Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2009., 13:29   #61
ovako...ja sam vec piso o svojoj zraji i sad bi iso na nesto jace poput crosman benjamin.Sta mislite o toj pusci i koju zraju mi predlazete?
=Hitman= is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 13:30   #62
Btw ljudi kaj ste zabrijali na te ultra jake zracnice.Pa radije kupite malokalibrasku magnum pusku na crno i mos ubijat sve sto se mice.Od veprova pa do fazana...
=Hitman= is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 13:31   #63
id zuri u snuce il tako nesto
=Hitman= is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 21:01   #64
Quote:
dcezner4 kaže: Pogledaj post
Ma ja bi bolje uzeo 5.5 jel dzabe brzina ako nema preciznosti, kupio sam dianu 350 magnum 4.5 i preciznošću sam totalno nezadovoljan, razbacuje diabole, pa mislim da bi možda 5.5 sa manjom brzinom bio puno efektivniji
Kao što sam prije napisao kupio sam DIANA-u M48 0,22!
Nije problem preciznost-precizne su sve-problem je trzanje! To treba naučiti kompenzirati.
Kolega je ove zime sa njom tamanio štakore na štali udaljenoj 18 m.
Vidi štakora na gredi, pukne i ništa, štakor i dalje na mjestu! Išao vidjeti što je sa njim -pogodio ga iza glave i veli da se nije ni pomakao!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 21:21   #65
Zašto je ovo na povijesti, ima topic o zračnom oružju na sportu i rekreaciji, za štakore je i anšuc OK. Dijana je precijenjena.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 22:36   #66
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Tip kaj vodi obližnju streljanu inače radi u muriji pa ima tu stvarčicu kaj radi na principu lasera to je montiral na cijev
i puška mora biti na stolu ali kod zračnog oružja ti ide -10 +10 opet zbog tog jeb.. trzaja ni jedan karabin tak ne strese stol osim možda 9,3x74 ali to se tak rjetko kod nas vidi da netko ima taj kalibar
pih....moj stari ima 8x68S pa da vidis kako to trese stol.....
=Hitman= is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 22:46   #67
Quote:
=Hitman= kaže: Pogledaj post
Btw ljudi kaj ste zabrijali na te ultra jake zracnice.Pa radije kupite malokalibrasku magnum pusku na crno i mos ubijat sve sto se mice.Od veprova pa do fazana...
Jesi li čuo o Zakon o oružju? Koliko godina imaš? Imaš li dozvolu za držanje oružja, da li tvoja dozvola uključuje dugo oružje? I kako to misliš iznjet iz svog dvorišta, ako nisi lovac?

Ili ti veprovi i fazani, hodaju po tvom dvorištu, a stvarno bi bilo zanimljivo vidjet te u sukobu ne sa veprom i malokalibarkom, nego sa jednim dobro uhranjenim turopoljskim bickom i tvojom malokalibarkom, a onda i sa njegovim gazdom, to vjerojatno ne bi preživio.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 11:24   #68
Koja je najbolja i najpreciznija municija za zračnu pušku diana 350 magnum 4,5mm?
Maxian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 18:44   #69
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Koja bi po tebi bila osnovna prednost zračnog oružja nad vatrenim?
Tisina. Nije potreban prigusivac. Prigusivac je izumljen tek krajem 19 i pocetkom 20 stoljeca. Prije toga su se koristile zracne puske. Njihov domet je bio mali ali su mogle ubit covjeka.
Blaster Sump is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 23:07   #70
Bok društvo. Evo tek sam se priključio forumu, pa da podjelim svoju turkistanku s vama

Hatsan 55sr- za moje potrebe puška je ok. Ima jako veliku snagu, ali zato baš i nije nešto precizna. Kada je na stalku odstupanje svakog metka je bar 2 cm. Još jedna mana joj je tvrdi okidač. Na njoj je optika Gamo 3-9x40.


sharpshooter315 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 13:40   #71
Quote:
Blaster Sump kaže: Pogledaj post
Tisina. Nije potreban prigusivac. Prigusivac je izumljen tek krajem 19 i pocetkom 20 stoljeca. Prije toga su se koristile zracne puske. Njihov domet je bio mali ali su mogle ubit covjeka.
Star je post, ali bolje da točno ispravim nego da stoji ovako.


Zračne puške nisu tihe.
S porastom kinetičke energije ispucanog zrna, neminovno dolazi do povećanja nivoa buke.

Nisu one bile toliko tihe, ali zato nije bilo n idima kao kod tadašnjih pušaka na crni barut.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 21:42   #72
Pozdrav ljudi, ja imam Slaviu 630, kupljenu prije 5 godina, s kojom imam jedan jedini problem: uštimavanje zadnjeg ciljnika (zareza) kada idem poštimavati visinu, glupan šeće lijevo desno, tako da treba ispucati 1000 metaka da bi se dobilo željenu postavku. Ima li tko kakav savjet za riješiti to?
Puška sama po sebi nije neka snagatorica (cal. 4,5 mm, izlazna brzina 170 m/s), ali na 12 metara (hodnik u kući) 3-4 metka uguram u istu rupu, a cijena je isto povoljna, 1000 kuna, tako da je preporučam onima koji namjeravaju mete gađati (pretpostavljam da samo moja ima problem sa šetanjem ciljnika)

Pored toga, bacio sam oko na jednu puškicu, a to je Crosman Benjamin Sheridan, gledam kalibar 5,5 mm, brzina je 280 m/s, i umjesto federa ima plin. Pored toga neznam ništa o preciznosti i kvaliteti, pa ako netko ima iskustva, molim da napiše... Treba mi za tamanjenje raznih napasti oko kuće, pošto ova jednostavno nije dovoljno jaka.
__________________
Hey Joe...
Drveni Sovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:48   #73
Slavia 630 je, što se tiče preciznosti, vrhunska zračna puška.

