Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2009., 00:15   #21
Kaj starija ekipa je totalno izgubila volju za takvim stvarima?
Plamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:19   #22
Jel mi može netko napisat kakav je test motorike,od čega se sastoji
__________________
Legio patria nostra
Mlero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:32   #23
Quote:
Mlero kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko napisat kakav je test motorike,od čega se sastoji
http://usmilitary.about.com/od/army/a/afpt.htm
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:36   #24
Sklekovi, trbušnjaci, trčanje

broj ponavljaja u 2 minute, a trčanje 2 milje (3200m) broj potrebnih ponavljaja ovisi o dobnoj skupini, nedami se sad tražit papir, ali nije da se puno zahtijeva, bar ništa što nebi utrenirao za mjesec dana rekreativnim tempom.

EDIT: odlično, evo imaš gore
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 01:39   #25
Kolko vidim nije preteško,hvala na informaciji
__________________
Legio patria nostra
Mlero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 09:30   #26
Quote:
Mlero kaže: Pogledaj post
Kolko vidim nije preteško,hvala na informaciji
pretpostavljam da si u kategoriji 21-26 godina: za 80bodova(ostatak HV-a iznad 60 osim jos jedne postrojbe koja radi min 70bodova) trebas napravit minimum 58 sklekova, 65 trbusnjaka i trcati 3200m(8 krugova po atletskoj stazi) ispod 14:48 i sve to unutar 2 sata. nesmijes ni jednu disciplinu pasti jer onda padas cijeli test. znaci 100-100-59 bodova je pad(u slucaju BSD-a bi to bilo npr 100-79-100 i to je isto pad na ulaznom testu). ovih dva sata uzmi s rezervom jer se u praksi to radi sa 10-15 minutnim razmacima.
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 19:46   #27
ne, nije tako.
bili su danas kod frenda i veli(a ne sere nikad) da imaju standard za sve 60 sklekova, 65 trbušnjaka i trčanje ispod 14.
i veli da možeš past disciplinu ako se vidi da si dao 100%, a više se gleda psiha i nekažnjavanje..
isto tako, sve to odradiš u nekih 20 - 30 minuta, razmaka nema, zagrijavanja nema, vremenski uvijeti: koga briga.
i možda se čini lako, al veli frend ljudi kaj inače po 100 kom. sklekova rade tam imaju oko 70, isto je za trbušnjake, sve mora bit 100% pravilno.
a moj zaključak je, što si krače u vojsci imaš veće šanse jer se još nisi uljenio i izgubio motive zbog kojih si došao jer taj SPN nije nikakva zajebancija...
Plamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 21:19   #28
Quote:
Plamen kaže: Pogledaj post
ne, nije tako.
bili su danas kod frenda i veli(a ne sere nikad) da imaju standard za sve 60 sklekova, 65 trbušnjaka i trčanje ispod 14.
i veli da možeš past disciplinu ako se vidi da si dao 100%, a više se gleda psiha i nekažnjavanje..
isto tako, sve to odradiš u nekih 20 - 30 minuta, razmaka nema, zagrijavanja nema, vremenski uvijeti: koga briga.
i možda se čini lako, al veli frend ljudi kaj inače po 100 kom. sklekova rade tam imaju oko 70, isto je za trbušnjake, sve mora bit 100% pravilno.
a moj zaključak je, što si krače u vojsci imaš veće šanse jer se još nisi uljenio i izgubio motive zbog kojih si došao jer taj SPN nije nikakva zajebancija...
i ti bi u specijalnu postrojbu? i tebi i frendu tebi treba kurbla a ne snajper
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 11:08   #29
i ti si se sad uvrijedio jer sam ispravio neke stvari koje si napisao!?
stvarno nisi normalan...
Plamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 00:24   #30
nemoras biti u vojsci ni godinu da bi upao u bsd
bayki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 02:34   #31
ma ne treba vjerovati ničem, reba se prijavit i zdravo...
Plamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 08:21   #32
Quote:
Or7 kaže: Pogledaj post
1. do 25te je mladica najlakse formatirat onak kak njima pase. poslije vec steces svoje njima nepozeljne stavove...postajes zreliji i cvrsci psihicki. teze te je isdresirat poslije 25te
da i to je razlog zašto su u bsd i sličnim postrojbama starija ekipa mislim da je najmlađi, baremkojieg ja znam u bsd-u 32
ostatak posta ti je čisto smeće.. riječ je o vrhunskim sportašima za početak..i adrenalinskim frikovima.. to je u biti cijela priča
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 13:05   #33
Quote:
Or7 kaže: Pogledaj post
i ti bi u specijalnu postrojbu? i tebi i frendu tebi treba kurbla a ne snajper
el se moze iz ''kadeta'' u bsd. inace kaj svi brijete na snajpere. sve ok dok snajperom treba upucati nekog teroristu koji ima gun i koji strelja sve oko sebe. njega ak treba 5 puta. a kaj kad dođe tu neka baba il neko dijete i trebas pucati. el bus u nju il dijete pucal??? o tome nitko ne razmislja. sve je u psihi
Hcexpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 14:18   #34
Quote:
Plamen kaže: Pogledaj post
ne, nije tako.
bili su danas kod frenda i veli(a ne sere nikad) da imaju standard za sve 60 sklekova, 65 trbušnjaka i trčanje ispod 14.
i
hahaha, dakle, treba se proći minimalni am. standard za vojnike do 24 godine starosti - kaj nam to onda govori o ostatku HV?
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 14:36   #35
Quote:
p3ro kaže: Pogledaj post
Or7....a sunce mu jebem....pa pitam samo...sta fali tome

