovanja , razmišljanja ili možda iskustva vezana uz paralelne dimenzije i dimenzije opčenito?
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 18:24   #2
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Osim od 1 do 12 dimenzije u kojima svijest duše obitava , imamo i više paralelnih dimenzija ove naše 3 dimenzije u kojoj ja trenutno pišem ovaj tekst a u tim paralelnim dimenzijama jedinke svijesti duše također skupljaju raznolika iskustva iz kojih duša sazrijeva...

Kakva su vaša vjerovanja ili ne-vjerovanja , razmišljanja ili možda iskustva vezana uz paralelne dimenzije i dimenzije opčenito?
Meni se trenutno dešava da kad legnem da spavam desilo mi se dvije večeri za redom pojavi mi se nakratko ispred očiju kuglica zlatne svjetlosti, zatim kao da je neko upalio i ugasio svjetlo na brzinu ili kao da je munja blicnula u daljini pa kroz zatvorene očne kapke vidim svjetlo. Najčudnije je kao da sam u sekundi utonuo u san odjednom me kao talas nečeg pogodi čitavo tijelo čujem zvuk "woooommm" vjerovatno se u tom kratkom trenutku odvojim od ove dimenzije pa se naglo vratim to me razbudi ali ne plaši me nikako.

Prije par godina sam doživio da sam pošao utonuti u san bio sam polu-svjestan. Kao da sam se nalazio pri dnu tijela kod kičme pojavila se crvena svjetlost osjećao sam vibracije dok sam bio u njoj, kao da sam se penjao uz čakre svaka je imala različitu boju energiju i vibracije različite jačine. Boje su bile poput onih na slikama tijela sa čakrama. Kad sam se popeo do srčane čakre osjetio sam veoma jake i neobično ugodne vibracije koje su imale sve veću frekvenciju. Napokon sam izašao iz tijela kroz vrh glave iznad je bio kao vakum i praznina kako sam se penjao sve više napustio sam vakum i bila je prisutna zlatna svjetlost u njoj su bile posebno ugodne vibracije. Penjući se sve više zlatna svjetlost je postajala svjetlija i bjelija. Napokon sam stigao u čisto bijelu svjetlost beskrajno jakih vibracija osjećao sam se neopisivo ugodno bio sam stopljen sa tom svjetlošću. Njena jačina je jača od svakog fizičkog izvora svjetla u Univerzumu. Čuo sam glas koji se meni obratio razgovarao sam sa tim glasom o nečemu veoma bitnom u toj bijeloj svjetlosti. Po munjevitom povratku u fizičko tijelo probudio sam se još uvijek sam se sjećao nekih detalja razgovora sa tim glasom ali sam ubrzo zaspao. Ujutro kad sam se probudio sjećao sam se svega ovog osim detalja razgovora. Možda sam tad posjetio više dimenzije jer mi i danas izgleda kao potpuno stvarno iskustvo, a ne san koji sam sanjao.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 18:31   #3
U knjizi Meher Babe "Bog govori" , knjizi koja detaljno opisuje evoluciju i involuciju svijesti duše , on involuciju svijesti dijeli na 7 nivoa kroz koje svijest duše prolazi , a koji se nalaze u suptilnim i mentalnim sferama ili svjetovima.

Ako pogledamo malo bolje što je napisao za pojedine nivoe tj. koje su karakteristike pojedinih nivoa možemo zaključiti da njegovih 7 nivoa involucije svijesti na isto dođe kao i 8-9 jhana u Budhinom učenju ili 12dimenzija u drugim učenjima.

Primjera radi Meher priča o prvom nivou suptilnog svijeta u kojem involuirajuća gruba svijest duše stiče prve nagovještaje o prvom nivou suptilnog svijeta i proživljava te utiske ili impresije djelom preko grubog ,a djelom preko suptilnog tijela i kaže da na tom stupnju ljudska duša stoji na granici koja odvaja grubi svijet od suptilnog.

I kaže da tada svijest duše proživljava neobične stvari.
Svojim grubim očima vidi odbljeske suptilnog nivoa ,grubim ušima čuje božansku muziku suptilnog nivoa a svojim grubim čulom mirisa uživa u suptilnim mirisima.Ljudska duša koja posjeduje svijest o grubom i koja je samo djelomično na prvom nivou suptilnog svijeta , doživljava suptilne impresije grubim čulima.
Meher je to odlično opisao i ako njegov opis involucije svijesti ljudske duše usporedimo sa opisom dimenzija u drugim učenjima , možemo jasno vidjeti da je njegov prvi nivo suptilnog svijeta = niža 5 dimenzija , a suptilno tijelo o kojem on govori = 5dimenzionalno svijetlosno tijelo.

