Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2007., 01:09   #21
Stav nije bahat,oprosti ako si dobio takav dojam...
Samo nisam htio ulaziti u rasprave oko toga gdje sam bio,sa kime,po kome sam pucao i zašto...jer sam imao sličnu raspravu sa Karlovčaninom prije jedno mjesec dana...pa sam odlučio da neću nikome više ništa objašnjavati...

A jedino me "zasmetalo" što svi čestitaju HV-u...kao da nas iz SP nije ni bilo...a obično smo odrađivali najteže stvari...
McAucliffe is offline  
Old 22.01.2007., 01:10   #22
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Stav nije bahat,oprosti ako si dobio takav dojam...
Samo nisam htio ulaziti u rasprave oko toga gdje sam bio,sa kime,po kome sam pucao i zašto...jer sam imao sličnu raspravu sa Karlovčaninom prije jedno mjesec dana...pa sam odlučio da neću nikome više ništa objašnjavati...

A jedino me "zasmetalo" što svi čestitaju HV-u...kao da nas iz SP nije ni bilo...a obično smo odrađivali najteže stvari...
U Maslenici niste prika.
mwm is offline  
Old 22.01.2007., 01:26   #23
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Kako god ti kažeš...samo me zanima tko je išao prije 9. gospićke....
Ja. A nisam bio u specijalnoj policiji.
mwm is offline  
Old 22.01.2007., 01:34   #24
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Ja. A nisam bio u specijalnoj policiji.
Da,a koji potez?
Neznam zašto se uopće dam uvući u ove rasprave...
čini mi se da tu na forumu ima još dečki iz Sp,pa pitaj njih jel u Maslenici sudjelovala...
McAucliffe is offline  
Old 22.01.2007., 01:37   #25
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Da,a koji potez?
Neznam zašto se uopće dam uvući u ove rasprave...
čini mi se da tu na forumu ima još dečki iz Sp,pa pitaj njih jel u Maslenici sudjelovala...
TG112.
mwm is offline  
Old 22.01.2007., 01:55   #26
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
TG112.
Taktička grupa 112.?I nisi na Velebitu vidio SP?Onda neznam gdje si gledao...tko je smjenio 9. gardijsku...
Prema Jasenicama?Ili?
M. Bobija?V.glavica?

Baš me zanima jesi ovo ikada čuo...Od koga se povući, od č......, nećemo ni slučajno,č....... im majku...

Bez uvrede...a to je malo teško za znati...osim ako nisi bio tamo...u knjigama ne piše...
McAucliffe is offline  
Old 22.01.2007., 02:23   #27
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Stav nije bahat,oprosti ako si dobio takav dojam...
Samo nisam htio ulaziti u rasprave oko toga gdje sam bio,sa kime,po kome sam pucao i zašto...jer sam imao sličnu raspravu sa Karlovčaninom prije jedno mjesec dana...pa sam odlučio da neću nikome više ništa objašnjavati...

A jedino me "zasmetalo" što svi čestitaju HV-u...kao da nas iz SP nije ni bilo...a obično smo odrađivali najteže stvari...
vel'ke i iskrene čestitke svim pripadnicima specijalne policije mup-a rh!!!
:klap:
__________________
A što smo tjerali Austrougare... taman su fino pošli graditi te ovo, te ono... Trebali smo ih prvo pustiti da nam sve naprave pa ih onda otjerat'...
http://www.studenticeizunutrasnjosti...eroditelja.com
Hazjajin is offline  
Old 22.01.2007., 04:18   #28
3. gbr u Kasicu - obrana kontre. jel se jos toga sjecamo ? Vjerojatno najzesci sukob tada. Slava slavoncima.
__________________
... na vrh brda vrba mrda ...
Koko Bill is offline  
Old 22.01.2007., 08:16   #29
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Taktička grupa 112.?I nisi na Velebitu vidio SP?Onda neznam gdje si gledao...tko je smjenio 9. gardijsku...
Prema Jasenicama?Ili?
M. Bobija?V.glavica?

Baš me zanima jesi ovo ikada čuo...Od koga se povući, od č......, nećemo ni slučajno,č....... im majku...

Bez uvrede...a to je malo teško za znati...osim ako nisi bio tamo...u knjigama ne piše...
Ovdje kažeš:
Quote:
McAucliffe kaže:
Kako god ti kažeš...samo me zanima tko je išao prije 9. gospićke....
A sad me pitaš tko je smijenio 9.gbr. Ajde se malo koncentriraj na ono što pišeš.
U samom početku akcije (22.01.1993.) sudjelovali su 112. TG, Specijalna postrojba GS HV Zadar, 4.gmtbr, 113. brigada HV, Specijalna postrojba MUP-a Zadar, domobranske postrojbe, snage MUP-a Zadar, satnija 72. bojne Vojne policije te MOMP (Otočki bataljun). Tek naknadno su uvedene ostale postrojbe, među njima i dio 9. gbr na čelu s Norcem. Btw, tada je ta postrojba nosila naziv 6. gbr. Tko je naknadno smijenio 9. gbr ne znam, govorili smo o samoj akciji, u kojoj je ta postrojba došla tek treći dan akcije na već oslobođen teren.
Što se tiče Male Bobije, upravo ju je moja postrojba osvojila. Poslije su je čuvale raznorazne postrojbe, valjda među njima i tvoja. Još jednom ću ti preporučiti malo manje bahatosti, pogotovo u temama o kojima znaš malo ili ništa.
mwm is offline  
Old 22.01.2007., 22:59   #30
godisnjica vojne operacije "maslenice"

Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Ovdje kažeš:

