Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 17:08   #1
Pitanje u vezi "zahtjevnih zgrada" tj. objekata vecih od 400m2

imamo kucu vecu od 400m2, koja je trenutno u postupku legalizacije. sve je vec odavno predano i bio je referent. sad cekamo rjesenje.

mi planiramo od te obiteljske kuce napravit stanove. zanima nas dali ce ta kuca, tj. zgrada sa vise stanova spadati pod zgradu javne namjene? Za zgrade javne namjene potrebno je sljedece:

Za zgrade javne namjene svih veličina uz gore navedenu dokumentaciju potrebno još dostaviti izjavu ovlaštenog arhitekta te ovlaštenih inžinjera građevinarstva, elektrotehnike i strojarstva da zgrada ispunjava zahtjeve sigurnosti korištenja i zaštite od požara prema odgovarajućim propisima.
M83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 20:32   #2
Po meni neće, ali kako nikad nije problem zakon, nego njegovo tumačenje može biti svega.

Pogledaj Zakon o gradnji, članak 3. st. 1. podstavke 27. i 28.

Hoće li ti kuća uopće biti smatrana zgradom prema definiciji iz podstavka 27?

Prvi kriterij da bude zgrada javne namjene ne ispunjava, jer tvoju buduću zgradu neće koristiti tijelo javne vlasti za obavljanje poslova. Ne ispunjava niti kriterij pod 3 jer je riječ o zgradi koja je stambena, a u toj kući se neće nit pružati nikakve usluge.
Jedino po čemu bi mogla biti zgrada javne namjene je srednji dio definicije, zgrada za stanovanje zajednice, što god zakonodavac tumačio pod "zajednica", i jedino tu je nategnuto da bi te mogli dobiti.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 12:54   #3
da ovaj dio o javnoj namjeni mozda nije jasan potpuno. vise puta sam procitao da za objekte vec od 400m2 treba napravit tehnicki pregled kako bi se dobila uporabna dozvola.

mene zanima dali je to tocno kod svakog objekta veceg od 400m2 (u mom slucaju to je stambeni objekt, bez ikakve javne ili poslovne namjene) treba napravit taj tehnicki pregled da bi se dobila uporabna dozvola?
M83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:39   #4
Quote:
M83 kaže: Pogledaj post
da ovaj dio o javnoj namjeni mozda nije jasan potpuno. vise puta sam procitao da za objekte vec od 400m2 treba napravit tehnicki pregled kako bi se dobila uporabna dozvola.

mene zanima dali je to tocno kod svakog objekta veceg od 400m2 (u mom slucaju to je stambeni objekt, bez ikakve javne ili poslovne namjene) treba napravit taj tehnicki pregled da bi se dobila uporabna dozvola?
ovo nema veze s tim da li je javna namjena ili stanovanje.

Buduća funkcija zgrade je stanovanje.
Morate dati izraditi glavni projekt rekonstrukcije zgrade, budući da mijenjate lokacijske uvjete. Zakon o legalizaciji se ne odnosi na buduće zahvate, nego na zatečeno stanje. Radite prenamjenu zgrade iz obiteljske kuće u višestambenu građevinju koliko sam shvatila.
Svaka daljnja gradnja, u što spada i rekonstrukcija radi se na osnovu zakona o gradnji, a ne na osnovu zakona o legalizaciji. Morate raditi u skladu s urbanističkim planom i zakonom o gradnji, i da, biti će vjerojatno potreban tehnički pregled, budući da ćete morati imati ovlaštenu firmu za izvođenje radova, nadzor, kao da radite novo.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.