Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 10:01   #261
Bokić svima

Nedavno sam počela pratit ovu temu, ali imam nedoumicu u koje altove da uložim lovu. Zasigurno bi uložila u ARK i Ethereum...imate još koji prijedlog? Znam da niste vidoviti Milani, samo tražim sugestije Hvala!
Daisy28 is offline  
Old 14.09.2017., 10:02   #262
ma do alpha centauri najmanje ...

stari moj ja cu uklonit svoj sell. ovo treba cuvat mozda forever. mozda postane jak ko BTC. zamisli ako prodam ovu svoju mizeriju od 51 kojn i za godinu dana vredi par milja dolara

edit: @daisy, pogledaj pivx
geronimo666 is offline  
Old 14.09.2017., 10:04   #263
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
ma do alpha centauri najmanje ...

stari moj ja cu uklonit svoj sell. ovo treba cuvat mozda forever. mozda postane jak ko BTC. zamisli ako prodam ovu svoju mizeriju od 51 kojn i za godinu dana vredi par milja dolara

edit: @daisy, pogledaj pivx
Hvala na prijedlogu
Daisy28 is offline  
Old 14.09.2017., 10:05   #264
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Hehe.........koga boli neka stvar za pad cijene Bitcoina, dok ARK ruši ATH za ATHom.........:klap:

Evo ga preko 100.000 satoshija, čestitke svima koji i dalje drže. Kako je to lijepo rekao Jesse Livermore; be right and sit tight

A lijepo vam je Varoufakis rekao, zaboravite trejdanje za siću...........
Imam zapisano da sam ARK kupovao kad je bio 0.25$. Tada još nisam gledao kolko je to u BTC.

Ako ova priča dobro završi dužni smo ti, pa barem odojka ili janje na ražnju okrenuti.
rossonero is offline  
Old 14.09.2017., 10:15   #265
Dal da uletim u ark sad jel kasno..
murof7 is offline  
Old 14.09.2017., 10:17   #266
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
ZEC, XEM, BTS već tri mjeseca imaju veliki promet, a stalni pad cijene. U najmanju ruku čudno. Ima li netko razumno objašnjenje za ovo?
najveće čudo je BTS
i najveća prilika na crypto tržištu (o.10$ još malo pa nestalo, tko se nije skrio magarac je bio)


https://pbs.twimg.com/media/DJqc6WaV4AEizDk.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DIwFCyJXgAAZsvw.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DIu_7izW0AE1u-q.jpg:large

https://steemit.com/steemit/@shaheer...wallet-is-most

objašnjenje bi bilo da golemi kapital ulazi u kripto i da veliki igrači znaju kako dumpat cijene (onog što im je najzanimljivije) i ulazit na najniže. Ako do 1.08 još nisu bili 100% sigurni, sad jesu.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 14.09.2017., 10:29   #267
Ovi koji su zakasnili, njima je bolje sad ne ulaziti, ARK je otišao vrlo visoko u kratko vrijeme i privremena korkcija je izgledna........

Svima koji drže, čestitam. Neka i dalje drže, nije ovo kraj rastu cijene. Samo nemojte očekivati da i dalje raste ovim tempom, no na dugi rok može još prilično potegnuti.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 14.09.2017., 10:39   #268
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ovi koji su zakasnili, njima je bolje sad ne ulaziti, ARK je otišao vrlo visoko u kratko vrijeme i privremena korkcija je izgledna........