A sad me pitaš tko je smijenio 9.gbr. Ajde se malo koncentriraj na ono što pišeš.
U samom početku akcije (22.01.1993.) sudjelovali su 112. TG, Specijalna postrojba GS HV Zadar, 4.gmtbr, 113. brigada HV, Specijalna postrojba MUP-a Zadar, domobranske postrojbe, snage MUP-a Zadar, satnija 72. bojne Vojne policije te MOMP (Otočki bataljun). Tek naknadno su uvedene ostale postrojbe, među njima i dio 9. gbr na čelu s Norcem. Btw, tada je ta postrojba nosila naziv 6. gbr. Tko je naknadno smijenio 9. gbr ne znam, govorili smo o samoj akciji, u kojoj je ta postrojba došla tek treći dan akcije na već oslobođen teren.
Što se tiče Male Bobije, upravo ju je moja postrojba osvojila. Poslije su je čuvale raznorazne postrojbe, valjda među njima i tvoja. Još jednom ću ti preporučiti malo manje bahatosti, pogotovo u temama o kojima znaš malo ili ništa.
Zelim samo da se pridrugim ovoj komemoraci i da vam Zazelim dug zivot ,i puno srece i da uspijete prevazici sve sto vas vezuje uz te dogadjaje i da mi budete sretni i zivi.Znajuci kaka va si na muskom kutku nemogu sebi doc da si ucestvovo u toj strahoti.iskrene cestitke
colibri is offline  
Old 22.01.2007., 23:35   #31
Quote:
colibri kaže: Pogledaj post
Zelim samo da se pridrugim ovoj komemoraci i da vam Zazelim dug zivot ,i puno srece i da uspijete prevazici sve sto vas vezuje uz te dogadjaje i da mi budete sretni i zivi.Znajuci kaka va si na muskom kutku nemogu sebi doc da si ucestvovo u toj strahoti.iskrene cestitke
Hvala ti.
Iako ja to ne smatram strahotom, ja sam tamo morao biti. Da nisam bio tada tamo, ja ne bi bio ja. Nadam se da razumiješ.
mwm is offline  
Old 22.01.2007., 23:49   #32
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Hvala ti.
Iako ja to ne smatram strahotom, ja sam tamo morao biti. Da nisam bio tada tamo, ja ne bi bio ja. Nadam se da razumiješ.
Potpuno .Ja se vam svima samo divim.
colibri is offline  
Old 23.01.2007., 01:51   #33
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
A da malo pogledaš na karti i usporediš oslobođen prostor?
Mwm, govorim o odnosu ljudstva naših snaga i Srba u Oluji, on sigurno nije bio izjednačen a upravo to je netko ovdje napisao - da smo u ljudstvu bili tu negdje, a u tehnici da su oni imali prednost. To ipak nema veze sa stvarnim stanjem u Oluji, imali smo ogromnu ljudsku nadmoć u odnosu na snage "RSK".
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 23.01.2007., 07:53   #34
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Mwm, govorim o odnosu ljudstva naših snaga i Srba u Oluji, on sigurno nije bio izjednačen a upravo to je netko ovdje napisao - da smo u ljudstvu bili tu negdje, a u tehnici da su oni imali prednost. To ipak nema veze sa stvarnim stanjem u Oluji, imali smo ogromnu ljudsku nadmoć u odnosu na snage "RSK".
Ne, govorio si o tome da Maslenica nije prva oslobodilačka akcija. Pa i nije, ona je prva velika oslobodilačka akcija.
Zato sam ti rekao da pogledaš oslobođen prostor u akciji.
mwm is offline  
Old 23.01.2007., 10:38   #35
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Ne, govorio si o tome da Maslenica nije prva oslobodilačka akcija. Pa i nije, ona je prva velika oslobodilačka akcija.
Zato sam ti rekao da pogledaš oslobođen prostor u akciji.
Ali to svakako stoji, nije fer da se to proglašava prvom "aktivnom" akcijom. Što se tiče teritorija, pa zar je teritorij u Maslenici toliko veći od teritorija oslobođenog u Orkanu 91 da se zbog toga Maslenica proglašava prvom oslobodilačkom akcijom?

Btw, meni je jako krivo što se u Maslenici nije otišlo par kilometara dalje, da se oslobodi i moja vikendica na Karin plaži Ako se ne varam, Pridraga je u Maslenici oslobođena, mislim, to je bukvalno prekoputa, wtf...
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 23.01.2007., 12:04   #36
Quote:
antest kaže: Pogledaj post
da u pravu si.... al zadarski lobi je jeći od dubrovačkog i to je to...
Pa zar se Hrvati ne mogu složiti niti u pobjedi???
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Old 23.01.2007., 12:10   #37
Quote:
Belicvet kaže: Pogledaj post
Maslenica je bila puno prije Oluje.

Čitaj
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Old 23.01.2007., 12:44   #38
Pazi kad idioti na snimke nastale nakon sto su srpski tenkovi pregazili srpske civile namontiraju glas koji govori o napadu hrvatskih tenkova i zrakoplova na srpske civile.

Niko ne zna slagat kao sto Srbin zna.

Tragikomicno.
Vanjushka is offline  
Old 23.01.2007., 15:21   #39
Jao slatki moji naivni... Namontirali vam Srbi zlocine!
Bas su zlocesti.
Belicvet is offline  
Received Infraction
Old 23.01.2007., 15:54   #40
svaka čast za "Maslenicu". ona se često ističe od ostalih zbog njene simboličke važnosti spajanja juga i sjevera hrvatske. ne znam zašto bi se pripadnici SP ljutili ako ih se nazove HV-om. za prosječnog hrvata sve postrojbe u ratu su HV, bez obzira bili oni pod MUP-om ili MORH-om. tu dolazi do izjednačavanja pojma HV i hrvatski branitelji.
dudu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.