Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2009., 07:51   #2021
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
Također bez ljutnje molim, ali moram se složiti s Lyssyy. Možda za aranžmane na stolovima ima smisla, iako ćeš morati angažirati nekoga da na dan vjenčanja to ide slagati tamo; nekoga u koga moraš imati puno povjerenja da će to napraviti kako spada i nekoga kome to neće smetati ili biti teret. Međutim, buket radije nemoj ti slagati, jer kad je meni cvjećarka obrazložila teoriju cijene buketa i zašto je vjnečani buket cjenovno i kvalitetom različit od normalnih cvjetnih aranžmana, moj komentar je bio A-HA! To zaista, koliko sam bar ja shvatila, iziskuje učvršćivanje svakog pojedinačnog cvjeta da izdrži cjelodnevno i cjelonoćno maltertiranje.

ja sam Lizi, a ne Lyssyy
iako je Lyssyy neiscrpan izvor slikica
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 08:35   #2022
lizi
nego, kad smo već kod izrade buketa, jel pametno/ok ne reći cvjećarki da se radi o vjenčanom buketu, s obzirom na cijenu koja odmah poraste čim se spomene riječ "vjenčani" ili je ipak pametnije reći istinu s obzirom da kažete da se oni ipak posebno učvršćuju itd.?
offt. - ista stvar me zanima i za prstenje
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 09:20   #2023
ja se divim curkama koje sam eplaniraju ukrasiti salu..ali mi nije jasno kako to misle izvesti...jer salu treba urediti..pa nece valjda mladenka na dan svadbe trcati u salu, pa iz sale kod frizera, pa opet u salu..pa sminkanje, oblacenje itd..

Taj dan smo sve ionako dovoljno lude i nekak si ne bih jos i to priustila..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 09:23   #2024
ma to se može s jednostavnim dekoracijama ako angažiraš ili frendice ili osoblje restorana, pa im platiš
s nekim kompliciranijim dekoracijama ja se ne bih upuštala ni u izradu, niti u aranžiranje...ipak je za neke stvari bolje platiti profesionalca
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 10:46   #2025
Ovako - kuma ima iskustva sa aranžiranjem - radi aranžmane za groblje (nemojte se smijati, i to je nešto ). Uglavnom - treba mi 3 aranžmana u visokim vazama - ja želim klasične bež debele rascvjetale ruže samo stavljene unutra i ne skidati im lišće, u vazu (voidu)sam mislila staviti bršljan na koji bi žicom privezala par glava ruža u pupoljcima - čitala sam na forumu da su ruže na žitnjaku po 5-7 kn, bršljana ima u šumi, samo ga operem,a cvječarka mi je za to htjela naplatiti 500kn. OK, oko buketića se slažem, mislim da je bolje da to ne izvodim sama. Još mi trebaju kugle od ruža za glavni stol - to ću sa kumom isprobat par mjeseci pred vjenčanje - ona je sa okruglim spužvama već radila. Uglavnom, nije ništa komplicirano, sve ćemo ranije isprobati pa ako neću biti zadovoljna uvijek stignem angažirati cvjećarku. Revere bi imali samo roditelji i kumovi - to definitivno namjeravam napraviti sama. Nadam se da sam sada malo bolje pojasnila. P.S. veliki aranžmani sa ružama idu u kutove sale gdje viče da nešto fali, biti će na stalcima.
TaraT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 10:48   #2026
Zaboravila sam reći - hvala na komentarima, nisam se uvrijedila, znam da mislite dobroamjerno, zato vas i pitam.
TaraT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 11:21   #2027
i koliko će te to jeftinije ispasti od tih 500kn, jer čini mi se kao da ima dosta posla?
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:15   #2028
Quote:
Mischa kaže: Pogledaj post
ja se divim curkama koje sam eplaniraju ukrasiti salu..ali mi nije jasno kako to misle izvesti...jer salu treba urediti..pa nece valjda mladenka na dan svadbe trcati u salu, pa iz sale kod frizera, pa opet u salu..pa sminkanje, oblacenje itd..