Svima koji drže, čestitam. Neka i dalje drže, nije ovo kraj rastu cijene. Samo nemojte očekivati da i dalje raste ovim tempom, no na dugi rok može još prilično potegnuti.
Imaš onda možda neki prijedlog za mene kao početnika, u što mi je bolje sad uložit obzirom da je ARK skočio?
Daisy28 is offline  
Old 14.09.2017., 10:47   #269
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
...
Kakav tim imaju? Kada vidim 3 čovjeka iz 4 različita kraja svijeta kako lansiraju multimilijunski projekt a da se nikada nisu vidjeli licem u lice naježim se. Drugi je primjer da načičkaju desetke ljudi koji nemaju nikakve veze s kripto-valutama i o kojima ne možete naći nikakve informacije. Oni su tu samo da vas zavaraju da rade na razvoju coin-a. U velikim većinama slučajeva plaćeno im je nekoliko dolara da naprave web stranicu, press release, ugovor i obećano da će dobiti dio kolača ako se njihovo ime stavi u web sekciju "O nama". Bilo je slučajeva kada su koristili "stock" slike s interneta.
Koliko developera ima? Ako od developera niste čuli ništa neko vrijeme, onda treba biti zabrinut.
...
Nije li to slučaj sa ARK-om? Ja sam tražio bilo što o tim ljudima, ništa nisam na netu pronašao osim o jednom tipu koji ima neki fond i 10ak tisuća Twitter sljedbenika. Neki su čak i stavili svoj Twitter ali ti ljudi imaju par sljedbenika ... Plus to što je naziv ARK "ukraden" od jedne popularne igrice koja ima 300000 sljedbenika na Twitteru ... Ali opet ARK rastura i zato se čudom čudim što ste to vidjeli u njemu - al mi se tajne ne žali otkriti vidim .
abusaef is offline  
Old 14.09.2017., 10:59   #270
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
...
Ethereum i Vitalik su imali vlastitu prodaju ICO securities-a prije nego je Ethereum genesis blok uopće postojao. Ako SEC i ostale agencije odluče krenuti za Vitalikom ETH pada i s njim padaju svi alt-coin-i koji su na Ethereum blockchain-u...
Ovo me bilo zainteresiralo kada ste prvi put pisali - baš kad sam ulazio u sve ovo i sa planom da ulažem u Ether .
No kako je to moguće? Naime SEC je nadležan samo za USA, dok je Vitalik Rus koji živi u Kanadi, a blockchain tehnologija je sinonom za decentalizaciju (dakle oni su posvuda). Nije li baš ta Kanada izuzetno liberalna po pogledu cryptoa, a i samoh ICO-a (Impak Coin)? Isto tako Vitalik je navodno bio čak i u pregovorima sa Putinom jer izgleda da je budućnost RussiaCoin, EstCoin, ChinaCoin ... itd., pa onda i ne znam koja je budućnost BitCoina, jer gledajući povijesne grafove i USA burzi i zlata - ništa ne ide u beskonačnost (kao što neki progboziraju da će BTC vrijeti 100k USD). Možda i ide ali ne u jednom desetljeći ili stoljeću.
abusaef is offline  
Old 14.09.2017., 11:02   #271
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Imaš onda možda neki prijedlog za mene kao početnika, u što mi je bolje sad uložit obzirom da je ARK skočio?
To je pitanje za milijun kuna! Takvi odgovori se šakom i kapom dijele na forumima.


Ja ću reći što se meni višestruko vraća zadnjih par godina. Ulog u znanje, učenje! (ne mislim na ono formalno, srednja škola, faks)
Bilo to znanje o IT-u, o blockchainu, you name it.

Zagrijati stolicu i ideje u koji coin uložiti će same doći.
rossonero is offline  
Old 14.09.2017., 11:08   #272
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
To je pitanje za milijun kuna! Takvi odgovori se šakom i kapom dijele na forumima.


Ja ću reći što se meni višestruko vraća zadnjih par godina. Ulog u znanje, učenje! (ne mislim na ono formalno, srednja škola, faks)
Bilo to znanje o IT-u, o blockchainu, you name it.

Zagrijati stolicu i ideje u koji coin uložiti će same doći.
Bolje da nisam niš pisala Ali svejedno hvala ti
Daisy28 is offline  
Old 14.09.2017., 11:18   #273
Stavio blockfolio. Odma problem u startu. Srusio se vec 2 put u pol ure i ne nalazi mi nis kad odem na add coin. Samo stoji stalno syncing coins with server, koda ne nalazi nis…