Ukratko ,dimenzije i svjetlosno tijelo nisu ništa novo , ista stvar samo drugi naziv.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 18:37   #4
Ja sam bio u 13 oj dimenziji koja je centar ishodište svih 12 dimenzija.Kažem bio jer sam svjesno i napustio !
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 18:59   #5
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u 13 oj dimenziji koja je centar ishodište svih 12 dimenzija.Kažem bio jer sam svjesno i napustio !
Po tvojim postovima na ostalim temama i o dosta toga što si pisao čini mi se da u ovom životu nisi iskusio pomak dalji od treće dimenzije. Ali svakako da si bio u višim dimenzijama od dvanaeste dimenzije kao i svi mi ostali prije spuštanja u dvanaest dimenzija i prije iskustva materijalnog svijeta.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:07   #6
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Po tvojim postovima na ostalim temama i o dosta toga što si pisao čini mi se da u ovom životu nisi iskusio pomak dalji od treće dimenzije. Ali svakako da si bio u višim dimenzijama od dvanaeste dimenzije kao i svi mi ostali prije spuštanja u dvanaest dimenzija i prije iskustva materijalnog svijeta.
Ti si samo ljubomoran a nema razloga jer kad bi znao što 13-a dimenzija donosi....
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:19   #7
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ti si samo ljubomoran a nema razloga jer kad bi znao što 13-a dimenzija donosi....
Ne ja sam oslobođen od svih neugodnih i štetnih osjećaja, u svakom trenutku njegujem lijepe osjećaje u sebi. Hajde napiši nam ali bez cinizma i sarkazma kojim se često koristiš što to 13 dimenzija donosi, jezikom čiste istine da svi razumijemo.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:26   #8
Te dimenzije su mikrokozmičke ?
mislim da prostor nije šireći (kao 3+1 ili 4D) odnosono i vrijeme..kako to osviijestite a da nije mašta (makaršta) ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:46   #9
Ja kad sam ulazio u 13-u dimenziju bio je broj 13 velik kao 13 puta naša zemlja.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:52   #10
No hajde da bude nešto konkretno.

Ima li tko ideju kako je 13 ishodište ovima 12 ?

I zašto se 13 kreira od tih 12 ?

Je li 13 zapravo ono što je uzrokom tih 12 pa se preko 12 pojavio kao 13 ?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 20:26   #11
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Te dimenzije su mikrokozmičke ?
mislim da prostor nije šireći (kao 3+1 ili 4D) odnosono i vrijeme..kako to osviijestite a da nije mašta (makaršta) ?
Ono što sam ja napisao da sam doživio je meni djelovalo mnogo stvarnije i ostavlja mnogo dublji utisak nego ovo što se doživljava u 3d svijetu. Kao da se tada upotrebljavaju mnogo osjetljivija čula od onih koja upotrebljavamo za iskustvo 3d svijeta.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 22:36   #12
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Ono što sam ja napisao da sam doživio je meni djelovalo mnogo stvarnije i ostavlja mnogo dublji utisak nego ovo što se doživljava u 3d svijetu. Kao da se tada upotrebljavaju mnogo osjetljivija čula od onih koja upotrebljavamo za iskustvo 3d svijeta.
Po ovome što si napisao , ti si sigurno imao iskustva 5 dimenzije ili po Meher Babi - suptilnog svijeta , gdje se upotrebljava suptilno tijelo(i suptilna čula) ili svjetlosno tijelo-jedno te isto.

Onaj glas što si čuo najvjerovatnije pripada tvojoj višoj svijesti koju neki zovu i viši ja.

Kad si vani u prirodi i kad si u opuštenijim stanjima-meditativnim , da li ponekad drveće i zelenilo koje gledaš poprima neopisivo-prekrasne-intezivne nijanse zelenih boja , da osjetiš kako ti se srce cijepa od sreče samo gledajući ih , a boja plavog neba postane toliko neopisivo prekrasna ,da imaš osječaj da si u nekoj prekrasnoj bajci , u snu a ne u ovoj 3d realnosti?
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 23:48   #13
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Te dimenzije su mikrokozmičke ?
mislim da prostor nije šireći (kao 3+1 ili 4D) odnosono i vrijeme..kako to osviijestite a da nije mašta (makaršta) ?
Sve te dimenzije zauzimaju isti prostor , npr. 5d je na istom mjestu ,zauzima isti prostor kao ova 3d , samo je na višim frekvencijama/vibracijama , pa je zbog toga čovjek ne može ni vidjeti ni percipirati i to sve dok čovjek ne uzdigne svoje vibracije/frekvenciju na onu visinu koja je u skladu sa vibracijama 5d.