Taj dan smo sve ionako dovoljno lude i nekak si ne bih jos i to priustila..
Potpisujem. Inače sam tip "što možeš danas ne ostavljaj za sutra", tak da već imam materijale za revere, probne uzorke izradene, vino za poklon gostima, etikete u izradi...itd...što više rješim sad manja će mi panika biti kasnije..

P.S. Lizi sorry, ako išta znači tvojih se slikica s vjenčanja sjećam pa znam kak zgledaš
__________________
...sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi, ljubav nikad ne prestaje...I. i J. <3
drea_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 16:54   #2029
Tih 500kn je bila moja slobodna procjena. Sad sam se vratila sa ponudom iz jedne cvjećare - 3 kugle (svaka 700kn), buketić,auto - 3500kn. Za bukete u vazama nisam ni pitala. Negdje u proljeće ću svakako raditi probne, stavit ću tada slike na forum, ali otom potom.
TaraT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 17:09   #2030
Quote:
drea_zg kaže: Pogledaj post
Potpisujem. Inače sam tip "što možeš danas ne ostavljaj za sutra", tak da već imam materijale za revere, probne uzorke izradene, vino za poklon gostima, etikete u izradi...itd...što više rješim sad manja će mi panika biti kasnije..

P.S. Lizi sorry, ako išta znači tvojih se slikica s vjenčanja sjećam pa znam kak zgledaš


ma nemaš frke i
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 21:33   #2031
TaraT evo imaš ovdje jedan kratki prilog kako se pravi vjenčani buket http://www.budget-wedding.net/weddin...dding-flowers/
Lyysssyyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 22:18   #2032
Hvala ti Lyysssyyy, ali odlučila sam buketić prepustiti stručnjaku, poslužit će za ostalo. Nisam ni znala da postoji taj antibakterijski prašak, jel možda znaš zašto se on uopče stavlja?ruže dulje drže? Ona trakica je jako zgodna.
TaraT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 22:21   #2033
pojma nemam za taj prašak, ma to sam tak slučajno našla a bila sam vidjela da te zanima kako se pravi buket pa eto ,ali ovak nemam nikakvog iskustva s time.
mislim da bi ti pomoglo da pitaš zvijezdicu, ona je sve sama radila, mislim i svoj buket i aranžmane za restoran
Lyysssyyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 22:24   #2034
Thanks.
TaraT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 22:25   #2035
Bok svima, nova sam na forumu i trebala bih vaš savjet
Vjenčanje mi je 15.05. imat ću kombinaciju bijelih ruža i rozih orhideja.
Htjela sam kombinaciju bijelo i ljubičasto, međutim ne mogu naći takve orhideje...
(postoje tamnoljubičaste ali nisam si zamislila tako nešto)
Ne bih htjela da mi sve bude u rozom pa bih htjela iskombinirati salvete i mašne u nekoj drugoj boji (mislila sam možda boja ciklame - ali ona prava ciklama, ne pink)
Trebala bih savjet ili prijedlog?
desert rose 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 09:56   #2036
bila sam kod Lele prošli tjedan i definitivno je ona to šta sam tražila, pogodila je svaku moju želju, žena je savršena, ali me malo trta cijene
desert rose 25 dobro nam došla na forum a i imaš datum kao i nas 10 odavde
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 10:00   #2037
šta ti nije napravila ponudu?
desert rose, postoje prekrasne bijele orhideje sa sitnim ljubičastim točkicama, ali ih kod nas viđam vrlo, vrlo rijetko (jednom-dva puta godišnje) i to po komad u dućanu, pa nisam sigurna da li ih se uopće može nabaviti u većim količinama
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 16:14   #2038
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
šta ti nije napravila ponudu?
desert rose, postoje prekrasne bijele orhideje sa sitnim ljubičastim točkicama, ali ih kod nas viđam vrlo, vrlo rijetko (jednom-dva puta godišnje) i to po komad u dućanu, pa nisam sigurna da li ih se uopće može nabaviti u većim količinama
je, ali ce mi poslati cjene na mail iduči tjedan
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 16:17   #2039
držim fige da je i cijena ok
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 22:27   #2040
uf evo stigla i mene ova tema,ja sam mislila sama sredit cvijeće za stolove tj.htjela sam lavandu ali ne cvate u 5.mj,a šta mislite o jorgovanu?
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.