Ali voli dobiti lufta u zadnjem ciljniku.

Na ovoj iz koje sam ja gađao zadnji ciljnik je bio pričvršćen tankom žicom(da "ne pleše". I s takvim ciljnikom, preciznost je fenomenalna - korak do natjecateljskih pušaka.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 15:39   #74
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Slavia 630 je, što se tiče preciznosti, vrhunska zračna puška.

Ali voli dobiti lufta u zadnjem ciljniku.

Na ovoj iz koje sam ja gađao zadnji ciljnik je bio pričvršćen tankom žicom(da "ne pleše". I s takvim ciljnikom, preciznost je fenomenalna - korak do natjecateljskih pušaka.
da, a nije ni pretjerano teška, nekih 3kg, pucao iz frendove Diane, odvalilo mi ruke , jedina šteta slavie 630 je relativno mala brzina zrna, mada je standardna za takav tip zračne puške, ali sve u svemu, kada uzmeš u obzir cijenu, (manje od 900kn, barem bila natrag 5-6 godina), lijep klasičan dizajn i dosta dobra preciznost, lijepa puškica. Možda je 631 malo lijepša, ali karakteristike su iste.
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 18:45   #75
Slavia 634 oko 1300 kuna
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 15:29   #76
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Slavia 634 oko 1300 kuna
Neka kombinacija 630-631, veća brzina zrna i dvije vrste, ima je i u 4,5mm i 5,5mm, barem tako kaže neki katalog kojeg sam proguglao na netu, osobno je nisam ni vidio, a kamoli pucao iz nje
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 20:18   #77
Treba li za te zracne puska nekakva dozvola? Moze li ta puska da obri zeca ili fazana? Nedavno sam imao u rukama neku zracnu pusku, nije nimalo slicna mojoj koju sam imao prije 15 godina, to je bila neka slavija. Ova sto sam nedavno imao u rukama jedva je nategnes a kad povuces okidac dosta je bucna i osjeti se trzaj.

Ako ne treba dozvola za tu pusku onda me cudi jer ako nekog sa par metara pogodis u glavu neznam kako bi to zavrsilo

Zanima me dali postoje drugaciji nacini napinjanja kod zracnih pusaka, odnosno dali se sve napinju na isti nacin kada cijev prelomis prema dolje?

sad sam vidio ovu pusku i pise da ima fiksnu cijev, jel to poluautomatska puska ?
http://www.monster-rbs.hr/index.php?...t&Itemid=1Gamo

Zadnje uređivanje SnoopyHR : 17.03.2010. at 20:23.
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 20:28   #78
[QUOTE=Josey_Wales;13219738]
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ovo ja najvjerojatnije kupujem
Duljina cijevi 510 mm
Duljina 1255 mm
Kalibar i izlazna brzina:
4,4 380m/s
5,5 300m/s
6,35 275m/s

samo se jos dvoumim izmedu 4,4 i 6,35mm

bemti zito, ove 4,4mm dijabole sisaju i duge devetke po brzini, nisu niti ostale daleko... Jel mozes probati sva tri kalibra pa izabrati???
Ako je pocetna brzina preko 300m/s koliko je onda domet? Do kojih daljina je efikasna recimo ako gadjas metu od 5 cm?

evo malo sa youtubea
http://www.youtube.com/watch?v=9QPClu9bw5U&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=N4yCQ...eature=related


evo neki hercegovac testira
Testing Diana mod 48 Black
http://www.youtube.com/watch?v=dFRvK...eature=related

Zadnje uređivanje SnoopyHR : 17.03.2010. at 20:56.
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 20:44   #79
Quote:
SnoopyHR kaže: Pogledaj post
Treba li za te zracne puska nekakva dozvola? Moze li ta puska da obri zeca ili fazana? Nedavno sam imao u rukama neku zracnu pusku, nije nimalo slicna mojoj koju sam imao prije 15 godina, to je bila neka slavija. Ova sto sam nedavno imao u rukama jedva je nategnes a kad povuces okidac dosta je bucna i osjeti se trzaj.

Ako ne treba dozvola za tu pusku onda me cudi jer ako nekog sa par metara pogodis u glavu neznam kako bi to zavrsilo

Zanima me dali postoje drugaciji nacini napinjanja kod zracnih pusaka, odnosno dali se sve napinju na isti nacin kada cijev prelomis prema dolje?

sad sam vidio ovu pusku i pise da ima fiksnu cijev, jel to poluautomatska puska ?
http://www.monster-rbs.hr/index.php?...t&Itemid=1Gamo
Ja sam sa Slavijom 631 skinuo fazana u glavu a kamoli sa nekom koja ima brzinu 300 ms. imaš raznih napinjanja ne samo preklapanjem cijevi.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 21:06   #80
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Ja sam sa Slavijom 631 skinuo fazana u glavu a kamoli sa nekom koja ima brzinu 300 ms. imaš raznih napinjanja ne samo preklapanjem cijevi.
Koji nacin napinjanja je najbolji? Jer ovo preklapanje cijevi je stvarno presporo i zamorno. Kazem neki dan sam imao u rukama neku zracnu pusku, mislim da preko70% zena nebi moglo da je napne
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.