Čovjek tada vidi i čuje i njuši 5 dimenziju kao i ovu 3dimenziju ili kako Meher Baba kaže :Svojim grubim očima vidi odbljeske suptilnog nivoa ,grubim ušima čuje božansku muziku suptilnog nivoa a svojim grubim čulom mirisa uživa u suptilnim mirisima. Ljudska duša koja posjeduje svijest o grubom i koja je samo djelomično na prvom nivou suptilnog svijeta , doživljava suptilne impresije grubim čulima.
To je ustvari opis niže 5 dimenzije.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 00:00   #14
Uništiti će vas glad za senzacijama đankiji..

Teško ćete se skinuti s te droge.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 00:03   #15
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Sve te dimenzije zauzimaju isti prostor , npr. 5d je na istom mjestu ,zauzima isti prostor kao ova 3d , samo je na višim frekvencijama/vibracijama , pa je zbog toga čovjek ne može ni vidjeti ni percipirati i to sve dok čovjek ne uzdigne svoje vibracije/frekvenciju na onu visinu koja je u skladu sa vibracijama 5d.

Čovjek tada vidi i čuje i njuši 5 dimenziju kao i ovu 3dimenziju ili kako Meher Baba kaže :Svojim grubim očima vidi odbljeske suptilnog nivoa ,grubim ušima čuje božansku muziku suptilnog nivoa a svojim grubim čulom mirisa uživa u suptilnim mirisima. Ljudska duša koja posjeduje svijest o grubom i koja je samo djelomično na prvom nivou suptilnog svijeta , doživljava suptilne impresije grubim čulima.
To je ustvari opis niže 5 dimenzije.
U Hrvatskoj pošti bi bar zaradio nešto raznoseći tuđu poštu.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:13   #16
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Ono što sam ja napisao da sam doživio je meni djelovalo mnogo stvarnije i ostavlja mnogo dublji utisak nego ovo što se doživljava u 3d svijetu. Kao da se tada upotrebljavaju mnogo osjetljivija čula od onih koja upotrebljavamo za iskustvo 3d svijeta.
Slično (realističnim) snovima, pitanje koja je to dimenzija
(ako uopće je) twilight zone.
Slično je i s halucinacijama, psihotičnim stanjima i sl.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:26   #17
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Sve te dimenzije zauzimaju isti prostor , npr. 5d je na istom mjestu ,zauzima isti prostor kao ova 3d , samo je na višim frekvencijama/vibracijama , pa je zbog toga čovjek ne može ni vidjeti ni percipirati i to sve dok čovjek ne uzdigne svoje vibracije/frekvenciju na onu visinu koja je u skladu sa vibracijama 5d.
5D je prijeđen metafizički prag. (naravno ako je to uopće moguće, odnosno ako nije subjektivna fantazija, nesvjesnog, ili astralnog isl.)
Dimenzije mogu biti komprimirane (nazovi tako) u 4D, samo pitanje je zašto ih percipiramo kao četverodimenzionalne. Naravno možeš reći zbog vibracija ili uma koji nezna drugačije nego kako je naučen. Uglavnom zaključak je da dođe isto na kraju, iskustvo je 4D.

Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Čovjek tada vidi i čuje i njuši 5 dimenziju kao i ovu 3dimenziju ili kako Meher Baba kaže :Svojim grubim očima vidi odbljeske suptilnog nivoa ,grubim ušima čuje božansku muziku suptilnog nivoa a svojim grubim čulom mirisa uživa u suptilnim mirisima. Ljudska duša koja posjeduje svijest o grubom i koja je samo djelomično na prvom nivou suptilnog svijeta , doživljava suptilne impresije grubim čulima.
To je ustvari opis niže 5 dimenzije.
Složio bi se s opisom tog babe (zar to nije onaj koji nije govorio? i pisao), to je apstrakcija koja u sebi ima logiku zašto je nemoguće, slično su zaključili i filozofi. (vidi zadnju rečenicu pvog posta)
Što bi ona rekli budisti (napredniji meditacijama dođu do tišine, nema dimenzija) , to su sve tvorbe uma i kao takve nisu istina. Naravno ako se same od sebe događaju (a izgleda se događaju i pitanje kome i kako i okolnosti) onda je pitanje pitanja onaj koji sve doživljava.
Ima raznih duhovim metoda, puteva ili kako hoćeš zvati, kabalisti i hermetisti, dakle zapadnjački okultisti se upravo time i bave...ali pitam se koja je svrha toga?
Simboli i mitovi sadrže u sebi program, dimenziju, možeš saznati iz toga sve o svijetu, ljudima..dalje od toga nema programa (doduše neki su pokušavali i pokušavaju to opisati) ili je neshvatljiv razumom.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 13:11   #18
Dečki, posumnjate li ikad da malo zabrijavate?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 16:01   #19
13 -a dimenzija postojanja

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 16:59   #20
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
13 -a dimenzija postojanja

To je simbol krunske čakre koju mnogi smatraju da je ne materijalna.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.