Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 02.04.2017., 04:09   #10
Uvijek mi je drago sjetiti se jedne epizode Alan Forda kad je ovaj bježeći od nekog uletio u nekakvu povorku. Da se bolje kamuflira brže bolje je oteo transparent nekoj babi. I tako ga pratimo par sličica u krupnom planu kako se preznojava i osvrće da vidi jel uspio umaći. I onda ga vidis u krupnom planu sa transparentom BLIŽI SE SMAK SVIJETA. POKAJTE SE I VRATITE KNJIGE U KNJIŽNICU!

Stvarno prije si trebao i nešto pročitat da bi mogao uopće sudjelovat u raspravi. A za čitanje se trebalo imati volje i vremena. Pa su se slojevi znanja polako spuštali u glavu tvoreći nekakvu silu s kojom si se više manje uspješno hvatao u koštac u stvarnim životnim izazovima. No, čitanjem si mogao naučiti razlikovati č i ć.

Prije je ljudima Bog bio svemoguć. Danas je to svemogući google. I ne samo da je objasnio Boga. Nego ga je i smjestio u dimenziju.

No dimenzija ima više i to je onda multidimenzionalnost. Nešto kao kapula (luk). Da kapula je multidimenzionalna. Onaj vanjski sloj obuhvaća sve one unutarnje. A i kapula ima dušu. Ono slatko središte iz kojeg kreće klica i novi život.

Stara baka kod koje uzimamo kapule garantira svojim izboranim rukama da su sve njene kapule ovozemaljske iako se zna naći i poneka elipsastog oblika.

Inače ta ista baka me uvjerava da kad noću legne ona spava, a kad se probudi, onda je budna. Ali mislim da ne bi zamjerila da joj netko dodatno na to skrene pažnju. Možda bi bila malo zatečena... možda.

Ali siguran sam da bi se brzo snašla kao što se i svaki dan snalazi prodavajući kapulu iz svog
vrta. A dobra je baka. Duša joj je ispunjena dobrotom i plemenitošću. Vidim to kad bira one najbolje kapule iz svoje ponude i uvijek natrpa više od kila. I onda ta multidimenzionalna kapula ponese nešto od bakine dobrote, pa je se rado sjetimo i smijemo se za ručkom i tako.

Jednostavno nemam srca buditi je i reći da nemamo još puno vremena jer ovi iz sazvježđa Orion... samo što nisu.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.