edit: skuzio sam. xprivacy ga je prcao jer sam stavio block na sensors. iako mi nije jeasno koji ce mu k sensors za rad... nego jel se moze namjestit vani u glavnom ekranu da mi ne pise u dolarima nego u BTC-ima za alt-coine
geronimo666 is offline  
Old 14.09.2017., 12:07   #274
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Imaš onda možda neki prijedlog za mene kao početnika, u što mi je bolje sad uložit obzirom da je ARK skočio?
Moj prijedlog je LiteCoin (LTC), pogotovo sada kada je sve palo i postalo jeftino. Taj novčić je jedan od najstarijih, najpouzdanijih, najcjenjenijih i najpodcjenjenijih. Da je kojm slučajem BTC rastao sporije i da nije udario u 5000 plafon, LTC bi danas vrijedio 100$. Danas ga možeš kupiti za manje od 60$.
abusaef is offline  
Old 14.09.2017., 12:27   #275
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Ovo me bilo zainteresiralo kada ste prvi put pisali - baš kad sam ulazio u sve ovo i sa planom da ulažem u Ether .
No kako je to moguće? Naime SEC je nadležan samo za USA, dok je Vitalik Rus koji živi u Kanadi, a blockchain tehnologija je sinonom za decentalizaciju (dakle oni su posvuda). Nije li baš ta Kanada izuzetno liberalna po pogledu cryptoa, a i samoh ICO-a (Impak Coin)? Isto tako Vitalik je navodno bio čak i u pregovorima sa Putinom jer izgleda da je budućnost RussiaCoin, EstCoin, ChinaCoin ... itd., pa onda i ne znam koja je budućnost BitCoina, jer gledajući povijesne grafove i USA burzi i zlata - ništa ne ide u beskonačnost (kao što neki progboziraju da će BTC vrijeti 100k USD). Možda i ide ali ne u jednom desetljeći ili stoljeću.
Garafovi dionica, zlata ili valute se ne mogu uspoređivati sa grafovima kriptovaluta jer prvi svoju vrijednost crpe iz intrinzične vrijednosti odn. očekivanja temeljem te intrinzične vrijednosti. Zato, kad se npr. cijena dionice strmoglavi, zaustavljanje pada cijene i oporavak određeni su fundamnetalnim faktorima odn. potencijalom kompanije za stvaranje nove ekomomske vrijednosti. Kriptovalute s druge strane nemaju apsolutno nikakvu intrinzičnu vrijednost koja bi temeljem fundamentalnih faktora garantirala oporavak nakon drastičnog pada. Kod valutnog para primjerice(koji je ništa doli omjer cijena u državi A i B) ti fundamentalni faktori su bilanca plaćanja, kamatna stopa središnje banke i razni ekonomski indikatori te oni određuju fluktuacije cijene odn. oporavak nakon pada. Međutim, kod kriptovaluta gdje ne postoji nikakav oslonac u fundamentima, drastičan pad cijene može voditi isključivo prema onome od čega je cijena i krenula, a to je - nula.
contradiction is offline  
Old 14.09.2017., 12:27   #276
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Bolje da nisam niš pisala Ali svejedno hvala ti
Možda je moj odgovor bio malo grub, ali moraš razumjeti da je i tvoje pitanje malo bedasto.
Svakodnevno ovdje viđamo pitanja tipa:

Dobar dan,
U što da uložim novce, koji coin će donijeti profit?
rossonero is offline  
Old 14.09.2017., 12:32   #277
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
. nego jel se moze namjestit vani u glavnom ekranu da mi ne pise u dolarima nego u BTC-ima za alt-coine
Mislis na total portfolio? Samo tapni na te brojke i prebacit ce ti na btc.
Isto tako gore desno prebacujes da ti 24-satnu razliku prikazuje u valuti ili u postotcima.

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk
NewOrder is offline  
Old 14.09.2017., 12:38   #278
Ark je vec krenuo dole kao sto ste i rekli Jutros je bio nekih 4.6usd a sad je 3.9
MoschuS is offline  
Old 14.09.2017., 12:39   #279
skuzio sam. hvala.
nego jel se vama rusi doticna app? meni dosta puta.
i jel aktivna u pozadini kad izadete sa back-back-back... odnosno zdere li bat jer koliko vidim pozderala mi je 15%bat u nekih 2 ure, ali sam bio u njoj sto znaci da je bas aktivna bila... jel radi alarm kad je ugasena?
geronimo666 is offline  
Old 14.09.2017., 12:52   #280
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Nije li to slučaj sa ARK-om? Ja sam tražio bilo što o tim ljudima...
ARK ti ima jednu vrlo praktičnu primjenu, sada kada je oko 100,000 satoshija, možeš putem njega pratiti cijenu bitcoina. Samo na cijenu arka dodaš tri nule i vidiš cijenu BTC-a.

Ali treba ga brzo kupiti i tako koristiti, jer nebu zauvijek bio dobar alat za to.
bozoou is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.