pitam zato sto ako bi i radio u vojsci gledam da to bude bar u nekoj postojbi gdje necu provest cijeli svoj staz po ko zna kakvim vukojebinama skupljajuci kile i cuvajuci strazu.....
ako vec idem onda trazim postrojbu u kojoj bi i mogao nedao Bog nesto i nauciti i biti u pokretu....
zato "specijalna"postrojba....ziku

ok....tnx decki puno ste pomogli...budem se jos raspito u uredu za obranu pa cemo vidjet....ko zna....
ne vjerujem da ijedna vojska na svijetu ima direkt ulaz u spec postrojbu po potpisivanju ugovora. fora je kaj moras omirisat klasicni vojnicki zivot i od tamo konkurirat na nekom natjecaju za upad u visu klasu. znaci idi na ured, prijavi se i odguli tamo di te bace pa onda vidis kak to funkcionira i kako se prebaciti dalje. za detalje pitas nas tu na forumu...

Quote:
frch kaže: Pogledaj post
da i to je razlog zašto su u bsd i sličnim postrojbama starija ekipa mislim da je najmlađi, baremkojieg ja znam u bsd-u 32
ostatak posta ti je čisto smeće.. riječ je o vrhunskim sportašima za početak..i adrenalinskim frikovima.. to je u biti cijela priča
cisto smece je rezultat ankete koja se tu vukla prosle godine. mislim da je pitanje bilo kaj bi bili u domovinskom ratu da imate priliku birati rod-struku ili kaj vec. naravno, 95% ekipe je pisalo kak bi bili specijalci, snajperisti ili piloti
pa si ti sad misli
Or7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 16:45   #36
Quote:
Or7 kaže: Pogledaj post
cisto smece je rezultat ankete koja se tu vukla prosle godine. mislim da je pitanje bilo kaj bi bili u domovinskom ratu da imate priliku birati rod-struku ili kaj vec. naravno, 95% ekipe je pisalo kak bi bili specijalci, snajperisti ili piloti
pa si ti sad misli
da sam tad znal kaj sad znam, bil bi logističar, po mogućnosti u nekoj inžinjerijskoj pukovniji
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 00:40   #37
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
hahaha, dakle, treba se proći minimalni am. standard za vojnike do 24 godine starosti - kaj nam to onda govori o ostatku HV?
vjerovao ili ne, norma je mala i opet malo ljudi je može proči jer za razliku od postrojbi u kojima hrpa ljudi ima jebačke rezultate za SPN svaki sklek(npr.) mora biti savršen tak da ti ljudi kaj inače rade 50-60 naprave 20, a oni kaj rade 100 naprave kojih 70...
i da, motoričke sposobnosti pripadnika HV-a su u banani, a opet kad pogledaš civile tek to je sramotno...za naš narod mislim..
Plamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 16:26   #38
Ja sam bio na lječničkom za vojnog pilota i proša sa 100 % zdrav i sposoban - sada mogu birati bilo koji rod HV pa tako i BSD ( nakon vec prođene obuke za vojnika HV )....
mrav88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 22:31   #39
Quote:
BSD ČINJENICE:
3 mjeseca traje obuka za specijalca. Zadnjih sedam dana imaju stalne operacije

82 skleka i trbušnjaka moraju napraviti u dvije minute da bi zadovoljili kriterije

13 minuta vrijeme je u kojem moraju pretrčati 3200 metara

14 kandidata ove je godine završilo obuku. Na nju ih je krenulo 76

45 minuta vrijeme je u kojem pod teretom moraju prehodati 8 km
Ovo su norme za BSD

http://www.24sata.hr/news/vojna-elit...a-beba/137142/
koprivavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 23:53   #40
Quote:
mrav88 kaže: Pogledaj post
Ja sam bio na lječničkom za vojnog pilota i proša sa 100 % zdrav i sposoban - sada mogu birati bilo koji rod HV pa tako i BSD ( nakon vec prođene obuke za vojnika HV )....
Sve čekaju da te prime u Bojnu, pogotovo sa takvim stavom....
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.